1

Téma: roztrúsená skleróza

Dobrý den

Sclerozu multiplex / SM / mám už 13 rokov. Chcela by som sa Vás opýtať aké potravinové doplnky by boli vhodné na moju dg.
Beriem Avonex už 10 rokov...okrem bežných liekov , ktoré sa podávajú pri mojej dg.
Nakolko som pocitovala zhoršovanie mojho zdr.stavu minulý rok v auguste nasadila som si chlorelu a neskôr som pridala aj mladý jačmen.
Znašala som zelenú stravu celkom dobre. Tento rok v januári mi však zistili " vertigo", nakoľko sa mi zhoršil sluch. Hned na to som začala pociťovať  oslabenie DK. Teraz asi         1 mesiac nohu ťahám čo nevládzem, mám bolesti a pociťujem trpnutie svalstva na DK.
Chcela by som sa informovať , aký potravinový doplnok by bol vhodný a nahradiť zelenú stravu .
Ďakujem za Vašu odpoveď



2

Re: roztrúsená skleróza

"Zelena strava" sa neda zialbohu nahradit.
Vertigo je vysledkom zapalov vo vnutornom uchu, obvykle su to bakterialne alebo [plesnove infekcie, ktore sa tam dostanu z nosohltana, alebo nase vlastne virusy, ktore zialbohu lekari velmi nesleduju, ale tie su hlavne u starsich ludi so znizenou viralnou imunitou casto pricinov roznych zapalov, od nervovych obalov(bolesti) az po rozne sliznice v tele, vcitane sliznic vo vnutornom uchu a statokinetickom ustrojenstve.
Pozri na temu  http://rng.nazory.eu/herpes
a tiez na temu http://rng.nazory.eu/infekcie
Kazdemu odporucam brat minimum selen, zinok, jod, vitaminy C, E a D-3 v dostatocnych mnozstvach, cim  myslim moderne vedomosti a nie davno archaicke odporucene denne davky z roku 1948, ktorych sa lekarsky priemysel tak zatate drzi.
Pozri na stranku
http://rng.nazory.eu/skleroza-multiplex

Tu je zase stranka okolo Avonexu, dost podrobna , zo strany farmacie, tj trosticku prioptimisticka
http://www.rxlist.com/avonex-drug.htm

Naposledy upravil: RNG (2010-05-02 00:14:19)



3

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý den

Dakujem za odpoved ,ktorá ma priam nadchla čo sa týka SM.
Chcela by som sa opýtať ,ktoré prípravky a v akom množstve by som mohla užívať .
Hodne ma zaujal " Myelin Sheath Support ",a okrem toho iné na / herpes,infekcie / ,
pri užívaní Avonexu.
      Posledne ako som písala mám SM a Vertigo. Mám ešte zistenú celiakiu a osteopéniu.
Mám problémy zo stolicou / zápcha a plynatosť /.
Obraciam sa na Vás s prosbou + ktoré potravinové doplnky by som mohla užívať okrem doplnkou na SM.
Mám 43 rokov , ale trápia ma tieto dg.
Dakujem za Vašu odpoved

Naposledy upravil: adika67 (2010-05-02 09:15:20)



4

Re: roztrúsená skleróza

Myelin sheth support je zmes bylin hlavne protizapalovych, ktore pomahaju hojit poskodene nervy a odstranuju zapaly v tele.
Celiakia je neschopnost tela vytvorit enzymy na rozlozenie lepku. Tym sa zamoria creva a tiez cele telo.
Vyse 20% ludi ma nedostatocnu schopnost rozkladat lepok, takze sa musia vyhybat jedlam z lepkom podla moznosti a brat enzymi na zlepsenie travenia, len asi 2% je v takom stave , ze sa musia naozaj kompletne vyhybat vsetkemu, co obsahuje aj malicko lepku, tj musia byt na bezlepkovej diete.
Osteopenia je len dosledok zleho travenia alebo hospodarenia s mineralmi. Travenie si treba napravit v prvom rade.
http://rng.nazory.eu/travenie   http://rng.nazory.eu/cistenie-criev   http://rng.nazory.eu/alergie    http://rng.nazory.eu/cistenie-odmorenie
Hospodarenie s mineralmi zavisi hodne od hormonov a v tvojom veku mas asi uz rozne hormonalne problemy, ktore sa daju adresovat branim yamu, senovky greckej a do urcitej miery aj damianou, pupalkovym olejom a Dong Quai.

Protizapalovych je plno, najcennejsie su curcumin, dumbier, vitamin C, boswelicka kyselina a samozrejme vsetky enzymi, lebo tie odstranuju rozne zamorenia v tele, ktore su dovodom na zapaly. Niektore enzymi aj priamo posobia na histaminy, ako napr bromelain a serrapeptaza, ktore znizuju cinnost mast buniek, ktore vytvaraju histaminy, dokonca je priamo enzym, ktory rozklada histaminy(najdes pod menom Histame, napr v Swansone)



5

Re: roztrúsená skleróza

Ano, mám hormonálne problémy , už 8 rokov mám menopauzu, užívam estrogeny             
/antikoncepciu/, primeranú na moju zakladnú dg.,aby sa zabránilo osteoporoze.
Chcela by som sa informovať či " myelin sheath support" je možné zakúpiť aj v
Swansone.
Dakujem

Naposledy upravil: adika67 (2010-05-03 14:36:46)



6

Re: roztrúsená skleróza

Myelin sheeth support je produkt firmy Planetary herbs a predava ho viacero firiem, nie vsak Swansonvitamins.com  .
Ja som ho kupil z  http://www.vitacost.com/Planetary-Herba … 4455951491

