301

Re: candida

Hnacka znamena, ze mas v crevach zlu floru, nie probioticku, ale rozne kvasne a hnilobne mikrobym a telo sa ich snazi vyhodit.
Nepises, ze by si bral kvalitne probiotika, takze neviem ako chces, aby sa ti tam "sami "vytvorili??
Musis si ich nasadit, aby sa mohli rozmnozit s pomocou mikrovlaknin.
A brat kyseliny, aby ti prestalo kvasit v zaludku a enzymy, aby si vedel veci rozlozit a absorbovat.
Inac to nepojde a bude sa ti to len zhorsovat.



302

Re: candida

berem samozrejme aj probitoika healthy origins kazdy vecer dve kapsule...vsetko berem jak vravis a stale nic...a inak aky mas nazor na fermentaciu obilovin aby sa znizila fytova kyselina...je to az tak dolezite robit?a ci pri candide ked si clovek myslis ze ju ma ci je to vhodne robit ked uz je obiloviny



303

Re: candida

Tie rozne teorie o fytovej kyseline je len celkom okrajova zalezitost. To nesposobi ani podvyzivu, ani velke oslabenie tela, ani hnacky atd. Ja sa s tym velmi nezaoberam.
Ked mas dostatocne pestru stravu tak to nerobi nejaky velky rozdiel.
Len ked sa stravujes jednostranne  s potravinami s vysokym obsahom kyseliny fytovej, tak na niekoho to MOZE  posobit nepriaznivo.
Ale fyticka kyselina(IP6) ma aj priaznivce vlastnosti, najma pri lieceni rakovin. Viac pozri na
http://en.wikipedia.org/wiki/Phytic_acid



304

Re: candida

Dobry den,

chcela by som sa tiez poradit ohladit kvasinkoveho vaginalneho zapalu. Bohuzial, nim trpim s mensimi prestavkami vyse roka. Moj gynekolog zapal lieci farmaceutickymi pripravkami, tie zaberu na isty cas a zapal sa mi opat vrati. Som za alternativne riesenie tohto mojho problemu, docitala som sa, ze velmi dobrym pomocnikom je Kokosovy a Oreganovy olej. Kokosovy olej pouzivam BIO panensky, potieram si nim pri zapale postihnute miesto, aj ho nanasam dovnutra. Po pouziti citim ulavu ale problem s kvasinkami mi dlhodobo neriesi. Viem, ze za kratky cas zase nemozem cakat zazraky. Chcela by som vyskusat aj Oreganovy olej a prave k tomu smeruje moja otazka - momentalne som tehotna, v 10tt, zial, so spominanymi obcasnymi kvasinkovymi zapalmi. Neuskodi pouzivanie oreganoveho oleja (v kombinacii s kokosovym olejom) dietatku? Predpokladam, ze nie ale predsa len, potrebovala by som sa uistit. Rec je o tomto oreganovom oleji: http://www.symphytum.sk/e-shop/kategori … j-3-silice. Uvitam aj rady o spravnom davkovani a dobe uzivania, ktora by mala zaposobit na kvasinky.
Este chcem podotknut, ze momentalne uzivam Nystatin na potlacenie problemu (na predpis od gynekologa). O lieku som sa na tomto fore docitala dost negativneho, tak som vystrasena, ci dietatku neuskodi (pribalovy letak samozrejme uvadza, ze nie je kontraindikovany v pripade tehotenstva, ani dojcenia...).
Uvitam aj za dalsie pripomienky a myslienky k mojmu problemu. Velka vdaka!



