1

Téma: nejaky kozny zapal

pred par dnami sami na kozi urobilo nieco take http://furunkl.zdrave.cz/ir/images/zdra … 66x180.jpg

najprv to bola len taka vyrazka a po par dnoch sa to zvacsovalo a ako keby to "prasklo" alebo co a teraz to vyzera tak nejak ako na tom obrazku. dost to svrbi. neviete co to moze byt a co by na to zabralo?



2

Re: nejaky kozny zapal

Vredy na kozi su obvykle z vonkajsich nakaz, ktore sa dostanu pod kozu cez potne a mazove kanaliky(pory) alebo cez praskliny v kozi sposobene prilis odmastenou kozou.Nakazy su sposobene roznymi mikrobami, ktorych je na kozi vzdy hromada.Ja by som na to isiel zmesou cukru kokosoveho oleja a par kvapiek GSE. To je ucinnejsie, nez atb kremy.
Hnisanie sa da zastavit aj transdermalne iontoforezou striebra
http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro



3

Re: nejaky kozny zapal

Dobrý deň!
  po dlhšom čase mám RNG otázku, na ktorú prosím radu. Moj manžel má na pleci už dlho, dlho pigmentovú škvrnu, nenápadnú  do včera, kedy som si všimla že sa začervenáva. nebolí, nepáli. Mám mu to prosím, niečím natierať alebo čo mám robiť.
Bojím sa, aby sa to nejako nezvrhlo na rakovinu.

    Dakujem.



4

Re: nejaky kozny zapal

Boze moj zlaty,pokial to rapidne nerastie, tak takych pigmentovych skvrn ma kazdy plno.
Nestresuj sa.



5

Re: nejaky kozny zapal

Priblizne pred mesiacom som  si kupila v DM tento olej
http://telove-oleje.heureka.sk/purity-v … 0-ml/,lebo som citala ze to je dobre na pokozku a vyhybam sa roznym pripravkom, ktore maju parabeny a podobne zlozky. Lenze po troch dnoch natierania na cele telo som mala zrazu vacsie cervene flaky po stehnach,po celom krku,ktore velmi svrbeli a stipali zaroven, potom som to hned vysadila a flaky sa mi rozsirili aj pod krk a nad prsia hore v celej tej oblasti. Take flaky cca 2x2cm nepravidelneho tvaru,svetlocervene. Moze byt alergia na bio olej ? Takze som to rychlo chcela odstranit a isla som na kozne. Teraz to uz lutujem,ale stalo sa. Tam mi dala lekarka rozne kortikoidove maste-locoid,to davaju asi vsetkym na vsetko,jarischow roztok,beloderm,lipobase. Viem ze locoid a beloderm iste obsahuju kortikodiy.Mam 42 rokov a som diabeticka na inzuline 37 rokov. Nikdy predtym som nemala taketo cervene flaky a s pokozkou som nemala vacsie problemy.  Kremy som brala asi osem dni.Zmizlo to.Ked som bola na kontrole som hovorila mudr.,ze mam kvasinky v posve a ci to moze byt z toho. A ona ze urcite nie,ze to tieto maste nesposobuju. To su lekari u nas tak nevzdelani?Ved to je v kazdom clanku. Ale skusenosti mi uz ukazali ze lekari nevedia skoro  vobec nic,len co ich naucili v skole a o nove veci sa ani nezaujimaju-vacsina,cest vynimkam. Co sa tyka cukru ten mam teraz uplne v pohode cca 7,dokonca aj pri tych mastiach som to mala ok.Obcas to vyskoci,ale to patri k tejto chorobe,strave,pohybu,reakcii na hypo atd... lekari tie kvasinky vzdy zvalia na cukrovku. Kortikoidy su velka pliaga a uplne mi znicili aj travenie. Takze okrem toho ze mam kvasinky dole a dostala som na to prokanazol a globule,lenze necitim to tam dole ok a to uz som po liecbe od vcera, a  je mi aj dost zle v priebehu dna,na vracanie,mam bolesti nad zaludkom,zaludok v strede,oblast brucha,pupok,pod bruchom,mam az niekedy zimnicu.Predtym som obcas tiez mala bolesti,ale nie ze naraz vo vsetkych castiach. Takze chcem sa dat dokopy a urobit nejake cistenie tela. Dokonca si myslim,ze mam candidu pravdepodobne aj v oblasti brucha a zaludka,ale nie som si ista.Lenze predtym som bola na roznych vysetreniach a nic mi nezistili ani  pri kolonoskopii,ani gastroskopii ani inde. Obcas mavam  koliky pod bruchom trvajuce vzdy dve hodiny-ale nic mi nezistili. Keby to bola candida,moze vyvolavat koliky po stolici?.UZ DLHSIU DOBU UZIVAM tieto rozne preparaty-serrapeptaza 120 000 1-2ľkrat denne,now-oregano oil co ma 55 percent karvakrolu,magnex 375mg jedna denne,NAC,niacin jedna denne,vit.B,C,zinok,selen,lecitin,vid.d,candistop,potassium,l-lyzin,inulin,GSE od nutribiotic,gotu kola.A z chemickych tu mam thiogamma 600 jedna nalacno,meniserc24 polka denne nalacno,danium 250 jedna nalacno. Vacsinu doplnkov si davam nalacno okrem zinku a selenu,niacinu,draslika. Co nemoze byt z toho nalacno? Vecer si davam Lacto 7 1 ks. s jablkom. Mam aj super dophillus -to som vcera vymenila miesto lacto 7 jeden kus. Dnes som si dala rano psylium,nech mi to odide vsetko prec, Ake probiotikum si mam kupit podla tvojho tvrdenia-najlepsie probiotika su take, co alebo odolavaju kyselinam alebo su v takej forme, ze sa kapsula s nimi rozpusti az v crevach-ktore su to konkretne? Ked mi pridu by som ich vymenila miesto tych co mam.aj s linkom poprosim,dakujem.A vseobecne co by si mne doporucil, kedze som na inzuline patkrat denne a neprichadza do uvahy protikandidova dieta bez uhlohydratov,ako sa mam vycistit?Co robim dobre a co zle?Neviem uz ani co mozem jest. Opakujem ze mi ziadne vredy neboli zistene,ani ine problemy co sa tyka travenia,obcas ma pobolieva pupok a tam nalavo,tak mudr.napisal do papierov ze chronicka pankreatitida,ale nic mi na to nedal, i ked ja si toto moc nemyslim. Mam doma do rezervy este ester C,oleuropein,benfotiamine 300 od dr.best,digestive enzymes,zelena musla na klby ale s tym nemam teraz problem,krvavec od jukl,best DHA500 from calamari ale teraz to nechcem tolko toho brat naraz.Co  mam vysadit alebo pridat?Co mam jest? Mam tu viac otazok,tak sa vyjadri ku vsetkemu,dakujem vopred.



