Téma: Betain Hcl

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu.

Ako postupovať keď potrebujem vačší počet tabliet Betainu Hcl, aby som zárovaň mal v tele dostatok zásad.Kedže pol lyžicky zneutralizuje v tele ucinok asi 3-4 kapsul Betainu Hcl a ja potrebujem s kazdym jedlom viac.  ráno 1/2 lyžicky kalinatu do 0.5l vody o 2h ranajky s 1tbl. Betain + 1tbl. biocore optimum complete enzymes . Ranajky  bielkoviny + tuky v primeranom množstve, o hodinu na to sacharidy a o hodinu  po sacharidoch tekutiny. Medzi hlavnymi jedlami nič nejem a pijem tekutiny v dostatočnom množstve, časový rozdiel je min.5 hodín. Obed a Večera v rovnakom štýle. Napriek tomu sa mi odgrgáva, neskôr postupne nafukovanie v bruchu. Poradte mi prosím vás ako dodať do tela viac zasád, aby bol schopný pankreas dodať dostatok zásad do čreva pri vyššom množstvo betainu kedže jeden mi nestačí ani pri dodržaní hore uvedených postupov.Mám ráno zvýšit množstvo kalinatu alebo postupovať napr takto : Ráno 1/2 lyžicky o 2h ranajky o 3h kalinat a o2h obed o 3h kalinat a o 2h vecera.
Alebo napr objednat si tento produkt a uzivat ho napr 3h po jedle (ranajkach a obede) a nasledne o 2h jest?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Potassiu … 13939?at=0

Za odpoveď ďakujem.

Naposledy upravil: kuhlofel@zoznam.sk (2011-08-11 15:37:41)



2

Re: Betain Hcl

Zialbohu, bielkoviny v zaludku sa nestravia za hodinu, takze hodinova pauza nie je dostatocna. Na pomoc posuvu jedla v crevach, aby bola mensia sanca kvasenia je dobre brat mikrovlakniny.



3

Re: Betain Hcl

Kupila som si na sk kalinat...zial neskoro som zistila ze je 5 mesiacov po zaruke...da sa este pouzit?Dakujem..



4

Re: Betain Hcl

Samozrejme sa da pouzit. Nanajvys ked navlhne, je hrudkovita ale inac nikak nezmenena.
Napr morska sol je v mori miliony rokov a ti somari na nu davaju tiez "zarucnu lehotu"
Alebo mineraly v mineralnych vodach, vcitane karbonatov sa nachadzali tiez v zemi miliony rokov, kym ich voda nevynesie na povrch...



5

Re: Betain Hcl

rng, je tento betain hcl ok?
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Be … ablets/970
alebo ktory by si odpoucil z iherb?
este sa mi pozdava tento, ale nevipoznam kriteria, takze sa v tom stracam:
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … sules/7353
dakujem.

Naposledy upravil: ovekyska (2013-09-09 18:16:56)



6

Re: Betain Hcl

Nuz ten druhy je lepsi, lebo obsahuje aj pepsin a na ukludnenie zaludka gentiana=horec.
Horke latky podporuju udajne aj tvorenie kyselin.



7

Re: Betain Hcl

ale aj ten 1. obsahuje pepsin,  dokonca ovela viac, len tam nie je ten horec.



8

Re: Betain Hcl

OK, Nejak som to prehliadol.Takze su oba rovnako dobre, az na ten horec.
Osobne so horec na tento ucel este neskusal, len z detstva si pamatam, ze ho pridavali do paleniek na "travenie"



9

Re: Betain Hcl

objednala som teda ten 1.
dakujem.



10

Re: Betain Hcl

OK



11

Re: Betain Hcl

na jednom fore som cital ze HCl zosiluje ucinok doplnkov a tie sa potom efektivnejsie vstrebavaju. je to pravda? mam doma 3.5% HCl v tekutej forme, ak by som z nej pridal zopar kvapiek do vody a takymto roztokom zapijal doplnky, bude vstrebavanie efektivnejsie?

