1

Téma: stuhnuté svaly zo stresu

Prosím ťa RNG akonáhle sa trochu vystresujem, začnú  mi tuhnúť svaly na trapézoch , chrbte,a začne ma veľakrát z toho bolieť hlava. Ktoré doplnky by si mi poradil brať. Dávam si 5-HTP, Magné B6, a občas Suntheanine, ale nejak to nezaberá. Čo by som ešte mohla vyskúšať? Ďakujem



2

Re: stuhnuté svaly zo stresu

Nuz kazdemu radim ako sa destresovat, lebo stres je zabijak
Pozri na temy
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
Stuhnute svaly mozes mat aj ako nasledok hyperventilacnej tetanie.
Na relaxaciu svalstva je dobry  doplnok GABA.



3

Re: stuhnuté svaly zo stresu

RNG napísal(a):

Nuz kazdemu radim ako sa destresovat, lebo stres je zabijak
Pozri na temy
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/stres
http://rng.nazory.eu/rubriky/s/spanok
Stuhnute svaly mozes mat aj ako nasledok hyperventilacnej tetanie.
Na relaxaciu svalstva je dobry  doplnok GABA.

RNG prosim ta chcela by som ta poprosit o nejake rady:
1:kedysi som mala pred rokmi aj diagn.hypervent.tetaniu a problemy ktore som mala vtedy mam stale.Ako ju adresovat,ako normalnu tetaniu?
2:v krvnych vysledkoch som mala zvysene Mg,ale ja mam praveze pocit ze mam priznaky nedostatku(tuhnutie svalov,bolesti hlavy,nepokoj).Len si nepamatam ci som si pred odberom, bo,o to mesiac dozadu nedala rano magnezium.Mohlo to byt tym?
3:preco moje telo ked zareaguje na nejaky stres, v pozlednej dobe aj na uplne banality,hned stuhnem na trapezoch,krku,zacne ma boliet hlava,zaludok,vraciam.Preco moje telo nevie reagovat na to ze stres uz presiel a uvolnit hned tie svaly.Moze to byt nejakymi neurotransmitermi?
4:Co si mysliz o tom ze mam velmi nizke hladiny cukru aj po jedle,hypoglykemiu, akoby moje telo produkov alo velmi vela inzulinu zbytocne?  moze to suvisiet s tym tuhnutim svalov, ze telo nasledne vylucuje nejaku latku na zvysenie toho cukru?
5:viem ze toto nesuvisi s doplnkom ale ci by si mi to nevedel vysvetlit, ty rozumies roznym suvislostiam co sa deju v tele.Ked mam tie horeopisovane bolesti hlavy az migreny nezaberaju mi na to ziadne analgetika cez den vobec, v noci si davam aj 2 tbl vtedy to zvykne prejst.Ale stala sa mi taka vec som bo,a u zubara, riesil mi nieco zo zubom a mala som stuhnute prave v ten den trapezy a bolela ma hlava. Skrz ten zub mi dal i jekciu do dasna-Supracain obsahujucu arcain a adrenalin.Mne po minute cela stuhnutost aj bolest hlavy presla.mohlo to suvisiet s tym adrenalinom?
Prepac ak tu mam nejake pravopisne chyby pisem z mobilu
Dakujem



4

Re: stuhnuté svaly zo stresu

Rng odpovedal by si mi na posledny prispevok?dakujem



5

Re: stuhnuté svaly zo stresu

1. destreasovanie/ukludnenie je ako sa adresuje hyperventilacna tetania
.2. tuhnutie svalov moze byt dosledok nedostatku roznych mineralov, nielen magnezia, ale aj draslika, sodika vapnika, , pripadne aj inych. To je klasicka tetania
3. Hyperventilacna  tetania a klasicka z nedostatku mineralov sa kombinuju a k nim sa moze pridat stress, co ti vycerpa neurotransmitery ak mineraly zaroven a potom mas utlm/depresiu. a krce svalstva=tetaniu. Hladina cukru sa da jednoducho merat, tak ako napr horucka alebo krvny tlak, takze si to odmeraj a nehadaj.

5. samozrejme ked ti pichnu umrtvovadlo alebo opioid tak ti rozne nervove problemy na cas prejdu.



6

Re: stuhnuté svaly zo stresu

Ďakujem



7

Re: stuhnuté svaly zo stresu

OK



8

Re: stuhnuté svaly zo stresu

Inak RNG k tomu problemu co ma indiga, tak ma napadlo, moze byt stuhnute svalstvo aj od aktivity roznych mikrobov alebo parazitov?



9

Re: stuhnuté svaly zo stresu

Svalstvo moze tuhnut z roznych dovodov, od zamoreni , poskodenych nervov, zapalov  az po tetaniu.
Tj prichjdzaju do uvahy aj rozne mikroby, najma mykoplazmy(vid priciny reumy), ale moze to byt aj ciste zalezitost neurotransmiterov a mineralov.

Naposledy upravil: RNG (2015-05-18 22:42:50)



10

Re: stuhnuté svaly zo stresu

Ďakujem RNG a Pietro



11

Re: stuhnuté svaly zo stresu

.



