1

Téma: Zákal sklovca

Dobry den,
prave vyrabam tie kvapky na zakal sklovca co ste odporucali.
Kupila som si msm ale nezohnala som ciste, takze ho nechavam odstat tie kvapky do ktorych som vysypala kapsulu msm, ale chcem sa spytat za kolko dlho to mam zliat aby tam nepresli tie pridavne latky?

Dakujem



2

Re: Zákal sklovca

Alebo je mozne aby som to nezlievala a opatrne kvapatkom nabrala kvapky tak aby som sa nedtkla dna kde su tie ecka?



3

Re: Zákal sklovca

Sade nemam sajnu, ake ecka tam su a ci su vodonerozpustne alebo vodorozpustne. Takze ti neviem odpovedat na tu otazku.
Dufajme, ze tie e-cka su vodonerozpustne a potom sa ti staci nedotknut dna a brat kvapky zvrchu.Lepsie ale by to polo preliat, aby si mala na spodu co najmenej pridavnych latok.



4

Re: Zákal sklovca

aha dakujem - toto obsahuje - zloženie - metylsulfonylmetán, želatína, farbivo - oxid titančitý



5

Re: Zákal sklovca

tak po hladani som nasla ze je vodonerozpustny, no tak idem skusat

a kolko ich mam uzivat - az do vymiznutia tych otravnych ciarok v oku?

dakujem mockrat.



6

Re: Zákal sklovca

Sade, dlho. Ono sa tie floaters(plavaciky) tvoria dlho a tak isto,sa ich neda odstranit rychlo.
Pomysli si, ze osetrovanie oci je podobne, ako cistenie zubov a to robis cely zivot....



7

Re: Zákal sklovca

len aby zmizli to je dolezite
a za den si mam trikrat kvapkat po jednej kvapke?



8

Re: Zákal sklovca

Vyborne. A nezabudni brat aj nejake enzymi, lebo hromadenie sa roznych zhlukov v tele je obvykle spojene s nedostatkom niektoreho z enzymov,a tak sa v tele hromadia rozne nespracovane latky, ktore sposobuju rozne zapaly, a vytvaranie roznych utvarov v tele(cysty, myomy, hrcky, tumory, ...)

Naposledy upravil: RNG (2010-02-09 03:35:21)



9

Re: Zákal sklovca

kvapkam si kazdy den len sa chcem spytat ci je dobre ked trocha stipu oci ked si tie kvapky davam



10

Re: Zákal sklovca

a zda sa mi ze pomahaju ale nechcem nic zakriknut



11

Re: Zákal sklovca

Sade, floater sa vytvaraju mesiace a tak isto trva mesiace ich rozpustit.
"Stipanie "je z rozdielu osmotickeho tlaku cistej vody a telesnych tekutin.Nie je to nic skodlive ani permanentne. Plno ludi plava vo vode s otvorenymi ocami a c prvom momente to stipe oci. Nos je este horsi.



12

Re: Zákal sklovca

RNG, čím by som mohla nahradiť očné kvapky do ktorych davam MSM. Lebo ked to budem dlhodobo kvpakať, je to dosť nákladné stále kupovať očné kvapky...Môžem si MSM rozpustiť aj v niečom inom?



13

Re: Zákal sklovca

Jedna vec ma napadla. Doma máme prístroj na čistenie vody, pijeme ju a používame do varenia. Mohla by som použiť túto vodu namiesto očných kvapiek na výrobu kvapiek s MSM?



14

Re: Zákal sklovca

Prikladám aj stránku, ktorý prístroj máme http://www.aqualive.sk/index.php?go=zoz … clankov=11



15

Re: Zákal sklovca

Telesna hustota soli v plazme a lymfe je okolo 9000 ppm. Vo vode z vodovodu je 80 az 160 ppm, takze pri nakvapkani do oci citis osmoticky tlak chvilu, kym sa koncentracie nevyrovnaju.

V nose je to casto este horsie. Na stastie to neskodi, len je to chvilu neprijemne.

Strasenia lekarov proti pouzitiu destilovanej vody, ze z toho praskaju bunky je absolutne nepodlozena loz, ktora zialbohu panuje v nazoroch lekarov.