Naposledy upravil: anly11 (2013-10-10 21:02:38)



12

Re: Betain Hcl

Ja nemam s kyselinou v tekutej forme ziadne skusenosti, ale viem ze ked ju das do vody, treba to pit cez slamku, lebo inac ti to napadne zuby.



13

Re: Betain Hcl

ak by som si ju v tejto forme dodaval do tela pravidelne, myslis ze telo moze obmedzit produkciu HCl v zaludku a navykne si na dodavku HCl zvonku?



14

Re: Betain Hcl

Nie. Aspon nic take som nikde necital z vyskumu.
Samozrejme cez internet sa taketo rozne "spravy"  proti doplnkom siria pravidelne, samozrejme bez akehokolvek podkladu. Tj bezne lzi na obranu farmacie.
Jedno si ale musis uvedomit, nestaci len dodavat kyseliny, v inom case musis si dodavat aj zasady/alkalie, lebo zaludok produkuje obe, kyseliny do zaludka a alkalie do krvi(najma sodu bikarbonu). A to sa vyluci z pankreasu cim sa zaludocne kyseliny v dvanastorniku neutralizuju, dokonca az trochu do zasaditeho stavu, co je dobre pre creva( a samozrejme ak kosti v tele a krv).



15

Re: Betain Hcl

Ahoj RNG,
beriem Lysin HCL,cca 3x za den,ale chcem sa spytat co hovoris na tento enzym:

http://www.purecaps.net/de_AT/produkte/ … odNr=AIE6A

tento sa da kupit aj v lekarni,doteraz som brala tento:

http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … psules/257

je to vhodna nahrada?
Dakujem za odpoved.

Naposledy upravil: Paulynka (2013-10-21 13:52:07)



16

Re: Betain Hcl

Kedze neviem premenu, teda ak vobec existuje nejaka, medzi uvedenymi miligramami a medzinarodne uznavanou aktivitou, neviem to nijak posudit. Napr bromelaion moze mat aktivitu od 300 do 3000 GDU na gram, tj udavanie gramaze este neurcuje  enzymaticku aktivitu. V kazdom pripade je ale cena privysoka, podla mojho nazoru.
Lekarne predavaju v drvivej vacsine slabe a drahe produkty. Lekarne su na lieky a nie na potravinove doplnky.



17

Re: Betain Hcl

Prosim Vas, kolko HCL kyseliny denne sa moze dat maximum. Mam totiz take dni, ked mi absolutne nic netravi. Uz po malych ranajkach mi jedlo stoji v zaludku aj ked si dam 400mg Betainu alebo lysinu. Na obed potom zjem max polievku, lebo viac sa do mna nezmesti a musim dat dalsiu kyselinu 400 a vecer nezjem bud uz nic alebo salat a to zase potrebujem dalsiu davku. Niekedy mi nepostacuje ani 600mg na vytravenie normalnej beznej porcie jedla. Naopak mam dni, ked mi travi same a nemusim dodavat nic, ale je pravda, ze ja si uz preventivne davam aspon 200mg s enzymami . Ja to uz nechapem. Najhorsie je, ze to neviem dopredu odhadnut, kedy bude ten zly den a ked uz je zle, tak len davam kyseliny, aby som vobec mohla fungovat s tym kamenom v zaludku. Samozrejme po tazkom zaludku pokracuju nafukovanie, bublanie v crevach a krce...ako inak.



18

Re: Betain Hcl

Zaludok vyrobi normalne okolo ekvivalentu az vyse 1800 mg betainu HCl, co sa tyka mnozstva kyseliny. Takze mas zrejme znacny schodok, ked ti 400 mg nestaci, zober viac.
Ak po 2 hodinach citis, ze ti jedlo trci v zaludku a zacnes citit tazobu, mozes si doplnik kyseliny aj enzymy aj dodatocne
DGL pomaha a tak isto rozne horke vytazky , napr vytazok z horca/gentiana podporuje vyrobu kyselin. Ved nie nadarmo sa dosial piju horke likery po jedle ako digestiva, tj podpora travenia.



