1

Téma: problemy s travenim v tehotenstve

dobrý deň, zacinam 6 mesiac tehu a veľmi ma trápi zle trávenie, nadúvanie a najmä dlhotrvajuca zapcha. Užívam posledne 4 dni 3 krat denne duphalac na odporúčanie lekára. Beriem inulin, vymenila som psylium lebo som mala pocit ze mi nerobilo dobre,  gel aloe vera, D3, E, zinok, selen, kyselinu listovu s b12, ryby olej, probiotika. Uzivam aj euthyrox 50 v tehu. Stale mam pocit plneho zaludku, vypijem vodu a uz to je. nepocitujem palavu, len tlak a pocit plnosti no a samozrejme ma trapi ta zapcha, ns ktoru mi nic z domacich receptov a ani zatial te duphalac nezaberaju,  Mala by som zaradit este enzymy? Ake by som mohla? najlepšie take co dostat aj na svk aby som ich mala hned. Dakujem peknel



2

Re: problemy s travenim v tehotenstve

na hoogle som nasla od now super enyzmes, pankreatin a betain s pepsinom, co z toho by bolo pre mna vhodne? A co by ste mi este od určil?



3

Re: problemy s travenim v tehotenstve

Skus betain s pepsinom a pancreatin.



4

Re: problemy s travenim v tehotenstve

Dobry den, som v siedmom tyzdni tehotenstva a stale pretrvavaju tazkosti s travenim. Citim, ze sa to stupnuje, zatial bez zvracania, ale mozno aj to casom pride. Zo vsetkeho co pozijem, aj vodu, mi je tazko a netravi mi. Poradite mi nejake doplnky, prosim?



5

Re: problemy s travenim v tehotenstve

Ber Betain HCl a Pancreatin.
Pocas tehotenstva sa vselico v tele meni, takze traviaci proces moze byt ovplyvneny tiez. A travenie je vec dostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik. Chybajuce sa da lahko doplnit.

Naposledy upravil: RNG (2015-09-29 17:17:27)