305

Re: candida

Nystatin je antifungalny prostriedok na vonkajsie pouzitie a pripadne vyplach ust.  Viac na
http://www.everydayhealth.com/drugs/nystatin
Takze hlavny zdroj candid a plesni, co je v crevach nijak neriesia.
Pozri na temu  http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
ako na to prirodnymi prostriedkami, Oreganovy olej je velmi uzinny, zialbohu v tvojom pripade by som bol opatrny, lebo ako silna korenina moze prekrvit prilis placentu a sposobit potrat. Tj aspon tak lekari strasie, dokaz o tom som nikde nevidel.
Takze ti ostava nizkosacharidova dieta, mikrovlakniny, probiotika,kokosovy olej,  citricidal,collostrum, berberine  a Candex
Tieto neskodia nikomu



306

Re: candida

no rng dneska mi zistili na imunologii intoleranciu na histamin a ze to mi moze vysvetlovat tie problemy s travenim a tak...a najvacsia sranda je ale to ze plno veci co by som nemal jest som ani nejedol a posledne tyzdne som bol hlavne na tych bezlepkovych obilninach zelenine a malo ryb a vajec cize neviem ci az tam je ten problem...a k tomu mam znizeny hormon tej stitnej zlazy...no ale pekne to mam tam vnutri poodpalovane...co by si mi teda este radil doplnit okrem toho co berem...diky za kazdu radu



307

Re: candida

Doplnky njodu a selenu nielen zlepsia cinnost stitnej zlazy, ale prispeju aj k inym zlazam a tiez na vyrobu roznych enzymov v tele tj aj traviacich aj cistiacich.
A ze mas nedostatky enzymov a kyselin to ti je uz dufam jasne. Tak isto, ze mas mizernu crevnu floru, co si musis co najskor napravit.



308

Re: candida

a ten jod mi staci doplnat tym iodoralom?a ake davkovanie by bolo najlepsie...alebo je lepsia ta jodova tinktura?...a zistili mi teraz okrem tej stitnej zlazy a histaminovej intolerancie ze mi oblicky prepustaju mineraly...odporucas mi nieco okrem toho co berem...davam si mikrovlakniny enzymy aj traviace aj odmorovacie potom probiotika,gse,kokosovy olej,graviolu,berberin selen vitamin c d e sem tam oreganovy olej a sylimarin...pobolieva ma pri zlcinku tak ten oreganovy olej pomenej...este si chcem kupit tu kyselinu lipovu a co mi este odporucas...a nafukuje ma pohocicom  a ked si dam maso lahke ako napr morcacie varene so zeleninou iba tak mam take smradlave vetry a to aj ked si dam kyseliny a enzymy...a dgl neviem ci mam uzivat lebo pri histaminovej intolerancii ze sladke drievko by sa nemalo...ale ja nemam ziadne zachvaty ani scervenanie a nafukne ma pohocicom aj ked si dam nieco kde sa nenachadza histamin tak neviem ci to mam nejak riesit...co myslis?ta histaminova intolerancia som cital ze vznika aj ked je premnozena candida a ine bakterie v crevach je to pravda?



309

Re: candida

Nafukovsnie zacina v zaludku s nedostastkom alebo prilis rozriedenim kyselin. Aj enzymy pracuju poslabsie bez kyselin.
Histaminova intolerancia moze byt posilnena nedostatkom probiotik v crevach, lebo aj tie pomahaju traveniu roznych veci. Inac nas vlastny enzym DAO sa tvori v peceni.
DGL je pre telo vseobecne  uzitocny adaptogen, a nijak nie je spojeny s HIT.
Takze zase tu niekto muti mozgy...



310

Re: candida

rng co si myslis o tomto ?
http://www.iherb.com/product-reviews/pu … /3218/?p=1



311

Re: candida

Candex obsahuje silne enzymi na rozklad celulozy a hemicdelulozy a teda je ucinne proti plesniam a kvasnycm infekciam, co maju vonkajsie bunove steny zlozene najma z tychto materialov
. Treba to brat najma na prazdny zaludok alebo s jedlami, co neobsahuju celulozu a hemicelulozu, aby sa to ne na nevycerpalo, ale rozkladalo tieto neziaduce mikroby v crevach a zaroven  absorbovalo do krvi a tieto mikroby rozkladalo aj vselikde inde v tele, najma v kostnej dreni, kde tieto mikroby sposobuju vazne poruchy tvorby zloziek krvi.