6

Re: nejaky kozny zapal

Nuz zrejme musis najprv adresovat problemy s travenim, lebo od toho zavisi cely chod tela. Tj kyseliny enzymy mikrovlakniny a probiotika. Zialbohu chemicke lieky maju plno postrannycy ucinkov, preto sa im ja uz vyse 20 rokov vyhybam.
Probiotika nestaci len nasadit, treba ich rozmnozit vyse 1000 krat branim zmesi mikrovlaknin.
Ladviny aj pecen neprestajne vyrabaju cukor/glukozu, takze nie nevyhnutne musis jest vela sacharidov, ale co najmenej a aj to komplexne, co uvolnuju cukor pomany(nizky glycemicky index). Tak mozes podstatne znizit aj branie inzulinu  a brat len dlhodoby, co je ovela bezpecnejsie.
Pankreas vyraba aj inzulin aj rozne enzymy, takze pri zapale pankreasu mas problemy/nedostatky  nielen s inzulinom, ale aj s roznymi enzymami.Tj mas poskodene travenie a absorbciu zivin. Takze ti zostava v crevach hromada nedostatocne straveneho jedla, co je podpora pre vsetky skodlive mikroby v tele, nielen candidu.
Doplnky nemozu nahradit dobry traviaci proces a absorbciu, zivin je mnohotisic. A pri zlom traviacom procese je nedostatrok enzymov v tele na cistenie tela, tj mas telo znacne zamorene. Na odmorovanie su protokol dr Berksona na pecen, entericky pokryte enzymy na creva a celkove telo, mikrovlakniny na absorbciu roznych neziaducich latok v tele

Nestaci adresovat len rozne symptomy, treba ist za pricinami. Bolesti brucha su zo zlej crevnej flory, kde rozne neziaduce mikroby( su ich tisice roznych moznych, nie len candida albicans) ti vyrabaju skodlive, drazdive latky z ktorych sa ti mozno zapalil aj pankreas aj creva.



7

Re: nejaky kozny zapal

Ja beriem to co som pisala v tom dlhom prispevku,z enzymov serrapeptazu a digestive enzymes. Myslis,ze koliky pod bruchom mozu sposobovat zrasty,candida alebo zapalene creva?Mam to len tak raz za mesiac,alebo raz za dva mesiace a neviem co s tym.Trva to vzdy dve hodiny a vtedy nemozem ani chodit,len sa plazim,neviem zistit uz tri roky pricinu tohoto stavu. Co si mam este objednat konkretne ake doplnky?Teraz ma boli uz len zaludok,vedla neho a akoby nad nim. Ale stipe ma dole,neviem preco,lebo som po liecbe.Co si mam zohnat? Nasla som tento krem http://www.hoogle.sk/Krem-2-extrakt-z-g … l-d644.htm
co si o nom myslis?pomohol by mi keby sa mi nahodou opakovali tie cervene flaky?a je vhodny dole?alebo radsej teda nejaky ROZTOK?neviem co si mam objednat,co by si mi poradil?



8

Re: nejaky kozny zapal

Stale hobvoris o zamoreni tela, co je normal pri zlom traveni, tj nedostatku kyselin enzymov(na cistenie aj travenie) mikrovlaknyn a probiotik, co majuncistit a ochranovat nielen creva, ale cele telo.
Zrasty su obvykle  pooperacna zalezitost, ked lezie sa dotknu jedna druhej a na tom mieste zrastu. Inac su zrasty velmi zriedkave.
Za zapalmi su zamorenia a velmi casto rozne mikroby, tj take co nam skodia, a nie uzitocne ochranne probiotika.



9

Re: nejaky kozny zapal

A co si mam konkretne objednat alebo ako to upravit cele? to co uzivam  som ti uz pisala,mam nieco vynechat alebo co mam pridat?



10

Re: nejaky kozny zapal

Radim ti napravit travenie, tj doplnit si kyseliny enzymy  a tiez crevnu floru tj mikrovlakniny a probiotika.
A odmorovat si telo, najprv zamorenu pecen, potom entericky pokrytymi  enzymami cele telo.