1

Téma: ZUB. KAZ.

DOBRY DEN . DNES SOM BOL U ZUBARA ASI PRED MESIACOM MI V PREDU V ZUBE VYTRHLI NERV . ZUBAR MA POTOM POSLAL NA RONTGEN A KED TO BUDE ZLE žE BUDE MUSIEť SPRAVIť RESEKCIU. SNIMOK VIDEL ZUBAR A ZHODNOTIL žE MI TO UPCHA A AK MA TO BUDE NAJBLIžší DEN BOLEť TAK SA MAM VRATIť A UROBI MI RESEKCIU. NEDA SA NEJAK TOMU PREDISť ? SI SPOMINAL NIEčO S LYžIčKOU .ALE VôBEC TOMU NECHAPEM. A NEVIEM čO BY SOM MOHOL STYM ROBIť



2

Re: ZUB. KAZ.

Resekcia sa robi na to, aby sa vycistil hnis pod zubami.
Hnisave lozka a fistule sa mozu vytvorit len pri roznych mikrobialnych nakazach. Kedze k zubom je velmi mala cirkulacia krvi, tak sa tam casto nedostava s krvou dost obrannych latok.
Ale sa tam da cez dasno dopravit pomocou iontoforezy male mnozstvo striebra, ktore zabije mikroby a telo je schopne potom vstrebat hnis a regenerovat tu celu oblast.
Navod ako  na to mas celkom polopatisticky napisany na   http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro



3

Re: ZUB. KAZ.

ja som pouzila tu ionoforezu podla RNG navodu a pomohlo,mam zachraneny zub,uz to bud asi rok a zub je kludny. vdaka za dobre rady, RNG



4

Re: ZUB. KAZ.

Zialbohu, take problemyu ako zapaly pod mrtvymi zubami sa opakuju, takze napr ja som uz musel 3 x  pocas rokov zachranovat moj zub mudrosti. ale stoji to za to, lebo viem lepsie zut a nehrozi mi proteza zatial.



5

Re: ZUB. KAZ.

Toto je az neuveritelna metoda...
Je to pre mna novinka, ale podla ohlasov to urcite v buducnosti v pripade potreby pouzijem.



6

Re: ZUB. KAZ.

Urcity cas tu  v USA bola pred rokmi na trhu taka mala krabicka so striebornym plieskom na vrchu, ktora sa predavala na potlacanie infekcii v roznych koznych vyrazkach.Samozrejme uz zmizla, dlhe ruky organizovanej mediciny sa urcite o to postarali, pre nich vykupit niekoho alebo zastrasit nie je ziadny problem, ked manipuluju z vyse 17% hrubeho narodneho produktu, tj hovorime v tisicoch miliard(v USA trilions, 10 na dvanastu)



7

Re: ZUB. KAZ.

no a ked si to urobim, znici to napriklad aj minibradavicku na ruke, plochu, s priemerom 1 mm ?

Alebo myslis, ked si podporim viralnu imunitu, ze jestvujuca bradavica sama zmizne ? Ale zatial by som to skusil tym striebrom...

Naposledy upravil: petela (2010-10-07 17:58:27)



8

Re: ZUB. KAZ.

Je to dost pravdepodobne.
Jedinu skusenost osobnu z bradavicami z detstva mam, ked som ich vypaloval dusicnanom striebornym(AgNO3)Vtedy som si myslel, ze je to len uvolnujuca kyselina disicna, ionom striebra, ktore sa tam tak isto uvolnuju(disociacia) som vtedy nevenoval extra pozornost. Nuz ale prave tie mozu byt dovodom potlacenia virusov nielen v bradavici, ale v jej okoli.



Re: ZUB. KAZ.

Dobrý deň.zaujala ma ionoforézna metóda, chcem sa informovať, či je mozné použit túto metódu aj priamo na zubný kaz na sklovine zuba, tj. ak je este infekcia v "liecitelnej casti zuba" , čiže dá sa ešte zachrániť ,netreba vyberať nervy....., nakolko je to podľa Vás úspešné, vraj to používajú bežne zubáry v Rusku. Prečo sa o tom u nás vôbec nehovorí? Chcem Vás ešte poprosiť, či môžete priložiť aj nejaké odkazy v Angličtine, ohľadom tejto metódy liečby kazu,



10

Re: ZUB. KAZ.

