1

Téma: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Chcem sa spýtať, aký máte názor na doplnky ako DHEA a pregnenolone... podľa mňa je s tým spojených dosť vedľajších účinkov a s hormónmi radšej opatrne, ešte ma zaujímajú tie prírodné progesterónové krémy, keď som pozerala ich zloženie napr. od firmy source naturals, bolo tam "Natural Progesterone USP from soy (500 mg per ounce), Wild Yam Root Extract", používať takýto krém alebo stačí užívať wild yam v doplnku?

Naposledy upravil: bludicka (2010-03-16 19:09:35)



2

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Prirodne hormony su lepsie, nez umele-chemicke.
Takze ked ma clovek nejake hormonalne nerovnovahy alebo nedostatky, treba ich odstranit podla moznosti prirodnymi latkami, ktore nemaju inaksie postranne ucinky.
DHEA je prirodny produkt a v nasom tele je to zakladny hormon, ktory tvori az 90% (vahove) zo vsetkych hormonov. Telo z neho vyraba rozne ine hormony podla potreby a vekom jeho produkcia v tele poklesava, co ma za nasledok starnutie celkove.
Preto sa pouziva ako doplnok. Samozrejme zahravanie sa s hormonami je dost nebezpecne, preto bolo DHEA v Europskych statoch viacnemej zakazane. Ale alternativa=hormonalne lieky je este ovela  horsia.
V USA sa DHEA stale pouziva, najma v ovela prijatelnejsej forme pre telo , 7 keto- DHEA, kde su mozne neziaduce ucinky velmi zriedkave aj pri vyssich davkach.



3

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

http://www.celostnimedicina.cz/dhea-sou … -umrti.htm



4

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

K podobnym uzaverom dospeli uz pred 20 rokmi mnohi ini lekari, preto sa DHEA objavila na US doplnkovon trhu ako potravinovy doplnok. samozrejme kedze konkuruje patentovanym chemickym hormonalnym liekom, snazia sa ju potlacit, co sa im v Europe, kde sa daju ludia komandovat a kde vlady maju ovela vacsiu moc nad narodom dokonca aj zakazat.
Takze clanok nehovori nic noveho a divim sa, ze sa dostal cez cenzuru.
Iste za tym bude nasledovat ovela silnejsi clanok proti, mozna je to len cast hry.



5

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Chcem sa spytat na moj hormonalny problem..dlhu dobu som brala Wild Yam na upravu menstr.krvacania,ale v poslednej dobe mi uz nezaberal tak som zacala uzivat DIM a prirodny progesteron.Krvacanie sa upravilo...aj ked uz to neni to co kedysi...len ma trapi teraz ze neviem ci mam nadalej brat ten progesteron,pretoze z nicoho nic ma obleje horucava viac krat za den,to som pred tym nemala..a spotim sa...Mozem zacat znova uzivat Yam aj DIM sucastne?Mala by som prestat uzivat prir.progesteron?Dakujem...



6

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Mozes brat kludne aj yam aj DIM,aj progesteronovy krem, pokial ti to robi dobre.
Ono je velmi tazko povedat, ktore z tych  hormonalnych komu ako zaberu, lebo nevieme priciny hormonalneho kolisania a ani vlastne ktore hormony kolisaju,pokial na to neurobia komplexne hormonalne rozbory, ktore musia brat do uvahy viacdenne hormonalne hodnoty, nie len momentalne.
A kedze to sa prakticky nikdy nerobi, treba brat rozne a sledovat reakciu tela, aby sme zistili, co nam prospieva a co nie.
Zialbohu to je jedine riesenie.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-21 22:41:32)



7

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Dobry den, RNG moze doplnok 7-KETO uzivat aj 13-rocny chlapec pri gynekomastii (zvacsenie prsnikov a zvyseny prolaktin) ?
Alebo mi poradite nieco vhodnejsie ? Chlapec ma aj nadvahu. Predtym prekonal TIN (Tubulointersticiálna nefritída) a mal nedostatok vitaminu D3 a zeleza. Oblickove funkcie su teraz vraj v norme, ale stale ma hranicnu hodnotu imunoglobulinov.

Je mozne, ze bakterialna nakaza nebola zlikvidovana, je preto vhodne nasadit aj oreganovy olej, GSE, D-manosu, alebo berberin ?

Este sa chcem spytat, ci napr. ALOE, Cordyceps, alebo Carnosine su dobre na regeneraciu oblickoveho parenchymu, ktory ma ciastocne naruseny ?



8

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Nuz ja by som podla moznosti pre istotu nasadil NAC, berberine, oreganovy olej a citricidal.Nakazy, urinatrne nemusia byt vobec bakterialne pre to odporucam brat viacero antimikrobialnych aby si mal ovela sirsi zaber. A samozrejme mikrovlakniny a probiotika, lebo tie vyrabaju kopy obrannych latok.
7 keto je viacmenej nehormonalna forma DHEA, a je ucinna na chudntie.



