101

Re: Ako obísť colné poplatky

Ak si rozdelim objednavku z iherbu na viac malych balikov do 22 eur, budu to brat ako jeden, aj ked asi budu vidiet, ze ich doslo viac, alebo to proste nemozu preclit?

Dalej, ze odkial do hodnoty balika zaratavaju aj postovne... ze z coho to vyplyva. Musi to byt niekde definovane takto a nikde som to nenasiel. Vlastna hodnota balika je hodnota bez postovneho. To som niekde videl napisane. Ale oni to nazvali hodnota balika. Kde je definovane, ze za hodnotu balika sa povazuje vlastna hodnota balika + postovne. Nikde som to totiz nenasiel.



102

Re: Ako obísť colné poplatky

DPH je 18 az 20%, clo moze byt od 12% vys. Musis  si vzdy preratat celkove, co ta objednavka bude stat, tj cena doplnkov, plus postovne plus podla aplikovatelniosti DPH a clo.
Obidenie sa nemusi niekedy financne vyplatit.
napr pri objednavani ectraktu z olivovych listov,extraktu z yamu vo vacsichj mnozstvach  najma pri vypredaju zo swansonvitamins mozes kupit celkove lacnejsie, aj s ich vysokym postovnym a Slovenskej DPH, nez po mnoho malych objednavkach z iherb.com vyrobkov z nizsimi obsahmi ucinnych latok a vyssou cenou.



103

Re: Ako obísť colné poplatky

Potrebujem velmi surne 1 doplnok z iherbu- cena cca 11 eur, ak dam tu moznost dopravy UPS- najdrahsie postovne, tak mi to pride rychlo do Bratislavy do 2 až 5 dni ?- bez toho aby  to ostalo na colnici?

Pytam sa lebo som takto este neobjednavala a ide tu o čas.


Teda ak je ta cena do 22 eur bez postovneho cez UPS, tak by to nemalo ostat na colnici ?


A v tej objednavke pisu ze neuvadzajte PO BOX to myslia poštove  smerovacie čislo?

Naposledy upravil: shirley88 (2015-01-03 08:11:24)



104

Re: Ako obísť colné poplatky

Mozno.Drzim palce.
PO Box je schranka na poste. Mnohi ludia miesto uvadzania svojej vlastnej adresy si objednaju schranku na poste, ktory si chodia osobne pravidelne vyberat. Tak zostava ich skutocna  adresa vlastne anonymna. Neviem, co take nieco vobec na Slovensku je.



105

Re: Ako obísť colné poplatky

No tak som to objednala cez UPS a prisiel mi mail ze to ostalo na colnici
a mam podpis. splnomocnenie  firme Slovak Parcel Service k zastup. pri
colnom prejed. zasielky.
Je to v poriakdu ked na konci je -splnomocnenie je na dobu neurčitu?



106

Re: Ako obísť colné poplatky

Tu ti velmi neporadim, lebo colne predpisy a regulacie na Slovensku sa casto menia.
Colnica ti lemn oznamila, ze niekto ti musi prejednat colne a oni odporucaju Slovak Parcel service,  a ziadju tvoje vyjadrenie, ci s tym suhlasis a potvrdit to podpisom.
Tym zaroven, kedze sa jedna o povolenie" s dobou neurcitou" ti pojdu aj ine baliky cez Slovak Parcel Service ako tvojho zastupcu pri colnom jednani.



107

Re: Ako obísť colné poplatky

OK dakujem.
A tiez mam podpisat ze sa "deklarovany tovar neobsahuje" koenzym Q10- nenachadza sa tam koenzym Q10 , len sa čudujem že koenzym Q10 sa nemoze
objednat zo zahranicia?



108

Re: Ako obísť colné poplatky

Nuz ako vidim, farma mafia tu zasahuje coraz viac.



