1

Téma: Domáca kozmetika

Ahoj RNG potrebovala by som radu ohladom prirodnej kozmetiky. Nasla som si nejake tie recepty na domacu zubnu pastu a ide tam soda bikarbona. NEZNICI MI TO ZUBY? Na nejakej stranke som nasla, ze ma abrazivitu 7 a vsetky pasty tam mali viac, tak by asi nemala znicit zuby, ale nie som si ista.
Tiez by som chcela vedie ci je vhodne umyvat si vlasy sodou bikarbonou, co som tiez nasla na internete.



2

Re: Domáca kozmetika

Neviete niekto ci je teda vhodne umyvat si zuby sodou bikarboou zmiesanou s kokosovym olejom a este niecim-vela receptov na nete? A vlasy umyvat si sodou?



3

Re: Domáca kozmetika

Nuiz soda bikarbona bola kedysi pred pastami v zubnych praskoch. Aj dnes predavaju zubne pasty s obsahom sody bikarbony
Ja osobne sui nie velmi umyvam zuby a radsej si nasadzuje ustne probiotika a jem jablka na ocistenie chrupu. Totiz cistenie aj najmaksou kefkou sice vyberie materialny, ktorymi sa zivia rozne mikroby z v ustach, ae nie dokonale a v mojom pripade s odkrytymi krckami zubov mi dasna krvacaju, neprestajne, takze zobrat uplne potravu mikrobom nie je mozne.
Tak aspon si tam nasadim probiotka,. co potlacia skodlive mikroby v ustach a tak ochrania zuby



4

Re: Domáca kozmetika

Ale teda nepoškriabe mi to zubnu sklovinu? Lebo ja si uz nechcem umyvat zuby zubnymi pastami lebo je v nich velmi vela chemikalii. Vyskusam aj tie probiotika a budem jest viac jablk ale teda mohla by byt ta soda bikarbona spolu s kokosovym olejom a nejaky esencialny olej pre vonu a pripadne par kvapiek stevie pre chut dobra nahrada normalnej zubnej pasty? A co ta soda na vlasy namiesto sampona?



5

Re: Domáca kozmetika

A co hovoris na metodu 'oil pulling' ?
http://authoritynutrition.com/oil-pulling-coconut-oil/



6

Re: Domáca kozmetika

A este trochu pomimo ale k tym zubom nebolo by možné nahradiť tie probiotika jogurtom-bulharským tu je napisane ze obsahuje streptococus salivarius co obsahuju aj tie probiotika
http://www.syridlo-predaj.sk/d/bulharsk … t-1000034/



7

Re: Domáca kozmetika

Probiotika navrhnute specialne na zuby a ustnu dutinu nie su tie iste, co su pouzivane na kvasenie yogurtu, hoci tieto su dobre pre crevnu floru. Aj ked tam najdes strep salivarius, nemusi to byt ta ista odroda.



8

Re: Domáca kozmetika

A to oil pulling moze realne pomahat?



9

Re: Domáca kozmetika

Ale samozrejme , ze je to sposob odmorovania.Ved sliznice(mucus membranes) su priepustne obojstranne. Inac dozvedel som sa, ze slovensky preklad toho je Mlganie oleja



10

Re: Domáca kozmetika

A co povies na ten sposob umyvania vlasov 'no poo' a pouzivanie marockeho ílu alebo sody a octu na zmyvanie vlasov? Neznici to pokozku hlavy a vlasy?http://a-solitary-cyclist.blogspot.sk/2014/08/maly-pruvodce-po-no-poo-metodach.html?m=1
A tu sodu na zuby - nici to sklovinu?



11

Re: Domáca kozmetika

Nuz ja neviem, pouzivanie roznycy hliniek/blata na kozu moze byt dobre ale aj zle, podla obsahu.
Jemne kysle oplachnuitie vlasov po pouziti zasaditeho samponu robi vlasom dobre.
Nuz ale v poslednom case ja pouzivam na hlavu len cistu vodu a ked pouzijem mozno raz za mesiac sampon, tak do neho pridam olej , aby prilis neodmastil vlasy ani pokozku.
Co ale dodrzujem dost prisne je pouzitie len odchlorovanej vody, takze mam na sprchovacej hlave chlorovy filter.
A pri kupani davam do vane pol lyzicky kyseliny askorbovej(vitamin C) a pockam asi 15 minut, nech to neutralizuje vsetok chlor, pripadne aj fluor.



12

Re: Domáca kozmetika

A aky olej je najvhodnejsi oa vlasy? Moze to byt kokosovy?