9

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Dakujem. Cize je vhodne riesit u neho tu gynekomastiu cez 7-keto? A kolko ? A z tych regeneracnych na oblicky, ktore su najvhodnejsie a v akych davkach ?



10

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Gynekomastia je dosledok najma  pouzivania liekov risperdal /risperidone, ktore umelo zvysia v tele hormon prolactin, co vedie k rastu prs u muzov.
http://www.thesteinberglawfirm.com/risperdal/
Na znizenie hladiny prolaktinu mozes skusit pouzit yam v davke , co obsahuje 200 mg Diosgeninu. Taktiez znizenie estrogenickych hladin tu moze pomoct, pozri na DIM, 2 x 100 mg.
Ako vsetky nadbytocne tkaniva aj toto mozno odbudovat pouzitim enzymov, najma entericky pokrytych.
Samozrejme lekari propaguju na to operacie, co im donesie viac penazi....



11

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Ok, takze je lepsie ist na to cez wild yam a DIM, ako KETO-7 ? Este ma zaujima ta regeneracia tkaniva. Co zo spomenutych Aloe, Cordyceps a Carnosine moze najlepsie ucinkovat na obnovu a hojenie oblickoveho parenchymu ? Alebo su aj vhodnejsie doplnky na tento ucel?



12

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Myslim si, ze wild yam a DIM su na znizenie estrogeny lepsie ako 7keto DHEA.
Aloe dlhodobo, cordyceps a carnosine su vsetky dobre na regeneraciu a ochranu tkaniv v celom tele.



13

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

OK, ďakujem pekne.



14

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

.



15

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

RNG alebo Bludicka , adrenal cortex mi vobec nezabera takze idem skusit opak .

aky hormony si napriklad ty brala Bludicka pri vysokom kortizole ? Alebo rng vies poradit nejake ?

Progesteron krem , prognanolon alebo DHEA ? alebo ake ? Som uz zufaly , dakujem ...



16

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Stafylokok, ja som brala len progesterónový krém, možno ale teraz skúsim dhea 5mg a pregnenolone 10 mg, lebo ten krém mi poriešil problém s adrenalínom - už mi vôbec nebúši srdce a nie som nervózna, aj tie pocity úzkosti zmizli, ale zvýšený kortizol stále mám (adrenalín a kortizol sú dva odlišné hormóny) a nič mi na to z tých bežných vecí, bylín nezaberá, skúsila som ich všetky rad za radom. Wild yam mi ešte kortizol zvýšil, z neho sa inak vyrábajú steroidné hormóny, takže ten môj problém zhoršil. Cortex takisto zvyšuje kortizol.

Kortizol a dhea sú priame antagonisty, ak stres zvyšuje kortizol, deje sa to často na úkor dhea, dhea pomáha znižovať účinky nadbytočného kortizolu. Ale s hormónmi je to zložité, niekedy nešľapú dobre, lebo potrebuješ na ich aktiváciu mať v poriadku štítnu žľazu, mať ok hladinu progesterónu (to platí asi hlavne u žien), pregnenolonu.

Máš problémy s libidom, to je jeden z príznakov deficitu dhea. Najskôr by som vyčerpala bezpečnejšie metódy a až keby naozaj nič nezaberalo, by som skúsila hormóny. Sú krajiny, kde vôbec nekúpiš voľne pregnenolone a dhea, takže nejaký dôvod na to asi je. Skúšala som objednať pregnenolone z UK, málokde je dostupný.

Takisto, keď som riešila napr. adrenálnu únavu, bolo úplne jedno akú bylinu, adaptogén, vitamín som vyskúšala, efekt z toho bol mizerný, až po dodaní priamo materiálu pre nadobličky v podobe toho cortexu, som badala výrazné zlepšenie.

Ale Ty zatiaľ vôbec nevieš, či to máš hormonálneho pôvodu, tie úzkosti. Skúšal si reloru, phosphatidylserine alebo seriphos na zníženie kortizolu???? Keď už riešiš hormóny.

Ja sem píšem len svoje skúsenosti, to sa vôbec nemusí týkať Tvojich zdravotných problémov.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-24 11:21:55)



17

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

A Stafylokok, ja Ti tu nebudem dávať ani žiadne konkrétne doporučenia na hormonálne prípravky, takže na to sa ma ani nemusíš pýtať.



18

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

Stafylokok, ja som brala len progesterónový krém, možno ale teraz skúsim dhea 5mg a pregnenolone 10 mg, lebo ten krém mi poriešil problém s adrenalínom - už mi vôbec nebúši srdce a nie som nervózna, aj tie pocity úzkosti zmizli, ale zvýšený kortizol stále mám (adrenalín a kortizol sú dva odlišné hormóny) a nič mi na to z tých bežných vecí, bylín nezaberá, skúsila som ich všetky rad za radom. Wild yam mi ešte kortizol zvýšil, z neho sa inak vyrábajú steroidné hormóny, takže ten môj problém zhoršil. Cortex takisto zvyšuje kortizol.