Synteticke hormony maju privela bocnych skodlivych efektov, je ovela rozumnejsie posilnit si vlastnu tvorbu hormonov uvedenymi doplnkami potravin ktore nemaju ziadne skodlive ucinky aj ked ich beries dlhodobo , samozrejme v spravnych davkach, lebo " prezrat" sa da kazdym jedlom ci potravinovym doplnkom.
Yamu odporucaju rozni lekari od 1 do 4 gramy zhruba, podla potreby. Telo ti povie samo, co mu je dost, ked zacnes s nizsimi davkami a postupne ich zvysis az po hladinu, kde ti prejdu problemy(zima/teplo, menstruacne problemy a PMS a INE)

Inac tieto prohormonalne doplnky su aj pre muzov, aj ti maju rozne hormonalne problemy, ale nie tak viditelne, ako zeny. Napr v sestdesiatke maju malo androgennych(muzskych) hormonov a privela estrogenu. Z toho su "hormonalne kastrovani" maju malo energie a privela estrogenu v tele podporuje rozne typy rakovin, u muzov hlavne rakovinu prostaty.
Preto aj ja obcas beriem mensiu davku yamu a najma I3C alebo DIM(200mg denne), ktory potlaca estrogenicke prebytky a je zaroven silne protirakovinny.

Naposledy upravil: RNG (2010-05-03 16:46:19)



7

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý den
Prosím Vás chcela by som Vás požiadať o radu ako mám užívať prípravky, ktoré som si zakúpila
- Myelin sheath support
- BioCor DPP IV
- BioCor optimum complete
- Wild Yam Rott
- Probiotic complex / viem, že ten užívať večer /
nakolko mám pri mojej dg.SM, celiakia... aj svoje lieky neviem aká má byť pauza a aké dávkovanie a čo môžem kombinovať.
Ďakujem
... je možná aj alergická reakcia?...

Naposledy upravil: adika67 (2010-06-04 22:28:41)



8

Re: roztrúsená skleróza

Ziadne z uvedenych si vzajomne neodporuju, takze ich mozes brat hocijako. Alergicka reakcia je mozna na kazde jedlo, napoj, doplnok alebo liek, dokonca aj na vzduch, co dychame. Takze je vzdy na mieste opatrnost, zacat s nizsimi davkami a postupne ich zvysovat, ked sa ziadna reakcia neobjavi.

Naposledy upravil: RNG (2010-06-05 02:49:44)



9

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý den
chcela by som sa opýtať či pri liečbe Avonexom môžem užívať DIM - I3C  mám pozitívne HPV ,nakolko som sa dočítala ...neužívať pokial máte imunosupersívnu therapiu.
Dakujem



10

Re: roztrúsená skleróza

Avonex nie je imunosupresivum, ale imunomodulator. Jeho hlavna funkcia je podla lekarskej literatury protizapalova(antiinflamatory) Kedze ma hromady vaznych skodlivych bocnych ucinkov, ktore sa casom stupnuju a neda sa pouzivat teda pridlho, naviac je besne drahy, neodporucal by som ho.
Predsa je hromada prirodnych  s protizapalovymi ucinkami a enzymov, ktore cistia telo a tym potlacaju zapaly, a imunomodulacnych
(tj obvykle zvysujucich imunitu,nie potlacajucich, lebo SM je podla mienky mnohych lekarov dnes nejak sposobene roznymi mikrobami a zamoreniami z nich, ktore su ale poddiagnozovane,)
ktore nemaju skodlive bocne ucinky

Ci to ma nejaku koliziu(kontraindikacia) s I3C, pochybujem, ziadna literatura ani vyskum v tom mi nie su zname.
A utoky na doplnky su bezne v literature, hlavne tie, ktore su pisane organizovanou medicinou, samozrejme obvykle bez akychkolvek dokazov.

Inac, aby som znovu zopakoval, I3C aj DIM nie su antiviralne, ale len potlacaju pravdepodobnost vytvarania bujnejucich (rakovinnych) buniek v roznych abnormalnych tkanivach v tele.Znizuju estrogenicke hodnoty v tele.Tym pomahaju aj liecit rozne rakoviny spojene s vykolajenymi hladinami hormonov.
Na zvysenie viralnej imunity pozri na temu" herpes", kde su rozne doplnky ci uz pomahajuce telu potlacat virusy alebo ich priamo zabijaju alebo znemoznuju ich replikaciu(rozmnozovanie sa)

Naposledy upravil: RNG (2010-07-02 20:57:35)



11

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý den
Asi 3-4  týždne dostávam krče do lýtok. Bývajú väčšinou v noci alebo nadránom. Pri mojej dg. SM užívam Magne B6...
Môže to byť následkom zhoršujúcej sa mojej dg.?
Produkty užívam nemám žiadne problémy. / som toho názoru , že mi to nemôžu spôsobovať /
Dakujem
Aký máte názor na potravinový doplnok NAC pri mojej dg.?

Naposledy upravil: adika67 (2010-07-14 10:05:59)



12

Re: roztrúsená skleróza

Krce v lytkach su obvykle z nedostatku draslika. Pozri na temu http://rng.nazory.eu/draslik Na tuto temu som pisal aj do www.zdravie.sk    pod  http://www.zdravie.sk/sz/510/t336072/p1 … -krvy.html
(Ta ypsilonka nie je moja, temu zacal niekto druhy)
Ale moze to byt aj problem cirkulacie a hustej krvi(syndrom europskej prilis  vysokej zrazanlivosti krvi)

NAC je forma aminokyseliny, ucinna najma na odhlienovanie, najma pri roznych mykoplazmickych infekciach, kde sa mykoplazmy schovavaju v bunkach, ktore prinutia vytvorit akesi ochranne vrstvy, hlienovite, takze obrana tela nevidi do vnutra buniek.