19

Re: Betain Hcl

Takze mozem v pohode pridat. Niekedy za den zoberiem dokopy aj 1000mg a nepomoze, tak som chcela vediet, ci mozem aj zvysit. Robievam to aj tak, ked vidim po hodine dvoch, ze mi netravi, tak si pridam, aby som vobec trochu vytravila. Nechapem to, ale ze jeden den nemam takmer ziadnu kyselinu a iny den obden je to v poriadku. Objednala som si teraz z iHerbu Betain 600 s pepsinom a horcom, tak hadam to zacne zaberat.



20

Re: Betain Hcl

OK. Pepsin HCl je tiez pomocka na travenie, najma bielkovin.
A horec udajne pomaha tvorit kyseliny, tak to aspon hovori niekolkostorocna tradicia, vyskum na to som osobne  nikde nevidel, ved jedine presne cisla o tvoreni zaludocnych kyselin mozes ziskat pouzitim Heidelbergovej kapsule a tu velmi malo gastroenreorologov vobec pozna, lebo farmacia sa to snazi zatusovat, aby mohli predavat rozne lieky proti kyselinam, lebo o pale prehlasuju, ze je z prebytku kyselin, co je  loz a Heidelbergova kapsula by to velmi rychlo dokazala. Takze na nu "obratili chrbat"
http://www.phcapsule.com/



21

Re: Betain Hcl

RNG,

chcem sa spýtať, či 3 tabletky Betain HCL s pepsinom 650 mg po ťažkých jedlách je veľa, alebo sa môže brať aj toľko?
A ešte keď sa berie 2 - 3 tabletky betain 650 mg, koľko kalinátu treba vypiť na doplnenie zásad denne ráno?

Ďakujem

Naposledy upravil: Mik (2014-06-16 16:20:56)



22

Re: Betain Hcl

Aj ja beriem s velkym jedlom az 3 kapsule 650 mg, kedysi mi stacili 1 az 2, ale po "zaludocnej chripke " uz potrebujem viac, kedze parietalne bunky, co produkuju kyseliny mi zrejme ten virus poriadne nacechral.
Na kazdy gram betainu treba 1/2 gramu kalinatu na neutralizaciu.
Ja som zacal od dnes brat entericke tablety draselnej bikarbony, , teoreticky  sa daju brat spolu s kyselinami a jedlom, ja si ich pre istotu zoberiem az 2 hodiny neskor, aby sa ani nahodou nerozpustili v zaludku a neznicili potrebne kyseliny na travenie.



23

Re: Betain Hcl

Takže mne ten Betaine HCL nerobí dobre.Kúpila som si nový,kde je 650mg betaínu v tabletke a ráno na lačno urobila test.Trochu ma začala páliť záha,ale iba trochu,no keď som sa naraňajkovala,tak ma za čala páliť hojne,musela som si dať omeprazol.Mám pocit,že mi nerobia dobre ani enzýmy a túším že ani probiotiká,tiež ako keby ma od tohoto všetkého trochu pálila záha, horké bylinky Švédske kvapky taktiež nie je pre môj žalúdok nic moc.
Najlepšie sa mi osvetčilo ,,DGL" a šťava z Aloe vera (nie priveľmi kyslá).To beriem 3x denne + jedlá v menších porciách.Omeprazolu sa vyhýbam pokiaľ sa dá.Nepomáha vôbec,jedine keď páli záha,ale potom zasa všetko stojí v žalúdku.Je to normálna katastrofa,kým si človek nájde čo mu ako tak prospieva,tak preplatí majland a ten kopec zbytočne kúpených tabletiek,dám asi na charitu... roll

Naposledy upravil: 9alena9 (2014-06-19 19:52:49)



24

Re: Betain Hcl

Nuz ako myslis.  Bez kyselin a enzymov nie je poriadne travenie ani absorbcia. Po case to uvidis sama, lebo spejes k stovkam roznych zdravotnych problemov.