12

Re: stuhnuté svaly zo stresu

RNG túto tému som založila dávnejšie ja, chcela by som sa ťa spýtaťť na viaceré otázky keďže tento problém u mňa pretrváva už veľa rokov.
1.Aký doplnok minerálov by si mi odporučil na tetaniu?
2.Čo si myslíš o tom dať si do filtrovanej vody malé množstvo himalájskej soli na doplnenie mnerálov?
3.Aké neurotransmitery adresovať pri tetanii?
4.To tuhnutie stresov si myslím že nebude zo zamorenia, mikróbov, parazitov, pretože ja tuhnem iba pri strese ale aj minimálnom a v noci ak mám zlé sny.Vidím to na tetaniu alebo nadobličky.
5.Na nadobličky som si dala Adrenal cortex od Thorne a bola som celá taká veľmi stimulovaná ale tak zvláštne, tak nepokojne a strašne ma boleli nohy tak vnútorne a aj oblasť ladvín. Znamená to že mám dosť kortizolu, napr. som čítala že v počiatkoch adren.únavy je kortizolu veľa a postupne sa vyčerpá?Ak mi stuhnú trapézy krk takmer každú noc mala by som si dať ten kortizol na noc, aby som bola odolnejšia voči stresu?
6.Píšeš že dôležité je trávenie-prosím ťa ak človek nikdy nemá pocit pálenia kyseliny po jedle má si aj tak dodávať?
7.Čo znižuje absorbciu minerálov?
8.Toto som sa ťa už pýtala ale zaujímalo by ma či existuje niečo z doplnkov čo by mohlo pôsobiť rovnako ako chem.injekcia? "Ked mam bolesti hlavy az migreny nezaberaju mi na to ziadne analgetika cez den vobec, v noci si davam aj 2 tbl vtedy to zvykne prejst.Ale stala sa mi taka vec som bola u zubara, riesil mi nieco zo zubom a mala som stuhnute prave v ten den trapezy a bolela ma hlava. Skrz ten zub mi dal injekciu do dasna-Supracain obsahujucu arcain a adrenalin.Mne po minute cela stuhnutost aj bolest hlavy presla"
9.Stalo sa mi, že keď som bola v infrasaune tak ma po chvíli chytila taká migréna,..skúsila som to ešte raz, ale to isté znova.Mohlo to byť stratou minerálov?
10.Aký vápnik a horčík by si mi odporučil ? Môžem si zatiaľ dávať calcium chloratum?
11. Prečo keď mi stuhnú trapézy tak po chvíli nepovolia ale tuhnutie pokračuje až do migrény a vracania?Myslím čo sa týka pochodov v tele(adrenalín, noradrenalín, kortizol,...?)
Ďakujem



13

Re: stuhnuté svaly zo stresu

RNG odpovieš mi prosím?



14

Re: stuhnuté svaly zo stresu

Nuz najskor by som ti odporucil mineraly na kosti, ako napr tieto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Bone-Str … l&ic=1
kde by som pridal este extra viac vitaminu D-3 a K-2, pripadne gram spiruliny.
Ak by ti tato forma mineralov nevyhovovala, tam su aj ciste organicky viazane zmesy, co sa lepsie absorbuju
Pozri napr na
http://www.iherb.com/Natural-Vitality-O … l&ic=1

Naposledy upravil: RNG (2015-05-25 14:52:37)



15

Re: stuhnuté svaly zo stresu

A ostatne otazky prosim ta?



16

Re: stuhnuté svaly zo stresu

2.Mineraly potrebne na nosenie elektrickych signalov v nervoch su sodik(Na), draslik(K) vapnik(Ca), horcik(mg) a v mesom aj rozne ine. Himalajska sol obsahuje najma Na a prakticky nic inych, Tj ju neodporucam ako zdroj mineralov na kosti alebo na nervy.
3.Tetania nie je zalezitost neurotransmiterov v mozgu, ale vodicov prudu v nervoch, ako tie hore menovane.
4, aj zamorenia mozu vyvolat tuhnutie svalstva, ale ovela zriedkavejsie. Bezne docasne je napr nahromadenie sa kyseliny mliecnej v svalstve=svalova horucka.
5 tu ti asi nic neodpoviem Kortizol zvysuje celkovu aktivitu, tj aj spotrebu mineralov, aj zamorovanie sa tela z produktov travenia. A to je vsetko dosledok stresu, ktory treba systematicky znizovat, lebo je to pomaly zabijak.
6. pocit paly mozes mat len ked sa ti tvori trochu kyseliny, ale nie dost. Ked sa ti kompletne zastavi kyselina, niet coho ti palit pazerak.Zialbohu toto lekari pouzivaju pre pacientov s palou, ze im uplne zlikviduju vyrobu kyselin, cim sa samozrejme znici aj traviaci a obranny system v zaludku.
7. mineraly sa nemozu poriadne absorbovat z nedostatocne natraveneho jedla alebo pri nedostatku vitaminov D-3 a K-2
8.Prirodne potlacanie bolesti je napr s opiom , THS a hasisom,. Tieto su ale  zakazane, hoci lekari ich potichu pouzivaju.
9. Ano je to zo straty mineralov, pripadne aj vody.
10.Dobre absorbovatelne a zabudovatelne mineraly najdes v modernych doplnkoch na kosti, kde je aj vitamin D-3 a K-2.
Chlorid vapenaty je zly zdroj vapnika, prakticky vseto z neho sa do hodiny vyluci v oblickach.
11.Tetania svalov v tele ma vplyv aj na spotrebu neurotransmiterov, preto to rozni lekari nespravne adresuju ako depresie, tj liekmi na neurotransmitery

Naposledy upravil: RNG (2015-05-26 18:55:30)



17

Re: stuhnuté svaly zo stresu

Ďakujem



18

Re: stuhnuté svaly zo stresu

.