51

Re: niekolkorocne hlieny

Neviem ti povedat mozno za par dni budes vidiet rozdiel alebo az za par tyzdnov. Ale tazko povedat, lebo hlieny mozes mat aj z alergii alebo z nakazy a obe treba adresovat. Vies, ak su tie hlieny z alergii, tak zo vzduchu sa tam mozu dostat mikroby, ktore vedia zit z hlienov a do dutin sa nevie dostat tolko tych protilatok, takze tie nakazy sa drzia v tych dutinach aj dlhe mesiace. Preto je dolezite vyhubit tu nakazu aj v pinosnich dutinach a na to su dobre tie kvapky co si urobis z toho citricidalu. A aby som nezabudol, treba to kvapkat co najviac so zaklonenou hlavou do zadu a by sa to dostalo hlboko do tych dutin.
Zasielky do 22 EUR su oslobodene od DPH aj cla a samozrejme sa nerata do toho postovne, len hodnota tovaru. Takze nakombinuj si tie doplnky tak, aby si sa zmestil do tych 22 EUR, ale nerataj tam to postovne. Iherb ma lacne postovne do zahranicia, 4 dolare, taze odtial sa oplati robit mensie objednavky a tak neriskujes DPH.
Serrapeptaza a NAC okrem ineho odhlienuju a podielaju sa na odmaskovani roznych maskovanych mikrobov, kedze serrapeptaza je drahsia, tak zo zaciatku ti bude podla mna stacit NAC, ten vyjde lacnejsie.
Mozno by bolo dobre este nasadit kyseliny aj enzymy na podporu travenia, aby sa dobre ta potrava rozlozila a aby telo vytazilo z tej potravy co najviac. Skus mat stravu co najpestrejsiu.
Kyseliny: http://www.iherb.com/Now-Foods-L-Lysine … l&ic=5 alebo http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta … l&ic=4
Enzymy: http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat … l&ic=6
Ber ich s jedlom alebo ihned po jedle, z kazdeho 1 az 3 kapsule, podla velkosti porcie jedla.

A kedze budes brat aj antimikrobialne doplnky, tak medzi nimi a probiotikami daj odstup 3-4 hodiny.



52

Re: niekolkorocne hlieny

A tie vitamíny môžem zakúpiť aj na Slovensku? Ci hentie mate niak overené?



53

Re: niekolkorocne hlieny

Take doplnky, ktore su na americkom trhu tu na Slovensku vobec nekupis len niektore a ovela to drahsie. Napriklad mozes kupit NAC: http://www.hoogle.sk/NAC-N-acetyl-L-cys … l-d125.htm alebo http://www.hoogle.sk/NAC-N-acetyl-L-cys … l-d126.htm
a ten spominany oreganovy olej: http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-90-tabl-d208.htm
Ale ked to porovnas tak je to drahsie. Doplnky treba vyberat podla obsahu nie podla znacky.



54

Re: niekolkorocne hlieny

Myslíte že keď to budem užívať orálne a kvapkat do nosa zmiznú mi aj fľaky co sa mi vyhádzali na chrbte? Je to niaka pleseň natieral som to asi 4 týždne krémom canesten a pevaryl no nič nepomohlo. Môžem ten CITRICIDAL aj kvapkat aj piť? Keď si to zriedim



55

Re: niekolkorocne hlieny

Roztok citricidalu je obvykle 35 kvapiek do litra vody, co je zaroven aj denna davka. Kvapky z neho sa daju davat aj do nosa, oci a usi..
Hovorim len o citricidal, profesional formula, nie o inych napodobneninach.



