1

Téma: Wild Yam

Poprosila by som Vás RNG, našla som doma Wild Yam ktorý som si kúpila v roku 2011, ale som ho neužívala. Na krabičke je vytlačené EXP 10/09/2011, to znamená že je už po záruke. Momentálne nemám a idem si objednať nový, ale chcem sa spýtať, či ho môžem dočasne užívať kým mi nepride nový. Bude učinný?



2

Re: Wild Yam

Samozrejme bude ucinny, ved je to len suseny koren a pokial nebol vo vlhku vydrzi dlhe roky.



3

Re: Wild Yam

dobrý deň RNG, chcela by som sa spýtať... mám doma Wild Yam a mám problém s nadmerným ochlpením - všetky chlpky aj tie jemné normálne neviditelné, mi stmavnú a sú vidieť. plošne na bruchu, zadku, chrbte, proste všade. pomáhala mi na to antikoncepcia Dianne35 ktorú ale brať už nechcem. mám zrejme niečo s testosteronom, mala som ho len mierne zvýšený. myslíte si že by mi mohol pomôcť Wild Yam v tomto? a kolko by som ho mala brať - obsah Diosgeninu? objednám si ešte od Swansonu. ďakujem Vám moc za skorú odpoveď, moc mi na tom záleží, lebo ma chlpky trápia...



4

Re: Wild Yam

Povedal by som ze v tom pripade pracuje skor DIM(2 x 100 mg), ale moze skusit aj yam, davka diosgeninu by mala byt 200 mg denne.



5

Re: Wild Yam

Ďakujem RNG za odpoveď. ešte by som sa chcela spýtať - o tom DIM som našla toto: dovoľuje telu udržať vysokú hladinu testosterónu bez jeho konvertovania v estrogén. Štúdiá ukazujú zdvojnásobenie hladiny testosterónu u normálnych mužov... Tak ten DIM by mi práve podporil testosteron nie? nemalo by to opačný účinok než by som chcela? a ten Wild Yam od toho Swansonu som sa nedočítala kolko je tam obsah Diosgeninu, tak neviem kolko tabletiek od neho brať. Ďakujem



6

Re: Wild Yam

Nuz neviem ci DIM udrzuje vysoku hladinu volneho  testosteronu, ale je pravda, ze zabranuje jeho premene na DHT(dihydrotestosteron), tj asi je to pravda Viac okolo toho je napr tu
http://wholeworldbotanicals.com/factsdimmen.
Tam uvadzaju dovod aj pre co moze byt DIM vhodny aj pre starsich chlapov , kde treba viac volneho  testosteronu a mensiu aktivitu estrogenu.
Vseobecne , kapustoviny su pre nas velmi dobra potrava.
Tento wild yam
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
hovori, ze ma garantovane 10% tj 40 mg Diosgeninu v kazdej kapsuli. Ja odporucam brat okolo 200 mg diosgeninu na rozne problemy, tj 5 tychto kapsul.

Inac s hormonalnymi doplnkami je to velmi komplikovane, ako to presne pracuje a na co je dost otazne.
Uz len to, ze mas 3 rozne estrogeny a volny a viazany testosterom je poriadna motanica. A kazdy ovplyvnuje nejak kazdy druhy a rozne procesy v tele



7

Re: Wild Yam

dakujem za odpoved. a prosim vas tento wild yam ma kolko toho Diosgeninu neviete? lebo ja by som chcela objednavať zo Slovenska z tejto stránky... http://www.swanson.sk/p/363/wild-yam



8

Re: Wild Yam

Pod s,lovomk Full Spektrum sa schovava mlety suseny pakoren yamu, bez presneho obsahu Diosgeninu, co sa moze pohybovat od 2 do 16%. Ja osobne nekupujem podla moznosti gbyliny s neurcitym obsahom, ale vytazky z nich alebo szv standardizovane, kde vyrobca zarucuje za presny obsah ucinnych latok,pozri na
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps



9

Re: Wild Yam

dobrý večer RNG. chcela by som sa Vás spýtať ešte jednu vec. myslíte si, že by mi na moj problém mohli pomôcť aj fytoestrogény, čo bývajú tie sojové tabletky? mám toho doma celkom dosť a rozmýšlam že by som to začala užívať. lebo ten Wild Yam ma síce moc láka, ale je hrozne drahý ked by som mala brať tolko tabletiek. ďakujem za odpoveď. Zuzana



10

Re: Wild Yam

4 dolare za krabicu, co som uviedol, a co staci na 20 dni po 5 kapsuliach denne nie je nijak velmi drahe. Hormonalne problemy su rozne a fytoestrogeny su len nahrazka za nase estrogeny, tj malokedy vyriesia situaciu.



11

Re: Wild Yam

Ďakujem RNG za odpoveď, už len vyriešiť ako si to z USA objednám, lebo som to ešte nikdy nerobila a neviem to sad skúsim si nájsť niekoho kto vie anglicky a snáď to poriešim... Ďakujem smile



12

Re: Wild Yam

Tisice ludi zo Slovenska to robia, takze to mozes robit aj ty a vyhnut sa predrazovaniu dovoznych doplnkov domacimi distributormi.



13

Re: Wild Yam

RNG dobrý deň, posledná otázka, ten Wild Yam mám brať tých 5 tabletiek naraz, nejako po jedle? dakujem Zuzka



14

Re: Wild Yam

Najlepsie je vsetky doplnky, az na vynimky rozdelit na viac davok.
Yam mozes brat kedykolvek, s cimkolvek alebo aj na prazdny zaludok.



15

Re: Wild Yam

RNG a prosim Vás nepoznáte prírodný doplnok Vilcacora? malo by to byť tiež na hormonálnu úpravu. ďakujem Zuzka



16

Re: Wild Yam

Vilcacora/ una de gato/uncaria tometosa/ cats claw je antimikrobialny doplnok, o jeho hormonalnych ucinkoch neviem nic z mojich lekarskych zdrojov.
Ja  pouzivam z neho specialny vytazok, pod menom Samento dlhodobo, co je ucinny na boreliozu, chlamidie,  mykoplazmy rozneho druhu a ine vnutrobunecne parazity.
Pozor na zavadzajuce reklamy predajcov.



17

Re: Wild Yam

Dakujem moc za odpoved smile



18

Re: Wild Yam

.