51

Re: Astma

Takze serrapeptozu mam brat 1 tabletku rano, obed vecer?
ktory vyrobok Cordycepst z tych je dobry ??? Alebo je niektory lepsi?
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Ultr … l&ic=2
http://www.iherb.com/Now-Foods-Cordycep … l&ic=3
Serrapeptozu mozem uzivat spolu aj s Cordyceps?

Takze NAC je vlastne ACC LONG ????
http://www.hoogle.sk/NAC-N-acetyl-L-cys … l-d125.htm

Naposledy upravil: kosican0 (2014-10-05 07:19:55)



52

Re: Astma

Osobne davam prednost kapsuliam, lebo v tabletkach su tabletovacie ecka, ktore nase telo nepotrebuje.Naviac u niekoho sa tabletu, najma tioe s postupnym uvolnovanim(long, retard, ) ani nemusia kompletne rozpustit.
Dr best cordycepos je silny vytazok, nie len mlety prasok, ako ma NOW.
Serrapaptazu mozes pouzivat s hocicim, lebo je entericky pokryta , tj rozpusta sa az v crevach.  Na prazdny zaludok , ako mnohe doplnky, je trosticku ucinnejsia, ale osobne ten maly rozdiel nestoji velmi  za povsimnutie.



53

Re: Astma

A je nieco na prirodnej baze aby som nemusel pouzivat sprej na astmu na rozsirenie priedusiek resp. na lahsie dychanie?
Serapeptozu beriem uz snad mesiac ale ziaden efekt nebadam smile

Naposledy upravil: kosican0 (2014-10-12 12:14:16)



54

Re: Astma

Spray zs okamzitym ucinkom  zatial neviem nahradit,lebo potravinove doplnky sa beru ustne obvykle, ale je viacero pomocnych na pluca, co adresuju astmu a postupne regeneruju pluca.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-13 00:19:29)



55

Re: Astma

Ahoj tak mozes prosim poradit o ake pripravky sa jedna a hned radsej aj odkaz na ne aby som dlho nehladal

Ja zatial beriem serappetozu a acc Long  mam objednany Cordyceps. Na imunitu beriem tabletky Luivac.
Ja neviem ale hlieny nevykaslavam a ani nemam nejaky kasel (len naozaj vynimocne zakaslem) len sa mi tazsie dycha. Avsak ked som bol na plucnom tak spirometriu mam v norme smile tak neviem kde je chyba.
Dakujem



56

Re: Astma

Nuz ja nevidim do tvojich pluc a neviem ake tam mas poskodenie.
Moze to byt dokonca aj, ze mas vyssiu zrazanlivost krvi a cievky v plucach mas pokryte fibrinmi a tie znemoznuju rychly pristup kyslika do krvi.
Davka serrapaptazy je 3 x 120 000 IU, davka NAC je 2 x 600 az 1200 mg.
Davka oreganoveho oleja musi obsahovat 3 x 200 mg carvacrolu, takze pozeraj najma na produkt firmy NOW, kde toto dostanes v 3 x 2 kapsule s jedlom denne.
Ak mas nejaky zapal(malo by sa to ukazat na zapalovom faktore) tak ber protizapaloce, tj nielen serrapaptazu, ale aj surcuminoidy a boswelin.



57

Re: Astma

Nuz ja nevidim do tvojich pluc a neviem ake tam mas poskodenie.
Moze to byt dokonca aj, ze mas vyssiu zrazanlivost krvi a cievky v plucach mas pokryte fibrinmi a tie znemoznuju rychly pristup kyslika do krvi.
Davka serrapaptazy je 3 x 120 000 IU, davka NAC je 2 x 600 az 1200 mg.
Davka oreganoveho oleja musi obsahovat 3 x 200 mg carvacrolu, takze pozeraj najma na produkt firmy NOW, kde toto dostanes v 3 x 2 kapsule s jedlom denne.
Ak mas nejaky zapal(malo by sa to ukazat na zapalovom faktore) tak ber protizapaloce, tj nielen serrapaptazu, ale aj surcuminoidy a boswelin.
Infekcie v plucach su casto aj hlienove(kvasne a hnilobne) ako napr aspergillus pneumoniae, tieto zialbohui lekari dost malo poznaju a nemaju na ne aj tak poriadne lieky.Oreganovy olej, tj vlastne carvacrol je na ne dost ucinny. Oreganovy olej sa da aj inhalovat, 2 kvapky na papierovu trunku, napr z kuchynskych uterakov a duchat cez nu ti da oreganovy olej aj do plucnyc alveol a hlenu a potlaci tieto v hliene a z hlienu zijuce mikroorganizmy.



