1

Téma: Helikobakter - dychovy test

Dobry den prajem,

dala som si urobit dychovy test na HP - Urea Breath Test.

Gastroskopiu po x-ty krat radsej podstupujem na Slovensku wink

Chemia nebola nikdy mojou silnou strankou, dufam, ze mi pomozete:

- mesiac pred testom sa nesmu brat antibiotika, ani ine lieky potlacujuce zaludocnu kyselinu.
- clovek pride na lacno, fukne do balonika
- na to mu daju vypit 2 dcl pomarancoveho dzusu / z ktoreho mi bolo pol hodinu dost zle
- na to dostane vypit 75 mg Urea 13C  (?)
- caka sa pol hodinka, fukne sa do dalsieho balonika

Z toho sa potom odmeria mnozstvo carbon dioxidu, ktory vznikne, ak je HP pritomny.
Kriteriom pozitivity HP je mnozstvo vacsie ako 4.0 ‰

V mojom pripade to bolo 0.2 ‰

Mohol by to byt eventualne dokaz, ze mam malo zaludocnej kyseliny? Nikde som sa tuto informaciu nedozvedela presnejsie, len na Wikipedii, kde sa spomina: "If antibiotics are depressing the amount of H. pylori present, or the stomach conditions are less acidic than normal, the amount of urease present will be lessened." (.... a ak je zaludok menej kysely ako normalne, mnozstvo pritomnej ureazy bude znizene.)

Asi pred rokom som si robila ranny (nalacno) Betaine HCL test, az pri najvyssej davke 1950 mg Betainu HCl som citila, ze uz citim trochu palenie. Brala som dlhsiu dobu Betaine s kazdym jedlom. Ked dosli zasoby, tak som postupne brat prestala.
Dnes som skusila Betainovy test znovu. Nalacno som si dala 400 mg... Pockala som 30 - 40 minut, nic sa nedialo, naranajkovala som sa (ovocie). Palenie prislo, ale az po hodine po ranajkach - bezne take nemavam.

Poprosim o nazor.

Dakujem velmi pekne a prajem vsetko dobre.
Anne



2

Re: Helikobakter - dychovy test

Zialbohu, detaily na dychovy test na H.p. nepoznam, viem ze je pomerne dost spolahlivy, aj ked nie 100%.
Palenie je vtedy, ked sa v zaludku zacne kvasenie a kvasne plyny a peny nasilne otvoria uzaver a nahrnu sa do proti kyselinam nechraneneho pazeraka.
Palenie v zaludku je mytus, ktory sa rozsiruje medzi ludmi, lebo zdravy zaludok je dokonale chraneny proti kyselinam a bolesti v nom mozu nastat len pri poskodenych stenach ci uz mechanicky alebo ovela pravdepodobnejsie bakterialnou cinnostou.
Kvasenie aj bakterialna cinnost moze nastat len pri nedostatku kyselin.
Kyseliny inac znicia prakticky vsetky mikroorganizmy, vcitane bakterii aj vacsiny kvasnych a hnilobnych kultur.
Uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa uzatvara na signal vylucenych kyselin a uzavrie sa tym tesnejsie, cim viac kyselin je v zaludku.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-04 20:52:08)



3

Re: Helikobakter - dychovy test

a co takto si spravit test radsej z krvi? stoji to par korun pichnes sa do prstu,samozrejme to tiez neni 100percentne,ale dost ludi nevie ze je volno predajny v lekarniach



4

Re: Helikobakter - dychovy test

Elisa, krvny test na helikobakter je dost spolahlivy. Treba si ale uvedomit, ze je to test na protilatky, ktore telo produkuje aspon pol roka po potlaceni helikobaktera v zaludku.