Iontoforeza striebra je velmi malo popisovana, skor sa to snazi monopolny lekarsky priemysel tajit a mazat akekolvek zmienky o tom. Ja som sa to dozvedel len nahodou pri masozravom streptokoku, tj bakterii, co sa siri rychlostou az 1 cm za hodinu a jedine, co lekaro na to mali bola amputacia, az niekto prisiel so striebornou mriezkou(elektroda) co priamo vlozili do rany a zastavili tak postup tejto hroznej infekcie a nemuseli amputovat.
Popri vyrobe koloidnej striebornej vody co si robim doma uz dlhe roky som sa to rozhodol skusit aj na podhnity zub a pracovalo to vyborne, tak to aj tu na fore radim na rozne miestne infekcie. najma je vyhoda to, ze na to netreba nic drahe kupovat, staci bateria, trochu drotu a nejaky strieborny predmet, napr lyzicka
Inac aj zliatina striebra(925) je obvyklke vyhovujuca, pokial neobsahuje nikel alebo arzen. Med v tejto zliatine je tiez baktericidna a potrebna pre telo.



Re: ZUB. KAZ.

Ďakujem Vám za odpoveď, podľa tejto logiky by to malo zaberať aj na mikroorganizmy(streptokoky) , ktoré už napadli aj zubný dentín popripade, aj zubnú dreň,škoda, že o tom nie sú uvádzané nejaké štúdie, niečo som prelustroval, aj na anglických stránkach, tam skôr nachádzam niečo o kolonidnej vode,snad este nieco nájdem ohľadom ionoforézy.
Rád by som sa Vás informoval ohľadne  kvality produktov citricidalu v USA a na Slovensku, popripade kde si tento produkt na Slovensku kúpiť. Ďakujem.

Nakoľko mi zo stoliičky vyletela blomba,zub je zatiaľ nebolestivý a kaz je pravdepodobne hlboko, naši "skvelý" zubári, s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote navrhnú trhanie nervov ... umrtvenie zuba, rozmýšlam či by ionoforeza priamo v diere po plombe zničila mikroorganizmi ,čím by zamedzila ich postupu v zubnej dreňi do nervu,potom by stačilo už len zub zaplombovať. MYSLÍTE , ZE BY TO MOHLO TEORETICKY FUNGOVAŤ?

"Ja som sa to dozvedel len nahodou pri masozravom streptokoku, tj bakterii, co sa siri rychlostou az 1 cm za hodinu a jedine, co lekaro na to mali bola amputacia, az niekto prisiel so striebornou mriezkou(elektroda) co priamo vlozili do rany a zastavili tak postup tejto hroznej infekcie a nemuseli amputovat."

Hore uvedené tvrdenie, je veľmi zaoujívamé, môžem Vás poprosiť o uvedenia zdroje.

Tu sú zdroje z Wiki, nie celkom priaznivé.

http://en.wikipedia.org/wiki/Medical_uses_of_silver

No scientific evidence supports the effectiveness of colloidal silver in vivo.[2] Some in vitro studies demonstrate an antibacterial effect of colloidal silver,[50] although one study in 2004 of a colloidal silver solution marketed on the Internet showed no such antimicrobial activity.[51] No clinical studies in humans demonstrate effectiveness, and a few report toxicity.[16] The U.S. National Center for Complementary and Alternative Medicine has issued an advisory indicating the marketing claims made about colloidal silver are scientifically unsupported, the silver content of marketed supplements varies widely, and colloidal silver products can have serious side effects to the consumer, including "argyria,... neurologic problems (such as seizures), kidney damage, stomach distress, headaches, fatigue, and skin irritation. Colloidal silver may interfere with the body's absorption of some drugs, such as penacillamine, quinolones, tetracyclines, and thyroxine."[2]
Although colloidal silver products are legally available at health food stores in the United States and Australia and are marketed over the Internet as a dietary supplement, it is illegal in the U.S. and Australia for marketers to make claims of medical effectiveness for colloidal silver. Ingestion of colloidal silver may result in argyria.[52][53][54][55][56]

Naposledy upravil: petersuf@centrum.sk (2012-02-26 09:58:33)



12

Re: ZUB. KAZ.