109

Re: Ako obísť colné poplatky

farma mafia - pekne ich volate   big_smile



110

Re: Ako obísť colné poplatky

Nuz nie je to nazov, co som si vymyslel, je to nazov co som prebral od roznych lekarov, co liecia alternativne, bez farmaceutickych liekov a su farmaciou za to velmi prenasledovani



111

Re: Ako obísť colné poplatky

RNG napísal(a):

Nuz nie je to nazov, co som si vymyslel, je to nazov co som prebral od roznych lekarov, co liecia alternativne, bez farmaceutickych liekov a su farmaciou za to velmi prenasledovani


farma mafia asi nehra fair play- mohli by aspon nechat tych kt. nechcu  od nich liečbu, aby sa liečili inač, ale  to im nevyhovuje



112

Re: Ako obísť colné poplatky

Ziadny monopol nehra fair, kiazdy z nich sa snazu len o jednu vec, ziskat co najviac. A pouzuije na to akekolvek nastroje, aj nasilie , dokonca aj odstrani ludi akokolvek, ked nevie ine riesenie.



113

Re: Ako obísť colné poplatky

Ponúkam na predaj výživové doplnky z USA, ktoré už nestihli pomôcť tam, kde mali. Predávam nasledovné:
Chaga od Planetary Herbals, 1000 mg, 120 tablets - cena 24 Eur (mám 2 balenia)
Paw Paw Cell-Reg, 180 capsules - cena 47 Eur (mám 1 celé balenie a druhé otvorené, v ktorom zostalo 163 kapsúl - predám za zvýhodnenú cenu)
Cordyceps od Now Foods, 750 mg, 90 vcaps - cena 17 Eur (mám 2 balenia)
Beta-Glucans with ImmunEnhancer od Now Foods, 250 mg, 60 veg capsules - cena 16 Eur (mám 1 celé balenie a ďalšie otvorené, v ktorom je 46 kapsúl - zvýhodnená cena)
Artemisinin od Doctor´s Best, 100 mg, 90 veggie caps - cena 26 Eur (mám 1 balenie)
Lactoferrin od Jarrow Formulas, 250 mg, 60 capsules - cena 23 Eur (mám 1 balenie)
Ellagic Active od Source Naturals, 120 mg, 60 tablets - cena 14 Eur (mám 2 balenia)
ParaGone (Advanced microorganism detoxification program) - cena 32 Eur (mám 2 balenia)
V prípade záujmu ma môžete kontaktovať na e-mailovej adrese zuzana.bocakova@gmail.com, alebo telefonicky na 0904163297. Zuzana



114

Re: Ako obísť colné poplatky

Uprimnu sustrast.
Mozno to pomoze niekomu inemu, co nema telo este natolko znicene rakovinou alebo roznymi onkologickymi procesmi.



115

Re: Ako obísť colné poplatky

Neviete niekto či stále je to tak že sa dá objedn. z iherbu do 30 eur bez poštovného, bez toho
aby to zadržali na colnici- davnejšie tu niekto písal, že to tak je, že sa nechcu
baviť s tými malými  objednávkami  ? Ja som zatial objednavala len do 22 eur,
bez poštovného, aby to neostalo na colnici.

Ďakujem.



116

Re: Ako obísť colné poplatky

.



117

Re: Ako obísť colné poplatky

Asi pred 2 tyzdnami  mi prišla bez zadržania kniha za 24 eur.



118

Re: Ako obísť colné poplatky

Ahoj shirley. Tá legislatíva v tomto konkrétnom prípade (do 22 eur) nie je až tak represívna a berie sa to len ako "cca". Oni sa tam tiež nemôžu zdržiavať so všetkým + striktne všetko nad 22 eur preposielať na preclenie, nakoľko je to tiež nejaká činnosť + papiere, atď. Mne prišlo už mnoho vecí, napr. aj z iherbu, ale aj z inakade, ktoré mierne prekročili hranicu 22 eur a bolo to OK.

Ale napr. mám osobnú skúsenosť, že ak som chcel vyslovene "nakúskovať" väčšiu objednávku do viacerých menších, a išlo toho veľa po sebe, tak pri tom boli už veľmi dôslední, ak to jednotlivo prekračovalo tých 22 eur! smile

ahoj



119

Re: Ako obísť colné poplatky

Nuz ked tie baliky "rozkuskovane" prechadzaju colnicou v ten isty den, tak si to colnici vedia zratat...
MY v USA napr mozeme prejst cez colnicu pri navrate zo zahranicia s tovarom za 300 dolarov  na kazdu osobu, bez cla a mozem to robit aj kazdy den



120

Re: Ako obísť colné poplatky

Ahoj RNG - hej, tak, ako píšeš. Keď majú podozrenie (alebo je to evidentné) tak si vedia domyslieť, o čo ide...a na druhú stranu ak je to napr. len sem tam nejaký balík, tak to pustia aj vo vyššej hodnote. Ja mám rekord aj cca 30 eur bez problémov - čo však ale nie je pravidlo, pretože na druhú stranu mi raz zadržali balík za 23,60 eur...