58

Re: Astma

Ahoj, serrapaptazu beriem 3 x 120 000 IU ale po 6 tyzdnoch nevidim ziadne zlepsenie - nevykaslavam vobec hlieny - neviem ci je to spravne alebo nie. Dycha sa mi rovnako tazko a musim pouzivat kortikoidny sprej na lahsie dychanie a roztiahnutie dychacich ciest.
Teraz zacinam brat Cordyceps . Oplati sa brat Cordiceps ked nevykaslavam hlieny? Resp. mam vobec pokracovat v uzivani Serrapaptozi ?
Dakujem za radu



59

Re: Astma

Nuz pouzivsj aspon jednu serrapeptazu ale viac adaptogenu, Cordicepsu, lebo mas zrejme poskodene pluca, takze ich potrebujes regenerovat.
Skus  ci ti nepomoze Quercitin( 3 x 600 mg) alebo curcuminoidy 2 x 1 gram( dr Best Curcumin, phytosome od firmy Meriva),oba najdes v Iherb.com
Quercitin je proti vzdusnym alergiam a antihistaminicky, a curcuminoidy su zase protizapalove  a tiez ciastocne antihistaminicke

Naposledy upravil: RNG (2014-11-03 22:59:23)



60

Re: Astma

Tie balenia sa lisia len v pocte kusov? Len pre istotu aby som nemal problem s balikom na hranici.
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=1
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=3
Takze podla vsetkeho nemam zahlienene priedusky ale co som mal opakovane zapal priedusiek mohlo dojst k poskodeniu priedusiek?
Takze prejdem na 1x120 000 serrapaptozu a Cordiceps a tie nasledujuce co si mi dnes poradil objednam. Dakujem
este sa chcem poradit lebo budem doobjednavat Cordiceps. Je tento dobry alebo sa poobzerat po inej znacke?
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Ultr … l&ic=2

Naposledy upravil: kosican0 (2014-11-03 23:28:51)



61

Re: Astma

To je ten isty produkt v roznych baleniach. Samozrejme vacsie balenie je lacnejsie na kapsulu.
Ten vytazok z cordycepsu od dr Best je velmi kvalitny.
Alebo mas tiez vyborny Tibetsky , tiez vytazok ,od firmy Paradise herbs
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Tib … l&ic=4
Ti zarucuju vytazovanie len prirodzenou cestou, bez pouzitia chemikalii.



62

Re: Astma

RNG napísal(a):

To je ten isty produkt v roznych baleniach. Samozrejme vacsie balenie je lacnejsie na kapsulu.
Ten vytazok z cordycepsu od dr Best je velmi kvalitny.
Alebo mas tiez vyborny Tibetsky , tiez vytazok ,od firmy Paradise herbs
http://www.iherb.com/Paradise-Herbs-Tib … l&ic=4
Ti zarucuju vytazovanie len prirodzenou cestou, bez pouzitia chemikalii.

Dobry den, ako dlho sa moze serapeptoza a cordiceps uzivat?
Resp. oplati s a ich uzivat ked aj po 4 mesiacoch uzivania nebadam nejake zlepsenie?



63

Re: Astma

Serrapeptaza a cordyceps sa mozu pouzivat neobmedzene dlho. Ale napr na mykoplazmy to nepomaha, na to by som ti radil brat extrakt z olivovych listov. Tak isto ak mas plucne chlamidie, tak treba okrem uvedenych pouzivat aj kvapky samentom, coumanda a banderol.
Povodne si mi tvrdil, ze mas len astmu, nie mykoplazmy ani aspergily pneumoniae, ani chlamidie pneumoniae.
Takze asi nieco z tych musis mat, ked ti serrapeptaza a cordyceps nestacia.

Mozes skusit brat aj quercitin, 3 x 600 mg, ked mas astmu ako dosledok vzdusnych alergii



64

Re: Astma

Podla poslednych vysledkov: Krv negativne, vytery z nosa hrdla negat. vysetrenie hlienu na K+C a neviem naco este negativne.
Krv chlamidie negat. su tam enjake protilatky ale presne neviem to pomenovat nemam spravu u seba. Ale lekar vrvael ze mam zo spirometrie stiahnute male dychacie cesty. Tiez mam nejaky mensi nalez na plucach ale ze udajne to nic nieje ale mam ist vo february na kontrolny snimok.
Pocas Vianoc som bral antibiotika lebo som kaslal a mal teplotu ale preslo to teraz v podstate som vynechal uplne tabletky Montelukast , neberiem ziaden sprej neberiem ani na alergiu nic beriem len Cordiceps a Serrapeptozu. Snad mi pomohli tie doplnky na prekonanie nachladenia.



65

Re: Astma

Nuz ja nweviem nakolko by som sa spoliehal len na bezne lekarske nalezy, napr aspergillus pneumoniae, co zije v hlienoch a z hlienov je nepriamo atb podporovany a tak sa moze stat, ze ma clovek nekonecny kasel a zahlienenie.



