1

Téma: Čaj s medom a citronom

Chcem sa spýtať na čaj s medom a citronom. RNG aký je Tvoj názor na čaj s medom a citronom, je to zdravý nápoj, alebo zakysľuje organizmus k vôli medu? Keď začínam cítiť, že ide na mňa chrípka a dam si čaj s medom a citronom po pár šálkach tohoto čaju som zdravá.Pýtam sa preto, lebo ja ho pijem na litre, mám ho strašne rada. Ďakujem.



2

Re: Čaj s medom a citronom

Ja si myslim, ze je to urcite lepsie ako caj s CUKROM a citronom. Ale nezabudaj na to ze aj med je v podstate cukor, tak to s medom neprehanaj, daj si tak 2-3 lyzicky medu denne.



3

Re: Čaj s medom a citronom

Citronovy olej obsahuje 4 az 6% citralu, co je dost silny antiviralny a pritirakovinny  prostriedok. Limetkovy olej obsahuje az 8% a olej z lemon grass(citronova trava, cymbogium citratum) az 70%
http://www.iherb.com/Now-Foods-Essentia … l&ic=1
Samozrejme med je zdravy, lebo obsahuje plno liecivych latok. Zialbohu obsahy medov su velmi kolisave, takze ich ako liecivo zriedka odporucam. Ale ako potravina su vyborne



4

Re: Čaj s medom a citronom

Dobrý den,mám olej z lemongrass od NOW ten čo je uvedený v príspevku č.3 a chcem to dávat dcérke 20kg teraz v chrípkovom období,môžem jej dat pár kvapiek do čaju a dat jej to vypit?ak áno kolko kvapiek?ďakujem pekne.



5

Re: Čaj s medom a citronom

V prvom rade sa ten olej netrozpusta/nerozptyluje vo vode, tj by zostal plavat na povrchu a nalepil sa na strany salky a na hrdlo a je dost palivy. Takze ho radim ziedit 1: 2 s cistym alkoholom alebo aspon vodkou a flasu dobre pretrepat ped kvapkanim do caju.
Takze potom 6 kvapiek tej zmesi opbsahuje 2 kvapky lemon grass oil a rozmiesane v caji je to na kratky cas mliecne sfarbena emulzia a chuti a voni to citronovito.



6

Re: Čaj s medom a citronom

A môže sa to nariedit aj s domácou marhulovicou?a pri chorobe to možem ako často za deň dávat dcérke?len 1x za den alebo aj viac?zatial to len používam do armalampy a nádherne to prevonia celý byt.



7

Re: Čaj s medom a citronom

Kludne pouzi marhulovicu a pred kvapkanim do vody to dobre pretraz. Pri kvapkani  do vody/caju to miesaj, nech sa to rozptyli.



8

Re: Čaj s medom a citronom

Dobre ďakujem,a v čase choroby to môžem dietatu kvapkat do čaju len raz denne alebo aj viac krát?



9

Re: Čaj s medom a citronom

Samozrejme mozes kvapkat aj viackrat.Osobne som vseobecne za menej a casto u vsetkych doplnkov.Lebo sa v tele mnohe udrzia len kratko, hoci citral ako olejovita latka sa nevylucuje velmi rychle.
Ale je aromaticka, tj prchava, takze moze dost rychlo z tela zmiznut.

Naposledy upravil: RNG (2015-02-16 21:12:07)



10

Re: Čaj s medom a citronom

Ďakujem.



11

Re: Čaj s medom a citronom

OK