Kortizol a dhea sú priame antagonisty, ak stres zvyšuje kortizol, deje sa to často na úkor dhea, dhea pomáha znižovať účinky nadbytočného kortizolu. Ale s hormónmi je to zložité, niekedy nešľapú dobre, lebo potrebuješ na ich aktiváciu mať v poriadku štítnu žľazu, mať ok hladinu progesterónu (to platí asi hlavne u žien), pregnenolonu.

Máš problémy s libidom, to je jeden z príznakov deficitu dhea. Najskôr by som vyčerpala bezpečnejšie metódy a až keby naozaj nič nezaberalo, by som skúsila hormóny. Sú krajiny, kde vôbec nekúpiš voľne pregnenolone a dhea, takže nejaký dôvod na to asi je. Skúšala som objednať pregnenolone z UK, málokde je dostupný.

Takisto, keď som riešila napr. adrenálnu únavu, bolo úplne jedno akú bylinu, adaptogén, vitamín som vyskúšala, efekt z toho bol mizerný, až po dodaní priamo materiálu pre nadobličky v podobe toho cortexu, som badala výrazné zlepšenie.

Ale Ty zatiaľ vôbec nevieš, či to máš hormonálneho pôvodu, tie úzkosti. Skúšal si reloru, phosphatidylserine alebo seriphos na zníženie kortizolu???? Keď už riešiš hormóny.

Ja sem píšem len svoje skúsenosti, to sa vôbec nemusí týkať Tvojich zdravotných problémov.


No nie neviem ci su to hormoni ale uz neviem co ine by to mohlo byt . ale tak libido nemam takze mi DHEA chyba ako hovoris , treningy mam dobre ale po treningu mi byva zle co moze sposobovat zvyseny kortizol po treningu ktory mam beztak asi vysoky . A rano mi je asi najlepsie pocas celeho dna ked niesom v strese este . Adrenal cortex mi nezabera , tak isto sa mi zda ale to neviem naisto od kedy jem sacharidy mi je trochu horsie , dalsi priznak ze kofein mi robi zle ale nie hned po vypiti az po case hodka cca dve max . Dost casto mocim hlavne v noci sa mi da , a v posilke sa malo potim co sa cudujem .

takze asi nemam na vyber len skusat , DHEA je to iste ako 7-keto DHEA ? a ktory krem progesteronu si brala ?

A neni to tak ze ked sa zvysi progesteron automaticky klesne trochu aj kortizol ?

reloru, phosphatidylserine alebo seriphos bludicka z tychto staci skusit len jeden ci vsetky ?

Progesteron ti upravil len adrenalin , ako ale vies ze kortizol mas stale vysoky ? ten ti neprekaza vysoky ked vravis ze to este len skusit dhea a prognanolan ?

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-24 12:09:43)



19

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

hm to s tym potenim som si vsimol aj ja... ze sa malo potim uplne....  alebo ze sa potim len v strese.... weird



20

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Mám roky problémy s nadobličkami, viem ako sa cítim pri nízkom kortizole a viem ako sa cítim pri vysokom (nestalo sa mi jeden krát, že som sa predávkovala cortexom alebo hydrokortizónom).

Relora je bylina, phosphatidylserine je phosphatidylserine - dve odlišné veci s dvoma odlišnými účinkami. Vôbec netuším, či to potrebuješ alebo nie.

Vraj pri nízkom DHEA človek stráca taký ten "živočíšny sexuálny pach", aspoň tak to píšu.



21

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

"živočíšny sexuálny pach"  ?  akoze nesmrdi ako bezny clovek ked sa upoti ?



22

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

V tom článku ten pach spomínali v súvislosti so sexom, veď vtedy sa vylučujú nejaké ferómony alebo čo.



23

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

njaaj tak to som potom zle ponal trochu smile  oke , dík

Naposledy upravil: letto (2015-08-24 12:58:24)



24

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

Mám roky problémy s nadobličkami, viem ako sa cítim pri nízkom kortizole a viem ako sa cítim pri vysokom (nestalo sa mi jeden krát, že som sa predávkovala cortexom alebo hydrokortizónom).

Relora je bylina, phosphatidylserine je phosphatidylserine - dve odlišné veci s dvoma odlišnými účinkami. Vôbec netuším, či to potrebuješ alebo nie.

Vraj pri nízkom DHEA človek stráca taký ten "živočíšny sexuálny pach", aspoň tak to píšu.

bludicka a co ten progesteron ktory krem si brala ,
Relora je bylina, phosphatidylserine z tychto odporucas obidva naraz na potlacenie kortizolu alebo radcej zvolit len jeden ?

rozmyslam ci teda objednat aj 7keto DHEA kedze nemam libido ... alebo relora a ten druhy vyrobok tym ze potlacia kortizol , zvysi sa prirodzene DHEA ? Alebo progesteron moze nejako zvysit DHEA ?

bludicka a co je pravdy natom ze ked sa bere progesteron tak lepsue funguje metabolizmus a lepsie sa spaluje tuk ? yikes

Naposledy upravil: ZlatyStaf. (2015-08-24 13:23:45)



25

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Progesterónový krém stačí najlacnejší z iherbu, ja som objednávala drahší z UK, lebo som to chcela doma rýchlo.

