1

Téma: h2o2

chcel by som sa opytat k oralnemu peroxidu: za 1. treba ho riedit s vodou ktora je destilovana? a este kolko davok den treba? ja citam dve max niekde som cital tri .staci to ?ako dlho posobi podla teba? to asi nepokryje cely den ked clovek ma v sebe infekciu a nechce jej nehat cas sa rozisrit?lebo aj mms niekde pisu ze 2-3krat ale pri tom je lepsie ho brat aj 6krat dene .co si myslis ty kolko davok h2o2 dene treba?



2

Re: h2o2

Oralnu peroxid nie je potravinovy doplnok, takze sa vyjadrujem velmi opatrne.
Definitivne treba na to cisty peroxid(USP alebo potravinova kvalita), nie stabilizovany a zriedeny pod koncentraciu 0.15%.
Pisal som o tom v clanku http://rng.nazory.eu/peroxid-vodika
ktory je ale hlavne adresovany na liecenie rakovin oxidantmi. Tam su davky stanovene z roznych koncentracii, ktore su na trhu.
Ja som to skusal osobne len z 3 % koncentacie, kde som dal pociatocnu davku lyzicku do pohara vody. Podla roznych uidajov sa to da postupne zvysovat az na 6 lyziciek, udajne.
Peroxid sa v tele zdrzi len velmi kratko, tj dobre je mozno pouzivat mensie davky a castejsie(2-3 krat denne uvadzaju niektori autori)

Ale ako som povedal, ja som tu nie na doporucovanie chemikalii, ale len neskodnych potravinovych doplnkov.Takze to neberte ako radu odomna, len vytazky z roznych clankov, ktore som cital.