312

Re: candida

RNG napísal(a):

Candex obsahuje silne enzymi na rozklad celulozy a hemicdelulozy a teda je ucinne proti plesniam a kvasnycm infekciam, co maju vonkajsie bunove steny zlozene najma z tychto materialov
. Treba to brat najma na prazdny zaludok alebo s jedlami, co neobsahuju celulozu a hemicelulozu, aby sa to ne na nevycerpalo, ale rozkladalo tieto neziaduce mikroby v crevach a zaroven  absorbovalo do krvi a tieto mikroby rozkladalo aj vselikde inde v tele, najma v kostnej dreni, kde tieto mikroby sposobuju vazne poruchy tvorby zloziek krvi.


dakujem



313

Re: candida

OK



314

Re: candida

a rng co si myslis o hormone euthyrox...dali mi uzivanie pol tabletky rano kazdy den...mam znizene hormony tt3 a tt4...a potom mi predpisala imunologicka levocetirizine pri poruchach obliciek a pecene...a co je dobre na oblicky ked mi prepustaju mi...ako napr. problem s pankreasom mikroby plesne a dalsie v hrubom creve alebo aj nejaky problem v tenkom alebo napr. aj zlcnik a tak...a ten co mi predpisala ten euthyrox tak hovoril ze stitna zlaza ma tiez vplyv na travenie ze to nafukovanie mozem mat z toho...ale ty si tvrdil ze stitna zlaza nema nic spolocne s travenim...kazdi nieco ine hovori

Naposledy upravil: pacino (2014-08-04 07:59:27)



315

Re: candida

Traveniem j3e vec kyselin enzymov, mikrovlaknin a probiotik.
Hormony kontroluju a reguluju rozne deje v tele, mozno coastocne  aj vyrobu kyselin a enzymov, neviem. A;le viem na isto, ze na dobru cinnost roznych hormonov, tj nie len T3 a T4, a tiez na vyrobu roznych enzymov treba jod a selen, ktorych je v dnesnej potrave primalo a preto si ich treba doplnovat. Az 60% zien a 40 % muzov  ma prave kvoli tomu znizenu funkciu stitnej zlazy.
T-4 hormon a jeho nahrazka euthyrox , co su vlastne neucinne hormony, ucinny je T-3, tento nedostatok jodu a selenu neriesia.
Levo cetirizine(Xyzak) je chemicky liek , co pomaha pri alergiach a zapaloch. Samozrejme ako chemikalia ma aj skodlive nasledky. hoci dost zriedkave. Osobne odporucam radsej prirodne potravinove doplnly s protizapalovymi a proti alergickymi ucinkami. Na vzdusne alergie su dobre  napr quercitin, 3 x 500 mg, vitamin C a rozne enzymi, najma serrapeptaza, ale aj Boswelin co jsu protizapalove zaroven.
Protizapalove su aj curcuminoidy dumbier a ine.
Oba tieto lieky vobec neovplyvnuju mikrobialnu floru v traviacom trakte, na to si treba napravit traviaci proces a nasadit a rozmnozit probiotika.



316

Re: candida

A tie enzýmu na odmorovanie nemajú nič spoločne s trávením...ja len tak sa pýtam lebo používam hlavne tie na trávenie...ale napr. Na damianvit tam píšu že tie megazyeme forte sú aj na odmorovanie aj trávenie v jednom narozdiel od toho pancreatinu solar a pancreatinu od raw...a ten iodoral v akých dávkach mi odporúčas...a idem si zadovážiť asi lugoľov roztok...jem denne inak kombu riasu alebo Nóri vločky...a čiže aj tak mi ten euthyrox s tým t3 nepomôže čiže mám dopĺňať Selene aj jod...Selene užívam 400 mg jod som vynechal lebo neviem koľko iodoralu mám užívať...tak alergiu nemám na nič iba že histamin mám zvýšený a to môže byt vtedy keď je premnoženie candida a iné veci...a rozmýšľal som tu sereptazu alebo nac čo by boľo lepšie...a inak tá ALA je dobrá aj na pečeň ale aj obličky...lebo beriem aj Selen aj sylimarin ale alu nemám a tá je dobrá aj na obličky že?



