1

Téma: dychacie cesty-hlasivky

Ahoj RNG, prosim ta co by si odporucil: vzdy ked ma boli.hrdlo tak mi to zlezie na hlasivky. Davam si vzdy kalciovy sirup. no ale chcela by som.to nejako liecit. mam to bez teploty,len s takymi sem-tam navalmi horucosti..
dakujem



2

Re: dychacie cesty-hlasivky

A este som zabudla dodat, ze mam suchy drazdivy kasel.



3

Re: dychacie cesty-hlasivky

Nuz najpravdepodobnejsie si chytila nejaku kvapockovu infekciu, ktora sa ti usadila v prinosnych dutinach a odtial sa dostava s hlienmi, ktore casto nesu aj sekundarne infekcie , ktorwe ziju z hlienov dole do hrdla, priedusiek a pluc.
Kvapky roztoku citricidalu do nosa, NAC a oreganovy olej v enterickych kapsuliach by to mali vyriesit.



4

Re: dychacie cesty-hlasivky

A mohla som si to spravit tym, ze som sa spotena napila studenej vody?



5

Re: dychacie cesty-hlasivky

Nuz podchladenie hrdla oslabuje a teda skor mozes dostat rozne infekcie.
Ale voda sama neobsahuje infekcie, pokilal je dostatocne cista=pitna.



6

Re: dychacie cesty-hlasivky

Ale tou otazkou mi islo o to, zistit, ci kazde bolenie hrdla a kasel musi byt hned zapricineny nejakou infekciou, alebo to proste moze byt aj nie z bacilov,proste iba tym, ze clovek naozaj vypil studenu vodu a podobne.



7

Re: dychacie cesty-hlasivky

Podchladenie hrdla samotne bez mikrobov nesposobuje ani tok hlienov ani drazdive latky co sa v nich vytvaraju posobenim roznycyh mikrobov.
MNikroby su stale okolo nas a v nas, tomu sa neda zabranit, a zautocia vzdy, ked sa pre ne vytvoria priaznive podmienky.



8

Re: dychacie cesty-hlasivky

Ahoj Rng, a co mi prosim pomoze na odhlienenie sa?
Dakujem



9

Re: dychacie cesty-hlasivky

NAC, serrapeptaza a najma oreganovy olej, ktory nici zaroven aj rozne mikroby, co ziju v hlienoch.
Ak su hlieny ako nasledok alergii, tak treba alergeny z tela ocistit, roznymi enzymami, pripadne ocistit od nich aj svoj zivotny priestor a na vzdusne pomaha pouzivat ak quercitin.

Naposledy upravil: RNG (2015-04-02 22:18:36)