1

Téma: vitaminy na vlasy

dobry den..trapi ma vypadavanie vlasov  - stres, hormonalne zmeny vekom ... Nastudovane mam roky a vselico, ohodnotene pripravky, atd.  ... Prosim Vas vsak o radu, ci produkt FOLIGAIN od fy Newton Everret je zodpovedny.. obsahuje DHT blokatory, co si myslim robia aj mne problem.. nie som obezna, ale stihla a sportujem, stres mi este viac zrychluje metabolizmus, takze stitna zlaza a obezita mne vypadavanie vlasov nesposobuje.. Prosim o radu, ci si to mozem kupit, zaroven mi to moze pomoct aj pri vedlajsich ucinkoch hormonalnycg zmien. .? Dakujem pekne
+ chcem si kupit aj aktivator rastu vlasov, rozhodujem sa medzi SPECTRAL RS S AMINEXILOM SP94 alebo SPECTRAL F7 astressin B. . mozem Vas laskavo poziadat o radu? Dakujem velmi pekne

Naposledy upravil: jari (2013-08-22 12:39:56)



2

Re: vitaminy na vlasy

Mwenovane produkty nepoznam ani ich ucinky.
Vypadavanie vlasov je z roznych pricin, nemozes vylucit ani stitnu zlazu, lebo vyse 60% ma znizenu funkciu stitnej zlazy aj napriek tomu, ze to krvny test neukaze.
Preto kazdemu radim si doplnit zinok, selen a jod.
Zinok na znizenie DHT, co moze sposobiovat padanie vlasov, selen a jod na stitnu zlazu.
Dalsie co moze pomoct je vyssie davky(500 az 1000 mg) vitaminu B-5(calcium pantothenate), pripadne brat aj DIM(2 x 100 mg) co znizuje hladinu DHT a je zaroven protirakovinne, pripadne ciastocne znizi aj testosteron, ktory mozes mat zo sportovania zvyseny a teda aj DHT(dihydrotestosteron) tiez tym padom  zvyseny.

Naposledy upravil: RNG (2013-08-22 19:07:10)



3

Re: vitaminy na vlasy

Dobry den,
mam podobny problem. Velmi mi zacali vypadavat vlasy. Mam znizenu cinnost stitnej zlazy, beriem euthyrox 125, hodnoty hormonov boli v normale. Teraz ked som bola - zase TSH ovela zvysene. Neviem preco.
Beriem zinok aj selen aj Wild Yam. Neviem co este na tie vlasy. Pises, ze B5  a DIM. Mozes konkretne poradit ktore z iherbu? Pripadne co este. 
Dakujem



4

Re: vitaminy na vlasy

Eu5thyrox je4 umelu biologicku neaktivny hormon T-4, nie4 bioidenticky ucinny hormon T-3. Okrem toho ma stitna zlaza aj ine funkcie nez produkciu tychto dvoch hormonov.
Odporucam brat jod, selen zinok, vitamin B-5



5

Re: vitaminy na vlasy

Pekny dnik prajem...mam prosbu o radu - pri praci na nocne smeny sa rozladi cely system... Moja otazka - ak som uz mala problem s kombinaciou stesu,nedostatku spanku a oddychu+praca v prostredi bez denneho svetla+rozladenie hormonalneho systemu a nasledne totalny kolaps organizmu co malo za nasledok prudke schudnutie, zdravotne problemy, nocne budenie a stres, atd... :-( co mi dalo 1,5 roka pracu dostat sa do normalu zdravotne- bolo mi zle celu dobu a predpokladam, ze som mala problemy aj so slezinou atd...a dodnes mam potrebu sa dostatocne vyspat, inak ma to psychicky ovplyvnuje... » takze k mojmu dotazu = ci mozem,vzhladom na tieto skutocnosti a moj vek 50r. vziat zamestnanie na  tyzdenne striedanie nocnych a poobednych smien....a ak ano, cim podporit aby som sa nedostala do kolapsu....
DAKUJEM velmi za skoru odpoved. J.



6

Re: vitaminy na vlasy

Nuz nebudem ti radit, co je skodlive a nocne smeny su skodlive, pretoze narusuju normalny rytmus(circadian) co samozrejme prispieva k zlemu spanku, k stresu, a celkove skodi. Ak sa rozhodnes v noci robit z ekonomickych dovodov, aspon si zaobstaraj velmi silne svetlo, co je potrebne na tvorbu melatoninu a spi v uplnej tme, kedy sa ti melatonin vylucuje. Pozri na temy stres a spanok
Na hormony odporucam brat yam, to aspon trochu utisi problemy spojene s prechodom .Prudke chudnutie moze byt aj z pokazeneho travenia, dnes obieha svet hromda virusov, co sposobuju "zaludocne chripky" a tie poskodia znacne vyrobu kyselin aj enzymov a tym zaroven aj crevnu probioticku floru.
Zalbohu , aj s tym mam aj osobne  v poslednom roku exttra problemy a musim brat doplnky kyselin a enzymov, samozrejme kazdemu doporucujem brat aj mikrovlakniny a probiotika, lebo tych mame v potrave dnes primalo.



7

Re: vitaminy na vlasy

Dakujem ti velmi pekne za ochotu odpovedat a za radu, cenim si to! Este som sa nerozhodla, tyzdenne striedanie den,poobede,noc je dost naraz a najma mam doma este skolacku, a nemozem ju nechavat po veceroch a noci samu.. Prajem ti zdravie a nech mas nadalej dost entuziazmu aj pre seba :-)



8

Re: vitaminy na vlasy

OK. V zivote je velmi dolezita pravidelnost, telo ma svoje vnutorne hodiny a tie sa nedaju len tak jednoducho "nastavit" a zmenit zo dna na den.