Rozdiel v osmotickych tlakoch medzi cistou vodou dokonca uplne cistou(destilovanou) a telesnymi tekutinami nie je dostatocne velky na porusenie bunkovych stien. To viem ako fyzik a naviac miliony ludi piju dnes destilovanu vodu bez problemov cely zivot.Ja som tiez jeden z nich.
RO voda (reverzna osmoza) sa dnes masove vyuziva, lebo je lacnejsia, ako destilovana.
Tie "mineralizatory" su nasledok uz hore menovanej lzi.
Maju zmysel len, ked chce mat clovek "chutnejsiu" vodu, lebo remineralizacia nie je potrebna. Voda nie je v ziadnom pripade vyznamny zdroj zakladnych mineralov(sodik, draslik, vapnik, horcik, zinok)ktorych potrebujeme vahove velmi vela kazdodenne.

Naposledy upravil: RNG (2010-02-24 18:50:11)



16

Re: Zákal sklovca

Takze mozem ju pouzit namiesto ocnych kvapiek?



17

Re: Zákal sklovca

samozrejme. Ja ju pouzivam aj na roztok citricidalu, aj na MSM aj do kremov a samozrejme ju pijem(ochutenu nesladenymi koncentratmi ovocnych stiav alebo pouzivam na caje)
A zena s nou vari(pokial to neodsvindluje vodou z vodovodu, zeny su vynachadzave....)

Naposledy upravil: RNG (2010-02-24 18:54:33)



18

Re: Zákal sklovca

Dobry den RNG,
citala som ze niekomu, kto ma tento zakal, pomaha uzivanie kremiku, chcem sa spytat aky je kvalitny, myslim obsah, ci to az tak dolezite nie je.



19

Re: Zákal sklovca

O nicom takom som nepocul zatial, takze sa neviem vyjadrit. Skor by som pochyboval o tom.



20

Re: Zákal sklovca

Dobry den RNG,

vasa teoria o bielkovinovych zhlukoch kt. maju pricinou zakalenia sklovca ma dost zaujala a objednal som si to MSM na vyrobu kvapiek,plus traviace enzymy..ale chcem sa opytat jednu vec,nasi vitreo lekari tvrdia ,ze floatery a zakalenie je sposobene postupnym vysychanim sklovca a jeho gelovatenim alebo nejak tak..viete povedat,odkial prisla teoria bielkovinovych zhlukov a poznate ludi kt. Enzymaticka liecba pomohla????? Dakujem



21

Re: Zákal sklovca

Sade napísal(a):

a zda sa mi ze pomahaju ale nechcem nic zakriknut


Ahoj Sade,

ako si na tom s tymi kvapkami MSM..pises ze sa ti zda ,ze pomahaju..ako si na tom po 2 mesiacoch od zadania tvojho prispevku..citis aspon mierne zlepsenie??? Dakujem



22

Re: Zákal sklovca

Aj ja som zvedavy.



23

Re: Zákal sklovca

Dobry den RNG,

vasa teoria o bielkovinovych zhlukoch kt. maju pricinou zakalenia sklovca ma dost zaujala a objednal som si to MSM na vyrobu kvapiek,plus traviace enzymy..ale chcem sa opytat jednu vec,nasi vitreo lekari tvrdia ,ze floatery a zakalenie je sposobene postupnym vysychanim sklovca a jeho gelovatenim alebo nejak tak..viete povedat,odkial prisla teoria bielkovinovych zhlukov a poznate ludi kt. Enzymaticka liecba pomohla????? Dakujem



24

Re: Zákal sklovca

Bielkovinne zhluky su dovodom zakalenia sosovky, na to je dost literatury a tam sa pouziva tiez MSM a enzymaticke cistenie, ako vsade inde v tele. kde sa machadzaju rozne zhluky a ine zamorenie.
Nevidim ziadny dovod, ked je to v sosovke aby to iste nebolo v sklovci. Lekari by to velmi lahko mohli dokazat pri pitvach, keby urobili analyzu floaterov. Zrejme ale nie je o tak jednoduchy dovod a sposob liecenia ziadny zaujem.
Inac "gelovatenie" moze nastat len v bielkovinach(huspeniny) a modifikovanych sacharidoch no a aj tam pomahaju MSM a enzymy na rozklad takych utvarov.
Dovod "gelovatenia" ale nevysvetluju a to je prave ta permeabilita(priestup) cez ocnu bulvu a rozne odvodove kanaliky, ktore MSM ako univerzalne polarne rozpustidlo a rozne enzymi cistia.
Odvodove kanaliky sun casto zapchate spuchnutim sliznic, co ich vystielaju a hlavny dovod na to su virusy, ako napr pri "syndrome sucheho oka", co mnohi starsi maju alebo SM(MS) a ine dovody na vysychanie v ustach a inde v tele, kde su priamo sliznice na slinnych zlazach napadnute nasimi vlastnymi tzv "necinnymi"(dormant) podla lekarov virusami.
Preto vzdy a vsade zdoraznujem pri dnesnej celosvetovej multiviralnej epidemii si zvysovat viralnu imunitu, pozri na temu herpes