Na spaľovanie tukov je výborná práve DHEA a samozrejme zníženie samotného kortizolu. A jasné, štítna žľaza musí šľapať. To je práve u mňa hlavný problém teraz, že mám veľa tuku napriek prísnej strave a slabé svaly, totálna svalová únava, toto sa mi stávalo pri zvýšenom kortizole. Progesterón mi s týmto ale nepomohol vôbec, nevidím ani náznak úbytku tuku. ALE zase u žien, ktoré trpia možno estrogénovou dominanciou a z tohoto dôvodu sú tučnejšie, tak im to zabrať môže! Zase závisí aká je tam príčina toho zvýšeného ukladania tuku. Ale ja teraz nemám žiadne problémy s estrogénmi.

Ja neviem, čo z tých dvoch vecí máš vyskúšať, pretože netuším, aký máš problém a akú máš hormonálnu nerovnováhu, ak teda máš a od toho sa následne odvíjajú aj rôzne reakcie na doplnky, to, čo funguje jednému, nemusí druhému. Reloru stále testujem, ten kortizol sa znižuje veľmi pomaly, trvá to aj pár týždňov, tak uvidím.

Ja skúsim obyčajné dhea, ľudia píšu, že tá keto im nejak moc dobre nešľape, ale zase ako komu.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-24 15:52:41)



26

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

Progesterónový krém stačí najlacnejší z iherbu, ja som objednávala drahší z UK, lebo som to chcela doma rýchlo.

Na spaľovanie tukov je výborná práve DHEA a samozrejme zníženie samotného kortizolu. A jasné, štítna žľaza musí šľapať. To je práve u mňa hlavný problém teraz, že mám veľa tuku napriek prísnej strave a slabé svaly, totálna svalová únava, toto sa mi stávalo pri zvýšenom kortizole. Progesterón mi s týmto ale nepomohol vôbec, nevidím ani náznak úbytku tuku. ALE zase u žien, ktoré trpia možno estrogénovou dominanciou a z tohoto dôvodu sú tučnejšie, tak im to zabrať môže! Zase závisí aká je tam príčina toho zvýšeného ukladania tuku. Ale ja teraz nemám žiadne problémy s estrogénmi.

Ja neviem, čo z tých dvoch vecí máš vyskúšať, pretože netuším, aký máš problém a akú máš hormonálnu nerovnováhu, ak teda máš a od toho sa následne odvíjajú aj rôzne reakcie na doplnky, to, čo funguje jednému, nemusí druhému. Reloru stále testujem, ten kortizol sa znižuje veľmi pomaly, trvá to aj pár týždňov, tak uvidím.

Ja skúsim obyčajné dhea, ľudia píšu, že tá keto im nejak moc dobre nešľape, ale zase ako komu.

Takze to co si pisala ze DHEA je dobre na spalovanie to je vlastne v dosledku ze znizuje kortizol ktory sposobuje ukradanie tuku smile tym padom ze je kortizol v norme sa chudne lepsie . Ma aj ine ulohy DHEA ?

a naco si chcela prognanelon , pisala si ze tiez znizuje kortizol na akom principe ?

a moze progesteron brat clovek aj dlhodobo ci tiez moze vyvolat nerovnovahu hormonov ?

Rerola ma vlasten taky isty ucinok ako DHEA ale pomalsie znizuje kortizol .

Asi som prvy krat niecomu pochopil ale aj tak som zmeteny smile musim skusat no ... inac ja som si myslel ze po tych rokoch uz mas v poriadku nadoblicky bludicka a kortizol mas pod kontrolov aj ostatne hormony



27

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

To sa ťažko vysvetľuje s tým kortizolom, prečo to teraz mám... aj tak si zamotaný viac, než dosť a nechápeš ešte ani základné veci.

Pregnenolone chcem skúsiť, čo mi urobí, najskôr sa chcem saturovať progesterónom, pregnenolonom a až úplne nakoniec dhea. Netuším, čo mi z toho chýba, preto vyskúšam všetky tri. Progesterón zabral, ale neporiešil všetko, mám veľa symptómov aj deficitu dhea a pregnenolónu.

Každý hormón, ak berieš dlhodobo, tak môže mať vedľajšie účinky a môžeš si vyvolať nerovnováhu, musíš si to sledovať! Naštuduj si vedľajšie účinky každého hormónu, ak nemáš na to, aby si chodil na testy zo slín.

Relora je bylina, dhea je hormón, dve diametrálne odlišné látky, obe síce môžu znižovať kortizol, ale relora rozhodne nemá účinky samotnej dhea.

