51

Re: kvalitna pitna voda

RNG, viem, že používaš na úpravu vody destiláciu a toto som sa dnes dočítala, vraj destilácia, ten proces varenia vraj dokonca zvyšuje toxicitu niektorých chemikálií vo vode:

http://articles.mercola.com/sites/artic … rview.aspx

The process of distilling actually worsens the presence of these extremely toxic contaminants in your water because anything that vaporizes at a lower temperature than water, such as volatile organic compounds (VOC's and trihalomethanes (THM's), will also be boiled and condensed. Sure, the heavy metals are left behind. Lead, for example, will not vaporize. But chlorine will change into chloroform during the distillation process, and will be present in your distilled water.

So, not only will distillation not remove one of the most significant toxins in water, which are the DBPs, it may actually deliver a more concentrated dose of them. AND, you're also drinking whatever chemical or metal contaminants the water has dissolved out of the container it's stored in!

Distillation also will not effectively remove fluoride, another dangerous element added to most water supplies. Distillation can remove an estimated 55-60 percent of fluoride, but the rest will get transferred

Naposledy upravil: bludicka (2014-11-26 14:38:11)



52

Re: kvalitna pitna voda

Nuz moja destilacka ma uhlikovy filter, cez ktory prekvapkava voda, takze o prchave latky(VOC) nemam obavy, ani o chlor, ktory sa aj tak zvacsa odplyni pred zaciatkom varenia vody. To ise patri na flor, ktory sa zachyti tiez v uhlikovom filtri.



53

Re: kvalitna pitna voda

Ale tá voda prekvapkáva tým uhlíkovým filtrom spravidla až po destilácii. A väčšina domácich destilačiek má len taký primitívny uhlíkový filter. A obsahom tej diskusie práve bolo, že destilácia robí mnohé chemikálie toxickejšie a čokoľvek, čo sa odparuje pri nižšej teplote ako voda, tak skončí vo výslednom produkte a chemikálie sú tam ešte v koncentrovanejšej forme.

Inak, čo sledujem posledné články o úprave vody, tak sa začína dosť odkláňať od názoru pitia destilovanej a osmózovej vody, u väčšiny ľudí - čo nejedia doplnky výživy, nepijú denne zeleninové šťavy, tak aj tie minerály vo vode, nech sú aj v tej anorganickej forme, majú pre nich význam a pitie demineralizovaných vôd u nich len prehlbujú minerálne deficity.



54

Re: kvalitna pitna voda

Ludia a zvierata boli miliony rokov navyknuty na cistu dazdovu vodu, ktora je blizka destilovasnej. Studne sa zacali kopat a vrtat az celkom nedavno v historii a mineralne vody pit az pred asi 300 rokmi.
Chlor sa pozitivne odparuje ovela skor, ko sa voda vari takze sa nemoze dostat do kondenzatu=destilovanej vody. Nakoniec keby tam bol alebo ine rozpustene materialy, tak by ta voda nemohla citat na TDS meraci pod 0.5 ppm, tj 0.5 miligramu na liter dokopu vsetkych rozpustenych promesi.
Destilaciuou sa nemoze vytvarat viac latok, nez tam povodne bolo, prave naopak je tam radove menej, tj voda je nepomerne cistejsia.
Nakoniec je na to hromada firemnych dat, kde robili rozbor destilovanychvod na rozne toxiny ako fluor, chlor, brom, nitrosaminy, a  organicke zluceniny halogenov.
A nic take, ako to pise dr  Mercola tam nebolo namerane. Takze argumenty dr Mercolu v tomto pripade neplatia. Ja si ho sice vazim ako vyskumneho lekara, ale nie vo vsetkom musi mat pravdu.
Co sa tyka toho zasobovania mineralmi z vody, tak bezna makka voda ich obsahuje tak mizivo, ze ci tam su alebo nie su nerobi ziadny rozdiel. Ako som uviedol uz mnohokrat telo potrebuje denne 2000 mg  sodika, 2500 az 4000 mg draslika, 1500 mg vapnika, 800 mg horcika atd.
A bezna makka voda, co ludia piju z vodovodu ma salinitu(obsah mineralov) od 50 do 120 mg na liter, tj zhruba nic. A aj to v anorganickej, pre telo slabo absorbovatelnej forme.