13

Re: Domáca kozmetika

Moze. Ten neoxiduje, nezosmradne a ked prejde cez kozu vyzivuje podkozne tkanivo.
Naviac je mierne protiplesnovy



14

Re: Domáca kozmetika

Je tento esencialny olej vhodny na vnutorne pouzitie-do doma vyrobenej zubnej pasty? A ak nie vedel by si mi nejaky odporucit?



15

Re: Domáca kozmetika

http://m.iherb.com/Now-Foods-Essential- … 0-ml/37826



16

Re: Domáca kozmetika

A toto moze fungovat?
http://miswak.sk/



17

Re: Domáca kozmetika

Ten pepermint olej je ziskavany destilaciou, tj je vhodny aj na vnutorne pouzitie.
Je viacej prirodnych na cistenie zubov, samozrejme aj toto pracuje.Tiez rozne zivice stromov, napr v Mexiku pouzivali na Yucatane, chi-klet, gumenna baza dnesnych zuvaciek.
Miswak je znamy tiez pod menom peelu a siwak, pozri praskovy
http://www.iherb.com/Peelu-Dental-Fiber … amp;ic=136



18

Re: Domáca kozmetika

To sa mi velmi dobre pozdava! A co je ten sorbic acid v obsahu? Cize si tym v pohode mozem umyvat zuby a neznici to sklovinu?



19

Re: Domáca kozmetika

A co je podla teba najucinnejsie na umyvanie zubov a tiez najsetrnejsie? Lebo ja mam dost problem so zubnymi kazmi.



20

Re: Domáca kozmetika

Sorbicka kyselina je tam len celkom malicko, takze pochybujem, ze to poskodi zuby. Ovela viac je na zuby skodlivy napr citron. Ale ako som povedal, ani najlepsie cistenie zubov nemoze zobrat vsetku vyzivu bakteriam, preto lepsi pristup je tam dat bakterie,co nie nicia zuby, ale ich ochranuju=ustne probiotika/oral probiotics.



21

Re: Domáca kozmetika

Ústne probiotiká uz mam v plane kupit . A to peelu ten prasok to nebude prilis abrazivne na zuby? A citron viem ze je skodlivy tak uz davno pijem citronadu len cez slamku.



22

Re: Domáca kozmetika

Peelu je vlaknina, drevo. A to je ovela maksie, ako sklovina, takze nevidim, ako by to mohlo mechanicky zuby poskodit.



23

Re: Domáca kozmetika

Teraz som sa dozvedela ze to peelu ma kysle ph cize to som uz uplne vylucila a chcela by som sa spytat ci by podla teba mohlo byt taketo zlozenie doma vyrobenej zubnej pasty: kokosovy olej, esencialny olej-pepermint(pripadne iny) a este spirulina kedze som pocula ze biely zuby a ma aj zasadite ph. Moze to tak byt? Pripadne ak by si mi tam este nieco vedel doporucit. A este mam jednu otazku preco ked citron ma zasadite ph sa hovori ze nici zuby?



24

Re: Domáca kozmetika

Peelu nie je natolko kysle, aby za tu chvilocku pri cistenim zubov napadlo sklovinu.
Ale pravidelne hryzeny citron to veru spravil kedze kyselina citronova je dost silna kyselina. S tym mam zialbohu posobnu skusenost, ked moja draha polovicka este ako studentka hryzla plnpo citronov v snahe schudnut(dobra vlbost) a to jej vyzralo sklovinu na prednycy zuboch, co ma stalo velke peniaze kazde 2 roky potom pokryvat umelymi sklovinami.
Dnes su tie zubne kompozity ovela lepsie, takze sa to nemusi kazde 2 roky obnovovat
Citron je az po straveni zasaditotvorny, inac je kysly, lebo obsahuje kyselinu citronovu.



25

Re: Domáca kozmetika

A ta pasta zmiesanim kokosoveho oleja, esencialneho oleja-pepermint a spiruliny moze byt?



26

Re: Domáca kozmetika

Alebo radsej s chlorelou? Ktore je lepsie do tej pasty pridat?



27

Re: Domáca kozmetika

Obavam sa, ze ti chlorella alebo spirulina zafarbi zuby....Ale skus a napis.



28

Re: Domáca kozmetika

Vyskusam a nevadi ze mam amalganove plomby? Ze ci mi to nevytaha ortut kedze viem, ze chlorella sa vyuziva na chelaciu.



29

Re: Domáca kozmetika

Rozne latky cheluju ortut, ale za ten kratky cas , co jes chlorellu alebo ine chelatory si nemyslim, ze toho vyberu nejak extra vela.