Mna pali zaha len ked si nezoberiem kyseliny.Lebo vtedy mi jedlo kvasi a hnije v zaludku a plyny mi potlacia hoci aj slabo kysle jedlo do,pazeraku.
Ale ked ti telo nevytvori ziadne,alebo ich potlacas omeoprazolom,  tak nemozes mat ani palenie, lebo ta nema co palit . Ked ich zoberies primalo, tak ta moze palit, ale ked ich zoberies dost, tak nemozes mat kvasenie ani hnitie v zaludku.
Kyseliny nepalia v zaludku, ten je dobre ochraneny mazom proti kyselinam, ale v pazeraku, ktory nie je vobec ochraneny a kam kyseliny nepatria.



25

Re: Betain Hcl

Asi máte pravdu.Včera večer som si dala jednu tabletku a nič ma nepálilo.Dala som si aj dnes pred jedlom+enzymy a tiež nič nepáli. Natrafila som na to,že Vy si zvyknete dopĺňať kyseliny, ale tiež odkyslovať kyselinou draselnou. Chcem sa teda opýtať ako to cítite,že je potrebné telo odkysliť, keďže pálenie je signál nedostatočnej kyseliny. A tiež by ma zaujímalo,píšete,že po jedle je potrebné pitie vody až po 3 hodinách, čo si dosť dobre neviem predstaviť ,keďže je nutné vypiť denne 2l vody. Pred jedlom tiež nie je dobré piť vodu,jedlo si treba deliť na menšie porcie niekoľkokrát denne ,nesedia mi tie časové rozpätia ,vychádza mi to, že by som musela vypiť pol litra vody naraz aby som sa vmestila do celého toho programu. Ďakujem za odpoveď.

Naposledy upravil: 9alena9 (2014-06-20 07:33:20)



26

Re: Betain Hcl

RNG,

chcel by som sa opýtať, keď v teste vyšlo, že mám brať 3 tabletky Betainu HCL.
Tie 3 HCL tabletky sú k hlavným jedlám raňajky, obed, večera.
Mám zrejme veľmi málo kyseliny, treba niečo brať aj k olovrantu, napr. orechy, tvaroh, zelený nápoj a podobne, čo by ste mi poradil?

Ďakujem



27

Re: Betain Hcl

Dobry vecer prajem, chcem Vas porosit o radu, na zaklade Vasho odporucania som si kupila Betain Hcl. Som liecena gastroent. lekarom na reflux, bez vysetrenia na mnozstvo zal. kyselin mi predpisal Emaneru a Ganaton. Moj stav sa nezlepsuje, ale zhorsuje. Dnes som svojho lekara navstivila znova s tym, ze sa necitim dobre aj napriek liecbe, tak mi povedal, nech teda lieky neberiem a nech pouzivam antacida a alkalicke mineralky pri bolestiach no spu..........a nepriamo ma odporucil na psychiatriu........takze som si dnes urobila test s Betainom, dala som si jednu tabletku nepocitila som palenie, ani bolesti aj ked to neviem jednoznacne posudit, lebo uz som sa zobudila s nevolnostou a palenim v hrdle. Najedla som sa a citila som celkom dobre, ale poobede a vecer mam silne palenie. Docitala som sa, ze to mozem taky cas kombinovat so sodou bicarb. Postupujem spravne? mam zajtra pokracovat v teste?
Dakujem



28

Re: Betain Hcl

Prekysleny zaludok je mytus, t.j. palenie zahy nie z nadmerneho mozstva kyselin a prave z nedostatku kyselin. Preto, ak ta pali zaha, tak si daj vzdy ten Betain s jedlom alebo ihned po jedle. Skus si dat najprv jednu, ak budes pocitovat palenie zahy, tak zvys na 2, ale viac ako 3 neuzivaj.