317

Re: candida

Selenu treba 400 MIKROGRAMOV, nie miligramov,. Selen je potrebny na specialny enzym, ktory premiena neucinny T4 na Ucinny T-3 v tele. Teda okrem roznych inych pouziti selenu v tele.
ALA je univerzalny(tj rozpusta sa aj vo vode aj v tukoch) antioxidant, regenerator inycy antioxidantov. Telo ho samo vyraba trochu ale extra doplnok z neho sa zide na mnozstvo procesov v tele.
Jodu bezne dnes odporucaju lekari, co sa tym zaoberaju 2 az 6 mg denne, ale jod casto davaju vo vysokych davkach na to, aby telo "nalozili" jodom, tj davky az do 25-50 mg denne niekolko tyzdnov. Na to su specialne pilulky Iodoralu, vyvinute tymito lekarmi.



Re: candida

Dobrý deň, mám problém s kandidou krusei - non albicans druh, ktory je vraj odolnejsi a aj menej casty. Vsade na forach citam len o kandide albicans, dokonca som nasla aj probiotika Candi stop, ktore su uvedene ako potlacatelia candidy albicans. Moj gynekolog mi trikrat predpisal macmiror - liecivo je tam nistatin a nifuratel, ale nepreslo mi to - hlavne zvonku mam uz vyse pol roka stale zacervenanie a som z toho uz zufala. Trpim aj obcasnym svrbenim. A po poslednom uziti toho macmiroru sa mi zhorsilo znovu aj vnutro. Chcela by som sa spytat, ci GSE - len neviem, ako ho zohnat, ked je vraj to "prave" dostupne len v USA - oreganovy olej a kokosovy olej pomozu zbavit ma aj kandidy krusei. Trapi ma hlavne to zacervenanie, chcem sa spytat, ci  sa da napr, tym GSE natriet aj zvonku, pripadne ako sa robia vyplachy, v akom pomere a ako dlho. Alebo je lepsie to iba pit... Neviem. Za kazdu radu budem vdacna. Chcem ist aj k imunologovi, ze ci to nebude oslabenou imunitou.

Naposledy upravil: lienkakrasolienka (2014-08-05 18:55:26)



319

Re: candida

Nuz ked to mas len na povrchu mozes si urobit ovela silnejsi rozrok citricidalu, az 2%, tak isto roztok oreganoveho oleja az 2% a najlepsie nie vo vode, ale kokosovom oleji co je tiez protiplesnovy a proticandidovy  ciastocne.
Na vyplach ale nepouzi viac nez 6 kvapiek citricidalu do deci vody a oreganovy olej sa velmi na vyplachy ako silna  korenina nehodi.
Vsetky probiotika potlacaju vsetky druhy candid a plesni, takze len ber silne kvalitne probiotika a rozmnozuj ich mikrovlakninami. Vacsina candidy je totiz v crevaxch a ked ju tam potlacis, tak sa ti v celom tele podstatne zvysi imunita celkove, tj aj proti inym miestam, kde sa ti candida a plesne mozu zdrzovat.
A obmedz znacne cukry a produkty z bielych muk, lebo to zivi mnohe skodlive mikroby, vcitane candid rozneho druhu.
Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Dnes uz viaceri dovazaju spomenute produkty do Ciech aj na Slovensko, ale maju dost vysoke ceny, tj radim objednavat z USA osobne, napr z www.iherb.com

Naposledy upravil: RNG (2014-08-06 19:52:23)



Re: candida

Dakujem. Ja som uplne vysadila sladkosti aj biele pecivo. Teraz uz aj ryzu a zemiaky, jem pohanku - ale vsade sa nachadzaju nejake sacharidy - teda v zelenine a ovoci. Nejem ani sladke ovocie. Inak nemam ziadne problemy s travenim, ani predtym som nemala zlu zivotospravu. Prezila som dost stresujuce obdobie a myslim, ze tu kandidu mam z toho. Kazdopadne sa chcem dat vysetrit, ci mam az tak zanesenu aj traviacu sustavu. Ako dlho by mal clovek dodrzat povedzme prisnu dietu bez akehokolvek peciva a s tym, ze by uzival ten kokosovy olej, oreganovy a GSE? Pretoze navody na diety, ktore som citala, trvaju aj niekolko mesiacov (prva faza - najprisnejsia 3 az 4 tyzdne). Len neviem ci budem vediet objednavat az z USA, nemam asi taku kartu... A na tej stranke sa da zakupit aj ten "pravy" citricidal? Inak fajn forum...