VODA NIE JE ZDROJ MINERALOV, PRAVE NAOPAK, PREBYTOCNE(NESPOTREBOVANE) Z TELA VYMYVA.



55

Re: kvalitna pitna voda

Verím všetkému čo nám radíš,RNG,ale mám nedobrú skúsenosť s destilovanou vodou ,keď ju pijem dlhší čas,pár mesicov asi 3 l denne,začnú ma veľmi bolieť svaly a kľby , keď potom prejdem na minerálnu vodu magnéziu za pár dní to postupne prejde.Možno nemám v strave dosť minerálov ktorá by vyrovnala možný deficit.Moja otázka znie,čím ju obohatiť a v akom množstve aby mi nespôsobovala problémy



56

Re: kvalitna pitna voda

Nuz ked mas zle travenie a nedostavas dostatok zivin, v tomto pri[pade najma draslika horcika a vapnika z jedla aj to malicko, co je v mineralizovanej vode moze robit rozdiel. Najma ked sa jedna o velmi silne mineralizovane vody
. Zialbohu ked mas zle travenie a absorbciu, nechybaju ti len rozne mineraly ale aj kopa inych zivin a to sa postupne prejavi v stovkach roznycch zdravotnych problemov
Ja osobne zriedka pijem len destilovanu vodu, lebo si do nej pridavam napr kalinat(KHCO3) kedze mame aj tak malo draslika v jedle a pomaha to telo alkalizovat. A tiez mikrovlakniny, rozne formy vitaminu C a podobne, tj uz vobec nehovorime o destilovanej vode ale cistej a obohatenej podla, potreby.
Ale na absorbciu a zabudovanie vapnika a horcika do kostry odporucam v prvom rade brat extra vitaminy D-3 a K-2, bez ktorych je aj absorbcia aj zabudovanie radove nizsie.



57

Re: kvalitna pitna voda

ok,ďakujem,ale kalinát mám dať do vody ktorú pijem cez deň? ,si písal že len mimo jedla s odstupom pár hodín.S jedlom nepijem ale beriem za jedlom doplnky,aj D3 a MK7 samozrejme a po glgoch popíjam aj napr.hodinu po jedle.Nezneutralizuje mi to kyselinu v žalúdku a nenaruší sa mi tým trávenie ? resp.koľko kalinátu cca na liter vody aby bola mineralizovaná ale súčasne nenarušovala trávenie ? Dávam do nej ešte Ester C .



58

Re: kvalitna pitna voda

ešte ma napaldo či nedávať do nej soľ,morskú alebo lepšie himalájsku,len neviem koľko?



59

Re: kvalitna pitna voda

Vodaa odnasat splodiny a prebytocne latky z tela, nie prinasat, aj ked to sa da, ako mas napr v pripade u mna.
Sol , tj NaCl v ziadnom pripade nepotrebujes, lebo je jej dnes  aj tak uz  v  jedlach privela



60

Re: kvalitna pitna voda

ešte prosím ťa odpoved na príspevok 57



61

Re: kvalitna pitna voda

Ked si das do dvoch litrov  vody na pitie 1 gram kalinatu(1/4 kavovej lyzicky), mas koncentraciu 500 ppm(500 mg na liter) co je uz stredne mineralizovana voda, tj ovela viac, ako bezna vodovodna, ktora maobsah 50 az 120m ppm roznych soli.. Pricom ked to vypijes na mnoho davok pocas celeho dna, velmi si zaludok neodkyslis



62

Re: kvalitna pitna voda

Tak to tak skúsim,ďakujem ti .



63

Re: kvalitna pitna voda

OK