101

Re: Zápal prinosných dutín

Ahoj RNG.

Prosím o doporučenie MAXimálneho možného dávkovania pri akútnom bolestivom zápale prínosových (čelových) dutín, konkrétne pre mňa - muž, 33 rokov, 110 kg.

Aktuálne mám doma len toto GSE (má len 33% a nie je to "to pravé" GSE): http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Gr … 18-ml/4215

1 - roztok GSE na pitie som si zarobil 50 kvapiek do 1 litra vody na celodenné pitie...môžem pridať (ak hej, aké MAX by bolo pre mňa?)
2 - do nosa som si zarobil 2 kvapky tohto GSE do 5 ml nádobky s kokosákom - to je zrejme dosť silné, ale od včera si to dávam 3 x denne po 3 kvapky do každej dierky a žiadne nežiaduce reakcie nemám...je to OK?
3 - koľkokrát denne a po koľko tabliet MAX doporučíš pre mňa tohto: http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-N-Ac … &ic=13
4 - koľkokrát denne a koľko tabliet MAX z tohto: http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
5 - môžem zobrať popri tom aj niečo od bolesti? nebude to znižovať účinok? ...napr. Ibuprofen 2 krát denne po 400 mg???

Riešim len akútne prvotné zahnanie zápalu a bolesti...povedzme na 2-3 dni, potom by som samozrejme pokračoval v dávkach, ktoré bežne odporúčaš - to už mám naštudované. Beriem pravidelne samozrejme aj probio + mikrovlákninu...

Ďakujem pekne za radu a za pomoc!

-všetko dobré-

Naposledy upravil: radim (2015-03-04 17:12:49)



102

Re: Zápal prinosných dutín

1.2. ok alwe zozen si ten pravy citreicidal, profesional, , ma ho napr Hogle.
3. davka NAC je 2 x 600 az 1200 mg
4. ja som raz skusil az 3 x 5 kapsul z toho oreganoveho oleja z NOWz netrpezlivst6i, ale nemalo to ninjaky lepsie ani horsi ucinok.
Bolesti su najma zo zapalov a protuizapalove su serrapaptaza, curcuminoidy a boswelin, takze nemusis siahat na chemicke lieky.
Prirodne proti bolesti su napr opium v alkohole(laudanum), kodein(vyrobok z opia a podobne, zialbohu nie su volnopredajne, kedze na ne platia zakony o drogach. Ale vela lekarov je toho nazoru, ze su lepsie, ucinnejsie a menej skodlive ako NSAID.\Ja som aj rozmyslal, ze si aspon doma vypestujem zopar makovic a vysusim z nich vyteceby stavu(poskrabes zelene makovice) co je surove opium, vyborne rozpustne v alkohole. Ale tresty za peastovanie makovic su tu v USA tak vysoke, ze mam z toho strach.
Na Slovensku sa ale bezne mak pestuje, tak ze tam by to nemalo byt taky problem.

Tu som vylovil stary recept na laudanum, kde 1 ozs je 28 .6 gramov  1/4 pinty vody  je asi 120 ml, 1/2 pinty alkoholu  je asi 240 ml. a surove opium je vysusena stava zoskrabana z makovic. Davka je na dlhy cas, kedze odporucene je brat z toho okolo 30 kvapiek, co je zhruba 1.5 ml,
http://civilwartalk.com/threads/recipe- … num.71101/



103

Re: Zápal prinosných dutín

Ďakujem pekne za informácie!

smile

-hodne zdaru-



104

Re: Zápal prinosných dutín

OK



105

Re: Zápal prinosných dutín

Dobry den, prosim vas, moze sa oreganovy olej a NAC uzivat aj pri dojceni? Ak ano, v akej davke. Vdaka



106

Re: Zápal prinosných dutín

Samozrejme mozes pouzivat aj NAC aj oreganovy olej aj pri kojeni, len zialbohu oreganovy olej sa dostava aj do mlieka a moze zmenit chut. Skus.
Davka NAC je 2 x 600 az 1200 mg Davka oregankoveho oleja by ti mala dat 3 x 200 mg carcacrolu, co mas napr v produkte formy now, kde v kazdej enterickej kapsuli je 100 mg carvacrolu. Tj berieas 3 x 2 kapsule, s jedlom.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1