321

Re: candida

Ked poziadas v banke tak ti daju kartu, na ktoru sa daju robit zahranicne nakupy. Ked ti ju nedaju, zmen banku.
Na internete sa nachadza viac zlzivych sprav nez pravdivych ,Ja mam moje informacie priamo z lekarskych buletinov znamych lekarov a lekarskych teamov, cpo pouzivaju najma neskodne potravinove doplnky pri liecenie roznych zdravotnycy problemov a co je najhlavnejsie , na ich predchadzanie.
Nervozita a stres su zabijaky, ale nemozu vypestovat candidu v crevach. Tu si vyslachtis sama vyberom potravy, pripadne pouzivanim atb. Pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida kde by som ale nahradil dnes kvapky oreganoveho oleja enterickymi kapsulami, co sa lahsie hltaju, nepalia v zaludku a maju podstatne vyssi obsah ucinnej latky, carvacrolu. Pozri
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
davka 3 x 2 kapsule s jedlom.
Tiez
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … l&ic=1
co beries najma na prazdny z;ludok, to su enzymi na rozpustenie bunkovych obalov casndid a plesni, co su zlozene najma z celulozy a hemicelulozy.
Kokosovy olej  ti nahradi sacharidy denne aspon 3 polievkove lyzice do jediel a tioez plotlaca plesne a candidy.
A samozrejme musis brat hodne mikrovlaknin aspon 15 gramov denne, co radim dnes kazdemu a nasadzovat si kvalitne probiotika, ktore po case vytlacia candidu z criev..
S pomocu prisnej  bezsacharidovej diety a proticandidovych doplnkov  to moze byt uz po 2-3 tyzdnoch.



Re: candida

Dakujem za vsetky odporucania. Este sa chcem spytat na to GSE, ci sa da este vobec zohnat to prave od Bio chemu, alebo ked uz nic, ci si mam objednat nejake ine. A este sa chcem spytat na kefir - niekde citam, ze sa moze, niekde, ze sa maju mliecne vyrobky vylucit - teda asi aj biely jogurt... Viem, ze kefir je priaznivy pre crevnu mikrofloru, ale ma v sebe ak kvasinky. Tak ako je to teda s tymi mliecnymi vyrobkami? A zo zeleniny co kukurica a sosovica? Tie tiez asi vynechat, lebo obsahuju sacharidy, hoci su vyzivne na vlakninu... Myslim inak, ze tie 2 - 3 tyzdne sa to da v pohode vydrzat.



323

Re: candida

Kukurica a sosovica nie zu zeleniny, ale zrniny. Kukurica obsahuje hromadu skrobov, tj pri bezsacharidovej diete je nevhodna, lebo krmi candidu. Aj strukovinam by som sa skor vyhol, lebo tioez obsahuju skroboviny, hoci menej.
Mikrovlakniny ako doplnky su ocistene od skrobovin, aj ked povodne prichadzaju v roznych plodinach s nimi.
Psylium su napr plevy z indickeho zrna, inulin sa tazi z korenov cakanky, pektiny su z jablk, hrusiek a citrusovycy plodin( biela duzina), glucomannan je z korena konjac, jedine arabinogalaktany su priamo stava z smrekovca opadaveho(larix deciduosa)

Ak mas problemy stravit silne masitu, olejovitu , rybovu a zeleninovu a orechovu stravu, ber si na pomoc kyseliny a enzymy, aspon na ten kratky cas.