13

Re: roztrúsená skleróza

Ahoj RNG. Moja SM je spôsobená vírusmi. Herpetickými. A okrem toho mám chronický zápal dutín. Navštívila a informovala som sa už o rôznych alternatívnych liečbach. Vždy som napr. chcela vyliečiť v prvom rade zápal dutín, ale každý ma hneď odbil a kládol na srdce, že nech si liečim základné ochorenie a nie "debiliny". Lenže odzadu sa ísť nedá, pretože SM nie je moje základné ochorenie, ale pridružené. Bola som zdravá žena, nebývala som chorá, aj keď anemická som bývala odmalička (niekde som čítala, že nedostatok Fe môže spôsobiť vypuknutie SM). Raz asi v 23 rokoch ma chytil mimoriadne silný zápal, antibiotiká nezaberali, myslela som, že to ani "neprežijem" a lekári ma nechali týždeň v 40 stupňových teplotách. Nasledovali antibiotiká za antibiotikami, z toho samozrejme vznikol chronický zápal dutín, znížená imunita a o pár rokov SM. Myslím, že liečiť SM, keď budem mať v tele neustály zápal a prítomné baktérie, ktoré ma oslabujú a potom zobúdzajú zabijakov vírusov nemá význam. Preto si chcem v prvom rade vyliečiť dutiny. Ale nie kortikoidnými sprejmi. Momentálne som dosť oslabená nakoľko som prekonala zápal očnéo nervu-kortikoidy a následne herspes zoster (ten bol určite aj v tom oku). Brala som Avonex 2 roky, ale vedľajšie účinky boli neznesiteľné takže ho už rok a pol neberiem. Cítim sa lepšie. Inak fungujem normálne, toto bol prvý atak po piatich rokoch, zatiaľ ma to výrazne nezasiahlo, dúfam, že ani nezasiahne. Takže teraz som si začala kvapkať do nosa roztok citricidalu. Chcela by som ešte aj koloidné striebro. Ako to kombinovať? Myslím, že v tých dutinách je streptokok. Beriem E, C, Zn so selénom, rybí olej, zelený jačmeň a majú mi prísť aj oreganové kapsule. Pijem čaj Lapacho a a chcela by som extrakt z olivových listov. Ten extrakt z olivových listov ako dlho treba užívať? Myslím tak preventívne a potom ako ho dávkovať, keď by sa mi vytvoril herpes. Ďakujem.



14

Re: roztrúsená skleróza

Ides na to spravne, netreba sa dat lekarmi, co nevedia SM vyliecit odradit.
V prinosnych dutinasch mozes mat napr krasne vykultivivane kvasneinfekcie ci rozne mykozy, na ktore su atb kompletne neucinne, dokonca ich podporuju, lebo nedovolia ziadnym inym bakteriam, vcitane uzitocnych podnych bakterii=probiotik sa tam udrzat, ktore by tie kvasne kultury aspon ciastocne potlacili. To iste plati dokonca aj na niektore bakterie, rezistentne(odolne) proti atb, ako MRSA, VRE, clostridium difficile a pod.
Samozrejme atb tym ze potlacaju aj probiotika znizuju viralnu odolnost tela.
V prvom rade skus vacsie davky oreganoveho oleja, tak aby si dostala minimalne 3x100 mg carvacrolu v nich denne.. Zialbohu, ti co neuvadzaju mnozstvo carvacrolu ho maju tam velmi nizke, tj ich vyrobky su velmi malo ucinne.
Na virusy odporucam najma silnejsie prostriedky, ako chaparal(3x1 gram), hubu chagu(10 gramov denne) a betulin (2x1 gram) ale ten asi tazko dostanes, neviem, ze by ho okrem Rusov niekto predaval. Ale mozes si vyrobit vlastnu tinkturu z vrchnej brezovej kory a alkoholu.
http://rng.nazory.eu/herpes
Na extrakt z olivovych listov je intenzivne davkovanie 3x1500 mg(20% oleuropein)=3 x 2 kapsule napr tohoto http://www.swansonvitamins.com/SWH139/ItemDetail?n=0
Udrzobne a na posilnenie imunity staci 2x1 kapsulu

Nezabudaj na silne probiotika, dobra probioticka flora v crevach vyrobi az 70% obrannych latok, ktorymi telo potlaca rozne infekcie

A samozrejme, cistocne pomozu aj rozne protizapalove ako curcumin, dumbier, boswelicka kyselina a mnozstvo roznych enzymov, ktore telo vycistia od roznych zamoreni a toxinov sposobujucich zapaly.
Kvalitny curcumin je napr  http://www.swansonvitamins.com/SWH084/ItemDetail?n=0
Mojej zene potlacil zapal bedernych klbov za tyzden kompletne v masivnych davkach 3x2 kapsule tohoto silneho vytazku.



15

Re: roztrúsená skleróza

Dobry den !
Chcem sa spytat, ci je mozne pri roztrusenej skleroze  popri uzivani Avonexu preventivne uzivat MMS1 a MMS2, resp. vysadit na 3 tyzdne Avonex  a pomocou MMS1 a MMS2 vyhubit v tele vsetkych parazitov a zlikvidovat zapaly.Ci potom nadalej uzivat Avonex alebo uz nan zabudnut.



16

Re: roztrúsená skleróza

V tom ti neviem poradit, zialbohu
Info na Avonex mas napr v
http://www.rxlist.com/avonex-drug.htm.
MS je zrejme nasledok roznych mikrobov a parazitov, takze stoji za to sa ich pokusit vyhubit a potom odmorit telo od ich toxinov(enzymaticke cistenie), cim bymali zmkiznut aj tie zapaly, ktore su vysledok zamorenia toxinmi.
Protizapalovych je plno prirodnych, ale zialbohu tie potlacia len symptom zapalu aj to len docasne, neadresuju pricinu=mikroby a parazity a nimi produkovane toxiny.



17

Re: roztrúsená skleróza

Dobry den !
Vdaka za nazor.



18

Re: roztrúsená skleróza

Napis vysledky aj priebeh pri pouzivani tych oxidacnych chloratov(chloritan sodny a chlornan vapenaty) nezabudni zacinat od malych davok, aby si neutrpel na nasledkoch uhynovej reakcie(herxheimer) , pripadne pouzivaj na pomoc na odstranenei uhynutych mikrobov a ich toxinov  extra enzymi
Ja som este nemal moznost tieto prostriedky vyskusat, hoci "chlorove vapno"(chlornan vapenaty=calcium hypochlorite CaClO poznam od mala ako dezinfekciu bazenov.