29

Re: Betain Hcl

Detto
Uvedom si jedno:
1. Ziadne kyseliny nepalia=nema co, ale ani ti netravi a cez zaludok ti prejdu vsetky skodlive mikroby na jedle.

2.Malo kyselin znamena, ze sa neznicia vsetky mikroby v zaludku a je tam kvasenie a hnitie, tj mas palu aj boest zaludka.A uzaver nie je pevne uzavrety, lebo ten sa uzaviera na signal kyselin v zaludku.

Dostatok kyselin znamena, ze sa uzaver medzi zaludkom a pazerakom pevne uzavrie, lebo to zavisi od kyselin, v zaludku nemoze kvasit ani hnit, a jedlo sa dobre rozlozi, pri dostatku kyselin, a potom sa v crevach moze vsetko absorbovat a neostane  tam dokopy nic na hnitie a kvasenie.



30

Re: Betain Hcl

Dakujem pekne , davkovanie si mam nechat teda 2 tabl. s jedlom 3 krat denne? Mam si k tomu este nieco pridavat okrem probiotik?



RNG napísal(a):

Detto
Uvedom si jedno:
1. Ziadne kyseliny nepalia=nema co, ale ani ti netravi a cez zaludok ti prejdu vsetky skodlive mikroby na jedle.

2.Malo kyselin znamena, ze sa neznicia vsetky mikroby v zaludku a je tam kvasenie a hnitie, tj mas palu aj boest zaludka.A uzaver nie je pevne uzavrety, lebo ten sa uzaviera na signal kyselin v zaludku.

Dostatok kyselin znamena, ze sa uzaver medzi zaludkom a pazerakom pevne uzavrie, lebo to zavisi od kyselin, v zaludku nemoze kvasit ani hnit, a jedlo sa dobre rozlozi, pri dostatku kyselin, a potom sa v crevach moze vsetko absorbovat a neostane  tam dokopy nic na hnitie a kvasenie.



31

Re: Betain Hcl

Dakujem pekne


Pietro napísal(a):

Prekysleny zaludok je mytus, t.j. palenie zahy nie z nadmerneho mozstva kyselin a prave z nedostatku kyselin. Preto, ak ta pali zaha, tak si daj vzdy ten Betain s jedlom alebo ihned po jedle. Skus si dat najprv jednu, ak budes pocitovat palenie zahy, tak zvys na 2, ale viac ako 3 neuzivaj.



32

Re: Betain Hcl

Ako som povedal, Micu, musis si vyskusat, kolko kyselin si musis dodat,tj kolko ti chyba na normalne travenie,  a to je individualne a aj zavisi od jedla, co jes. Male jedlo zeleninove nevyzaduje vela kyselin, velke jedlo bielkovinne(maso, syry) vyzaduje viac kyselin
A zasadne nepi vela s jedlom aby si si nerozriedil kyseliny zbytocne. Pi az 3 hodinu po jedeni a to hojne, aby si si obsah zaludka splachol do criev.

Naposledy upravil: RNG (2014-07-16 08:05:26)



33

Re: Betain Hcl

Dakujem velmi pekne, som Ti naozaj velmi vdacna :-) Dnes sa po dlhej dobe citim lepsie, davam si dve tabl. s jedlom, pocitujem este sice kysle v hrdle dve hodiny po jedle ale zasa nemozem ocakavat zarak po prvom dni.........este raz dakujem pekne.



RNG napísal(a):

Ako som povedal, Micu, musis si vyskusat, kolko kyselin si musis dodat,tj kolko ti chyba na normalne travenie,  a to je individualne a aj zavisi od jedla, co jes. Male jedlo zeleninove nevyzaduje vela kyselin, velke jedlo bielkovinne(maso, syry) vyzaduje viac kyselin
A zasadne nepi vela s jedlom aby si si nerozriedil kyseliny zbytocne. Pi az 3 hodinu po jedeni a to hojne, aby si si obsah zaludka splachol do criev.