Naposledy upravil: RNG (2014-08-07 20:47:15)



Re: candida

Ta kukurica a sosovica ma zaujali preto, lebo tiez maju vela vlaknin, ale skutocne asi aj viac sacharidov, ako je dobre k diete. S travenim, pokial viem, problemy nemam. Na ten kefir som sa pytala preto, lebo doma mame tibetsku hubu a robime si svoj vlastny. Este v povodnom ruskom zneni - mame ju z Ruska, je napisane, ze posobi aj proti kvasinkam a pomaha travit, ma vela zdraviu prospesnych ucinkov. http://www.mojezdravie.sk/tibetska-kefirova-huba.html Na Vasej stranke ste vynechali kefir zo "zoznamu", predpokladala som, ze kvoli tomu, ze sam obsahuje aj kvasinky, ale tieto kvasinky su zrejme ineho druhu ako albicans, resp. krusei, atd. Len ta dieta by zrejme vybijala aj ich, takze som chcela poznat, co si o tom myslite. Na ten citricidal sa Vas zrejme pyta uz kazdy smile Asi si teda budem musiet vystacit len s jeho menej ucinnou variantou. Aj tak som sa znovu nieco naucila, kym som nenatrafila na Vas, nevedela som, ze take nieco ako citricidal vobec existuje.



325

Re: candida

Kefir je pril;s komplikovana zmes probiotik a mozno aj inych kultur, tak sa ho neodvazim odporucat  velmi, ale pravdepodobne je skor uzitocny nez skodlivy pri bezsacharidovej proticandidovej diete, kedze obsahuje hodne probiotik, zivych a tiez ich vylucky, co mozu candidu potlacit.
Tak isto tu neodporucam bryndzu, lebo moze obsahovat rozne skodlive kvasne kultury, tiez plesne, viem len, ze zo zincice ma parkrat prehnalo, tj telo reagovalo na neziaduce latky=produkty skodlivych mikrobov.



326

Re: candida

Dobry vecer,
rng chcel by som sa opytat ci mozem skombinovat doplnok CANDEX ktory uzivam na moje kvasinky a Beta glukan na nastartovanie imunity, nakolko som sa docital ze beta glukan obsahuje kvasinky Saccharomyces cerevisiae, dakujem za odpoved



327

Re: candida

Naopak, Beta glucan je vyrobeny z kvasiniek, su to bunkove steny tychto kvasiniek, specialna forma sacharidov, vlastne presnejsie celuloz,  co stimuluje vytvaranie a aktivitu niektorych bielych krviniek.
Kedze candex  obsahuje enzymy na rozklad celuloz a hemiceluloz, tak ho nesmies brat spolu s betaglukanmi, inac ti tie betaglukany rozlozi=znici. Musis dat medzi ne najmenej 4-5 hodin prestavky, tak aby sa v zaludku alebo crevach nestretli.



328

Re: candida

Dobry den,
chcel by som sa opyat nakolko je vhodne uzivanie aloe vera gelu pocas candida diety kedze na jednej strane je vsade uvadzane ze ma anifungalne ucinky no na druhej strane obsahuje sacharidy.  Na internete sa mi podarilo najst len jeden prispevok v ktorom tvrdili ze uzivanie pocas diety nie je vhodne no nebolo zdovodnene preco. Mozem podla Vas uzivat pocas diety tento produkt bez toho aby to feedilo kvasinky?

http://www.iherb.com/Lily-of-the-Desert … l&ic=6

dakujem za odpoved.



329

Re: candida

Mnozstvo sacharidov v aloe vera je malicke, , ked pijes napr deci aloe vera stavy dostanes menej nez pol gramu sacharidov, tj prakticky nic.
Ked beries lyzicku (v gramy)koncentrovaneho prasku(200:1) , tj ako by so vypila 4 deci aloe vera stavy, aj tak to je menej nez  2 gramy sacharidov a to naviac velmi komplexnych tj takych, ktore ani nie su velmi vhodne pre candidu .
Uvedeny vyrobok nie je cista aloe vera stava, lebo na 59 ml obsahuje az 1 gram carbohydratov, co sice mozu byt aj ciastocne mikrovlakniny, ale iste tam nieco aj pridali.
Osobne man najradsej aloe vera prasok, freze dried/vymrazeny, lebo ten je najblizsie k cerstvej stave. Tekute aloe vera gely musia byt totiz konzervovane a pasterizovane, co znici v nich niektore komplexne vzacne cukry a samozrejme vsetky enzymy.



