1

Téma: Exoticke choroby

Dobry den,
rada by som sa spytala, co by ste poradili cloveku, co musi pracovne vycestovat do Tanzanie, ake doplnky by si mal urcite so sebou zobrat. Bol na ockovani proti zltej zimnici, proti zltacke vsak nie. Samozrejme je tam aj riziko malarie, kedze komare su vsade. Kupila som kvoli tomu wormwood, lebo som sa docitala, ze to je prirodne antimalarikum. Moze ho brat aj preventivne? Rovnako ma napadol aj chapparal, kedze je antiviralny. Urcite mu planujem zabalit probiotika a citricidal, cecko a nieco proti hnackam. Ale neviem ako s tym wormwoodom a chapparalom, moze sa brat aj preventivne, aj ked mu nic nebude alebo nasadit az ked sa nieco objavi? Dakujem



2

Re: Exoticke choroby

Wormwood mozes brat aj preventivne, ale nie velmi dlho. Chapparal ber, lebo to je jedno z najsilnejsich antiviralnych. Ale tiez sa nema brat pridlho, lebo po 3-4 tyzdnoch znici probioticku floru. Nestacia probiotika, musis si vzat aj vyzivu pre ne, tj zmes mikrovlaknin. Podla  moznosti pi len flaskovanu vodu a jedz len varene, tj vystrihaj sa surovych zelenin, ktore umyvaju len v nesterilizovanej vode. Z ovoci su najlepsie tie, ktore sa daju osupat.

Naposledy upravil: RNG (2015-01-31 20:13:00)



3

Re: Exoticke choroby

Zdravim pán Ivan, mám podobnú otázku.

Chystám sa turisticky navštviť Indiu a jej najrôzdnejšie zákutia.
Bude tam najskor špina a bordel čiže ostražitá a predcízna hygiena bude na mieste aj keď sa nedá ničomu na 100% vyhnúť.

Okrem pravideľného strašiaka menom Brušný tyfus ma ešte zdroje strašia s Besnotou, Tetanusom, Salmonellou.
Osobne sa nemienim očkovať a doplácať na bordel z vakcín.
Beriem si teda so sebou citricidal - hoogle, orešák tinktúru, cesnakovú tinktúru, antibakterialne mydlá, probiotika, psyllium a začal som užívať az do odchodu wormwood,cloves.
S jedlom by som nechcel moc experimentovať a zostanem pri klasike - banány,papaje,manga a ryža kde sa ale bojim ze ju varia vo svojej vode, nuz street food bude asi len banan. Voda iba zapecatena, pripadne filtrovana.
Myslite že by som si mal dat ešte na niečo špeciálne pozor?

Dakujem



4

Re: Exoticke choroby

Nezabudaj si zobrat aj streicku s koloidnou strebormnou vodou a ostrekuj si aspon ruky a tvar casto, tiez vankus,,lebo aj z toho mozes dostat nakazy.
Varene jedla za horuca su bezpecne, lebo nemozu obsahovat zive, tj rozmnozujuce sa mikroby. Pozor na taniere a pribor.