34

Re: Betain Hcl

Dufam, ze ti dlhodobe paly neposkdili uzavierac medzi zaludkom a pazerakom.
Lebo aj to sa moze stat a to vyhojit trva nejaky cas.
Skus brat 15 minut pred jedlom DGL, pozuvat 2 tabletky. To je dobry adaptogen na hojenie specialne a na posilnenie zaludka.



35

Re: Betain Hcl

joj nestras.....a kde si to mozem kupit?


RNG napísal(a):

Dufam, ze ti dlhodobe paly neposkdili uzavierac medzi zaludkom a pazerakom.
Lebo aj to sa moze stat a to vyhojit trva nejaky cas.
Skus brat 15 minut pred jedlom DGL, pozuvat 2 tabletky. To je dobry adaptogen na hojenie specialne a na posilnenie zaludka.



36

Re: Betain Hcl

...no som sa chvalila, ze ako sa mam dobre a ide vecer a uz ma zasa vsetko pali :-(



Micu napísal(a):

joj nestras.....a kde si to mozem kupit?


RNG napísal(a):

Dufam, ze ti dlhodobe paly neposkdili uzavierac medzi zaludkom a pazerakom.
Lebo aj to sa moze stat a to vyhojit trva nejaky cas.
Skus brat 15 minut pred jedlom DGL, pozuvat 2 tabletky. To je dobry adaptogen na hojenie specialne a na posilnenie zaludka.



37

Re: Betain Hcl

DGL mozes kupit napriklad toto: http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … l&ic=2

A este je dobre na hojenie aj aloe vera, ako toto: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr



38

Re: Betain Hcl

Iherb ma plno doplnkov , aj DGL v roznych prichutiach, Ja pouzivam prichut cokoladovu, lebo prirodna chut toho adaptogenu je pendrek a/licorice  a ten extra neoblubujem



39

Re: Betain Hcl

Dakujem pekne, uz som si objednala.
Este jedna otazka, nechcem byt otravna.......aj tak som prekvapena, ze existuje clovek , ktory tak promtne a ochotne odpoveda a radi. Neviem ci si to spravne davkujem. Vcera som si davala dve tabletky betainu k jedlu. Cez den vsetko v pohode, ale vecer bola som v nocnej, takze som to vnimala celu noc plne hrdlo horkosti a kyslosti az to musim prehltavat. Suvisi to s moznym uvolnenym zvieracom? Taky cas mam to neutralizovat sodou? Mozno tu aj velku ulohu hra psychika?
Dakujem pekne.





RNG napísal(a):

Iherb ma plno doplnkov , aj DGL v roznych prichutiach, Ja pouzivam prichut cokoladovu, lebo prirodna chut toho adaptogenu je pendrek a/licorice  a ten extra neoblubujem



40

Re: Betain Hcl

Dakujem :-)


Pietro napísal(a):

DGL mozes kupit napriklad toto: http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … l&ic=2

A este je dobre na hojenie aj aloe vera, ako toto: http://www.swansonvitamins.com/swanson- … 76-oz-pwdr



41

Re: Betain Hcl

Ked mas prilalo kyselin v zaludku, zvierac sa ti poriadne tesne neuzavre.
Alebo ho mas ochabnuty, ale to by sa malo casom regenerovat.
Na to, aby si mala vyssiu koncentreaciu kyselin, nesmies s tazkostravitelnym jedlom pit, ale az 3 hodiny neskor. Skus to



42

Re: Betain Hcl

Ked mas prilalo kyselin v zaludku, zvierac sa ti poriadne tesne neuzavre.
Alebo ho mas ochabnuty, ale to by sa malo casom regenerovat.
Na to, aby si mala vyssiu koncentraciu kyselin, nesmies s tazkostravitelnym jedlom pit, ale az 3 hodiny neskor. Skus to