330

Re: candida

Dobry den,
aky je vas nazor na pitie Fatry pocas kandida diety? na jednej strane by mala podporovat travenie no na druhej strane je zasadotvorna a podla mnohych clankov je prave zasadite prostredie idealne pre kandidu a zaroven nepriaznive pre prospesne bakterie. Moze podla vas Fatra zabranovat vtvaraniu prostredia vhodneho pre mnozenize prospesnych bakterii pripadne inak negativne ovplyvnovat dietu?



331

Re: candida

Candida ,,ked ju chovas cuklrami a jemnymi bielymi mukami tak sa rozmnozi ci uz v mierne kyslom alebo zasaditom prostredi uplne rovnako.
Osobne velmi neodporucam pitie silne mineralizovanych vod, lebo voda ma naopak odplavovat prebytocne mineraly a splodiny a nie davat ich do tela.
Mineralizovane vody su dobre teple na telo, na kupele, ale nie velmi  na pitie. Najma take, co su len nahodne v zemi mineralizovane, takze mozu obsahovat pre telo aj skodliviny.



332

Re: candida

Dobry den,
aky je rozdiel medzi:

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Be … l&ic=6

a

http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … psules/398

mam na mysli konkretne to ze obsah betainu HCL je rovnaky ale v pripade toho prveho je vyssi obsah pepsinu s tym ze je pri nom uvedeny pomer 1:3000 a pri tom druhom je pepsinu "len" 150mg ale pomer az 1:10000. co znamena ten pomer a ktory by ste si vybrali vy?

a este jedna otazka ci odporucate radsej silne pankreaticke anzymy ako napr

http://www.iherb.com/Source-Naturals-Pa … &ic=17

alebo radsej slabsie pankreaticke s tym ze obsahuju aj dalsie enzymy ako napr

http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-En … ules/51072

Naposledy upravil: Ivan11 (2014-12-01 18:11:55)



333

Re: candida

Nuz kedze koncentravcia je vyssia 3.3 krat, tak by som si vybral ten s tym koncentrovanejsim pepsinom.
Super enzymes obsahuju primalo kyseliny a tie malicke davky inych enzymopv tam velmi nehraju rolu.
Jednotky ucinnosti jasne naznacuju, ze ten silnejsi enzym rozlozi ovela viac materialov, takze je na ucinok lacnejsi.
Osobne mam rad zdroje kyselin oddelene od eznymov, aby si clovek vedel sam nastavit potrebny pomer. Ja napr potrebujem ovela viac kyselin a len trochu enzymov.



334

Re: candida

nemozu podla vas vysoke davky pankreatinu skodit? a hlavne nemozu skodit z dlhodobeho hladiska?

Naposledy upravil: Ivan11 (2014-12-02 10:46:24)



335

Re: candida

Nuz zatial som este nepocul ziadny pripad kde by to skodilo, hoci teoreticky velmi vysoke davky by mohli skodit, tak ako vsetky ostatne doplnky znacne predavkovane.



336

Re: candida

RNG prosimta naco služi kokosovy olej pri protikvasinkovej diete? Ďakujem



337

Re: candida

Kokosak telo vie pouzit ako nahradu za sacharidy, tj nielen na vyrobu tepla ale aj mechanickej energie. A candida ho nevie pouzit, naviac zlozky kokosaku ju potlacaju.



338

Re: candida

rng prosimta mozem brat oreganovy olej naraz s probiotikami ? Ďakujem



339

Re: candida

V ziadenom, pripade nie. Daj medzi ne minimum 3-4 hodiny pauzy.



340

Re: candida

No super......takže ja som uz skoro dva tyzdne na protikvasinkovej diete, davam si liter roztoku citricidalu denne 3x2 kapsule oregana,2 az 3 lyzice kokosoveho oleja,20 g mikrovlaknin a vecer probiotika. 3 hodiny som daval odstup citricidal s probiotikami ale k probiotikam som si daval oreganovy olej 2 kapsule vecer.....takže to bolo cele zbytocne alebo mam ešte nejaku šancu sa tej candidy zbavit?? musim začať cele od začiatku alebo sa to da ešte zachraniť? ako? Ďakujem



341

Re: candida

Nuz musis dat tym probiotikam moznost vojst za ziva do criev a tam ich rozmnozovat  Preto vyber take, co su tepelne a kyselinovo odolne a ber ich na noc napr s jablkom.