19

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý večer
Prosím Vás , chcela by som sa informovať asi 3 mesiace mám bolesti nôh . Bola som aj na neurologickom vyšetrení kde mi nasadili inf.kortikoidy ,ktoré mi vôbec nezabrali ,stav sa mi nelepší...
Absolvovala som aj KL , zlepšenie nepociťujem .Užívam enzými , produkty na SM ,vitamíny,probiotiká ...
Pociťujem náhle zhoršenie ľavej strany HK+DK. Začala som viac zakopávať pri chôdzi.
Som si vedomá , že dg. mám 13 rokov napriek tomu ,že sa nepodávam pridružili sa mi aj bolesti chrbtice v krížovej oblasti chodievam asi tak 2-3x do roka na  inf.od bolesti / dg.Lumbago /.
Obraciam sa s prosbou na Vás či je niečo na bolesti DK, na zlepšenie chôdze... Zároven by som sa chcela opýtať ohľadom produktu  " myelín "
či ho môžem užívať bez prestávky,alebo tam by mala byť aj pauza .
Užívam aj Avonex už 10 rokov ,pri kontrole ako ako môj organizmus reaguje na túto liečbu vyšlo všetko OK ,organizmus
ho toleruje bez problémov.
Ďakujem



20

Re: roztrúsená skleróza

Casto su neurologicke bolesti (periferalna neuropathia) alebo zo zlej cirkulacie(lecitin hloh, antioxidanty, najma bioflavonoidy) alebo z viralnych utokov na nervovu izolaciu, pozri napr temu herpes     http://rng.nazory.eu/herpes
Avonex je interferon, interferony su latky(bielkoviny), ktore aj telo samotne vytvara(vytvaraju ich lymfocyty,, biele krvinky) na obranu proti roznym utokom mikrobov a inych.Zialbohu, ako drviva vacsina liekov nie je celkom bez skodlivych bocnych ucinkov.
Kortikoidy su protizapalove latky, ktore maju na nestastie aj rozne skodlive ucinky.
Preto osobne davam prednost roznym protizapalovym vo forme potravinovych doplnkov, najma curcuminu, boswelinu, dumbieru a GLA , a samozrejme roznym enzymom, ktore vycistia telo od zamorenia a toxinov, ktore sposobuju zapaly.
Hovorime samozrejme v klinicky ucinnych davkach a forme, nie hocijaky doplnok, lebo na trhu je aj v USA vyse 90% doplnkov s nedostatocnymi davkami, v Europe a na Slovensku je to este biednejsie.



21

Re: roztrúsená skleróza

Dobry vecer !
Zverejnujem doterajsie vysledky z liecby roztrusenej sklerozy pomocou chloritanu sodneho /MMS1/.
Jedna sa o osobu zenskeho pohlavia vo veku 30 rokov. MMS1 uzivala po dobu 18 dni v sulade s pokynmi p. J.Humbla. Pocas uzivania MMS1 doslo 2x k Herxheimerovej reakcii, co svedci o tom, ze to MMS1 zabralo.Avsak najdolezitejsie zistenie  pocas  doterajsej liecby spociva v tom , ze to MMS1 nevytvorilo ziadnu vedlajsiu reakciu s Avonexom.Momentalne teraz prebieha liecba pomocou chlornanu vapenateho / MMS2/.Vysledky zverejnime neskorsie.Pre vierohodnost tvrdenia uvadzam vyjadrenie dotycnej osoby :
"hrozne tezko se mi rika, jak na tom jsem. To koleno se zlepsilo, ale porad ho citim. Tam muze byt ale problem spise jeho opotrebeni, coz asi neni primo to, co by MMS1 lepsilo.
Myslim si, ze na Avonex to MMS1 nemelo vubec zadny vliv. Nic co bych viditelne pocitila.
Co se tyce MS, mam tak 'lehkou' formu, ze na me vubec neni nic videt a ani nic necitim, proto jediny zpusob jak zjistit, jak moc mi to pomohlo je zrejme p. Blahova pro zacatek a pote co bych se poprala se zbytkem tech parazitu a viru, bych mela mit vysetreni v MS centru. Urcite Vam budu davat vedet vysledky, protoze je to ohromne napomocne mit informace, ktere pak muzete pouzit dal pro dalsi lidi".
Po ukonceni liecby pomocou MMS1 a MMS2  je  na den 28.12.2010 dohodnuta kontrola u Ing. Blahovej v Brne, kde by sa malo pomocou jej pristrojoveho vybavenia zistit, ci su v tele dotycnej osoby pritomne este neake parazity alebo  nie.Vysledky kontroly zverejnime.



22

Re: roztrúsená skleróza

Vdaka



23

Re: roztrúsená skleróza

dobrý den RNG
Chcela by som sa Vás informovať na SM- ALOE VERA ?
dočítala som sa o liečbe so včelými jedmi ,aký máte na túto liečbu názor ?
dakujem Adika



24

Re: roztrúsená skleróza

Aloe vera(surove) obsahuje rozne vzacne sacharidy, ktore ked sa vbuduju do bunkovych stien, bunky sa stanu odolnejsie proti prieniku roznych mikrobov. To samozrejme nejde zo dna na den, treba to brat aj vyse roka, kym clovek postupne pozna, ze ma zvysenu imunitu.
Vceli jed podla mnohych pomaha priti zapalom v tele, ale kedze je to prilis drasticka metoda a jedna sa vlastne o jed, osobne to nemozem doporucat. Ja odporucam len neskodne potravinove doplnky, nie jedy, aj ked su niektore uzitocne pri lieceni. To je ale vec lekarov, nie doplnkarov.