Bielkovinne zhluky vsade inde v tele ,kde sa vytvaraju pre nedostatok enzymov, ktore by ich rozbili na aminokyseliny, cim sa umozni ich znovapouzitie pri regeneracii alebo vyhodenie von z tela su dovodom roznych reumatickych bolesti a zapalov(vid SM a reumatologov) a samozrejme s vekom sa to zhorsuje, lebo telo vyraba coraz menej enzymov.
Preto tak velmi pri roznych reumatickych a klbovych boklestiach pomaha brat MSM, serrapeptazu a ine enzymaticke zmesy a protizapalove potravinove doplnky.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-02 20:49:41)



25

Re: Zákal sklovca

Marcelo

Ahoj, tak zlepsenie zatial nenastalo, ale pozorujem zmeny, zakalky menia tvar, mozno aj to cosi znamena.
Pokracujem dalej.



26

Re: Zákal sklovca

Inak ked si tak spatne spomeniem - rok dozadu ked sa mi zakalky objavili, tak som asi nejaky tyzden alebo dva mala pocit ako by som mala v obidvoch ociach nejake cuzdie teliesko, bolo to dost neprijemne, potom som mala aj suche oci, zle sa mi divalo no a potom prisli na rad zakalky.

Inak kto nevie co to je tak je to strasne otravne, a lekari nic.
Stale tomu neprestavam verit ze sa toho zbavim, lebo zmierit sa mi s tym nechce, aj ked si uvedomujem,ze su aj vaznejsie choroby.



27

Re: Zákal sklovca

Syndrom sucheho oka je sposobeny viralnym zapalom slznych zliaz a kanalikov. Ja som si ho odstranil kazdodennym kvapkanim koloidnej stiebornej vody do oci. Vlastne menej, nez kvapku, lebo pouzivam spray flasku(atomizer), ktory v [pripade koloidnej striebornej vody musi byt celoplastovy.
Koloidna strieborna voda sa totiz velmi rychlo znici stykom s kovmi.
Inac odvodne kanaliky su aj z ocnej bulvy, a ked sa tie zapalia od virusu(hlavne cinnost tzv dormant=spiacich podla lekarov  herpesov v tele). tak sa rozne splodiny a prebytky v ocnej bulve nevedia odstranit a mozu sa vylucit v sosovke(zakal) v sklovci (floaters=zakalky)  ba dokonca tym, ze je odvod zastaveny to moze zvysit tlak v oku a tym poskodit ocne nervy v sietnici(makularna degeneracia)

Znova, aj na tomto mieste zdoraznujem potrebu zvysovania viralnej imunity



28

Re: Zákal sklovca

RNG,
asi som zistila ze mam intoleranciu na laktozu, moze to suvisiet aj s tymi zakalmi v sklovci? ze ked telo nedokaze spracovat dobre laktozu, tak sa mozu vytvarat tie zakaly?



29

Re: Zákal sklovca

Laktoza je dobre rozpustna vo vode, takze ocakavat, ze sposobi zrazeniny je dost nepravdepodobne. Ale v mliecnych vyrobkoch nie je len laktoza, ale aj bielkoviny, ktore ked telo nevie spracovat, mozu sposobit zamorenia. Napriklad kazein, jedna z bielkovin v mlieku sa pouzival ako prvy plastik na nahradu slonoviny na biliardove gule pred vyse  sto rokmi, tj pred nastupom petrochemie.



30

Re: Zákal sklovca

Dakujem za RNG aj Sade za odpovede...;)



31

Re: Zákal sklovca

Sade napísal(a):

RNG, čím by som mohla nahradiť očné kvapky do ktorych davam MSM. Lebo ked to budem dlhodobo kvpakať, je to dosť nákladné stále kupovať očné kvapky...Môžem si MSM rozpustiť aj v niečom inom?