66

Re: Astma

pan rng, uz niekolko rokov mam diagnostikovanu astmu, na ktoru uzivam sprej Tilade a Ventolin, ktory mam uzivat pri zhorsenom stave a taktiez mam brat tabletky Montelukast. Priznam sa, ze tie spreje uz roky neuzivam, teda na zaciatku som ich uzivala, ale postupne som prestala, totiz, skoro vzdy po aplikovani toho spreja, som sa cela roztriasla, tocila sa mi nejaku dobu hlava, bola som oslabena a tazko mi bolo udrzat v sebe sprej, pretoze po jeho vdychnuti ma drazdilo na kasel a skriabalo cele hrdlo. Jedine, co som uzivala boli tie lieky Montelukast. Teraz ale budem uzivat vami odporucany Quercetin, ktory ste mi poradili namiesto antihistaminik a chcem sa opytat, ci mi tento doplnok dokaze pomoct aj v liecbe astmy, alebo je potrebne este uzivat nejaky iny doplnok. Viete mi prosim poradit pan rng?



67

Re: Astma

Astma je dosledok poskodenia pluc roznymi mikrobami, najma tymi, co ziju v hlienoch a z hlienov.

Preto prva zalezitost je odhlienovanie a potlacanie tychto lekarmi casto nepovsimnutych infekcii.

Potlacanie histaminickej reakcie nijak nepotlaca mikroby, len adresuje symptom ich skodenia telu. Tj serrapeptaza, a oreganovy olej v kapsuliach(netericky, produkt firmy NOW), pripadne aj kvapkanie roztoku citricidalu do nosa proti kvapockovym infekciam, co su stale okolo nas.

Na hojenie pluc po potlaceni hlienov a infekcii co v nich su odporucam najma adaptogen cordyceps, 2 az 5 gramov denne, alebo silnejsi vytazok z neho, samozrejme v mensich davkach.



68

Re: Astma

Dakujem.
1. citricidal si mam nakvapkat do nosa vecer? alebo je je jedno v aku hodinu pocas dna to spravim?
2. kolko kvapiek do jednej nosovej dierky mam dat?
3. poradite mi prosim, aky adaptogen cordyceps si zadovazit?



69

Re: Astma

diana5 napísal(a):

Dakujem.
1. citricidal si mam nakvapkat do nosa vecer? alebo je je jedno v aku hodinu pocas dna to spravim?
2. kolko kvapiek do jednej nosovej dierky mam dat?
3. poradite mi prosim, aky adaptogen cordyceps si zadovazit?

1. citricidal si mozes kvapkat kedykolvek pocas dna a najlepsie co najviac zaklonenou hlavou dozadu, aby sa to dostalo hlboko do tych dutin.
2. Mozes si ho kvapkat podla potreby, aspon 3x1 az 2 kvapky do kazdej nosovej diery.
3. Pozri na tento vytazok: http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Ultr … l&ic=2



70

Re: Astma

Detto



71

Re: Astma

Zdravim smile
Pan rng, taka otazocka, liecba doplnkami : serrapeptasa+cordyceps+oreganovy olej, je postacujuca pri liecbe astmy?
Neviem totiz ci radsej pouzivat aj spreje, alebo nemusim.
Dakujem.



72

Re: Astma

Spraye su na okamzite odstranenie, kratkodobe, dusenia sa. Ale problem okolo astmy nevyriesia a postupne budu stracat ucinok. Astma moze byt aj nasledok alergenov v vzduchu, na co odporucam pouzivat najma quercitin a bromelain.



73

Re: Astma

Zdravim pan rng.
Pan rng, cordyceps mozem uzivat sucasne so serrapeptasou a oreganovym olejom? alebo mam nejaku dobu pockat a potom nasadit cordyceps? Doteraz som to pouzivala sucasne, ale az teraz ma napadlo, ci to robim spravne a viete mi este prosim poradit silnejsi vytazok, ako je cordyceps? Dakujem.



74

Re: Astma

Mozes to brat akokolvek, aj dokopy.
Cordyceps prichada standardizovany, tj pomerne silny garantovany  vytazok s toho praveho ucinneho  Himalajskeho
http://eu.iherb.com/Doctor-s-Best-Ultra … gie-Caps/6



75

Re: Astma

Dobry den,
moja mama asi pred 3 týždnami  zjedla kapsulu oreganoveho oleja nalačno a
odvtedy ju bolí žaludok v epigastriu - neviete čo by to mohlo znamenat ?
v žlčniku ma aj žlčnikovy kamen- doktor jej tvrdil že to má zo žlčnika,
gastroskopiu sa nepodarilo spravit, čo by na to mohlo pomoct ?
dakujem



76

Re: Astma

Oreganvy olej je silne korenie, a preto sa bali do enterickych kapsul, co by sa mali rozpustit az v crevach. Ak sa to rozpusti uz v zaludku je dokaz malo alebo vobec ziadnych kyselin v zaludku.
Bolest mohla byt povodne v zaludku, ale po par hodinach to je zo zaludka von tj jedna sa o bolest zo zlcnika.

Naposledy upravil: RNG (2016-02-23 20:26:06)