Účinky dhea:
Functions as an androgen (a male hormone) with anabolic activity. "Anabolic" refers to the building or synthesis of tissues
Is a precursor that is converted to testosterone (a male hormone), and is a precursor to estrogen (a female anabolic hormone)
Reverses immune suppression caused by excess cortisol levels, thereby improving resistance against viruses, bacteria and Candida albicans, parasites, allergies, and cancer
Stimulates bone deposition and remodeling to prevent osteoporosis
Improves cardiovascular status by lowering total cholesterol and LDL levels, thereby lessening incidences of heart attack
Increases muscle mass and decreases percentage of body fat
Involved in the thyroid gland's conversion of the less active T4 to the more active T3
Reverses many of the unfavorable effects of excess cortisol, creating subsequent improvement in energy/ vitality, sleep, premenstrual symptoms, and mental clarity
Accelerates recovery from any kind of acute stress (e.g. insufficient sleep, excessive exercise, mental strain, etc.)



28

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

To sa ťažko vysvetľuje s tým kortizolom, prečo to teraz mám... aj tak si zamotaný viac, než dosť a nechápeš ešte ani základné veci.

Pregnenolone chcem skúsiť, čo mi urobí, najskôr sa chcem saturovať progesterónom, pregnenolonom a až úplne nakoniec dhea. Netuším, čo mi z toho chýba, preto vyskúšam všetky tri. Progesterón zabral, ale neporiešil všetko, mám veľa symptómov aj deficitu dhea a pregnenolónu.

Každý hormón, ak berieš dlhodobo, tak môže mať vedľajšie účinky a môžeš si vyvolať nerovnováhu, musíš si to sledovať! Naštuduj si vedľajšie účinky každého hormónu, ak nemáš na to, aby si chodil na testy zo slín.

Relora je bylina, dhea je hormón, dve diametrálne odlišné látky, obe síce môžu znižovať kortizol, ale relora rozhodne nemá účinky samotnej dhea.

Účinky dhea:
Functions as an androgen (a male hormone) with anabolic activity. "Anabolic" refers to the building or synthesis of tissues
Is a precursor that is converted to testosterone (a male hormone), and is a precursor to estrogen (a female anabolic hormone)
Reverses immune suppression caused by excess cortisol levels, thereby improving resistance against viruses, bacteria and Candida albicans, parasites, allergies, and cancer
Stimulates bone deposition and remodeling to prevent osteoporosis
Improves cardiovascular status by lowering total cholesterol and LDL levels, thereby lessening incidences of heart attack
Increases muscle mass and decreases percentage of body fat
Involved in the thyroid gland's conversion of the less active T4 to the more active T3
Reverses many of the unfavorable effects of excess cortisol, creating subsequent improvement in energy/ vitality, sleep, premenstrual symptoms, and mental clarity
Accelerates recovery from any kind of acute stress (e.g. insufficient sleep, excessive exercise, mental strain, etc.)

vyzera ze to ma dobre ucinky samozrejme zacnem aj ja iba kreamom progesteronu otom som cital a ma najmenej vedlajsich ucinkov . a uvidim no . hadam uz nieco pomoze .



29

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

No riadne si to naštuduj, lebo to ma fakt desí, že niekto ako Ty chce skúšať hormóny a nevie o nich skoro nič. Veľa ľuďom tie hormóny nešľapú a čudujú sa že prečo... Ja som kedysi dávno skúšala hormóny, ale napr. otrava ortuťou bráni tomu, aby fungovali. Nič mi nepomáhalo, ani preogesterónový krém, ani dhea, ani pregnenolone, ortuť ma kompletne hormonálne zrušila.



30

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

No riadne si to naštuduj, lebo to ma fakt desí, že niekto ako Ty chce skúšať hormóny a nevie o nich skoro nič. Veľa ľuďom tie hormóny nešľapú a čudujú sa že prečo... Ja som kedysi dávno skúšala hormóny, ale napr. otrava ortuťou bráni tomu, aby fungovali. Nič mi nepomáhalo, ani preogesterónový krém, ani dhea, ani pregnenolone, ortuť ma kompletne hormonálne zrušila.

hej hej chapem , ale ja asi ortut nema mv tele , denne som bral selen aj NAC a pohode ALU som bral ked som isiel berksona a tam neviem necitilsom sa divne aj ked niekedy hej ked som si dal kavu

takto zacnem iba progesteron vysadim vitaminy a minerali a uvidim co sa stane , btw magnezium mam tiez vysadit ten asi nie



31

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

.



32

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

A čo tie tuniakové konzervy? Ak si ich jedával veľmi často, trochu si sa mohol pritoráviť, som čítala o ľuďoch na nete, čo jedia často suši a tuniakov, že sa aj z toho priotrávili, nehovorím nejaká brutálna otrava, takéto veci sa poriešia behom pár mesiacov detoxom.