107

Re: Zápal prinosných dutín

A NAC sa nedostava do mlieka? Vsade pisu, ze sa neodporuca uzivat lebo nie je zname, ci sa vylucuje do mlieka. Hladala som info aj na drugs.com a safefetus.com a su info podobne



108

Re: Zápal prinosných dutín

NAC v mlieku nevadi, je to len forma aminokyseliny co riedi hlieny. Takze z toho "bububu" si nerob starosti.



109

Re: Zápal prinosných dutín

Ok diky...potrebujem sa zbavit tych sprostych hlienov, nechcem ist ku lekarovi pre dalsie atb, viem, ze aj tie predosle som brala zbytocne. Zaujimave je, ze tieto doplnky sa neodporucaju ale atb, co znicia vsetko zive naokolo sa brat mozu



110

Re: Zápal prinosných dutín

Nuz lekari nemozu odporucat a predpisovat to, co ich neucia v skolach. To by riskovali, ze ich oznacia za sarlatanov a budu prenasledovat. Farmacia ma svoje dlhe prsty vsade, vcitane vlady.



111

Re: Zápal prinosných dutín

Jasne, myslela som to vseobecne nie iba na to, co mozu alebo nemozu lekari. Ak to chapem teda spravne, tak oreganovy olej a NAC sa pouzivaju iba v case choroby, da sa nieco aj preventivne? Totizto syn je skolkar a kazdu chvilu riesime sople, kasle. Lieci sa aj na alergologii. Vzdy nakoniec ochorie cela rodina. Ma 16,5 kg..ako pripadne davkovat NAC?



112

Re: Zápal prinosných dutín

Oreganovy olej je korenina a pouziva sa do jediel. Ale ako antimikrobialny potravinovy doplnok jeho davka je podstatne vyssia, tj pouzivas ho len vtedy, ked mas problem s hlienami a nakazami hornycy dychacich ciest , pripadne stredneho ucha a na potlacenie candidy a plesni v tele a na kozi.
Tvoj problem zdielam aj ja s mojimi vnuicatami, asi najbezpecnejsie je pouzivat co najcastejsie kvapky do nosa, tj roztok citricidalu, lebo kvapockovej infekcii sa v podstate neda zabranit, ked si s nakazenymi ludmi v blizkosti blizsie ako 1 meter. Ale da sa zvysit imunita, napr branim betaglukanov, adaptogenov najma corsyceps, monolaurinu, collostra a podobne.
V case epidemii je najlepsie sa vyvarovat davov a uzavretych priestorov s vela ludmi.

NAC a serrapaptazu(u mna aj na riedenie krvi) mozes brat kedykolvek , hoci aj neprestajne. Ja to tak robim, kedze mam vnucence kazdy weekend a teda znova a znova sa nakazim od nich, Ich "mile male mikrobiky" si vdacne podelia so mnou a ja so od mala velmi nachylny na nakazy horneho dychacieho traktu. Takze sa mi citricidal   a oreganovy olej znacne mina...

NAC sa davkuje 2 x 600 az 12000 mg na 70 kg vahy, na mensie sa da prepocitat v pomere vah. Tj na 16 kg je to zhruba 300 mg na den, tj ked rozpustis obsah 600 mg kapsuli tak je to pre dieta, "citronova voda" na dva dni.



113

Re: Zápal prinosných dutín

Ja som zacala byt nachylnejsia v druhom tehotenstve, ked syn zacal chodit do skolky...a vlecie sa to doteraz a to ma mala skoro rok. Chcem sa este spytat, doma mam zatial len tekuty oreganovy olej, je mi jasne, ze s nim asi vela vody nenamutim ale aj tak som si dnes dala a aśi o dve hodiny mi zacalo byt nejak nevolno a boliet hlava. moze to mat suvis?