342

Re: candida

RNG a prosimta teraz ked mam tu candidu oslabenu v tych crevach po 2 tyzdnovej kvasinkovej diete a kedze som si vpodstate kazdy den znicil tie probiotika v tej kapsuli kedze som si ich daval zarovno s oregano oil tak teraz ked budem pokracovat napr. este tyzden v tej diete a pridam ešte kazdy den probiotika z odstupom 4 hod od atimikrobialneho tak myslis ze mam sancu tu candidu porazit? a kolko podla teba trva vybudovanie kvalitnej probiotickej flory ked si davas 15 g mikrovlaknin denne a obcas probiotika? Ďakujem



343

Re: candida

V prvom rade potlacenim candidy a zivenim probiotik skor ci neskor musis vybudovat dobru  crevnu floru. kde osadenie  je aspon 90% probiotik, co samo o sebe potlaci rozne ine mikroby v crevach, vcitane candidy. Samozrejme, kym sa prpbiotika rozmnozia az do 1 kg, tak to trva viacero tyzdnov, mozno aj mesiacov. Ale poziticne vysledky budes citi uz za 2-3 tyzdne.



344

Re: candida

probono napísal(a):
RNG napísal(a):

Candex obsahuje silne enzymi na rozklad celulozy a hemicdelulozy a teda je ucinne proti plesniam a kvasnycm infekciam, co maju vonkajsie bunove steny zlozene najma z tychto materialov
. Treba to brat najma na prazdny zaludok alebo s jedlami, co neobsahuju celulozu a hemicelulozu, aby sa to ne na nevycerpalo, ale rozkladalo tieto neziaduce mikroby v crevach a zaroven  absorbovalo do krvi a tieto mikroby rozkladalo aj vselikde inde v tele, najma v kostnej dreni, kde tieto mikroby sposobuju vazne poruchy tvorby zloziek krvi.


dakujem

po tom kandexe som dostal stale silne bolesti brucha sad



345

Re: candida

momentalne som objavil tento produkt na kandidu a ma celkom pozitivne ohlasy
http://candidacleanser.com/ccws-products/



346

Re: candida

Nepoznam a podla reklamy vyrobcov sa zasadne neriadim.
Ked Candex rozlozi bunkove steny candid, ich jedovaty obsah sa vyleje von a samozrejme mozes mat na to aj silnu reakciu(uhynova=Herxheimer/Jarish) ale to moze trvat len dovtedy, kym nevytlcies vsetky candidy a plesne a kym sa telo od ich toxickych obsahov nevycisti



347

Re: candida

Dobry den pan RNG . Chcel by som sa s vami poradit ohladom candidy. Už asi pred pol rokom som mal podozrenie na candidu kvôli bielemu povlaku na na jazyku a tak som a absolvoval protikandidovu dietu a to už 3-krát za toho pol roka a taktiez kazdy den si davam mikrovlakniny a tiez obcas probiotika. No a moj problem je taky ze za celeho toho pol roka mi stále nezmizol ten biely povlak na na jazyku . Neviete v čom môze byt problem ? Ďakujem smile



348

Re: candida

Biely jazyk nemusi byt vzdy z candidy, literatura uvadza viacero inych dovodov
http://www.nhs.uk/conditions/coated-ton … ction.aspx
Osobne by som na to bral pravidelne aj  ustne probiotika, ktore mozu tu floru v ustach zmenit a tym aj niektore  priciny bieleho jazyka.
Naviac to ochranuje zuby proti zubnemu kazu.



349

Re: candida

JE dobry kystir s citricidalom proti candide ? alebo su aj ucinnejsie metody ?



350

Re: candida

tusim ze iherb zvysuje postovne z 2 na 3 doláče na tie malé balíky