33

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

A čo tie tuniakové konzervy? Ak si ich jedával veľmi často, trochu si sa mohol pritoráviť, som čítala o ľuďoch na nete, čo jedia často suši a tuniakov, že sa aj z toho priotrávili, nehovorím nejaká brutálna otrava, takéto veci sa poriešia behom pár mesiacov detoxom.

myslis otrava ortutou teraz ? a detox myslis chelacia ?

neviem lebo mne problemi zacali po tom kofeine ked som si ho dal viacej 1200mg cca , ale aj to by telo malo zvladnut az nad 10000+ je otrava . takze neviem preco moje telo je take slabe , ale od malicka som mal problem znacas stresove situacie , vela krat mi byvalo zle .
+ ten test so svetlom na nadoblicky mi vysiel pozitivne ze ich mam oslabene , ale asi nie tym smerom ze by som mal malo kortizolu ale asi z nadbytku .

ale este co ma drzi nadvodou a dufam ze moje problemi sposobuju mandle , pozri si temu Mandle a kludne sa vyjadri aj tam dal som aj vysledky z krvy a z vyterov . RNG mi zatial neopdisal definitivne .



34

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Ja netuším, či máš nejakú otravu, neviem koľko si tých konzerv jedával a ako často, to sú len možnosti. Ale ak by niekto dajme tomu denne jedol tuniakovú konzervu, tak už by som sa zamýšľala nad slabšou otravou ortuťou.

Ale ten test s tlakom krvi si si nerobil, o ktorom som písala, že je jeden z najpreukaznejších - si to ešte raz prečítaj, písať to znovu nebudem.



35

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

+dalsia vec co ak to zvalujes na tu kofeinovu tabletu a vobec to tym nebolo?  mas 20rokov mal by si byt plny energie z hociakeho jedla tak je dost divne ze si potreboval slapat na kofeinovych tabletach v hentakom veku preboha... mozno si uz dlho mal ten problem ze si bol slabsi/oslabeny  len cez ten kofein si umelo stimuloval telo do vykonu dlhodobejsie aj ked si bol oslabeny  a zrazu ti to telo uz skratka neunieslo a bum sa to prevalilo vsetko..... ja mam skoro 30rokov a kavu ani kofein ani ziadne taketo povzbudzovadla som nikdy nepotreboval ani nepotrebujem a slapem ako hodinky aj ked mam travenie cil slabe resp ziadne big_smile .... takze mozno by bolo dobre sa aj inak zamysliet ne ? smile

Naposledy upravil: letto (2015-08-25 08:24:07)



36

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

Ja netuším, či máš nejakú otravu, neviem koľko si tých konzerv jedával a ako často, to sú len možnosti. Ale ak by niekto dajme tomu denne jedol tuniakovú konzervu, tak už by som sa zamýšľala nad slabšou otravou ortuťou.

Ale ten test s tlakom krvi si si nerobil, o ktorom som písala, že je jeden z najpreukaznejších - si to ešte raz prečítaj, písať to znovu nebudem.

Robil mne sa tlak nezmenil ked som vstal ani hlava sa mi netoci vobec a rano vstavam pohode . tlak mavam 110-130 pocas dna , maval som 90/60 ked som zacinal ketodietu kde som na zaciatku mal tocenie hlavy ked som sa postavil . Ja ani pocas dna som neni unaveny len ked sa najem tak mam oci unavene ale nie telo , a v posilke vsetko vporiadku problem nastaval az po nej uzkost , tak isto aj pocas dna som neni vo svojej kozi .

bludicka ale co sa snazim povedat ze mne ten problem nastaz zo dna na den ked som sa predavkoval , prve dni som mal hrozne uzkosti , keby som bol otraveny tak by som to uz mal aj predtym nemyslim ze kofein nejako rozviril ortut aj ked je pravda ze v tom obdobi som bral ALA doplnok .

ked si bola ty otravena kovmi a otrutou , ked si zacala chelatovat do kolkych dni si citila zlepsenie hlavne co sa uzkosti tyka ?



37

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Po niekoľkých rokoch chelácie. Ortuť sa nerieši dni, spravidla ani mesiace, ale roky.



38

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

Po niekoľkých rokoch chelácie. Ortuť sa nerieši dni, spravidla ani mesiace, ale roky.

pisala si ze najvecsie uzkosti si mala z otravi ortutou , a pises ze si si to riesila roky . to akoze roky si mala uzkosti ? yikes



39

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Presne tak, sú ľudia, čo žijú roky v depresiách a úzkostiach a Ty si rozhodený z pár mesiacov.



40

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

Presne tak, sú ľudia, čo žijú roky v depresiách a úzkostiach a Ty si rozhodený z pár mesiacov.

ale toto su take ine uzkosti , ja neviem co mam v tedy robit proste ako keby som prestaval zit a o chvilu umrem ... jedine hypnogen mi vzdy pomohol big_smile ten som mal asi 3x za pol roka takze to je nic len ked to uz bolo hardcore ozaj



41

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

NUz ja mozem s Bludickou suhlasit, ja mam OCD uz takmer 20 rokov a mozem s vlastnej skusenosti povedat, ze uzkosti mam na dennom poriadku. Teraz je to uz samozrejme lepsie, kedze som sa dopravoval k tomu, ze syndrom PANDAS moze okrem ineho sposobovat chronicke uzkosti.
Ale teraz som sa znovu rozhodol adresovat aj neurostrasmitery s doplkami, ktore mi najviac pomahali, t.j. L-Dopa doplnok na dopamin, potom GABA a inositol hexaniacinate , tieto mi najviac pomahali a najlepsie ma vedeli ukludnit. Este aj doplnok SAM-e mi tusim pomahal, ten ma tiez ukludnoval.  Takze teraz ked je to uz lepsie, tak mozu aj lepsie zaucinkovat. Chcem to znovu vyskusat, pretoze potrebujem nieco na ukludnenie.

