1

Téma: stuhnutie prstov

Dobry den.chcem sa spytat co s problemom,ked mi akoby stuhnu palce na rukach a nemozem ich robre skrcit.su stale take vystrete.nedokazem ani pisat na smartfone lebo nemozem mat skrcene prsty.a nielen palce ale aj ostatne prsty.uz som si dala aj magnezium aj lecitin.



2

Re: stuhnutie prstov

Este by som chcela dodat ze som 3 noci nevyspana a asi aj nejaky zapal mam lebo tiez cca 3 dni mam velmi silne zelene sople.



3

Re: stuhnutie prstov

Tuhnutie az krce  moze byt zalezitost mineralov( tetania), moze to byt vec zhorsenej cirkulacie(na to ber nattokinazu alebo serrapaptazu), moze to byt aj vec viralnych alebo mykoplazmickyhy utokov, a dokonca to moze byt karpalov tunel, tj zvazok nervov na spodu dlane je priskrteny slachou. Na to pomoze si natierat spodok dlane DMSO, co vymakci slachu a zmierni tlak na nervovy zvazok.
Protizapalovy je najma curcumin s bioperinom, 3 x 1500 mg Odhlienovac je NAC a oreganovy olej.



4

Re: stuhnutie prstov

Dakujem za rady.nasadila som mineraly a pomohlo.ale mam dalsi problem. Uz 5 dni ma boli hlava,tlak v spankoch. Viac ale na lavej strane.boli ma aj pichavo ked prudko zdvihnem hlavu,alebo sa dviham zo stolicky,ci ked smrkam alebo zakaslem.tabletky od bolesti len trochu pomahaju. Z lavej nosnej dierky mi ide aj ten hlienovy sopel.moze to s tym suvisiet?nos nemam upchaty.dokonca ani v noci.dycha sa mi lahko akurat ked smrkam tak ide zeleny sekret. Ta bolest hlavy ma uz nebavi.co s tym?od zapaly som si uz objednala ten curcumine len cakam kym pride.neviem co dovtedy s tou nestastnou hlavou lebo je to fakt neznesitelne uz.



5

Re: stuhnutie prstov

Je cas alergii, takze zahlienenie je bezne. Ale zelena farba hlienov znamena nakaza v nich na co treba pouzit NAC alebo serrapaptazu a oreganovy olej.
Curcumin je sice silne protizapalovy, ale je dost slabo antimikrobialny.
Bolest hlavy moze byt od zahlienenia, co sa mohlo dostat aj do stredneho ucha



6

Re: stuhnutie prstov

Dakujem a hadam uz posledna otazka. Co s vypadavajucimi vlasmi?posledne 2 mesiace mi zacali dost padat vlasy.nastastie ich mam huste ale keby padali ni3komu s riedkymi tolko co mne myslim ze uz je holohlavy. Cim to je zapricinene?zacala som uzivat doplnok Panthenol.myslim ze je v tablete 100mg dexpanthenolu. Je to liek so skupiny vitamino B.neviem ci to pomaha pri vlasoch ale mam pocit ze kedysi davno som to uz uzivala a pomohlo mi to.dakujem



7

Re: stuhnutie prstov

Casto rozne problemy, vcitane vlasov su sposobene zlym travenim, a tiez hormonal;nymi poruchami. Najma stitna zlaza(tj jod a selen)  na to moze vplyvat.
Ked beries panthenol, odporucam nie farmaceuticky vyrobok(dexpanthenol) ale prirodny doplnok a to vo vacsej davke.
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Pa … l&ic=6



8

Re: stuhnutie prstov

Dnes som bola u kadernicky a bola to obrovska guca vlasov.mam si mozno dat zobrat krv na nejake vitaminy alebo mineraly?moze to byt aj to?alebo aj jarnym obdobim? Zasa mam strach co vazne to je.este mi mikdy takto nepadali.



9

Re: stuhnutie prstov

Vzdy je dobre vediet, co sa v tele deje, zialbohu lekari robia malokedy kompletne rozbory krvi, aby clovek vedel, na com je.
Ale odporucam ti brat najmenej jod, selen zinok, vitaminy C E D-3 K-2 a samozrejme porbiotika a mikrovlakniny.
A samozrejme si cistit cievy lecitinom, lebo az polovica ludi zomiera na zapchate cievy, ci uz porazky, infarkty alebo zlyhania nedokrvenych organov. Pripadne aj riedit krv fibrinolytickymi enzymami  na zlepsenie cirkulacie a odstranenie pripadnych krvnych ztrazenin, co je u Stredoeuropanov obzvlast dolezite.



