1

Téma: Kajenské korenie

Ahoj RNG,

kupila som si v Swansone kajenske korenie a uz vobec si nepatam, na co:))

Nevies nahodou, na co to je dobre?

Bolo tam pisane nieco, ako ze by to malo rozsirovat cievy a tym padom prekrvit studene ruky a nohy, co je moj dost znacny problem...mne je stale zima.

Ako by sa to prosim ta malo uzivat?

Dakujem:)



2

Re: Kajenské korenie

To nie je nic ine, ako stiplava paprika a jej ucinok na rozsirovanie ciev je dost maly, hoci sa uvadza v roznych zdrojoch ako jeden z mnozstva prostriedkov na zlepsenie cirkulacie.
Ja odporucam najma lecitin na cistenie usadenin na cievach, hloh(Hawthorne, mechnizmus ACE vasodilatacie) na na rozsirovanie ciev a vyhybat sa kave a cigaretam, zo zuzuju cievy.
Pre ludi s hustou krvou(zvysena zrazanlivost) odporucam aj enzymi ako nattokinaza a serrapeptaza, pripadne seanol a rybacie oleje, co prispieva k prirodzenemu riedeniu krvi a tym lepsej cirkulacii a nizsiemu tlaku.Naviac aj rozbijaju zrazeniny(fibrinolyticky ucinok)

Ale hlavny dovod nizkej latkovej vymeny az pri 60% ludoch je jemne az znacne znizena cinnost stitnej zlazy, co zialbohu lekari neadresuju, len ked je to uz katastrofalne. Preto radim kazdemu brat urcite doplnky, ktore doplnia nasu o ne orabovanu stravu.

Opakujem, selen, zinok, jod, vitaminy C E a D-3, najma teraz v zime, ked sa nikomu nevytvara dost vitaminu D-3
Tiez lecitin na cistenie ciev a mozgove procesy a probiotika, lebo pri nasej sterilizacii nedostavame dost roznych probiotik, ktore nase telo velmi potrebuje.

Samozrejme existuju latky na zvysenie termogeneracie(spalovanie), ale tie velmi neodporucam, lebo pri umelom zrychleni metabolizmu nakoniec vycerpaju telo. Pouzivaju sa hlavne na odtucnenie.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-04 18:21:58)



3

Re: Kajenské korenie

Aha, takze vravis, ze to nemam vobec uzivat? Alebo mozem, ale nic moc to nespravi?



4

Re: Kajenské korenie

Ale len to pouzivaj, ja pouzivam rozne stiplave papriky do jedla, vcitane kayenskej. Rozne koreniny maju dobre zdravotne ucinky, najma cierne korenie, turmeric(curcumin) dumbier, skorica, klinceky a ine. Maju mnohe super vysoky obsah antioxidantov a su tiez mierne antimikrobialne, najma klinceky. Skorica stabilizuje cukor v krvi.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-07 18:42:56)



5

Re: Kajenské korenie

Dakujem:)

A este sa chcem opytat, ked beriem Quercitin a Bromelain na adresovanie zapalov v tele, nemala
by som to brat na lacno alebo aspon hodinu a pol pre jedlom? Ved bromelain je vlastne enzym a ked ho zoberiem s jedlom, tak sa spotrebuje na to, nie?



6

Re: Kajenské korenie

Samozrejme na lacno, vtedy sa to najucinnejsie dostane do krvneho obehu.
Ale na zapaly odporucam najma curcumin v davkach 3x1500 mg spolu s bioperinom na zlepsenu absorbciu.
Pozri na   http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail



7

Re: Kajenské korenie

Ano curcumin mam, aj Bromelain a quercitin. Ale curcuminu zrejme budem mat malo, na take davky...Skoda, keby som aspon presne vedela, co mi je. Kazdych par dni na man pride taky stav, ako keby som mala chripku, bolesti hlavy, svalov, striedavo horko, potom zimnica a neuveritelne unava..A stale sa to opakuje...vyzera to skoro ako malaria, len kde by som k nej tu na SR prisla:)
Beriem aj GSE, 3 az 4 x 3 tabletky toho 125 mg-oveho. Zatial nemam Samento, ani extrakt z oliv. listov, cakam na peniazky. Ale tie stavy neprestavaju a neprestavaju...neveim, ci mam nasadit vsetko dokopy alebo ako...
Fakt neviem, ci sa takto mozu prejavovat plucne chlamydie alebo borelioza, ale ani jedno mi nezistili testami...



8

Re: Kajenské korenie

Su nakazy, ktore znizuju celkovu imunitu(boreliozy, chlamidie, l-formy)m a ti co ich maju su neistale napadani infekciami, ktore by inac telo hravo odrazilo.
Nielen malaria vyvolava take cyklicke priznaky, ale aj hromada inych paraziotov, ako napr babeliosis, co prenasaju tiez klieste ako aj niektore viralne nakazy, napr hep C, EBV a podobne.
Ja ked neviem co mi je a viem ze na mna nieco lezie, ja nasadim pre istotu vsetko. Aj antibakterialne, aj antiviralne, aj silne probiotika na noc,aj protiplesnove.Nakazy totiz jedna druhu podporuju a ked to zacne virusami, prizivia sa na tom aj ine, ktore by inac zdrave telo vedelo znicit v zarodku