Nuz na ziadne potravinove doplnky FDA nedovoli povedat ziadne zdravotne ucinky, nielen na koloidnu striebornu vodu.
A podozrenie, ze je telu skodliva nie je nijak nikde dokazane, ale volne rozsirovane , hoci keby existoval akykolvek dokaz skodlivosti, FDA by koloidne striebro okamzite stiahla z trhu.
Slovicko "can have" v uvedenom texte je cast spinavej propagandy proti koloidnemu striebru, ktora zacala uz v roku 1940, kde koloidne striebro zavadzalo vyrobcom patentovanych antibiotik.
Argyria sice je vedena ako choroba, ale je to len striebrom zafarbena koza a vlasy. Clovek-fanatik, ktoreho casto uvadzaju na televizii a ktory miesto vody pije doma robenu striebornu brecku(vysoko nasyteny roztok striebra vyrabany z pitnej vody striedavym prudom, farebny a plny velkych ciastociek striebra, z ktoreho dostal za roky do tela odhadom az 100 gramov striebra je tu este stale, inac zdravy ako repa, lebo ziadna bakteria ani mikroorganizmus to v nom nemozu prezit.
Na internete sa objavia rozne clanky, hodne z farmaciou podporovanych zdrojov ktore siria lzi okolo koloidneho striebra.
Naozajstne ucinky a vedecke studie okolo toho sa snazia zasadne potlacit a zastrasitr lekarov, co by sa to odvazili tvrdit. Ale celkom jednoduchy pokus v laboratoriu na bezne pestovasnych kulturach ucinnost koloidneho striebra bez pochybnosti dokaze. Problem je len s uverejnenim tohoto faktu v dnes prakticky kompletne ovladanych a kontrolovanych komunikaciach. Jedine, kde sa clovek obcas moze nieco dozvediet o tom je internet, a aj to sa snazia postupne znemoznit, na papieri uz maju schvalene nariadenia, ktore im to umoznuju(tj vlade, zboru viacmenej skorumpovanych politikov, cest vynimkam) a len zo strachu pred masovym odporom verejnosti sa to nesnazia plne uplatnit.
Tuto je miernejsi cvlanok, ktory sa snazi drzat mieru neutrality
http://colloidalsilversecrets.blogspot. … gyria.html



Re: ZUB. KAZ.

Nakoľko som laik , táto téma ma veľmi zaujala.Viem ,že ste fyzik,preto mám na Vás  konkrétne otázky ohľadom ionoforézy.
Na akú vzdialenosť od žiariča (striebornŕho predmetu), sú schopné anióny striebra toxicky ničiť životne dôležité enzýmy parazitov. Neviem či to niekto už exaktne zisťoval, ale chcem vedieť, aký je Váš názor,ako fyzika ?
Aký je rozdiel vo veľkosti častíc Ag,získaných elek.chem procesom pôsobiacich v kolonidálne vode naproti časticiam zís. el.mag ionoforézou.

Ďakujem.

Naposledy upravil: petersuf@centrum.sk (2012-02-28 21:45:27)



14

Re: ZUB. KAZ.

Iontoforeza nie je elektromagneticka, len elektricka. Je to vystupovanie atomov zo striebornej elektrody, anody do roztokov vo forme ionov, kationov.
To iste sa robi pri vyrobe koloidnej striebornej vody.
Inac, ake velke castice sa dostavaju takto do tela cez kozu, nuz  musia byt velmi male, inac nemozu prejst cez kozu(bunkove steny) iony samozrejme su dost male na priechod kozou najma ked je navlhcena.
Samozrejme iony v tele maju trvanlivost velmi kratku, naviazu sa na rozne latky=rekombinuju. Ale aj za tych par sekund prieniku vedia vydezinfikovat oblast dost velku.A tu je prienik nie pasivny,tj len difuziou,  ako z koloidnej striebornej vody, ale iony su hnane elektrickym polom.
Odhad pokial su ucinne nemam, vypocet je komplikovany, lebo je to zalezitost hybnosti , intenzity elektrickeho pola a samotny polcas zivota tychto ionov, kym sa nezneutralizuju. PO zneutralizovani su to alebo koloidne male ciastocky, ktore uz prud nezenie, alebo soli striebra, ako napr chloridy strieborne, ktorych antimikrobialna ucinnost je mnoho radov nizsia, ako ionov.



Re: ZUB. KAZ.

