1

Téma: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

RNG, chcem Ťa poprosiť o radu pre manžela mojej priateľky, má 57 rokov, pred 10 rokmi mal malu mozgovu príhodu, odvtedy berie lieky, pri kontrole mu teraz zistili zuženie tej najhlavnejšej nosnej cievy na 75% , takže už v pondelok ide na operáciu, má  ešte 2 cievy zužene. Takže by som chcela poprosiť o radu ohľadom stravy a doplnkov. Niečo mám naštudované ohľadom používania správnych tukov a riediť krv nattokinazou, ale rada by som vedela Tvoj názor ako postupovať po operácii, aby sa cievy zregenerovali. Ďakujem



2

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Zuzenie moze byt sposobene nanosami, a tie sa daju cistit lecitinom, lipazou a chelaciou . Tiez pomaha si moderovat vyrobu cholestetrolov a triglyceridov v peceni, na co pomaha Policosanol
Nuz a zuzenie moze byt sposobeje aj zuzenim samotnych ciev(vasokontrikcia) na co treba cievy rozsirovat(vasodilatacia) a to sa da rozne, napr aj ACE efektom, na co je dobre brat ovocie hlohu(Hawthorne), vo vacsich davkach
Operacie vzdy vyvolavaju tvorenie zrazenin a teda nattokinaza je tu na mieste. To zaroven aj ciastocne zriedi krv , teda zrychli cirkulaciu a hojenie.



3

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

RNG, prosím Ťa, platí to, čo si hore napísal aj pre cukrovkárov? Švagor už absolvoval tuším tri operácie, pri ktorých mu čistili cievy a ak nebude  robiť nič, isto ho čakajú ďalšie. Niekde s dočítal, že sa to dá riešiť serapeptázou, ale Ty odporúčaš niečo celkom iné. Má pre neho užívanie serapeptázy dajaký význam?



4

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Serrapeptaza riedi krv , bezpecne, a rozpusta krvne zrazeniny.  Podobne aj nattokinaza ,
Ale cievy su zuzene najma nanosamy stvrdnutch, polymerizovanych oxidovanych tukov a tukovobielkovinnych latok(cholesteroly) s trochou mineralovych nanosov.
Toto sa da rozpustit najma pouzitim emulzifikatora lecitinu,enzymu  lipazy a mineraly odstranit chelaciou.
Serrapeptaza ako bielkovinny enzym tiez rozpusta tukovobielkovinne nanosy. Takze tiez pomaha cistit cievy.



5

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Ďakujem za odpoveď. Ešte ma ale zaujíma, či môže diabetik vzniku nánosov v cievach dajako predchádzať, napr. úpravou stravy, užívaním výživových doplnkov, prípadne inak. Prečo vlastne diabetikom sa cievy zanášajú viac ako ostatným?



6

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

HelenaK švagor zrejme cital tento clanok http://www.webnoviny.sk/zdravie/na-co-p … lanok.html

Naposledy upravil: MilanDr (2013-12-27 21:50:12)



7

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Možno to bol práve tento článok. Ale prekvapilo ma, že naši lekári údajne dali prednosť liečbe výživovými doplnkami pred operáciou.



8

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Ahoj RNG,
mám 50 rokov a pred vyše mesiacom som mala infarkt myokardu, po 3 týždňoch mi rozšírili 2 zúžené cievy vložením stentov. Budem musieť užívať statíny (a iné lieky) dlhodobo. Chcela by som sa opýtať na vhodné doplnky k tejto liečbe a prosím aj o link a informáciu o spôsobe užívania. Ďakujem



9

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Na stentoch sa vytvaraju extra zrazeniny, tj odporucam ti brat fibrinolyticke enzymy, co nielen bezpecne riedia krv, ale aj rozbijaju ucinne krvne zrazeniny.
Statiny neodporucam pre hromadu skodlivych postrannych ucinkov, Cholesteroly sa daju znizit branim policosanolu(40 mf ) a Red Yeast Rice(2 x 1 gram) upne bezpecne a velmi ucinne.
Naviac odporucam cistenie ciev lecitinom, 2 krat do tyzdna polievkova lyzica cisteho lecitinu s jedlami bez tukov. Moja zena ho dava do zeleninovych polievok na zaciatku varenia a lecitin sa tam uplne rozpusti, nezmeni chut.
Az 80% nanosov na cievach nie su cholesteroly, ale oxidovane znicene polynenasytene rastlinne oleje.
Odporucam jest len panenske , tj neznicene oleje a tuky.
Nasytene tuky nie su reaktivne, tj neoxiduju az teda netvrdnu. Na rozdilel od lekarskych rad napr kokosovy olej je pre nas velmi zdravy a neprispieva k zapchavaniu ciev, zvysuje len HDL=dobry cholesterol a aj to len  celkom malo.
Ostrovne civilizacie, ktore jedli velke mnozstva kokosoveho oleja(panenskeho) nepoznali ani porazky ani infarkty ani cukrovky.



10

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Ďakujem za odpoveď. Prosím k tým fibrinolytickým enzýmom - mohol by si zaslať konkrétne linky na ne a dávkovanie ?
Doporučovali mi aj koenzým Q10, magnézium a antioxidanty. Ktoré by si mi konkrétne odporučil ?
Ďakujem



11

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Fibrinolyticke su nattokinaza(davky od 2 x 1  kapsuke(2000 FU) az do 3 x 5 podla potreby) serrapaptaza od 1 x 120 000 IU az 3 x 120 000 IU.
Ja pouzivam tieto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/23747
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2

Ubiquinol posilnuje srdecnu cinnost, tj vyrobu energie, ja beriem 100 mg denne, ked nezabudnem.
Na posilnenie vyroby energie v srdci  a inde v telepomaha brat aj doplnok PQQ, co zvysuje pocet aj aktivitu energie vyrabajucich ciastociek v bunkach, mitochondrii Ja beriem obcas preventivne 40 mg.
Na znackach nezalezi, ja najvoac kupujem zo Swansonvitamins.con, lebo ma dost obsazne produkty a dobre ceny.



12

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Ďakujem za odpoveď. Ešte by som mala jeden dotaz. Objednala som si Serrapaptazu, ale užívam aj Anopyrín, ako mi lekár kázal a tiež jem na raňajky 2 lyžičky chia semienok. Nemôže táto kombinácia spôsobiť problém ? Niekde som ćítala, že chia semienka by nemali jesť ľudia, ktorí užívajú lieky na riedenie krvi, ale bez bližšieho vysvetlenia.
Ďakujem.



13

Re: Operácia srdca, upchaté 3 cievy

Chia nic neovlpyvnuje co sa tyka krvnych zrazenin. Sice obsahuje omega 3 oleje, co pomahaju riedit krv, ale krvacavost vyvolavaju az chemicke riedice krvi ako warfarine, coumadine , rozne derivaty heparinu a aspirin a ine NSAIDS.
Teda pre to ich neodporucam pouzivat, ale len enzymy ako nattokinazu a serrapeptazu a to nie len na bezpecne riedenie krvi, ale aj ucinne rozbijanie uz vzniknutych krvnych zrazenin ako fibrinov aj trombov, cu horeuvedene nevedia spravit.