10

Re: stuhnutie prstov

dobrý deň,
prosím aký čas užívať tieto doplnky aby sa dostavil nejaký výsledok ohľadom toho vypadávania vlasov? Týždeň asi nestačí, však? zatiaľ nemám pocit že by to nejako pomáhalo...



11

Re: stuhnutie prstov

ešte sa spýtam...môže na to pôsobiť aj stres? už dlhodobejšie, možno 3/4 roka mám pri odberoch krvi zvýšenú hladinu adrenokortikotropného hormónu. Alebo či to môže byť aj dojčením, syn má o týždeň 3 roky a ešte ho dojčím, aj ked už len večer. už ma nenapadá nič čo by s tým mohlo súvisieť...



12

Re: stuhnutie prstov

Samozrejme na to vplyva stress a tiez rabovanie tela o vyzivu kojenim. Odporucam destresovanie v prvom rade.
Tehotenstvo a najma kojenie znamena znacne rabovanie tela matky, kde napr cela kostra dietata  a nervovy system su vlastne vyrabovane z matky. Preto odporucam v tehotenstve a pri kojeni doplnky, najma na kostru(mineraly a vitaminy na kosti) ale aj na nervy(lecitin a DHA) a vitaminy B, ako napr stres B plus C.
Samozrejme aj ostatne bezne doplnky, co radim kazdemu ako jod selen, zinok, vitaminy C E D-3 a K-2 mikrovlakniny a probiotika To vsetko hra rozne roly v zdravi.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-25 14:54:46)



13

Re: stuhnutie prstov

Dobrý deň na to destresovanie je vhodné aj toto? http://www.iherb.com/Twinlab-Stress-B-C … ules/58692

Mám pocit že nerobím nič iné iba sa tlačím stále rôznymi vitamínmi a doplnkami...joj...



14

Re: stuhnutie prstov

Ešte sa chcem prosím spýtať, švagor má na jednom kolene mäkkú chrupavku vraj, čo by na to pomohlo? A sestra (22 rokov) nosí dioptrie na jednom oku 3,5 a na druhom 4,5 do diaľky. Vôbec sa jej to nezlepšuje, každou kontrolou po roku zväčša jej pridajú a polku viac.Dá sa aj toto nejako vyriešiť?dakujem



15

Re: stuhnutie prstov

Mika, ja pouzivam ten isty stress B. A ver mi, ze beriem ovela viac doplnkov, ako ty. Kazdy podla toho, kolko zdravotnych problemov musi adresovat. Na chrupavky su doplnky na klby a slachy. A nezabudat si mastit klby, inac sa prilis vydieraju.
Na dioptricke chyby nepoznam ziadne doplnky az na niektore karotenoidy a ine antioxidanty. Pomaha tam ale ocna gymnastika, tj casto si preostrovat oci na rozne vzdialenosti. Napr ja v robote pozeram do tej istej vzdialenosti, to iste na pocitaci,. Tak mam vzdy pusteny vo vzdialenosti asi 5 m televizor na ktory kazdu minutu  az dve na chvilu mrknem
Tak sa  cvicia ocne svaly, tj tie co zaostruju sosovku a teda tato sa neustale hybe a pre to sa neatrofuje

Naposledy upravil: RNG (2015-05-27 10:46:03)



16

Re: stuhnutie prstov

Prosím vás, odpozorovala som, kedy mi tŕpnu tie dva prsty na ruke. V noci som sa už 2 krát zobudila ked som ležala na chrbte a ruky mala zložené na bruchu, akoby som sa modlila. A vtedy som mala stŕpnuté dva prsty (malíček a prsteník) na ľavej ruke. A tiež dnes som si ľahla na gauč a podoprela si hlavu tou ľavou rukou, tak po chvíľke bez pohybu mi v nich zasa začalo mravčať. Neviem už čím to môže byť... mám doma nejaký sójový lecitín 1200 mg stačí to? z čoho to môže prameniť? takéto tŕpnutie? mám pocit že je to čím dalej tým častejšie...



17

Re: stuhnutie prstov

Zistila som jednu vec práve, ked si rukou podopriem hlavu (ľavou) tak už po chvíli ju mam strpnutu ale ked si ju podopriem pravou tak sa nič nedeje ani po 10 minútach.



18

Re: stuhnutie prstov

Lecitin a nattokinaza, plus vitamin C E  a rozne ine antioxidanty ti pomozu precistit cievy. Teda ked je to s priskrteneho pritoku krvi.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-29 15:36:27)



19

Re: stuhnutie prstov

no ved neviem či to je zhoršený prietok krvi, ale stáva sa mi to hlavne ked mám ruku vo vyššej polohe. A mám si kúpiť ten práškový lecitín alebo môžem aj ten granulovaný? čo je lepšie



20

Re: stuhnutie prstov

Praskovy alebo granulovany lecitin je jedno.