Dobrý deň, mám konkrétne otázky
1. môže používanie roztoku GSE , spôsobiť poškodenie zubnej skloviny (zožltnutie,žlty povlak), najmä silnejšie koncentrácie, niečo v zmysle kyseliny v citricidale....
2. dávkovanie prípravku, v Anglictine -15 drops to 4 oz, mohol by ste mi poradiť čo znamená 4 oz , = 4 dcl ?

Vopred, veľmi pekne ďakujem.

Naposledy upravil: petersuf@centrum.sk (2012-08-07 20:34:52)



16

Re: ZUB. KAZ.

1.nemyslim, to by som musel mat uz zuby velmi davno zozltnuite, lebo ja to pouzivam dost casto, aspon na vyplachovanie ust aspon 8 rokov plus.
Citricidal nie je kysly, ale alkalicky.
2. riad sa podla nie toho, co hovori vyrobca, ale lekari co to pouzivaju, podla toho sa riadim aj ja a to je z vyrobku firmy NutriBiotic
(je viacero inych ktore neobsahuju povodny patentovany citricidal)
je to 60 kvapiek do litra vody a pit po malych glgoch cely den.

15 kvapiek nie je dost, 4 unce vody je 1.2 deci zhruba, to by bolo besne horke.

A vobec, nie je dobre to pit naraz, ale postupne cely den, po malych glgoch.



17

Re: ZUB. KAZ.

ako si to davas, ked si vyplachujes usta, na lyzicku do vody alebo ako???



18

Re: ZUB. KAZ.

Vedla umycadla mam dvojdecovu flasticku a 12 kvapkamni GSE a to pouzijem ako vyplach asi 5 minut drzat v ustach. Nerobim to samozrejme vzdy, ale dost casto. Casto to jednoducho prehltnem, lebo som medzitym odpochodoval z kupelne.

Naposledy upravil: RNG (2012-08-08 20:33:58)



19

Re: ZUB. KAZ.

RNG niekde si spominal ze glycerin ktory je aj v GSE sa usadza na zuboch... Nieje to problem pri vyplachovani GSE-ckom? dakujem



20

Re: ZUB. KAZ.

Glycerin je inertny a dobre vodorozxpustny, takze sa nemoze usadzat na zuboch. Moze na  nich docasne zostat, ale len kratkodobo.



21

Re: ZUB. KAZ.

S odvolaním na prisp.15 sa aj ja pytam - čo mi zafarbilo ani nie zuby ale zrejme iba kamen na nich do hneda - to som používala cca mesiac dozadu:
asi tyzden GSE aktívnejšie= popijala som cely den (liecila som si mocové cesty) a potom
par dní iontoforezu (zapal pod mrtvym zubom)



22

Re: ZUB. KAZ.

Nemam ani sajnu. Obvyukle zafarbene zuby su z caju a kavy, niekedy aj z ovocnych stiav.. Kes robis velmi dlho silnu iontoforezu striebra, aj to moze pripadne zafarbit, ale len  miestne



23

Re: ZUB. KAZ.

Manzel sa rano zobudil s opuchnutym licom a velkou bolestou.Zas sa ozvala jeho osmicka, ktora je vsak stale v dasne...Isiel k zubarke  a vratil sa s antibiotikami za 20 eur a oznamom, ze v pondelok mu ju vyberu...On ju tam uz nechce, darmo ho presviedcam....Da sa vyliecit aj takyto pripad striebornou lyzickou?Alebo co by si mi radil?
Co proti bolesti, a cim vyplachovat?

Tak som donho tolko hucala, az zacal konat.Zohnat striebornu lyzicku vska nebolo vobec lahke...Ale obvolala som par starozitnictiev a nasli mse, podobne aj baterku...az na stvrty pokus.Ako casto to aplikovat?Zatial mal raz a povedal, ze citi take brnenie.
Lekarka mu predpisala aj liek Arcoxia.Ked som si precitala pribalovy letak, zhrozila som sa a zakazala mu to brat.Uzil jednu tabletu, 5 tabliet pritom stoji 7 eur.Ako menej casty vedlajsi ucinok sa tam uvadza infarkt!!!, mozgova prihoda!!!! a to jej povedal, ze berie lieky na tlak...no nemam slov

v tom postupe mas spomenute aj zazvor, kukrkumin...Moze kloktat zazvor?Alebo zut cerstvy?Kde je zdroj kukrkuminu?