114

Re: Zápal prinosných dutín

Oreganovy olej je silna korenina a definitivne drazdi zaludok. Pre to odporucam entericky pokryte kapsule oreganoveho oleja, co nedrazdia kysly zaludok, lebo sa rozpustaju az v alkalickom prostredi criev.
Inac ked si ten olej presd tym nepouzivala, mozno si mala aj miernu herxheimerovu/uhynovu reakciu, co sa prejavi hlienom bolestou hlavy az celeho tela, nevolnostou, tj dost podobne ako ked na cloveka lezie virus. najma ked mas v crevach hodne candidy albicans. na stastie po case, ked tie mikroby nicis je ich coraz menej a teda uz pri uhyne nesposobia reakciu.



115

Re: Zápal prinosných dutín

OK, este pre istotu..tieto objednat?
http://www.hoogle.sk/GSE-Citricidal-gra … ml-d49.htm
ktore NAC http://www.hoogle.sk/NAC-N-acetyl-L-cys … g-d430.htm alebo http://www.hoogle.sk/NAC-600mg-100-kaps-d669.htm
oreganovy olej tento http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-90-tabl-d208.htm



116

Re: Zápal prinosných dutín

GSE dnes vobec neradim, lebo neobsahuje ziadne quaternialne zluceniny.
Ale maju toto
http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
NAC je jedno, ktore objednas, ten oreganovy olej od firmy NOW je ten co odporucam.

Ja obobne drzim v zasobe rozne doplnky, aby som ich mal po ruke v pripade potreby.



117

Re: Zápal prinosných dutín

Ja som sa zacala o tieto veci intenzivne zaujimat az v poslednej dobe, kedze doteraz som sa liecila klasickymi liekmi no bez efektu, takze to doma nemam. Ako dojciacej mi nikto nic nechcel predpisat, musela som hladat na nete ci to mozem alebo nie.. Dokonca mi ACC v jednej lekarni neodporucali, ked som sa spytala, teda preco mozu dojcata uzivat solmucol s tou istou ucinnou latkou, tak boli v pomykove, co povedat.
Mozno to bude zniet hlupo ale pre istotu... mas nejake info o dojciacich zenach, ktore uzivali tieto doplnky a bolo vsetko ok?



118

Re: Zápal prinosných dutín

Samozrejme poznam viacero takych zien, dokonca aj v rodine
Celkove, ked ma clovek zdravotne problemy tak ich musi tak ci tak adresovat. A samozrejme neskodne potravinove doplnky su ovela rozumnejsie pouzit, nez farmaceuticke patentovane lieky s hromadou skodlivych postrannych ucinkov.



119

Re: Zápal prinosných dutín

Dobre, dakujem.  Syn v pohode prehltne kapsule, ako davkovat oreganovy olej?



120

Re: Zápal prinosných dutín

nilu napísal(a):

Dobre, dakujem.  Syn v pohode prehltne kapsule, ako davkovat oreganovy olej?

Pre dospeleho (cca 70 kg) cloveka je davka 3x200 mg karvakrolu, davka pre tvojho syna, ak mas tento konkretne oreganovy olej: http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1 , tak je 2x100 mg karvakrolu za den, t.j. 2x1 tobolka denne a davaj mu ho hlavne len s jedlom.



121

Re: Zápal prinosných dutín

Ok, vdaka. Ospravedlnujem sa za tolko otazok, ale chcem si byt ista, az nieco nepokazim. Pekny den:)



122

Re: Zápal prinosných dutín

nilu napísal(a):

Ok, vdaka. Ospravedlnujem sa za tolko otazok, ale chcem si byt ista, az nieco nepokazim. Pekny den:)

OK, podobne smile

Este som zabudol dodat, ze pre istotu daj zo zaciatku synovi len 1 tobolku a ak nedojde k nezelanej reakcii (alergia, herxheimerova reakcia) do 24 hodin, tak potom zvys na 2 tobolky za den.