56

Re: niekolkorocne hlieny

Prosím ťa otázka ešte neviem ktoré sú antimikrobialne a probioticke doplnky? Ale ak sa nemýlim tak si mi tam poslal len jeden probioticky doplnok ktorý si mam dat večer s jablko a tam teda mam dat 4h pauzu? Dobre som to pochopil?  a ešte jedna otázka môžem si všetko čo si mi poslala rozdeliť do 3 dávok ráno obed večer stým ze probiotika až po 4h



57

Re: niekolkorocne hlieny

Tie antimikrobialne co som uviedol su oreganovy olej a citricidal. Medzi nimi a probiotikami musi byt odstup aspon tri hodiny. Takze uvediem priklad: Antimikrobialne uzivaj hlavne cez den a povedzme, ze poslednu davku antimikrobilanych si das o 18h a uz o 21h si mozes dat probiotika s jablkom.



58

Re: niekolkorocne hlieny

Dakujem



59

Re: niekolkorocne hlieny

OK



60

Re: niekolkorocne hlieny

Dobrý deň chcel by som sa informovať začal som tu vašu kúru beriem to 6 deň ráno mávam strašne upchaty nos mávam strašne vetry s riadkov stolicou chcem sa iba spýtať či je všetko v poriadku vdaka



61

Re: niekolkorocne hlieny

Nuz v poriadku to iste nie je, ale ked si mal mnozstvo skodlivych  mikrobov v crevach, mozes mat herxheimerovu reakciu/uhynovu reakciu, co sa moze prejavit zahlienenim a hnackami.
Beries dost mikrovlaknin a mas kvalitne probiotika?
Kvapkaj si roztok citricidalu aj do nosa a ber NAC, 2 x 600 mg na odhlienenie.
Dufam, ze nemas nejaku napodobneninu, ale pravy citricidal, profesional, tj taky co ma napisane ze obsahuje quaternialne zluceniny. Dostanes ho na Hoogle



62

Re: niekolkorocne hlieny

Áno mám všetko kvalitné objednával som z iherbs aj CITRICIDAL mam aj vlákninu psyllium aj probiotika mam co odporúčate dávam si aj kvapky s kokosový olejom a CITRICIDAL a pijem 1l vody s citricidalom nos mam komplet upchaty a mam aj kŕče tak neviem ci mam len vydržať nakúpil som všetko čo ste mi tu odporučili konkrétne od mena pietro nižšie spomenul výrobky co mam nakúpiť myslite ze mam len vydržať? Vdaka



63

Re: niekolkorocne hlieny

Áno beriem aj NAC 2X2 600mg aj kyseliny a enzýmy  oregano serapeptaza selen jód zinok d3 k2



64

Re: niekolkorocne hlieny

Zialbohu iherb nema ten pravy ucinny citricidal, precitajna iherb alebo  si na flaske, ci tam niekde uvidis spomenute quaternialne zluceniny Inc len trpeslivost,
Ked vyhubis mikroby a nemas nejaku alergiu, tak ti zmiznu hlieny aj s nakazami, co z nich ziju. Za nejaky cas sa ti napravi aj crevna flora. To samozrejme nejde naraz, lebo tie probioticke kapsulku s obsahom sotva 100 mg probiotik sa musia rozmnozit az do 1 kg, co je normalne osadenie criev mikrobami To ti zaroven zvysi imunitu znacne.



65

Re: niekolkorocne hlieny

Pardon CITRICIDAL mam z hoogle a je pravý OK vďaka za radu



66

Re: niekolkorocne hlieny

Zdravim ja mam tiez problemy s hlienmi a chcem vas vsetkych len usmernit.Podla mna vsetci ktorym lekari nepomohli trpite vazomotorickou nadchou akou trpim aj ja.Na to vam nepomoze žiadny gse ani nic na bakterie. Na to je len sprej z caspaicinom latka z chilli papriciek ;-)



67

Re: niekolkorocne hlieny

Alergicke zahlienenie samozrejme nie je sposobene ani bakteriami, ani virusami, je to proste reakcia na alergeny.
http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency … 001648.htm
Takze enzymy na precistenie tela od alergenov, , vyhybanie sa alergenom, a doplnky na znizenie histaminovycy reakcii.
Cili nas odstranenie nealergickeho zahlienenie spominaju napr tu
http://allergies.about.com/od/controver … ergies.htm



