1

Téma: Vitamin C do zily

Zdravim,
Vies RNG nieco o tomto, kto to robi na Slovensku, alebo sa to da jednoducho kupit niekde na iherb/swanson a pichnut si to sam doma? (resp, u nejakej sestricky-znamej, co to vie? a ma kurzy atd)
lebo bezna cena co som nasiel bola tak 400eur / 10 davok.. a pride mi to vela, alebo nie je to vela ?
Pripadne Vit C nejak pod jazyk nema dobry ucinok tiez ?
Vdaka



2

Re: Vitamin C do zily

Zialbohu neviem, ci to vobec niekto na Slovensku robi  a ked, tak sa s tym iste nechvali na verejnosti. To co predava farmacia je prislabe a ukrutne predrazene.
Vitamin C sa vstrebava dobre, ale zialbohu ustne sa neda dosiahnut v krvi davka dostatocne vysoka na citotoxicitu, tj zabijanie rakovinnych buniek.



3

Re: Vitamin C do zily

A ak nechcem rakovinu odstranit, len velmi posilnit organizmus, tak potom je to lepsie ustne?
Resp, da sa to nejak namixovat a podomacky praktizovat? smile
Ved co komu (farma, zdravotka) do toho co si picham do zily big_smile
Ti ma uz tak vytocili, ze ak by mi zaklopali na dverach, tak strielam...



4

Re: Vitamin C do zily

Nuz ja sa lekarom nepletiem do remesla a tak ti nebudem hovorit o infuziach, hoci mnohi lekario si ich sami pripravuju z farmaceutickej kvality vitaminu C a destilovanej a osolenej vody.
Ale udrzobne mozes vybudovat celkom slusne hladiny vitaminu C v krvi branim esteru C. Ja napr v pripade chripky alebo ineho viralneho utoku breriem az 1 do 1.5 gramu esteru C kazdu hodinu Inac beriem 3 az 5 gramov kazdodenne, ja si ho davam do vody na pitie, lebo vitamin C ma kratku zivotnost v tele, tj treba brat davky co najcastejsie.