A k tym tvojim uzkostiam, ako vlastne u teba vznikaju??? Vznikaju pri roznych situaciach, alebo ti vstupuju do beznych cinnosti, alebo pri nejakom pocite ci emocii???

Naposledy upravil: Pietro (2015-08-25 09:58:10)



42

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Pietro napísal(a):

NUz ja mozem s Bludickou suhlasit, ja mam OCD uz takmer 20 rokov a mozem s vlastnej skusenosti povedat, ze uzkosti mam na dennom poriadku. Teraz je to uz samozrejme lepsie, kedze som sa dopravoval k tomu, ze syndrom PANDAS moze okrem ineho sposobovat chronicke uzkosti.
Ale teraz som sa znovu rozhodol adresovat aj neurostrasmitery s doplkami, ktore mi najviac pomahali, t.j. L-Dopa doplnok na dopamin, potom GABA a inositol hexaniacinate , tieto mi najviac pomahali a najlepsie ma vedeli ukludnit. Este aj doplnok SAM-e mi tusim pomahal, ten ma tiez ukludnoval.  Takze teraz ked je to uz lepsie, tak mozu aj lepsie zaucinkovat. Chcem to znovu vyskusat, pretoze potrebujem nieco na ukludnenie.

A k tym tvojim uzkostiam, ako vlastne u teba vznikaju??? Vznikaju pri roznych situaciach, alebo ti vstupuju do beznych cinnosti, alebo pri nejakom pocite ci emocii???

L dopa beres ake davky ? L dopa zvysuje aj rastovy hormon big_smile:D

Bezne neohlasene , pocas dna je to takze ze niesom vo svojej kozi aj to len niekedy , ale raz za cas proste pride taka uzkost ze neviem co robit . A naposledy to bolo po docviceni , neviem ci su to hormony lebo po posilke su rozhadzane hlavne adrenalin a kortizol . lebo pocas cvicenia to je v pohode , tak isto kofein mi nerobi dobre a ten zvysuje adrenalin aj cortizol takze zasa moze byt chyba tam .



43

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Bral som 240 mg a tusim mozno az 340 mg L-Dopy za den.



44

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Bludicka DHEA je synteticky hormon , v com sa lisi 7heto DHEA ?
A existuje aj prirodzene DHEA ?



45

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Neviem o tom, je to ako progesterón, bioidentický hormón. Surový materiál môže byť napr. wild yam, ale z toho v labáku vyrobia progesterón, dhea... Nemáš jednoducho rastlinu, ktorá by Ti priamo obsahovala hormón, rastliny obsahujú phytoestrogény, nejaké prekurzory progesterónu, látky, ktoré stimulujú tvorbu testosterónu,  ale nie v takej hotovej podobe ako to používa ľudský organizmus. Iná vec je adrenal cortex zo zvierat, ale ako získaš hormóny? Áno získaš thyroidné hormóny zo žliaz ošípaných, kráv, ale progesterón, testosterón? Čo vylisuješ býčie žľazy??? big_smile Ale predáva sa aj to, môžeš skúsiť. Dokonca predávajú aj zvieracie vaječníky, maternicu pre ženské problémy, dokonca aj placentu z kozy.



46

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

bludicka napísal(a):

Neviem o tom, je to ako progesterón, bioidentický hormón. Surový materiál môže byť napr. wild yam, ale z toho v labáku vyrobia progesterón, dhea... Nemáš jednoducho rastlinu, ktorá by Ti priamo obsahovala hormón, rastliny obsahujú phytoestrogény, nejaké prekurzory progesterónu, látky, ktoré stimulujú tvorbu testosterónu,  ale nie v takej hotovej podobe ako to používa ľudský organizmus. Iná vec je adrenal cortex zo zvierat, ale ako získaš hormóny? Áno získaš thyroidné hormóny zo žliaz ošípaných, kráv, ale progesterón, testosterón? Čo vylisuješ býčie žľazy??? big_smile Ale predáva sa aj to, môžeš skúsiť. Dokonca predávajú aj zvieracie vaječníky, maternicu pre ženské problémy, dokonca aj placentu z kozy.

jj uz aj ludi predavaju big_smile
a co ten rozdiel medzi 7keto dhea ? je to slabsia verzia alebo ako ?
cital som studiu kde doktor hovoril o DHEA ze je dobre ho doplnat kazdy den , jedno ci ho mas nizky alebo v norme .



