1

Téma: natiahnuty prsny sval

Dobry den RNG, uz neviem na koho sa obratit s mojim problemom....Natiahla som si prsny sval, podla obrazku je to bud M.pectoralis major alebo minor, neviem sama ktory. Boli ma to akoby tesne pod prsnikom. Bolest som citila napriklad pri lahnuti si na postel, pri prezliekani a podobne. Bola som na pohotovosti, tam mi na to dali naplaste Flector, odporucili brufen tabletky, magne B6. Po takmer 5 tyzdnoch, kedy som bola v uplnom klude sa to zlepsilo, prestalo to boliet. Teraz sa to akoby vracia, kedze som sportovo aktivna, snazim sa najprv si to jemne rozcvicovat, robim jemny strecing, ale akosi ma to znova zacina boliet. Menej ako pred tym, ale citim to. Nechapem preco sa to znova vracia. Prosim vas, nie je nieco co by ste mi dporucili aby sa to uz konecne definitivne vyliecilo? A mozem zacat s jemnou zatazou? Dakujem velmi pekne!



2

Re: natiahnuty prsny sval

Nuz telo sa regeneruje a postupne sa to iste vyhoji. na zruchlenie su rozne najma enzymy, ako bromelain, pripadne protizapalove ako curcuminoidy a boswelin.
Teplo tomu robi dobre, a napr enzymy riediace krv a odstanujuce zrazeniny ako serrapeptaza a nattokinaza tam tiez mozu pomoct.



3

Re: natiahnuty prsny sval

Dobry den RNG,
podobny problem - natiahla som si sval na lytku. Uz dlhsie to boli a tazko sa chodi. Co odporucas na rychlejsiu regeneraciu?
Dakujem.



4

Re: natiahnuty prsny sval

To iste, ako v prispevku c 2. Pridam este navod na udrzanie tepla na tom mieste. Zober si vlnenu ponozku, odstrhni spicku a navlec na lytko. Nos co najviac, aj v spanku.
Ja pouzivam niekedy aj DMSO, co je silne polarne rozpustidlo a zaroven zdroj siry, to tiez znacne urychluje hojenie.
Pri  pri pouzivani DMSO, treba ho davat na cistu kozu a pokilal sa kompletmne neabsorbuje, nesmies si davat na to ziadne saty, lebo latky obsahuju rozne plasticke nite a DMSO rozpusta mnozstvo plastikov a tak ti ich moze "prepasirovat" do tela cez kozu.
DMSO sa dlzi len v skle alebo polyetylene, co nerozpusta.