101

Re: domaci krem - odobrenie

http://www.ebay.co.uk/itm/1Kg-Zinc-Oxid … 1e849c66f6
Objednala som si tento oxid zin. a pise tam ze je toxicky.Citala som ze je lepsie pouzivat zinok bez nano castic,z toho neviem vycitat ci ma nanocastice.Ale predsa,ten oxid je chemikalia.Preco sa potom pridava do prirodnej kozmetiky. A vsade upozornuju aby sme ho nahodou nevdychli.Takze uz mam obavy ho pouzit.Minule som citala ze namiesto toho sa da dat olej z mrkvovych alebo malinovych semienok a vcely vosk.



102

Re: domaci krem - odobrenie

Nanocastice z kyslicnika zinocnateho su pridrahe, aby ich pouzivali miesto mleteho prasku, takze toho sa nemusis obavat.
Kyslicnik zinocnaty nemoze byt toxicky, to je hlupost, ved nasa potreba zinku je medzi 15 az 50 mg denne a castice, mleteho su privelke, aby sa dostali cez kozu do tela aj tak.
Samozrejme nepatri do pluc, ale tak isto tam nepatri napr praskovy cukor, co vdychla moja zena, ked pouzivala mixer naplno a dobre sa nadychala prachu, ze sa dusila aspon 1/4 hodiny. A pritom cukor je vodorozpustny takze sa postupone rozpustil v hlienoch, co pluca okamzite tvorili, kdezto kyslicnik zinocnaty nie je rozpustny vo vode, takze by zostal drazdit v plucach velmi dlho.
Pre mna , za mna, daj si do kremu cokolvek, ale drviva vacsina kremov na opalovanie obsahuje tuto uplne bezpecnu latku.Naviac je tento kyslicnik aj antimikrobialny a dlho sa z neho robili docasne plomby,,ktore sa casto po par dnoch rozpadli a clovek ich vlastne zjedol, bez akychkolvek skodlivych nasledkov.



103

Re: domaci krem - odobrenie

Zdravim, chcem sa spytat, ako mam rozumet tomuto receptu?? Zmes na hojenie ran(cukor(1.5 lyzice) kokosak(1 lyzica) a citricidal(6 kvapiek) To asi nebude obycajny cukor, ktory pouzivame doma v kuchyni? Lebo chystam sa na operaciu a chcela by som mat co najmenej viditelnu jazvu.



104

Re: domaci krem - odobrenie

Je to obycajny jemne mlety praskovy cukor



105

Re: domaci krem - odobrenie

Fuha, trochu mam z toho strach. A aku ma ten cukor funkciu pri hojeni??



106

Re: domaci krem - odobrenie

Nechapem ten strach. Cukor aj kokosovy olej vyzivuju tu poskodenu oblest, aby sa ryzchlo vyhojila. Naviac cukor sam o sebe, koncentrovany, vsetky mikroby , co sa tam dostanu "konzervuje" tj vysusi-mumifikuje tj pomaha to hojeniu.
Citricidal je tam pridany extra aby sa to nahodou nekazilo.



107

Re: domaci krem - odobrenie

Super, vyskusam.



108

Re: domaci krem - odobrenie

Ja oako cukrovkar DM-2 si bez toho dnes uz neviem predsatavit zivot. Mne sa totiz rany nehoja a zakratko hnisaju. Takzto sa nemusim bat, lebo s cukrom sa mi to zahoji extra rychlo, aj ked to uz zacalo hnisat. Pomaha to aj na hnisave vyrazky, aj proti jazvam po operaciach.