V poslednom case sa zjavuje coraz viacej clankov o L-forme bakterii, tj forme, kde bakteria zhodi svoj bunkovy plast a tak sa stane vlastne neviditelna pre nasu telesnu obranu.
Takato forma ale potrebuje ochranu, preto sa usadi v bunkach ako vnutrobunecny parazit.
V tejto forme  je odolna proti antibiotikam s funkciou rozbijania bunkovych stien, ved ziadne nema, naviac nuti bunku v ktorej parazituje vytvorit ochranny povlak na jej stenach cim sa stane o to menej viditelna proti kontaktu s antibiotikami.
Za priaznivych okolnosti na nej narastie znova bunkovy plast a premeni sa znova na bakteriu, ktora uz nie je odolna mnohym antibiotikam a da sa znicit. Ale kedze casto v tejto forme pretrvava v bunkach dlhe mesiace, kompletne vyhubenie niekolkotyzdennym branim antibiotik je velmi casto neuspesne.
L-formy sa velmi tazko diagnozuju a hoci su znacne rozsirene po svete a sposobuju mnohe takzvane "autoimumnne choroby" lekari o nich vedia zatial pramalo a nemaju na ne dostatocne diagnosticke postupy
Je viacero bakterii, co vedia vytvarat taketo L-formy, zo znamejsich je to Borelioza Burgdorfi a rozne lymske ochorenia,tiez chlamidia pneumonie( prenasana kvapockovou infekciou), ktore sa zialbohu neprenasaju len kliestom, ako si to dosial drviva vacsina lekarov mysli, ale su prenosne aj na novorodeniatka od matky, viacere to dostali aj cez kojenie infikovanou matkou(je dostatok literatury na dokazy), boreliozne bakterie a ich L-formy nasli aj v roznych telesnych vyluckoch ako semene, slinach a dokonca aj v pote.
Pravdepodobnost nakazenia takto je sice mensia, ale mozna. Najvyssia pravdepodobnost je stale rozny stipajuci hmyz(tj nie len klieste!), od much, komarov, blch a inych hryzavych.
Mikrobiologovia nasli v USA tieto rozne L-formy az v 25% ludi, tj jedna sa o tichu epidemiu, donedavna este popieranu medickou komunitou.
To iste plati aj na Europu, najma strednu znacne zamorenu nakazenymi kliestami, na Slovensku nasli nakazy az u 90% kliestov.
Nakoniec je to vysvetlenie, preco odrazu prudko pribudli pred tym prakticky nezname choroby, ako MS, ALS, Alzheimer, reumaticka artritida u mladych, IBS a Crohn, hromada nervovych poruch a podobne
L-formy znizuju imunitu, takze otvaraju branu pre mnozstvo inych mikrobov,, v pripade MS su to najma nase vlastne virusy, ktore napadaju nervove obaly a vytvaraju zapaly a lezie.
Borelioza samotna produkuje neurotoxiny a tak isto prispieva k nervovym problemom a chorobam(depresie, zapaly)

Kedze tu aj klieste aj L-formy zrejme boli uz miliony rokov, predpokladam, ze tieto nove nebezpecnejsie mozu byt uniky z geneticky zmenenych laboratornych druhov, najma to uz davnejsie tvrdili podla vyskytu a rozsirovania sa z dvoch zdrojov(B.b) , v Europe Cierny les a v USA v blizkosti laboratorii, ktore kedysi vyrabali vojnove biologicke materialy a dodnes robia geneticky vyskum na roznych materialoch, vcitane bakterii.
Dokazat sa to neda samozrejme, podobne spravy sa potlacaju vsade, priznat sa iste nikto neprizna, ale na svete je plno bohatych a zlych ludi, co su to schopni financovat a vypustit aj nie nahodou, ako unik, ale naschval. Je to smutne, zialbohu je to velmi pravdepodobna realita. Takze sa vobec nemusi jednat o staty, stacia jednotlivci.
Osobne mam pred tym vacsie obavy, ako pred nuklearnymi zbranami, lebo na tie treba obrovske tovarne a tisice vedcov, aby ich zostavili "z nicoho", vid Iran, ale na geneticke manipulacie staci laboratorium za niekolko milionov a par mikrobiologov, vlastne staci aj jeden pri dnesnej technologii v tomto poli.
A takych laboratorii su na svete stovky hocikde, ked nie tisice.....

Naposledy upravil: RNG (2010-11-22 16:16:34)



25

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý večer RNG
Ďakujem Vám za Váš názor .
Adika



26

Re: roztrúsená skleróza

Zialbohu, vacsina clankov o tych L-formach je v cudzich reciach, ale dam sem aspon ceske preklady:
http://www.borelioza.cz/cs/clanky/?
V ziadnom pripade sa totiz nejedna o moj vlastny nazor, ale o nazory lekarov, co s tym pracuju. ja som len laik, ktory tie spravy cita a snazi sa Vas informovat o nich.
Na strucny popis roznych bakterialnych foriem pozrite na
http://referaty.atlas.sk/prirodne-vedy/ … 49/?page=1
Tam popisuju nielen L-formy, ale aj dalsiu pliagu, spory, nas ktore su samozrejme prakticky nie ziadne prostriedky ani jednoducha diagnoza, nanajvys sa daju vidiet pod mikroskopom, co dnes uz ziadny lekar nerobi a ani v laboratoriach sa to bezne nerobi. Spory su mimoriadne odolne a nemozno ich v tele znicit, treba vyckat, kym "vyklicia" a zmenia sa na bakterie, ktore je mozne potom znicit. To ale moze trvat aj roky!
Podla lekarov su spory necinne, ale to nie je celkom pravda, lebo nie su mrtve, tj maju urcity vnutorny zivot a mnohe mozu vylucovat hoci male mnozstva ale predsa toxicke latky, ktore maju v plyv na zdravie , hoci drviva vacsina lekarov o tom vie velmi malo a vobec si ich nevsima.
Je to ale doslova "Damoklov mec zaveseny nad hlavou", staci oslabenie a clovek ochorie z vnutornej nakazy, o ktorej nemal ani sajnu, ze ju nosi v tele.
To iste plati na rozne virusy, to je ale uz vec znama.
A tiez na paraziticke cysty, tzv spiace(dormant), najma velmi castu u ludi, toxoplazmozu, ktora dokazatelne v mozgu posobi a vylucuje male mnozstva drazdivych zapalovych latok.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-22 17:57:27)



27

Re: roztrúsená skleróza

a tu nepomaha dlhodobe davkovanie odmaskovaca aminokyseliny NAC ?