123

Re: Zápal prinosných dutín

Precitala som si tu, ze najskor radsej nizsie davky a postupne zvysovat, ale nemam pri detoch tolko casu citat vsetko, tak sa spytam radsej smile Inak som tu pisala,  ze zatial mam len tekuty oreganovy olej, skusala som malemu dat a ani si to nejak nevsimol ale ten olej je urcite slaby oproti tomu co odporucate



124

Re: Zápal prinosných dutín

Oreganovy olej sa da aj inhalovat, jednoduchy inhalator je z papierovej trubky . na ktoru das niekoko kvapiek oreganoveho oleja.



125

Re: Zápal prinosných dutín

Ano, to som uz vyskusala. Este mam otazku...tych 300mg NAC podat dietatu jednorazovo alebo rozdelenych do viac davok? A ked ja uzivam NAC a dojcene dieta ochorie, mozem mu podat napr solmucol alebo staci, ked uzivam NAC ja?



126

Re: Zápal prinosných dutín

A predsa este jedna otazka...koloidne striebro-kvapkat do nosa ci pit? A davkovanie pre mna a deti? Dakujem



127

Re: Zápal prinosných dutín

Nilu, NAC sa asi dostava do mlieka, ale pre istotu by som mu to pridaval aj do vody, samozrejme vo viacerych davkach.
Koloidne striebro v kvapkach znici nakazy v prinosnycy dutinach.
Pit koloidne striebro pomoze na nakazy v hrdle a zaludku. ja si ho davam pri pokazenom zaludku glg, a po dvoch hodinach druhy. To vyriesi problem mikrobov rozmnozujucich sa v zaludku.



128

Re: Zápal prinosných dutín

A staci kvapkat 3xdenne 1-2 kvapky? To NAC 300mg naraz ci rozdelit radsej?



129

Re: Zápal prinosných dutín

1-2-3 kvapky staci, ale hlavne je ta pozicia, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.
Prakticky vsetky doplnky su lepsie, ked ich beries v delenych davkach, pokilal je to mozne.



130

Re: Zápal prinosných dutín

Aha..viac davok, prepac, prehliadla som to smile



131

Re: Zápal prinosných dutín

Poziciu mam nastudovanu smile Dufam, ze sa mi podari s tym zatocit. Vdaka



132

Re: Zápal prinosných dutín

Drzim palce.



133

Re: Zápal prinosných dutín

RNG, prosim Ta, na HOOGLE maju momentalne citricidal vypredany, pouzivam teda na kvapkanie do nosa koloidne striebro 20ppm. Nebude to robit problem s kombinaciou NAC a oreganoveho oleja? Citala som aj kadejake negativne reakcie na striebro, tak neviem, ci to mozem kvapkat aj detom.



134

Re: Zápal prinosných dutín

Blbosti sirene okolo koloidneho striebra su cisto vymysel farmacie, ktora by najradsej tento silny a uplne bezpecny prostriedok zakazala, lebo im znizuje predaj roznych patentovanych liekov.

Kombinacie medzi doplnkami su az na celkom male vynimky v poriadku, a aj tie vynimky neskodia, ale ucinky napr antimikrobialnych a probiotik spolu sa vzajomne zrusia.
Inac NAC, serrapaptaza a oreganovy olej SPOLUPRACUJU  na odhlieneni a odmaskovani roznych mikrobov.



135

Re: Zápal prinosných dutín

RNG, beriem oreganovy olej, zacala som 3X1 kapsulu, chcela som vidiet, ci nejako zareaguje mala, zatial v pohode, tak som si dnes dala rano dve, nie je mi tazko ani sa mi negrga, len ho citim v ustach alebo v dychu, neviem to presne definovat. Je to OK?



136

Re: Zápal prinosných dutín

nilu napísal(a):

RNG, beriem oreganovy olej, zacala som 3X1 kapsulu, chcela som vidiet, ci nejako zareaguje mala, zatial v pohode, tak som si dnes dala rano dve, nie je mi tazko ani sa mi negrga, len ho citim v ustach alebo v dychu, neviem to presne definovat. Je to OK?

Oreganovy olej je aromaticky a prchavy, takze ho mozes citit aj v nose.