Naposledy upravil: liaro (2013-03-14 15:16:49)



24

Re: ZUB. KAZ.

Protizapalove potlacia zapal ale neadresuju mikrobialnu pricinu=hnisanie.
Striebornou lyzickou som si uz neraz zachranil moje osmicky, tie sa zvyknu kazit velmi casto, najma ked maju cely stred vyvrtany a su vlastne mrtve.
Arcoxia nebola schvalena na US trh, kde boli schvalene aj rozne velmi skodlive lieky. Asi je na to dostatocny dovod?!?
http://www.drugs.com/arcoxia.html
Zazvor treba jest, tak isto kurkumu. Ale su aj velmi silne vytazky z kurkumy, pozri napr tento, ktory odporucam pri velmi silnych a roZsiahlych zapalovh(pomohol mojej zene, ked napuchla niekolko centimetrov v boku nasledkom zapalu okolo bedrovych klbov, pouzivala 10 dne tento produkt
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
v davkach 3 x 3 kapsule)



25

Re: ZUB. KAZ.

RNG napísal(a):

Protizapalove potlacia zapal ale neadresuju mikrobialnu pricinu=hnisanie.
Striebornou lyzickou som si uz neraz zachranil moje osmicky, tie sa zvyknu kazit velmi casto, najma ked maju cely stred vyvrtany a su vlastne mrtve.
Arcoxia nebola schvalena na US trh, kde boli schvalene aj rozne velmi skodlive lieky. Asi je na to dostatocny dovod?!?
http://www.drugs.com/arcoxia.html
Zazvor treba jest, tak isto kurkumu. Ale su aj velmi silne vytazky z kurkumy, pozri napr tento, ktory odporucam pri velmi silnych a roZsiahlych zapalovh(pomohol mojej zene, ked napuchla niekolko centimetrov v boku nasledkom zapalu okolo bedrovych klbov, pouzivala 10 dne tento produkt
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … apsules/13
v davkach 3 x 3 kapsule)

Ako teraz reagovat, ked zobral jednu kapsulu toho Acroxia,Bojim sa onho...Ako to co najrychlejsie zneutralizovat, jej ucinok?
Dala som mu omega3 a lecitin....
Ako casto treba s tou lyzickou tu proceduru?

Naposledy upravil: liaro (2013-03-14 19:50:27)



26

Re: ZUB. KAZ.

Jedna tabletka liekov este nikoho vaznejsie neposkodila, pokial nemal na nu okamzitu reakciu, Telo via , ako tu latku vylucit az na niekolko nestastnikov, co su liekmi poskodeni. Takze sa neznerovznuj ak nebola reakcia dosial, uz nebude.
Iontoforezu striebra som si daval 3 x denne asi 5 minut, z oboch stran dasna okolo toho zubu.



27

Re: ZUB. KAZ.

RNG napísal(a):

Jedna tabletka liekov este nikoho vaznejsie neposkodila, pokial nemal na nu okamzitu reakciu, Telo via , ako tu latku vylucit az na niekolko nestastnikov, co su liekmi poskodeni. Takze sa neznerovznuj ak nebola reakcia dosial, uz nebude.
Iontoforezu striebra som si daval 3 x denne asi 5 minut, z oboch stran dasna okolo toho zubu.


on to robi castejsie, aj kazde dve hodiny cca desat minut, snad neposkodi nic...ale uz vidno vysledky, mal tam aj cystu na sedmicke zboku a pekne sa hoji...
lyzicka inak uzky profil, este ze existuju starozitnici, stala tridsat eur...skoda ze minul zbytocne vyse dvadsat v lekarni



28

Re: ZUB. KAZ.

Ta lyzicka ti vydrzi do konca zivota.



29

Re: ZUB. KAZ.

tak kuru s lyzickou si manzel robil od stvrtka.Pekne sa to vyhojilo...no dnes vecer sa bolest znova vratila, aj vacok navrel...pokracovat v lyzicke?nebude musiet ta osmicka aj tak pod noz?ona je vlastne stale v dasne...trci z nej len kusok



30

Re: ZUB. KAZ.

