1

Téma: ALS a frontotemporalna demencia

Moja mama ma 55 rokov a diagnostikovali jej ALS a frontotemporalnu demenciu. Chcela by som poprosit RNG o radu pri uzivani a davkovani vyzivovych doplnkov ktore uziva. Momentalne uziva: citrovital (15 kvapiek denne), Hericium (koralovec jezovity - 3 tab. denne), Pilulku horce (6 tab. denne), pirabene (2400 mg denne), lecitin (6000mg 1*tyzdene),kurkumin komplex (900 mg denne), DMAE, Ginko (120 mg denne), l-carnirine, magnezium(300mg denne) a pivne kvasnice. Dalej som jej zakupila krill olej, MMS1 a MMS 2, vytazok z olivovych listov, super enzymes (od firmy now) a Samento, doplnky vyzivy uvedene v tejto vete este neuziva. Chcela by som sa informovat ci je mozne uzivat MMS 1 a MMS2 spolu s ostatnymi vyzivovymi doplnkami. Pripadne na presne davkovanie vyssie uvedenych doplnkov. Dakujem velmi pekne za pomoc a radu.



2

Re: ALS a frontotemporalna demencia

Nuz pouzivas hromadu doplnkov, ale ja by som napr odporucal najskor vacsie davky vitaminu D-3 (10 000 IU), a K-2(300 mikrogramov), lebo demencia je casto sposobena zapalovymi procesami, ktore nechavaju v oblastiach zapalu kalcifikaty a tieto dva vitaminy presuvaju kalcifikaty z makkych tkaniv do kosti, kam patria.
Z curcuminoidov odporucam vacsie davky, a lepsiu formu napr tuto, co je az 30 krat tak dobre absorbovatelna a pouzitelna v tele
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=1
davka 3 x 2 kapsule .
MMS1 a 2 su oxidatrory tj nepouzivaj ich spolu s doplnkami  antioxidacnymi, ako gingko, huperzine A, vinpocetine a podobne, vitamin C , E a D-3, 
Musis dat medzi ne a antioxidanty aspon den prestavky.

ALS je choroba nervov, kde sa nervy odizolovavaju a odumieraju. Lekari sice nevedia pre co, ale ja som toho nazoru, ze sa jedna o najma cinnost roznych virusov v tele, ktorych mame dnes permanentne kopu a pre to podpoprenie viralnej imunity sa mi tu zda obzvlast potrebne. Kedze sa jedna o virusy v mozgu, tak su velmi pravdepodobne maskovane tukovymi zakonceniami na co je najlepsie pouzit antiviralny monolaurin, 3 x 5 gramov denne a tiez extrakt z olivovych listov zaroven. Viac pozri na teme herpes
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Odporucam aj enzymaticke cistenie tela, pozri pancreatin, enteric, a samozrejme DHA, 1,5 az 2 gramy, co je potrebne na regeneraciu myelinovych obalov, poskodenych virusami.

Nezabudaj na mikrovlakniny a kvalitne probiotika, lebo tie vyrabaju znacnu cast/vacsinu obrannych latok v tele.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-05 19:01:08)



3

Re: ALS a frontotemporalna demencia

Dobry den RNG

Prosime o radu a vopred dakujeme, za cas a trpezlivost.
Co pre 77 rocneho ocka,ktory berie Rilutek a poporuche prijmu stravy ,kde uz nebol schopny prehltat a prijmat stravu normalnou cestou, mu bol do zaludka zavedeny PEGU, hadicka na aplikaciu tekutej a mletej stravy.
Uz s nami ani nekomunikuje, pretoze to neide. A naeovlada jazyk, dycha len otvorenymi ustami, chceme mu velmi pomoct.
Chceme vas preto poprosit o pomoc a radu ako dalej, co ho posilni a pomoze.
Cez sondu prijma mletu potravu a lieky, vieme mu naaplikovat cokolvek, len nech dostane silu.
Ziadne ine vitaminy nic neberie, len este na ukludnenie Tiapridal..
Dakujeme za kazdu radu.
Peto



4

Re: ALS a frontotemporalna demencia

Ako som povedal, ALS  je choraba podla lekarov neznameho povodu, ale definitivne je to zalezitost mozgovych problemov, kde moze pomoct davka HDA, a EPA, a podla nazoru viacerych lekarov je to nejak spojenene s infekciami ako borelioza, chlamidie pneumoniae, L-formy a mykoplazmy. Tiez sa iste   na tom podielaju virusy, ktore vyuziju oslabenie imunity menovanymi nakazami.
Ja by som to adresoval teda adresovanim menovanych mikrobov.
Takze pozri na temu napr borelioza a herpes
Na rychle posilnenie je dobre masivne davky collostra, aj vyse 15 gramov denne, praskove sa  da sa zamixovat napr do tepleho mlieka
Nezabudajte na vitaminy D-3(10 000 IU) a K-2(200 mikrogramov vo forme MK7), co su potrebne aj na rozne mozgove procesy, aj na odstranenie izolacnych kalcifikatov v mozgu.
Tiez vitaminy B, najlepsie zmes stress B plus C.
Na ukludnenie je napr L-theanine, davka 2 x 400 miligramov.



5

Re: ALS a frontotemporalna demencia

Dakujem za radu a berie otec tekutu proteinovu stravu Fresubin energy drink.
Lekar tvrdi, ze nemoze mat prijem ziadnej inej stravy.
Je mozne fungovat len na Fresubin strave?Alebo moze sa mu mixovat postupne aj riadna strava a podavana do PEGU?
A mozeme aplikovat aj vsetky tie vitaminy ako si nam doporucil, aby sme ho nepredavkovali.
Dakujeme PETO



6

Re: ALS a frontotemporalna demencia

To je blbost. Akekolvek cerstvo pripravene jedlo sa da rozmixovat na uplne hladku tekutinu.
Tieto priemyselne pripravene drinky nemozu nahradit pestru potravu v ziadnom pripade.Naviac nie su ani cerstve, a musia mat v sebe rozne konzervacne latky, aby sa nepokazili, o nikto nepotrebuje.  A tak je to zaroven nepomerne lacnejsie. Vyzaduje to ale silny mixer, najlepsie priemyselnej kvality, aspon 2 -3 konovy(tj nad 1800 watov)
Co uvadzam na vitaminy nie su extremne velke davky a pre to sa nemusite bat predavkovania.



7

Re: ALS a frontotemporalna demencia

Ja pouzivam Omniblend TM-800 , ktory ma 3 HP a az 38000 ot/min. denne na pripravu zel. smoothies, konzistencia uplne kremova-max.spokojnost. Pred par tyzdnami si taketo 2 objednali do jednej RAW restauracie a nevedia si ho vynachvalit...Cena polovicna ako vitamix http://stroje.bazos.sk/inzerat/47663523 … TM-800.php



8

Re: ALS a frontotemporalna demencia

Vyborne!
Len jedno sa mi nezda, spotreba je 950 watov, a 1 konska sila je 0. 735 KW
Pozri na
http://calculator-converter.com/convert … ulator.php
Takze to rozhodne nie je 3 konovy v ziadnom pripade. A Vitamix je teda ovela silnejsi.