51

Re: Chudokrvnosť

Zober si zmes stress B, pripadne extra sublingualny/pos jazyk B-12



52

Re: Chudokrvnosť

Prosím Vás o radu - moja 9 ročná dcéra je chudokrná, bola liečená na hematológii, prešla rôznymi preparatmi železa, no z užívania jej bývalo ťažko, bolela hlava, tvrdá stolica a podobne. Akoby to z nej stále vychádzalo. Potom jej zmenili preparát na aktiferin a prechodne sa jej polepšilo, medzitým bola vyšetrená aj na gastroentrologii - či nema poruchu vstrebavania železa,prip. helicobactera alebo celiakiu. Nič sa nepotvrdilo. Pri poslednej kontrole mala hodnoty na hranici a tak nas vyradili z ambulancie s tym, ze stači len strava bohata na železo. To je ale problem, hoci by v danom veku mohla byt dostatočne rozumna, neje to, čo jej nechuti a tak stravou do nej to železo nedostanem. Už skoro mesiac na nej pozorujem znovu prilišnu unavu, malatnosť, podraždenosť, poobede a k večeru zvyšenie teploty. Naš detsky lekar ma teraz dva tydne dovolenku, chcela som tam poprosit o krvny obraz, lebo si myslim, ze je to tym, ze jej zase kleslo to zelezo a hemoglobin. Ako by som jej mohla pomoct doma, co a kde kupit a objednat? Lekara nevynecham, ale obavam sa, ze ak aj pride pomoc, bude vo forme lieku, ktore jej telo prijme len čiastočne a len dočasne. Nechapem, prečo už davno nemohla dostat zelezo intravenozne, nie je to lepsie ako cpat sa liekmi? Ale ona podla nich asi nie je este ten kriticky pacient, len ja ju mam doma a vidim, co to s nou robi, je ako kôpka nešťastia, unavena, cele dni leži... to predsa nie je normalne u 9 ročneho dieťaťa.Ďakujem za rady.



53

Re: Chudokrvnosť

Chudokrvnost nie len vec nedostatku zeleza, ale aj vitaminov B-6 B-9 a B-12, tiez moze byt sposobene nedostatkom medi
Absorbcia zeleza z mnohych liekov je mizerna, odporucam doplnok zeleza, kde je zelezo naviazane na aminokyseliny, tj proteinovy chelat. Pozri napr na take propdulty pod menom Easy Iron, kde je zelezo naviazane na aminokyselinu, bisglycinate.
pozri na
http://www.iherb.com/Now-Foods-Iron-18- … &ic=24
a pod jazyk kvapky
http://www.iherb.com/California-Xtracts … l&ic=4



54

Re: Chudokrvnosť

Ešte mám jednu otázku,dcérka 20kg má hladinu železa pod hranicou minima,ale jej doktorka povedala že železo jej doplnit netreba lebo vraj hemoglobín má ešte zatial v norme,ale posledný mesiac na dcérke pozorujem zvýšenu únavu,aj si lahne počas dna a nechce tolko behat,sama vraví že nevládze,myslíte že jej to železo predsa len mám doplnat aj ked ten hemoglobín je ešte v norme?



55

Re: Chudokrvnosť

Skus jej dat B-12 pod jazyk. O tyzden -2 uvidis ci jej to pomohlo s energiou, a teda aj s hladinou cervenych krviniek.
Inac unava moze byt z hromady roznych dovodov. V prvom rade by som adresoval travenie, lebo to je zdroj vsetkycy materialov potrebnych pre telo, tj aj energiu, aj krv a mnozstvo inych dovodov. A to znamena kyseliny, enzymy mikrovlakniny a probiotika. A samozrejme spravna skladba stravy.
Ak to nepomoze tak by som hladal v prvom rade rozne mikroby a parazity co to mozu sposobit.