Nuz zrejme si si to nepotlacil dostatocne a to zamorenie a mikroby sa nerozlozili tam uplne. To trva nejaky cas, kym sa take velke zapaly a hnisave vacky kompletne odstrania a nahradia zdravym tkanivom.



31

Re: ZUB. KAZ.

zas sa to tyka zubov, aj ked u babatka 7mesacneho...co by si poradil na bolestive stavy pri prerezavani zubkov?co vravis na tietoi cipky?aky je tvoj nazor an homeopatika?ja sa v nich nevyznam...
zarazil am hlavne ten lulkovec, ktory je vysoko jedovaty...
http://www.docsimon.sk/tovar/viburcol-capiky-12
dakujem

Naposledy upravil: liaro (2013-03-29 20:40:59)



32

Re: ZUB. KAZ.

ahoj RNG,robila som si teraz iontoferezu striebra na zub,nad ktorym mam zapal a po skonceni mi doslo velmi zle..je to normalne??? dakujem za info,Cora



33

Re: ZUB. KAZ.

Neviem. Znicene mikroby mozu vyvolat herxheimerovu reakciuy, ale nechapem ako taky maly zapal moze mat tolko mikrobov, ze by to sposobilo.



34

Re: ZUB. KAZ.

Nakoniec som skoncila na pohotovosti s akutnym tetanickym zachvatom,ktory som nemala od 14 rokov,pichli mi Magnezium,Apaurin a dali Neurol-zabralo.....

Este ma napadlo,nemohol ten zachvat vyvolat prud z baterie? Nevie,ako vyvolavaju lekari pri vysetreni zachvat tetanie,ja som ho vtedy mala v druhej minute-tetanicka ruka-ked som na tom vysetreni bola...

Teraz sa bojim znova si robit tu iontoforezu,aj ked ma zub prestal boliet,ale mam tam velky dlhorocny zapal,ktory vystreluje do spodnej sanky a ucha a na ktory mi chcu dat ATB,ale tie odmietam,nepomozu mi,uz som ich raz na to brala..
Cora



35

Re: ZUB. KAZ.

Iontoforeza sice posunuje iony, ale mnozstvo prudu a striebra  pri nej jej zanedbatelne, v hodnotach MIKROgramov.
Tetania je nedostatok draslika/sodika/vapnika/ horcika a podobne a tych potrebujeme 3500/2500/ 1500/800 MILIgramov denne , co ten malicky prud pohnut nemoze.

ATB pomozu len na niektore bakterie a zapaly a hnisanie pod zubmi su casto z inych mikrobov.

Tetania je casto nasledok nevhodnej stravy chudobnej na zeleniny,  zleho travenia absorbcie alebo zleho hospodarenia s materialmi. To vsetko sa da ucinne adresovat a napravit. Prinajhorsom docasne riesit aj doplnkami mineralov, najlepsie zmesi na kosti spolu s prislusnymi vitaminmi pri tom potrebnymi ako D-3, K-2 a odporucam aj spirulinu.



36

Re: ZUB. KAZ.

Dakujem za odpoved,
tetaniu a ostatne zdrav.problemy mam podla mna z celiakie,ktoru mam dedicnu od narodenia a lekari v roku 1980 usudili,ze je vyliecena a ukoncili mi dietu,ktoru som znova zacala drzat pred 4 rokmi,ale nasledky uz zacinam pocitovat..

Nasadila som si Bone essentials zo Swansonu:

http://www.swansonvitamins.com/swanson- … s-120-caps

a

http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin- … Caps/10056

Spirulinu doma nemam,len Chlorellu-moze byt?

Este si navyse davam sumive Magnezium z lekarne,ale stale sa necitim moc dobre..

Mozes mi prosim Ta odporucit nejaky komplexny doplnok z Iherbu-miesto toho Bone essentials? (toho uz nemam vela..)

Dakujem moc,Cora



37

Re: ZUB. KAZ.

Ber chlorellu alebo cokolvek zelene. Spirulinu odporucam najma pre to, ze sa nemusi nijak spracovavat, aby bola stravitelna a ta, co je pestovana v hlbokomorskej vode(firma Cyanotech na Hawaii) je extremne cista a obsahuje vsetky stopove prvky, ktore so suchozemskych zdrojov dnes nedostanes.
Napriek tomu ze sa vyhybas vyrobkom z lepkom by som bral enzymi na lepok/gluten, lebo lepok sa zatula vsade a ten enzym ho aspon ciastocne odstrani a tym zlepsi stav crevnych stien a absorbciu. Mozno by sa ti zislo brat hojive aloe vera a Triphalu, to tiez pomoze regenerovat creva.