28

Re: roztrúsená skleróza

Nuz samozrejme ze pomaha, zialbohu nie dostatocne. Na L-formy ciastocne, zialbohu na spory vobec nie..
Niektori lekari navrhuju cyklicke pouzivanie prostriedkov kde v jednom cykle znicia bakterie a v druhom daju moznost L-formam a sporom  sa premenit na bakterie, ktore v dalsom cykle likviduju.
Nutramedix dokonca navrhol protokol na to z vytazkami z bylin, kde je najma Samento , Butterbur a Coumanda spominane v roznych davkach
Zialbohu to sem neviem hodit, mam to stiahnute v pdf formate a ich stranka je momentalne 'v konstrukcii"
Ale ked chces, mozem ti to poslat na tvoju E-mail adresu pripnute ako subor.

Inac na rozne "autoimunne" som spominal najma pouzivanie Samenta a extraktu z olivovych listov uz roky. Len som nemal dost dokazoveho materialu a nevedel som, pre co to vlastne pracuje v mnohych pripadoch.
Zaujimave, ze v Europe len Bulhari maju so Samentom hodne skusenosti, je tam skupina lekarov, co lieci rozne autoimunne najma Samentom a maju casto uspech

Naposledy upravil: RNG (2010-11-22 18:09:25)



29

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý večer RNG
obraciam sa na Vás s prosbou
chcela by som sa inf. poslednú dobu ma okrem bolestí nôh aj nohy / stehná / pália...
pridružila sa k tomu aj píšťala DK tiež ma bolí a páli ??? toto ma veľmi prekvapilo a neviem si to vysvetliť
dosť ma to začalo obmedzovať čo sa týka chôdze
užívam aj enzýmy aj produkty na SM , okrem iného probiotiká ...
začínam psychicky upadať / som nervozna, plačliva... /
snažím sa nepodávať ...VIEM,ŽE TO JE TO NAJDOLEŽITEJŠIE pri tejto dg.,ale som zneistela
ďakujem Adika



30

Re: roztrúsená skleróza

Rozne nakazy, ktore su spojene s SM treba potlacit v prvom rade. Zapaly nie su same od seba a ja na ziadne "autoimunne" neverim
Najcastejsie dovody na autoimunne su virusy, borelioza, chlamidia pneumoniae, mykoplazmicke infekcie a L-formy .
Vsetky tieto su velmi tazko diagnozovatelne, pomaly postupne sa rozmnozujuce a vcelku posobia na telo degenerativne a znicia imunitu.
Odporucam najma sirokospektralne ako Samento/prima una de gatro, extrakt z olivovych listov a roztok GSE, pripadne aj ine, najma antiviralne, pozri na temu herpes.
Ziadny jeden prostriedok ale nepomoze, treba ich brat podla moznosti vsetky, aspon tie co som menoval plus protizapalove(najma curcumin) a enzymi na cistenie tela od roznych toxinov, ktore menovane mikroby v tele vylucuju.
Na hojenie poskodenych nervovych obalov treba brat EPA a DHA, ktore su sucastou rybacich olejov, ale v oleji z rackov(krill) su az 8 krat tak biologicky ucinne.Tj 6 az 10 gramov rybacieho oleje alebo 1 az 2 gramy krill oleja.



31

Re: roztrúsená skleróza

Zverejnujem vysledky kontroly u Ing. Blahovej v Brne, ktore som avizoval vo svojom prispevku 15.11.2010.Tu je vyjadrenie dotycnej osoby :
"Pani Blahova byla moc prijemna. Nevim, jestli vite, jak probiha jeji 'sezeni', ale ma takovy pristroj, ktery funguje na bazi rezonance. Ma pak spoustu ampulek s viry a parazity a na zaklade rezonance je schopna urcit, ktere bakterie, viry ci parazity mam a ve ktere casti tela. Pani Blahova byla udivena tim, co u me nasla, protoze se to dost odlisovalo od toho, co meli vsichni ostatni pacienti s RS (ma jich kolem 50ti). Ale je mozne, ze cast viru/ parazitu uz bylo vyhubeno tim MMS. Pi Blahova rikala, ze na zaklade jejich vyzkumu by rekla, ze ja RS vubec nemam.
Nekdy zacatkem pristiho roku bych mela jit na rezonanci v nemocnici v Motole, takze pak doufam, ze bude znat nejaky rozdil na snimku toho mozku. Je bohuzel blbe to, ze se mi MS moc neprojevovala v zadnych symptomech, takze nelze moc dobre urcit zlepseni (pokud bych nesla na tu lumbalni punkci)."



32

Re: roztrúsená skleróza

Zialbohu tie rezonancne metody este stale nie su dost presne na diagnozy, clovek moze ist na viacej z nich a pozna, ze vysledky su casto dost rozne.
Ze chloritany a ine silne oxidacne prostriedky vedia vyhubit hromadu mikrobov a dokonca parazity, o tom nie je pochybnost.
Lekarska komunita zneuzila Herxheimerovu reakciu, aby zakazali tieto velmi ucinne chemicke prostriedky v prospech ovela menej ucinnych, ale podstatne drahsich. Zase je tu dost jasny dokaz, ze sa jedna o peniaze a nie o zdravie pacientov, hoci to dost ucinne maskuju dosial.
Osobne si myslim, ze dostatocny dokaz, ze sa pacientovi pomohlo ked sa citi podstatne lepsie a nema ziadne silne chorobne symptomy.
To je ovela spolahlivejsie, nez rozne lekarske testy, z ktorych lumbalna punkcia je dost nebezpecna a nelieci nic , len naznaci MS.