Ved aj ja ho obcas citim, najmä ked uzivam 3x2 tobolky denne, ten od NOW Foods, ale skusal som aj 3x4 tobolky niekolko dni, vtedy som ho pochopitelne citil este viac smile



137

Re: Zápal prinosných dutín

Ano, ten mam aj ja. Citim ho, neviem, ci v nose ci v ustach..skratka ho citim smile Takze uz viem, ze je to v pohode. Dakujem



138

Re: Zápal prinosných dutín

Prchave oleje sa vylucuju aj kozou a najma sliznicami, a tak sa mozu vobec dostat do prinosnych dutin alebo do dutin v strednom uchu, kde je rozne nakazy, najma hlienove extremne tazko vynicit.
Krv, ktora nosi rozne krvinky a protilatky sa totiz do dutin nedostane, tak je jedina pasivna obrana odtlacanie hlienami. A zialbohu su ale  mikroby, pre ktore su hlieny potrava a tie sa v nich veselo rozmnozuju a ich vylucky drazdia a skodia.
Teda pokial ich ten prchavy oreganovy olej nepotlaci.



139

Re: Zápal prinosných dutín

Ahoj RNG, chcem sa spytat na pripadnu herxheimerovu reakciu. Zacala som uzivat oreganovy olej v davke 3x1 kapsula, dnes je to druhy den, co beriem 3x2 a cely den ma pobolieva zaludok, nemam ziadne krce len je mi nejak nevolno a mam pocit ako keby som mala dostat hnacku ale pritom mam skor zapchu. Mam znizit davkovanie?



140

Re: Zápal prinosných dutín

Ked tta boli zaludok z enterickycy kapsul oreganoveho oleja, znamena ze sa ti rozpustaju uz v zaludku a to je priamy dokaz, ze nemas dost zaludocnych kyselin
Entericky obal sa totiz rozpusta len v neutralnom a alkalickom prostredi, nie v kyslom.
Asi si potrebujes doplnovat aj kyseliny a enzymy....



141

Re: Zápal prinosných dutín

Mam skor taky pocit na zvracanie, to oregano praveze vobec necitim. Dnes som aj trochu zvracala a bolo to riadne kysle...ja uz neviem.



142

Re: Zápal prinosných dutín

a po akom case od uzitia  sa ta kapsula rozpusta a vstrebava? Aby som si to vedela odsledovat, ci to robi oreganovy olej lebo prave som sa dopocula, ze nas tu obchadza nejaky virus...hnacky a zvracanie



143

Re: Zápal prinosných dutín

Nuz ked si zvracala kysle a necitila si silnu vonu oregana, tak sa ti to oreganov v zaludku nerozpustilo.
Dnes obieha cely svet mnozstvo virov, co sposobuju  tzv "zaludocne chripky" > ja som mal takyto minuly rok 2 krat, zakazdym mi to napadlo viac a viac tvorbu kyselin, (a iste aj enzymov,) ktoru som mal uz pred tym nizku, dnes po tych utokoch prakticky neexistujucu, takze musim brat s kazdym jedlom kyseliny (a enzymy) a to nie jednu kapsulu, ako kedysi, ale az 3, inac mam bolesti zaludka a neskor hnacky, kedze nekysly zaludok je vyborne prostredie na mnozenie akychkolvek mikrobov co dostanes zo surovej stravy a dokonca aj zo vzduchu.



144

Re: Zápal prinosných dutín

Tak dnes som vypozorovala, ze ta bolest brucha pravdepodobne suvisi so sumivym ACC. Rano nalacno som si totiz dala 2 kapsule oreganoveho oleja a nic, ziadna bolest a asi o tri hodiny som si dala to ACC a o chvilku ma zacal boliet zaludok. Takze asi bude problem v pridavnych latkach v tych sumakoch. Mala som ich doma este dost, tak som myslela, ze najskor pouzijem tie...