38

Re: ZUB. KAZ.

Ahoj RNG,
ta tetania a zachvaty paniky sa mi nezlepsili ani po brani doplnkov Bone essentials+Magnezium+ostatne,musela som vo stvrtok odist z prace,dr ma dal na PN,predpisal mi Xanax a Citalec-co samozrejme neberiem,pokracovala som s doplnkami,ale naposledy dnes rano cca hodinovy zachvat,takze asi to uz nebude nedostatkom mineralov...Bola som dnes na kontrole,mam vsetko v poriadku,krvny obraz,hormonalnu hladinu,stitnu zlazu aj mineraly,dr mi "znizil" Xanax na jeden vecer :-)),nepriznala som sa,ze tie jeho lieky neberiem,ale potrebujem predsa sa s niecim dat akotak do poriadku..

Kupila som si caj Lubovnik bodkovany a vecer mi manzel donesie toto:

http://www.symphytum.sk/product/lubovnik-bodkovany-99/

(viem,ze to urcite bude slabe,ale toto sa da jedine rychlo na SK zohnat)

a nasla som este doma reklamne balenie tohoto:

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Nu … blets/1344

nemam sice problemy so spankom,ale je tam Gaba,co si uz spominal v suvislosti s takymito problemami..

Je mozne to takto na zaciatok kombinovat,kym mi pridu doplnky z iHerbu?

A co by bolo vhodne z iHerbu objednat?

Dakujem,Cora



39

Re: ZUB. KAZ.

Potravinove doplnky sa daju skoro lubovolne kombinovat, najma ked ich ucinky su od seba nezavisle(tj iny mechanizmus). Nemam krystalovu gulu aby som ti vedel povedat z coho mas tie nervove problemy, mozu byt z nedostatkov roznych mineralov a hromady roznych neurottransmiterov, z ktorych najpravdepodobnejsie je to serotonin, tiez  norepinephrine, dopamin a GABA.
Z vytazkov z lubovnika, ktorych je desiatky malo ucinnych odporucam napr tento vyrobok s obsahom hypericinu a hyperforinu
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-St- … -Caps/4913
Moja zena pouziva ked ide "vyskocit z koze" alebo je v depresnej situacii narazovu davku 3 kapsule, pracuje to asi za 2 hodiny a trva najmenej 8 hodin.
Samozrejme to je silna davka a nesmies brat za den viac
Osobne neodporucam brat pravidelne lebo hladina a spotreba neurotrAnsmiterov sa v mozgu znacne meni v zavislosti od roznych dennych situacii, a doplnat treba len vtedy, ked je na to v tom case padny dovod.
GABA sda zialbohu do mozgu nedostane pre m ozgovu krvnu bzarieru, zale jej zlucenina s vitaminom B-3 sa do mozgu dostAne. Predavaju ju pod menom Picamilon
GABA sa tvori najma v crevach a sposobuje ukludnovankie criev a svalstva, a ke4d clovek berie extra vitamin B-3 vo forme inositol hexaniacinate(500 mg), tak sa mu ciastocne v tele vytvori ta zlucenina, co moze preniknut aj do mozgu



40

Re: ZUB. KAZ.

RNG, chcem sa spýtať ak zubár povie že na zube je začínajúci kaz, dá sa to ešte nejako zvrátiť, myslím tým to, že ten kaz zmizne? Ďakujem indiga



41

Re: ZUB. KAZ.

Zialbohu zubne kazy nezmiznu. Ale da sa ich sirenie zastavit pouzivanim ustnych probiotik(oral prpobiotics) a tak isto tvorenie novych zubnych kazov inde.



42

Re: ZUB. KAZ.

Moze na zubny kaz aspon trosku pomoct striekanie koloidnej striebornej vody? Viem, ze hlboky kaz to uz nenapravi, ale aspon ciastocne ci by pomohlo to striebro. A este otazka ohladne plombovanych zubov z amalgamov. Na takto plombovane zuby sa striebro striekat moze ci nie? Dakujem



43

Re: ZUB. KAZ.