Naposledy upravil: RNG (2011-01-04 18:35:27)



33

Re: roztrúsená skleróza

Vdaka za nazor.



34

Re: roztrúsená skleróza

Inac v poslednom case bola aj diskusia okolo mozneho poskodenia z MRI, ktore organizovana medicina potlaca.
Ja ako fyzik viem, ze sa jedna o vysokofrekvencne polia a silne magnety, takze mozno na tom nieco pravdy je aj napriek zapieraniu.
Zijem dlho a viem osobne, ze sa v minulosti v medicine pouzivalo plno nastrojov a prostriedkov, ktore sa neskor prehlasili za skodlive. nevidim dovod, preco by dnesne nastroje neboli v buducnosti tiez prehlasene za skodlive, alebo sa nazdavate, ze sme uz natolko dokonali, ze sa dnes uz ziadne chyby nerobia?????
Dovolim si o tom zapochybovat.



35

Re: roztrúsená skleróza

Priznam sa, ze ma tato informacia tak trochu sokovala.Tiez uz nie som najmladsi / 65 r./ a tiez si uz  nieco pamatam, lenze u nas bolo v minulosti problemom ziskat pravdive informacie. Vsak to sam poznate najlepsie.Este raz  srdecna vdaka za vsetky informacie.



36

Re: roztrúsená skleróza

Zialbohu ked sa skupiny stanu monopolne, pristup k informaciam je velmi obmedzeny a tlacia sa vsade len take kvazi informacie, co su tym, co kontroluju tlac a televiziu vhodne, bez ohladu na system. To samozrejme diktuje nazory, ktore su dnes uz globalnej skupine za oponou vyhodne.
Ti drzia v rukach aj politikov a demokracia je zredukovana viacmenej na vyber z nimi navrhnutych a podporovanych babok.



37

Re: roztrúsená skleróza

Dobrý deň RNG

Pri mojej dg.SM som mala diagnostikovanú aj osteopéniu .Mala som zistenú aj progresiu hyperkalciurie....
Užívala som "Bone Essentials".
V decembri som bola na kompletných odberoch vrátane denzinometrii
Denzinometria mi vyšla v poriadku - osteopéniu už nemám, ale mám zistený zvýšený obsah dU-Ca 14,65 / 2,5-8,0 /
v auguste som mala dU-Ca 8,99 ...    /neviem prečo sa mi behom 4-mesiacov tak zvýšil obsah Ca v moči /
T.č. sa aj detoxikujem  Oliva, GSE, KRILL pijem Vilcacoru, Lapačo
Mala by som dotaz, či je nejaký prírodný produkt na zlepšenie hyperkalciúrie  "Bone Essentials " som vysadila.
Ďakujem



38

Re: roztrúsená skleróza

Pán RNG
Prosím Vás chcela by som sa ešte opýtať, aký máte názor na liečbu SM ,,Natalizumabom,, (toho času užívam AVONEX vyše 10 rokov, či by bolo vhodné zmeniť liečbu.
Ďakujem



39

Re: roztrúsená skleróza

Hypercalciuria nie je choroba, len zvysene mnozstvo vapnika v moci. Ked beries doplnok vapnika od 4 do 50% sa absorbuje zvysok sa vyluci mocom. Jedine, co sa moze stat niekedy pri hypercalciurii, ze je zvysena pravdepodobnost tvorenia mocovych kamenov. Tie ale maju zlozenie stavelanov a uhlicitanov(slabo vodorozpustne) a ty beries dobre vodorozpustne organicky viazane kalcium v Bone essentials.

Takze nenechaj sa vystrasit takouto "diagnozou"

Natalizumab znizuje aktivitu bielych krviniek, co je podla mna velmi skodlive. Biele krvinky su v tele nasa ochranna armada a nevidim ziadny uzitok v ich potlacani. Zato ze lekari este nenasli, aky mikrob v tych bunklach, ktore nicia je, neznamena, ze v nich mikroby nie su.

Skus brat protizapalove, ako napr curcumin a antiviralne, pozri si temu herpes.
Prave nedavno nasli zase novu virus, kryptovirus(dobre schovany) ktori davaju do suvisu s SM, fibriomyalgiou, alzheimerom, a hromadou "autoimunnych, kedze ho nasli az u 90% ludi s autoimunnymi chorobami a podstatne menej u inych ludi.
http://www.ncf-net.org/library/PressRelease0606.htm

Momentalne na sebe skusam vyrobok z kokosoveho oleja , monolaurin, ktory je silne antimikrobialny od mnohych bakterii, cez plesne a kvasne kultury a hlavne virusy, vcitane herpesov, hpv a HIV. Nezabudaj, zijeme v case tichych viralnych epidemii(pohyb ludi a blizky kontakt globalne) a nosime v tele ovela viac virusov, ako povedzme pred 50-100 rokmi. A lekari si ich povacsine nevsimaju, len ked sa velmi prejavia navonok.
Tiez je epidemia L-foriem bakterii, ktore si tak isto lekari viacmenej nevsimaju. To su bakterie, ktore pod vplyvom najma antibiotik zhodia vonkajsi bunkovy plast a usadia sa vo vnutri buniek ako bunkove parazity. Pracuju velmi pomaly, prezivaju, nerozmnozuju sa velmi a pod ochranou buniek su prakticky neviditelne pre telesnu obranu.