Sade,

spominas tu nejake ocne kvapky doktorych zarabas MSM..mozes napisat znacku a ake kvapky to v lekarni vlastne kupujes..aby som si aj ja kupil,ked uz ich mas odskusane wink  Dakujem



32

Re: Zákal sklovca

Praskove MSM mozes dostat z roznych zdrojov. Ja pouzivam znacku Doctor's Best, ale maju ju aj ini.
Povodne som pouzival dokonca kapsule, len problem je, ze tam boli mozno nejake primesy, takze ciste praskove MSM je lepsie na roztok do oci.

V lekarnach nekupujem nic, vsetko kupujem z katalogovych obchodov firiem, specializujucich sa len  na potravinove doplnky, tj nie lieky.
Minuly tyzden som si objednal to iste zo Swansonu, pozri na
http://www.swansonvitamins.com/Search?k … 37&y=7

Inac Swanson ma dnes aj roztok acetyl L carnosinu, ktory pouziva moj brat uz dva roky proti zakalu sosovky(catharact) a hoci nema to stastie a nevycistil sa mu ten zakal sosovky kompletne(az 45% ludi ma reverz, pozri pod vyskumami ), zastavil sa aspon postup a nezhorsuje sa mu to, ako lekari predpokladali. Vyrobok je pod menom, CanC, pomerne drahy na obsah a mozno ho dostat z roznych zdrojov, aj Swanson ho ma najnovsie
http://www.swansonvitamins.com/CAN001/ItemDetail?n=0
Ked chces detaily na to ako to pracuje, pozri si to pod menom dr Mark Babizhayev a acetyl L carnosine na www.google.com

Naposledy upravil: RNG (2010-05-10 17:02:15)



33

Re: Zákal sklovca

marcelo
ja uz rozrabam do obycajnej vody



34

Re: Zákal sklovca

rng
prosim, kolko najdlhsie si mam kvapkat to msm do oka? ci to nesposobuje nieco ked to uz tak dlho davam do oka



35

Re: Zákal sklovca

Nepoznam ziadne skodlive nasledky ocnych kvapiek s MSM



36

Re: Zákal sklovca

Ahoj RNG, chcel by som si objednať u Teba ten MSM prípravok plus neaké enzými...môžem mi napísať presný postup ako sa tie kvapky vyrábajú a čo všetko na to potrebujem? Tie enzými chcem tiež kôli zákalu sklovca, môžeš mi odporučiť tie najvhodnejšie pre tento typ zákalu? Ďakujem...S pozdravom Vlado



37

Re: Zákal sklovca

Ja som von z distibucie, sam si kupujem MSM napr z tohoto zdroja
http://www.swansonvitamins.com/SW851/ItemDetail
10% roztok znamena 5gramov(naberacka do pol deci vody
Z enzymov pouzivam striedavo
http://www.swansonvitamins.com/NWF099/ItemDetail?n=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=1
http://www.swansonvitamins.com/JR024/ItemDetail?n=0
Z coho sa skladaju tie zakaly/zrazeniny nemam ani sajnu hoci povacsine su bielkovinne  tj hladas enzymi s maximom proteopytickych zloziek.



38

Re: Zákal sklovca

RNG, mám to chápať tak že 2% jodid draselný neodporúčaš na liečbu zákalu sklovca?



39

Re: Zákal sklovca

Jodid draselny do oka specificky  nepoznam osobne, takze neviem, ci je to vhodne a nakolko prave tam. Mozno , ze je....
Jodid draselny ako sucast jodovej tinktury nanasanej pod pazuchu alebo na spodok brucha pouzivam sam a odporucam casto ako doplnok jodu do celeho tela na rozne enzymaticke, hormonalne a ine pouzitia v tele
Pozri sa na temu jod   http://rng.nazory.eu/jod
Samozrejme tam sa jedna o ovela viac jodu, nez v kvapke do oci,10 az 20 kvapiek  tyzdenne na kozu.

Jedna kvapka=priblizne 50 mg, z coho 2% je 1 mg KJ



40

Re: Zákal sklovca

Našiel som na nete jód aj tabletách, príde mi to jednoduchšie ako si ho namiešavať v lekárni a potom kvapkať na podbrušie...
teda čo si o tom myslíš, je jód vhodný užívať aj vo forme tabliet?



41

Re: Zákal sklovca

Jod v tabletkach je zlucenina KJ.
Jod v jodovej tinkture je aj cisty aj KJ.
Cisty jod transdermalne sa naviaze na rozne organicke latky a tato forma, lepsia, potom cirkuluje v tele.