čaute

Naposledy upravil: radim (2015-06-01 09:00:13)



121

Re: Ako obísť colné poplatky

.



122

Re: Ako obísť colné poplatky

AHOJTE Ľudkovia toto niekto skúšal???
http://www.a-herb.com/Contact-Us-a2_0.htm a čo hovoríte pán RNG na toto ??? Stačí to zloženie? je to OK?
http://www.a-herb.com/Bilberry-Extract- … s-d362.htm



123

Re: Ako obísť colné poplatky

4:1 extrakt mi vela mepovie o obsahu antioxidantov, tj antokyanidov, ktore sa nachadzaju najma v semienkach billberry. A to mi povie, ze 1 kapsula, 300 mg obsahuje v sebe tolko, ako 1.2 gramu cucoriedok. Takze je to poriadne drahe.



124

Re: Ako obísť colné poplatky

Prisiel mi list, ze balik ostal na colnici ako postupovat. Dakujem



125

Re: Ako obísť colné poplatky

jednoducho, postupuj podla instrukcii na papieri, ktory ti prisiel.

vpodstate im treba poslat (mailom, na adresu na papieri) doklady, cim viac, tym lepsie: potvrdenie objednavke od obchodnika, potvrdenie o transakcii z banky (internet banking screenshot bude stacit). vsetko to posli do jedneho mailu a uved, ze posielas doklady k zadrzanej zasielke so skladovym cislom XXXX (na papieri).

ceny mas v USD, ale colnici kazdy tyzden generuju svoje kurzove listky, ktorym prepocitavaju ceny.

tak ako tu uz bolo povedane:
- hodnota TOVARU (do hodnoty tovaru sa cena dopravy nepocita) pod 22eur (kurz plati ten, ktory je aktualny v den colneho konania) - neplatis nic a poslu ti to na postu
- hodnota TOVARU  nad 22 eur a pod 150eur = +19% k cene tovaru a dopravy
- hodnota TOVARU nad 150eur = +19% +X% (X= percento vyjadrujuce colnu prirazku podla tabuliek tovarov)

v pripade colneho konania (ak budes nieco platit) je od zaciatku roka este manipulacny poplatok za konanie okolo 3.50eur

zderstvo, ale treba ho mat na mysli, ked chces nieco lacno objednat. treba trochu predtym rozmyslat a vypocitat si, kolko si clovek na colnici priplati a podla toho rozdelit objednavku na niekolko mensich.

a este jedna vec: colnici baliky zachytavaju nahodne, alebo ak je prilis velka/tazka, pripadne ked sa im paci obrazok z RTG skenera. niekomu neodchytia balicek nikdy, niekomu kazdy.

Naposledy upravil: m3tr (2015-11-16 14:28:59)



126

Re: Ako obísť colné poplatky

m3tr dakujem poslala som tie instrukcie nakoniec mailom, balik ma vysiel nad 56e a colne polplatky spolu vyse 14e otras, fakt sa oplati objednavat v nizsej sume



127

Re: Ako obísť colné poplatky

Nuz co sa da robit, colnici su rozni a clia to rozne. Ja som ako obchodnik povodne kedysi platil medzi 10 az 11 %, samozrejme vo velkom,, kedze som posielal do svojich obchodov objednaky vyse 5 tisic dolarov tisic dolarov mesacne. Na to som musel platit dokonca colneho deklaranta



128

Re: Ako obísť colné poplatky

Ahojte. Chcem vám len v krátkosti ozrejmiť, že colníci samotní za to nemôžu, že zadržiavajú balíky, otvárajú ich a vyrubujú DPH a CLO, takže nebuďte nahnevaní na konkrétnych colníkov, proste len konajú svoj prácu, ktorú majú v popise práce. Proste sú to príjmy pre štát a EÚ a aj tak kupujeme tieto doplnky lacnejšie ako u nás v lekárňach a sú hlavne kvalitnejšie.



129

Re: Ako obísť colné poplatky

.