40

Re: roztrúsená skleróza

Zverejnujem vysledky dalsej kontroly u Ing. Blahovej v Brne, ktore sa tykaju predchadzajucich prispevkov c.15,18,21,31 a 32 :

"V pondeli jsem byla za pi Blahovou v Brne.
Myslim, ze byla relativne spokojena s mym pokrokem. Zda se, ze jsem se zbavila obrny a ze borelie zacala docela hodne ustupovat.
Ale ty pomale viry jsou porad tam. U nich poznamenala, ze je jich ale nejslozitejsi se zbavit, takze vysledek neni prekvapujici.
Dostala jsem dalsi 4 lahvicky tentokrat vice na urologicke problemy a na michu, protoze identifikovala, ze u me se MS vyskytuje predevsim na mise.
Na konci cervna pojedu na dalsi kontrolu, tak jsem na to moc zvedava smile.
Opet dekuji za preposilane informace!"

K doplnkom k spominanej liecbe sme zaradili Kalinat, nakolko napriek v zmenam v stravovani sa nedosahuju pozadovane hodnoty pH mocu a  taktiez jod vo forme Lugolovho roztoku.



41

Re: roztrúsená skleróza

NUz ja veru tym inzinierskym testom neverim, pokial nebudu davat rovnake diagnozy od roznych miest testov.
A tie ich casto homeopaticke prostriedky su na smiech.



42

Re: roztrúsená skleróza

Ahoj RNG, chcel by som sa spytat ako sa diagnostikuje SM? Dnes som bol na MR mozgu a nalez bol malopocetne diskretne FLAIR hypersignálne lezie v paraventrikul. bielej hmote frontalneho charakteru nespecifickych demyelinizacnych zmien otazneho klinickeho vyznamu. Znamky miernej pansinusitidy. Este idem na MR krcnej chrbtice a potom na nejake vysetrenie VEP. A potom na lubalnu punkciu, ak nahodou by sa nieco potvrdilo. Mam 27 rokov. Dakujem za akekolvek info smile



43

Re: roztrúsená skleróza

Zialbohu take rozne lekarske vyroky pre mna, inziniera nemaju ziadny prakticky zmysel.Lekari si vymysleli hromady vyrazov, ktore nikomu nic nehovoria,casto ani im samotnym a MS aj tak nevedia nijak liecit, len "kontrolovat" vraj, lebo je to podla nich telesna vada, autoimunna reakcie, tj telo samo seba bez priciny nici.....
Podla mna alebo ma clovek demyelinizaciu, alebo nie.
A ked ju ma, tak sa musi branit proti pricinam demyelinizacie(mykoplazny, l-formy  a najma virusy) a snazit sa ten myelin vyhojit protizapalovymi a polotovarmi na myelin, tj najma DHA a EPA, ktore najdes v rybacich olejoch(10 gramov denne) alebo krill oleji(2 gramy denne.)



44

Re: roztrúsená skleróza

Sprava pre RNG :

Zverejnujem vyjadrenie  o sucasnom zdravotnom stave, tykajuce sa predchadzajucich prispevkov c. 15,18,21,31,32,40 :

Ako sa mate ? Je ten Vas zdravotny stav stabilizovany ?

„ja se mam dobre. Vicemene porad zadne problemy. smile
Myslim, ze jsem vam psala, ze pani Blahova z Brna pri nasi posledni navsteve uz RS u me nenasla.

Mela bych jit nekdy po novem roce na MRI mozku, tak jsem zvedava, co to ukaze.
Skoda opravdu je, ze clovek nema, jak se presvedcit, zda ta choroba uz je uplne pryc nebo ne.
Takze asi nejjednodussi je, se rozhodnout, ze uz jsem zkratka zdrava. smile

Este raz srdecna vdaka za vsetky Vase predchadzajuce nazory.



45

Re: roztrúsená skleróza

To som rad!
Je velmi prijemne sa dozvediet, ze sa ludia zbavili alebo aspon sa im stav znacne zlepsil pouzivanim alternativnych prostriedkov. Najma ked klasicka organizovana medicina nema ziadne ucinne nastroje na to a alternativna ma.



46

Re: roztrúsená skleróza

OK
Ja som tiez velmi rad, ze to  v danom pripade vsetko dobre dopadlo.



47

Re: roztrúsená skleróza

dobrý deň RNG

Chcela by som sa opýtať - poradiť
Pri mojej SM-ke mi posledne pri odberoch na imunologii zistili , že mám znížený histamín o polovicu ako je norma
dr., mi nakázal užívať enzýmy ... ja užívam BioCor OPTIMUM COMPLETE už asi 2 roky
poprípade mi poradil  Daosin 2x1
chcela by som sa poradiť čo by som mala užívať ... čo by bolo najvhodnejšie
ten Daosin nepoznám ani neviem či je na prírodnej báze ...
ďakujem za odpoveď
prajem príjemný deň



48

Re: roztrúsená skleróza

Ak mas caste potravinove reakcie, moze to byt histaminova reakcia na niektore bielkoviny v jedle, najma na produkty kvasenia. Vtedy pomoze enzym, ktory tieto latky rozklada, a na Slovensku je to Daosin, tu v USA je predavany pod menom Histame. Samozrejme sa to pouziva len s latkami, ktore ta inac drazdia(u mna je to napr sampanske)
Ja neviem, o akych normach histaminu ten lekar hovori, ale enzym DAO znizuje hladiny histaminov v jedlach, tj neviem, ako moze pomoct na zvysenie hladiny histaminu v tele.
A naviac nevidim ziadny dovod na zvysovanie histaminu. lebo to len vedie k zapalovym reakciam a alergiam. A SM(MS) je charakterizovane prave zapalami. Myslim, ze ti stacia uz zapaly, ktore mas, nepotrebujes dalsie.
DAO je ale antihistaminicke, tj moze pomoct pri "ZVYSENEJ hladine histaminov.
Aj ine enzymi cistia telo, cim, znizuju hladiny histaminu, zapaloveho neurotransmiteru.



49

Re: roztrúsená skleróza

RNG

ďakujem za vašu odpoveď...



50

Re: roztrúsená skleróza

OK