MoZes pouzivat ako dezinfekciu aj koloidne striebro, aj citricidal, roztok. Ale musis si uvedomit, ze rozne mikroby su vsade okolo nas, a dostavame ich pravidelne na jedle aj zo vzduchu. preto lepsie, nez sa ich snazit znicit je nahradit ich ustnymi probiotikami, ktore ine mikroby co sa do ust dostanu potlacia.



44

Re: ZUB. KAZ.

Treba si pri nákupe striebornej lyžičky (na zuby) všímať aj kvalitu striebra? Jeho rydzost? Nezvyknú sa do striebra.primiesavat aj škodlivé kovy? Naozaj stačí kúpiť lyžičku jednoducho v starozitnictve? A nestačil by nejaký strieborný šperk, prsteň alebo nausnica?

Naposledy upravil: lotika (2014-08-06 22:56:33)



45

Re: ZUB. KAZ.

Nuz ja pouzivam niekedy len lyzicku, co je oznacena 925, tj ma 92.5% striebra a a ostatok hlavne med.
Niekedy su sperky proti cernaniu pokryte malo vrstvickou niklu, co je pre nas jedovaty alergen, preto najnovsie sa take nemozu predavat v EU.
Ale napriek tomu sa predavaju, najma ked su z dovozu na cierno, tj nepreskusane a neopuncovane statnym skusobnym ustavom.



46

Re: ZUB. KAZ.

Ahoj RNG,
chcela by som si vyrobit doma ustnu vodu, prosim pozrel by si zlozenie, ci sa jednotlive zlozky "nebiju":

Voda
GSE
trochu esencialneho eucalyptoveho oleja
domaca propolisova tinktura (alkohol (lieh) a propolis)
erytritol
kalinat (na neutralizaciu kyselin)

Myslis ze by to mohlo tak byt? hlavne neviem ten alkohol ci sa znesie s ostatnymi latkami. Pripadne co by som tam este mohla pridat pre boj proti zubnym kazom a podporou skloviny?

Dakujem pekne!



47

Re: ZUB. KAZ.

OK.
Ale ked chces mat naozaj nieco ucinne v tom roztoku, zaobstaraj si nie slabo ucinny dnesny GSE ale citricidal profesional, najdes ho na Hoogle.
Ale cistenie zubov a vybijanie mikrobov ti spomali kazenie zubov, ale nezastavi. Ovela lepsi pristup je pouzuivat ustne probiotika/oral probiotics, ktore vytlacia z ust skodlive mikroby a tak ochrania ustnu dutinu,dokonca zvysia ochranu aj hornych dychacich ciest.



48

Re: ZUB. KAZ.

RNG a mozem si to vsetko namiesat aj na dlhsiu spotrebu (tak na mesiac) alebo treba robit cerstvu tu ustnu vodu?

Lebo raz som si vyrobia zubnu pastu z kokosoveho oleja a sody bikarbony, a asi po tyzdni to zhorklo, nedalo sa to pouzivat. Nevies cim by to mohlo byt?

A mas dobry zdroj probiotik na iherb? lebo nasla som na tomto fore jedny ktore si odporucal ale tie uz nepredavaju.

Dakujem ti.



49

Re: ZUB. KAZ.

Nuz prirodne produkty sa po case pokazia, pokial ich nekonzervujes. Dobry konzervant je napr citricidal, co je zaroven antimikrobialna latka.
Ja mam napr moje kremy namiesane o samych jedlych potravinovych doplnkov s citricidalom a nepokazia sa ani za rok.
Je tam 5 kvapiek(60% citricidal profesional ) na kazde deci kremu.
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … l&ic=2
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ul … l&ic=7
http://www.iherb.com/Life-Extension-Adv … l&ic=4

Naposledy upravil: RNG (2015-02-28 00:23:06)



50

Re: ZUB. KAZ.

dakujem ti velmi pekne smile

Ja mam este to stare ucinne GSE, takze ked ho tam pridam mozem si spravit aj do zasoby hej, vyskusam a uvidim.

Mimo temy - prosim daj mi / nam vediet ked vyskusas na svojej manzelke DMSO s kys. hyaluronovou (plus vit. C palmitat a vit. E). Rada by som to vyskusala tiez ale neviem akym sposobom to pouzit.

Ahoj, pekny vikend.