68

Re: niekolkorocne hlieny

Zdravím hnačka je preč len ma začal strašne trápiť nos mam ho komplet zápchaty aj keď smrkam co to da skoro nič nevide neviete poradiť či mam len čakať alebo mam skúsiť výplach nosa vďaka



69

Re: niekolkorocne hlieny

Kvapkaj si do nosa, naparuj sa nad hrncom horucej vody, to sa musi nejak uvolnit. Inac sa telo nevie odhlienit/odmorit.



70

Re: niekolkorocne hlieny

Zdravim Vas,
chcela by som sa informovat, poradit..
cca 3-4 roky som zacala sledovat, ze po kazdom jedle vykasliavam hlien. Zo zaciatku to bolo iba po teplom jedle. Nebolo to nic prijemne, ale dalo sa to zvladnut.
Posledne 2 mesiace sa to zhorsilo do takej miery, ze ked sa najem tak sa dusim, taky kasel mam, trva to par minut, kym sa dostanem do normalu a potom viac menej OK, ale stale mam pocit, ako keby som ten hlien stale mala v hltane v plucach, resp. neviem presne kde, citim to na hrudi, ako keby po chorobe. Stale to mam horsie po teplom jedle, ale uz to mavam aj po kave, aj po ranajkach, takze viac menej po kazdom jedle.
Zatial som s tym u lekara ani nebola, nemam velmi dobre skusenosti so zdravotnictvom, chcela by som nieco alternativne vyskusat, lebo kym clovek sam nepride na to co mu je, tak lekari to za nas nespravia. Tak budem vdacna za kazdu radu, co by to mohlo byt, resp. ako postupovat.
Dakujem pekne



71

Re: niekolkorocne hlieny

Serrapaptaza, NAC a orefganovy olej su vyborne odhlienovace, oreganovy olej dokonca nici nakazy, co vedia zit v hlienoch a z hlienov.
H;ieny ale mozu byt obrana tela proti roznym alergenov, tj aj to treba adresovat. Skus quercitin, 3 x 500 mg
Ale moze to byt aj dlhorocna nakaza v prinosnych dutinach, z kvapockovej infekcie, ktore su neustale okolo nas, najma v davoch ludi a v uzavretycy miestnostiach, kde sa s druhymi takto delis o nakazy.Na to odporucam kvapky roztoku praveho citricidalu, 4 kvapky do deci vody. Najdes ho napr v Hoogle. Pozor, nedaj sa nahovorit na GSE.



72

Re: niekolkorocne hlieny

Dakujem. Takze toto vsetko by sa malo pouzivat naraz? Nie je mi uplne jasne v akom poradi, alebo ako zacat. O tom Citricidalu som uz pocula, myslite si, ze by bolo dobre zacinat s tym a potom uvidim ako ucinkuje?
Este jedna otazka, nemoze to byt nejake ochorenie pluc? Ked som bola mladsia, mala som zapal pluc a celkovo vsetko chytam na priedusky, skoro kazdy mesiac mam zvacsene uzliny a zapal hrdla, moze to s tym suvisiet?



73

Re: niekolkorocne hlieny

Nuz nemam krystalovu gulu, ale infekciu v prinosnych dutinach sa da vynicit za niekolko dni, alergie potlacit za tyzden-dva, vynicit nakazu v stredom uchu ale moze trvat aj mesiac a na to musis brat aj kapsule oreganoveho oleja aj serrapaptazu.
Strava ma byt zo najpestrejsia, ale kazdemu radim obmedzit cukry a rastlinne oleje a tuky, co nie su oznacene ako panenske.
Je to dost tazko, kedze priemysel pouziva tieto skodlive oleje skoro vo vsetkych vyrobkoch.

Naposledy upravil: RNG (2015-04-14 21:32:19)