145

Re: Zápal prinosných dutín

Mozne. Pret to ja sa skor vyhybam farmaceutickym zmesiam a beriem doplnkarske, co maju menej e-ciek a aj to obvykle bezpecnejsie, tj neskodne



146

Re: Zápal prinosných dutín

Jasne, uz mam objednane NAC tak dufam, ze coskoro dorazi. Zaroven by som sa Ti chcela velmi pekne podakovat za skvele rady, sinusitidy, co ma trapila skoro mesiac  a teda aj neprijemnej bolesti hlavy a zelenych hlienov som sa zbavila za par dni...uzasne. Vysmrkam uz len sem-tam priehladne hlieny. Neviem, ci uz prestat brat to oregano, este som si pre istotu dala a aj kvapkam do nosa.



147

Re: Zápal prinosných dutín

OK. Som rad, ze ti to pomohlo.



148

Re: Zápal prinosných dutín

Ahoj RNG.

Rád by som počul tvoj názor - viem, že je to asi zložité nejak to časovo vymedziť, ale ako dlho približne by malo trvať, aby zabralo liečenie ohľadne dutín: kašeľ - vykašliavanie, zatekanie hlienov, zväčšené nosové mandle, atď. Jedná sa o 4,5 ročné dieťa, cca 20 - 25 kg.

Berie Citricidal do nosa + do nápoja, NAC a oregánový olej. Berie to 5 dní a zatiaľ bez výrazného zlepšenia.

Skús mi prosím podľa vlastných skúseností určiť nejaký časový horizont (príklad: 7 / 10 / 14 dní...?) dokedy pokračovať stále rovnako, dokedy treba čakať na nejaký výsledok. Viem, že sa nedá určiť časovo definitívne vyliečenie, ale aby bol vidieť aspoň nejaký posun vpred. Ako dlho čakať, ak by sa nič nemenilo? - a potom prípadne riešiť iné príčiny, resp. intenzitu dávkovania, doplnenie niečoho, atď...???

Ďakujem.

-pekný deň-

Naposledy upravil: radim (2015-04-09 10:13:39)



149

Re: Zápal prinosných dutín

Mozno mas nizke davky? Alebo tvoj citricidal nema quartenne zluceniny???
Primarnu nakazu v prinosnych dutinach sa da potlacit  za niekolko dni.
Kvapkat treba v leze s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby to natieklo aj do celnych dutin. Inac tam nakaza pretrvava donekonecna.
Ale sekundarne/hlienove nakazy tam zostavaju, pokial sa dieta neodhlieni, lebo rozne nakazy su schopne zit v hlienoch a z hlienov a jedine co sa tam dostane je oreganovy prchavy olej, ktoreho treba aspon 3 x 2 kapsule toho z NOW pre dospeleho, pre dieta 25 kg skus 3 x 1 kapsulu. Predavkovat sa to velmi neda, ja som uz z netrpezlivosti zobral aj 3 x 5 kapsul toho z NOW.
Mozno by si mal skusit brat serrapeptazu, tiez odhlienovac a odmaskovac, nielen NAC.



150

Re: Zápal prinosných dutín

Dieťa má cca 20 - MAX 25 kg (4,5 roka). Dávkovanie týchto konkrétnych vecí:

http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm - 10 kvapiek v 0,5 litre vody pije počas dňa a 1 kvapku má v 5 ml maličkej fľaštičke s kokosovým olejom na kvapkanie do nosa, čo je myslím dosť silná dávka. Kvapkanie 3 x denne po 2 kvapky do každej dierky. Hlava je zaklonená dozadu tak, ako keď človek urobí stojku na rukách - hlava je v polohe kolmo na zem, aby bolo umožnené stekanie priamo dole do čelných dutín...čiže aplikácia je určite správna, čo sa polohy týka.

http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-N-Ac … &ic=13 - 1 tableta denne (podávané cca v strede dňa)

http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1 - 2 tablety denne (ráno a večer)

Podávané toto všetko poctivo 5ty deň po sebe + večer aj probiotiká s jabĺčkom (3 hodiny po Citricidale).

V podstate som chcel len vedieť, či za cca 5 dní už má byť niečo pozorovateľne lepšie, a ak nie, tak či to môže trvať aj viac dní, kým sa to začne badateľne zlepšovať...

smile

Ďakujem.

Naposledy upravil: radim (2015-04-09 20:15:39)