43

Re: Betain Hcl

Ahoj,
prosim Ta porad mi.....ak sa rano zobudim a mam v hrdle horko a kyslo az to musim prehltavat a dam si 1 tabl. betainu s jedlom a nepomaha to mam si dat este jednu tabletku? Alebo nema brat ziadnu?Palenie ani tak nepocitujem ako tie hlieny, alebo neviem ako to mam pomenovat skoro ako pena.
Dakujem





Pietro napísal(a):

Prekysleny zaludok je mytus, t.j. palenie zahy nie z nadmerneho mozstva kyselin a prave z nedostatku kyselin. Preto, ak ta pali zaha, tak si daj vzdy ten Betain s jedlom alebo ihned po jedle. Skus si dat najprv jednu, ak budes pocitovat palenie zahy, tak zvys na 2, ale viac ako 3 neuzivaj.



44

Re: Betain Hcl

Zalezi od toho, co ti zaludok vytvori, schodok si treba dopplnit. Moze to byt 1 tabletka, ale az 3-4,podla velkosti jedla, pre tych ktorym zaludok nevytvara nic.
Ked mas primalo kyselin, nemozes mat ani palenie, preto ked si dodas nedostatocne malo kyselin,  palenie sa moze zvysit, ale ked si dodas dostatok, tak sa uzaver uzavrie pevne a kvasne procesy v zaludku kyseliny uplne potlacia. A tym ciastocne aj v dvanastorniku a tenkom creve.

Horka chut v ustach je priznak, ze sa ti do zaludka a odtial do ust  dostava aj zlc z dvanastornika,vytlacena kvasenim,  tj ze mas nedostatok mikrovlaknin, co zlc do seba nasiaknu a odvedu spravnym smerom von z tela

Naposledy upravil: RNG (2014-07-18 22:32:40)



45

Re: Betain Hcl

Dakujem pekne :-)



46

Re: Betain Hcl

OK



47

Re: Betain Hcl

Dobry den,
Bol mi diagnostikovany reflux zlce a kyseliny. Kedze konzervativna liecba mi nezaberala, zacala som brat betain HCl a enzymy. Po par dnoch sa citim sice lepsie ale pocitujem nadmerne slinenie a reflux zlce je stale pritomny. Beriem 3 tbl betainu pred jedlom. V com moze byt problem, je to slinenie normalne?



48

Re: Betain Hcl

Na reflux zlce treba brat zmes mikrovlaknin. Skus 1-2 jablka na noc,. Mnohym uz to pomohlo, hoci jedno jabliko obsahuje priemerne len 3 gramy pectinov.
Nemyslim ze potrebujes az 3 betainy, skus menej, ci este stale budes mat palu a naduvanie.

Neviem, ako moze byt slinenie s tym spojene, to je zalezitost riadena nervami pri pohlade alebo pocite potravin.



49

Re: Betain Hcl

Dobrý deň, pán RNG,
aj ja mám problém s refluxom a pálením (už veľmi dlho),  začala som užívať  Beatin hcl 648 mg. 2-3 kapsule s jedlom, niekedy zaberie viac, inokedy menej sad, beriem ho len prvý týždeň, beriem aj probiotiká, vlákninu, kalinat a ďalšie...

Chcem si objednať aj DGL, chcem sa opýtať na tento
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Licor … &ic=14 , či stačí jednu pred jedlom?

Vďaka za Vaše cenné rady



50

Re: Betain Hcl

Na DGL odporucam najma tento , co ma prijemnu cokoladovu prichut a beries ho tak, ze pozuje dokladne 2 tablety 15 minut pred jedlom
http://www.iherb.com/Enzymatic-Therapy- … l&ic=2
Mlety koren sladovky hladkoplodej(licorice) bez vynatia glycerhyzickej kyseliny velmi neodporucam.