47

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Tu máš aj placentu z jeleňa:

http://www.iherb.com/Dragon-Herbs-Deer- … l&ic=1

Dokonca aj sušené morské koníky som videla na iherbe. Pre číňanov je to dáky liečivý superfood smile.

Tá keto verzia má trochu iný účinok, hlavne sa používa na spaľovanie tukov.

Štúdiu nájdeš na všetko, treba použiť aj zdravý rozum, nechápem prečo by som sa mala ládovať hormónmi, ak ich mám ok, ja som len za doplnenie toho, čo telu chýba a vo fyziologických dávkach, teda toľko, čo si telo denne asi vytvorí, nie tie besné dávky, čo sa často doporučujú.

Naposledy upravil: bludicka (2015-08-25 16:42:54)



48

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

7-keto DHEA neposobi ako hormon DHEA v tele. Preto je mozne ju brat v davkach co by sa clovek neodvazil na DHEA.



49

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

RNG napísal(a):

7-keto DHEA neposobi ako hormon DHEA v tele. Preto je mozne ju brat v davkach co by sa clovek neodvazil na DHEA.

A ako teda posoby ? tiez zvysuje hormon DHEA v tele ale inym sposobom nie ?



50

Re: DHEA, pregnenolone, prírodný progesterón...

Výborné články o hormónoch píše Ray Peat, ktorý skúmal progesterón celý život a on napr. moc nedoporučuje suplementáciu DHEA, píše, že ak zoberie DHEA človek, ktorý má problémy s hormónmi štítnej žľazy, je deficitný na progesterón a pregnenolón, alebo žena s cystickými vaječníkmi (tá si z neho vytvára estrogén), tak nemusí u neho najlepšie fungovať. Takisto zistil, že ak sa suplementujú vyššie množstvá DHEA, zväčší sa pečeň. Doporučuje pregnenolón ako bezpečnejšiu variantu DHEA.  DHEA doporučuje v množstvách 2 až 5 mg denne.

„The most recent bad news about DHEA is that it modifies glial (brain) cells into the type associated with inflammation. Because pregnenolone converts to both progesterone and DHEA, it is much safer.“

Ja som čítala teraz veľa na svetových fórach o skúsenostiach ľudí s užívaním DHEA a hlavne tí, čo sú viac chorí, mávajú s jej suplementáciou problémy, rôzne vedľajšie účinky, nefunguje im dobre alebo sa im tvorí napr.z  DHEA viac estrogénu. Mňa z DHEA aj z minimálnych dávok kedysi pred rokmi len bolela hlava, po pregnenolone som necítila vôbec nič a z progesterónu som bola celý deň ospatá (jeden z jeho vedľajších účinkov, ak sa berie vo väčších množstvách). Fyziologicky ženy tvoria denne asi 10-15 mg progesterónu a DHEA človek tvorí denne ca. 12-15 mg a na internete sa predávajú doplnky, kde máš 50 mg DHEA! Hormóny, ak zafungujú, tak spravidla ten účinok človek cíti hneď, takže nemusí ich brať mesiac a dúfať, že o mesiac uvidí nejaký efekt.

Lekár, ktorý napíše, že 200 mg progesterónu nemá žiadne vedľajšie účinky ako teraz čítam  knihu od Dr. Platta, tak taký ma vôbec nezaujíma, pretože fóra sú plné žien, čo sú predávkované progesterónom a trpia mesiace vedľajšími účinkami.

Na správnu tvorbu hormónov sa človek potrebuje detoxikovať, doplniť kľúčové živiny, ženy mávajú veľmi často toxicitu meďou a meď silne koreluje s hladinou estrogénu, funkčnú pečeň a hlavne v poriadku štítnu žľazu a nadobličky, odbúrať stres a faktory, ktoré  zvyšujú chronicky kortizol a ten následne potláča DHEA, pregnenolone. Veľmi dobre sa dajú hladiny hormónov „korigovať“ aj minerálmi, zinok silne koreluje s hladinou progesterónu, meď, borón, mangán sú zase estrogénové minerály. Ak je človek chorý, tak niektoré minerály v sebe zadržiava, iných má naopak nedostatok, o tom je zase nutričná terapia a „balansovanie minerálov“.

Mňa by zaujímalo, že či naozaj tvorba DHEA klesá vždy s vekom, alebo je to len tým, že starobou sa človek stáva viac chorý, zaťažený toxínmi, nefunguje mu dobre pečeň,  netrávi mu dobre a teda sa stáva deficitný na živiny a minerály, lebo jeden lekár písal, že to nie je pravda, že DHEA môže mať v norme aj starší človek. Lebo keď človek číta o hormónoch od takých známych osobností ako Suzanne Somers (hrala v seriály Krok za krokom), ktorá napísala pár populárnych kníh o hormónoch, tak tá ich jedáva ako lentilky, na raňajky a večeru si šupne DHEA, keď sa jej libido nezdá vo forme, medzitým 100 mg progesterónu, aby sa udržala v kráse a v kondícii. No kuknem sa ňu tak o dvadsať rokov, ako dopadne a potom sa rozhodnem big_smile.