42

Re: Zákal sklovca

Dobry den RNG,

som tu nevacik a neviem ci by som sa mohol nazvat ze som sa stal tiez "obetou" tychto zakal v oku, lebo tiez vidim pred sebou tie (milimetrove)skrvny a priesvitne ciary. Vsetko zavisi od toho kam sa pozeram. Samo sa to v mojom oku nehybe len ked sa niekde zacne pozerat ale myknutim oka, a tak sa to hybe tiez. Dufam ze to nevedie k slepote lebo to by som asi neprezil. Chcel by som poziadat o nejake riesenie ako by som to mohol dostat z oka. Dufam ze navsteva ocneho lekara ma neodporuci na nejaku operciu. Priznavam ze som fakir(bez namyslenosti), bolest vydrzim(potvrdene u zubara, kde mi vrtali dost citlivy zub bez injekcie). Pomaly mozem zacat chodit do autoskoly a nechcel by som aby ma to znervoznovalo pocas jazdy ze tie zakali vidim pred sebou. Taktiez pri uceni ma to znervoznuje dost, tieto zakalli nevidim pred sebou ked som na dostatocnom "tmavom" mieste berme noc. Pocas dna ked svieti slno casto si uvedomim ze vidim pred sebou tieto priesvitne ciary. Chcel by som velmi pekne poprosit o riesenie. Dopredu dakujem

Naposledy upravil: tomas (2010-12-01 17:49:50)



43

Re: Zákal sklovca

Lekar ti na to nic neodporuci, lebo zatial na to nie je nic naozaj ucinne. Ja som navrhol v tomto v predoslych prispevkoch prostriedky, ktore by mohli pomoct...... a to len vo forme neskodnych potravinovych doplnkov.



44

Re: Zákal sklovca

A nema nieco spolocne so zakalmi v oku, to ze clovek neje maso? iba rybacie?



45

Re: Zákal sklovca

Nikto poriadne nevie, co tie zakaly sposobuje, je to zrejme velmi individualne. Ani tie samotne zakaly nie su z rovnakych materialov, hoci velka vacsina je ich bielkovinneho povodu. A bielkoviny roznych druhov su vlastne skoro vo vsetkom.

Naposledy upravil: RNG (2010-12-31 17:40:20)



46

Re: Zákal sklovca

Ahoj RNG, rád by som sa opýtal, či sme pokročili čo sa týka nejakých informácii, ktoré vedú k možnej liečbe zákalov sklovca, prípadne som sa chcel opýtať tých, ktorí podstupovali enzýmovú kúru, jod + kvapkanie rozpusteného msm powderu do očí.

dakujem za odpoved

a pekný deň ešte

Ivo



47

Re: Zákal sklovca

RNG napísal(a):

Ja som von z distibucie, sam si kupujem MSM napr z tohoto zdroja
http://www.swansonvitamins.com/SW851/ItemDetail
10% roztok znamena 5gramov(naberacka do pol deci vody
Z enzymov pouzivam striedavo
http://www.swansonvitamins.com/NWF099/ItemDetail?n=0
http://www.iherb.com/Now-Foods-Digest-P … 21321?at=1
http://www.swansonvitamins.com/JR024/ItemDetail?n=0
Z coho sa skladaju tie zakaly/zrazeniny nemam ani sajnu hoci povacsine su bielkovinne  tj hladas enzymi s maximom proteopytickych zloziek.

Som sa chcel opýtať na ten pomer presnejšie, aká naberačka sa má namysli na pol deci vody? vdaka za odpoved...



48

Re: Zákal sklovca

Uvedeny praskovy doplnok ma vo flaske naberacku, do ktorej sa zmesi 5 gramov MSM priblizne. Inac si to musis nejak vazit.



49

Re: Zákal sklovca

RNG, mohli by ste mi prosim poradit, rozmyslala som uzivat kvapky na precistenie oka N Acetyl carnosine. Mam na ociach pinguecolu. Doteraz mi ziadny doplnok nepomohol (lecitin, enzymy na lacno, dodavanie jodu 1x tyzdenne). Skor by som povedala ze sa mi
to stale zvacsuje. Neviem co mam este skusit, rozmyslala som nad tymito kvapkami, na stranke sa pise ze su vhodne aj na syndrom suchych oci, aj na zacervenanie. Pomohlo by to na moj problem ? Pise sa tam, aj o tom ze ak sa uzivajú tieto kvapky, nema sa uzivat lutien a zeaxantin. Alebo vyskusam najprv MSM kvapky, neviem co je vhodnejsie. Ja mam zrak v poriadku, len sa mi tam tvoria tie nazltle skvrny. Je to nedostatok nejakeho enzymu, alebo mineralu ? uz neviem co by som skusila. objednala som si teraz aj astaxanthin specificky na ochranu oci.



