1

Téma: Biele ťahavé čiary v ústach

Dobrý deň pán RNG,

mám dosť špecifickú otázku...na jednom fóre ( http://www.zdravie.sk/forum/245148/infe … stach/?p=1 ) som našiel tento komentár:

"ja mam tiez problemy s koznou alergiou v ustach, mozno je to to iste. Je to tenka biela ciara ktora sa taha od lavych zubov mudrosti, cez spodnu peru k pravym zubom mudrosti. V minulosti sa mi to vyskytlo asi 2x no po 1 az 2 dnoch to zmizlo. Teraz to mam uz skoro 2 mesiace. Moze to by aj alergia na daku potravu. Teraz sa mi uz vyhodili aj male ruzove vyrazky po vnutornej spodnej pere smerom k zubom. Co mam s tym robit?"

Kopírujem ho preto, pretože je to presný popis môjho stavu...úplne identický popis...taktiež sa mi ťahá biela čiara od zubov múdrosti stredom líca, pokračuje pod spodnou perou a spája sa s ďalšou bielou čiarou, ktorá sa ťahá stredom druhého líca až k zubom múdrosti...nevedeli by ste mi poradiť, čo by to podla Vás mohlo byť? na spomínanom fóre ste prispievali aj Vy, ale nie konkrétne k tomuto komentáru...môžem k tomu iba dodať, že to nebolí (nebolia ani zuby - k zubárovi chodím pravidelne), neštípe a ani sa s tým nič extra nedeje, len občas mám pocit, že raz to je výraznejšie a raz zas nie............

Ak ste sa už s niečím takým špecifickým stretli, prosím Vás poradte, že o čo by mohlo ísť...som aspoň rád, že nie som sám a našiel som podobný komentár...

Ďakujem veľmi pekne za skorú odpoveď a prajem pekný deň.

Naposledy upravil: martin87 (2015-03-17 10:49:22)



2

Re: Biele ťahavé čiary v ústach

Neviem o aku infekciu sa jedna, na plesne je dobry oreganovy olej a na vacsinu bakterii zase roztok citricidalu. Moze pomoct aj koloidna strieborna voda.
Co ale odporucam kazdemu na ochranu usttnej dutiny a zubov je pouzivat ustne probiotika