50

Re: Zákal sklovca

Pinquecula je utvar tvoriaci sa na oku, ked sa povodne priesvitne kolagenove vlakna nahradzaju hrubsimi, casto zltymi kolagenovymi vlaknami,casto aj so zabudovanym vapnikom, az sa tam vytvori hrcka.
Dovod pre to je zatial neznamy, ale je to castejsie u ludi, ktori su dlhsi cas na priamom slnku alebo zvaraci, ktori dostavaju vysoke davky ultrafialoveho svetla
Moj osobny nazor je, ze je to dosledok zapalov v oku, pre nedostatok antioxidantov, najma astaxanthinu a glutathionu a poskodenia celej struktury.
Preto ja by som bral hromady antioxidantov, a chranil si oci pred slnkom UV filtrujucimi okuliarmi.
Pozri napr na tento silny zdroj karotenoidov
http://www.swansonvitamins.com/SWU260/ItemDetail
Proti moznym zapalom by som samozrejme pouzival silne protizapalove, to radim vlastne kazdemu, lebo vszetci mame z casu na cas rozne zapaly v tele, co degeneruju svalstvo, organy, vystelky ciev a vedu aj k mozgovym problemom(alzheimer, senilita, ...)
Dobry a ucinny je vytazok z pakorena kurkumy(podobne dumbieru) a ucinna davka curcuminoidov z neho je 3 x 1500 mg, udrzobna staci aj tretina, mozno i menej.
Na zlepsenie absorbcie curcuminoidopv je potrebne k nim pridat bioperine(vytazok z cierneho korenia). Pozri napr na vyrobok
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … es/13?at=0
Ak je to nejak spojene s herpesom v tele(syndrom sucheho oka velmi casto je priamy dosledok skrytej cinnosti herpesu, )pomozu na to kvapky koloidnej striebornej vody.
Ja som mal silny pripad syndromu sucheho oka a 2-3  krat denne nastriekanie koloidnej striebornej vody do tvare s otvorenymi ocami mi to potlacilo. Dnes pouzivam postek po holeni, tj len jedenkrat denne , rano. Zriedkavo si musim v robote streknut este raz, ked sa mi oci zahmlievaju.
Ale celkove radim kazdemu si zvysovat viralnu imunitu v dnesnej epidemii virusov, ktore si lekari povacsine vobec nevsimaju, pokial sa nepreukazu navonok ako vazna choroba s vysokymi teplotami. Totiz virusy , co nosime vzdy v tele nam rozne skodia, aj ked lekari tvrdia , ze su spiace(dormant). Su casto dovod pre rozne zapaly, ci uz nervov, sliznic, vystelkov ciev alebo rozne zapaly v mozgu(lezie) A prispievaju aj k tzv autoimunnym chorobam a rakovinam, hoci toto len teraz zacinaju lekari "objavovat".

Niektori lekari to totiz postulovali uz v 30 rokoch minuleho storocia, ale organizovana monopolna medicina sa im vysmiala.
http://rng.nazory.eu/herpes
Inac vapnik v makkom tkanive sa da odstranit casto branim vitaminu K2  MK-7, kde vapnik a ine mineraly sa presunu do kosti, kam patria.
http://www.iherb.com/Now-Foods-MK-7-Vit … 36220?at=0
Niekedy treba aj chelacia.
MSM kvapky si mozes vyrobit sama, ako 10% vodny roztok MSM, su dobre na cistenie oka, zvysuju priepustnost ocnej bulvy(permeabilita) a tok lymfy, tj znizuju ocny tlak.
Na mazanie oka/lubrikaciu pridaj 1 % zeleninoveho glycerinu, to je to iste, co pridavaju do ocnych kvapiek=umele slzy.

Ak tam mas nejaku nakazu z brhlenia oci, daj si tam kvapky s obsahom GSE 6 kvapiek na deci vody je vyborny dezinfekcny prostiedok, do oci , nosa usi, ust na vyplach a aj na pitie, kde das 60 kvapiek do litra vody a pijes po malickych glgoch pocas celeho dna.
Nie vela  naraz!

Inac mozes skombinovat aj MSM, glycerin a GSE dokopy do vody, ked mas zapalene oci, oni sa "nepobiju"

Naposledy upravil: RNG (2011-12-11 00:59:30)