1

Téma: Pripravok Mood Support a Kava kava

Ahoj RNG chcel by som sa stebou poradit ohladom toho co brat na svoj problem.
Uz asi 10 rokov trpim na socialnu fobiu - v spolocnosti ludi sa citim neisto a mam velmi nepriemne pocity, neviem vyjadrit svoj nazor pred ludmi, prilisne potenie atd atd...
V zaciatkoch som to mal horsie..momentalne uz mavam aj pekne dni kedy sa to az tak neprejavuje.Pripisujem to mozno aj tomu ze pravidelne beriem velke davky B-komplexu, plus magnezium a slnecny vitamin D3 a taktiez pijem zeleny caj.mam vsak pocit ze to stale nieje uplne ono lebo priblizne raz do mesiaca mam par dni takych ze neviem co so sebou- vratia sa mi nepriemne pocity, najradsej by som sedel len doma a nikam nechodil.
Preto som sa rozhodol pridat nejaky dalsi doplnok.Nasiel som toto:

http://www.nowfoods.com/Mood-Support-90 … psules.htm

Su to vlastne takmer vsetke latky ktore odporucas vo svojich prispevkoch v jednom pripravku.Myslis ze by to mohlo byt dobre ?

A taktiez by som rad poznal tvoj nazor na rastlinku Kava Kava...k nej si sa hadam dosial este nevyjadril..Ludia pisu ze je dobra na fobie,stres a podobne no mne to pride uz takmer ako nejaka droga..skus mi prosim napisat svoj nazor.


Dakujem za tvoje odpovede.



2

Re: Pripravok Mood Support a Kava kava

Skus a napis. Osobne odporucam ovela vacsie davky ale ked mas problemy len raz za mesiac a mierne, mozno ti to bude stacit.
Kava kava, tj kavalactony co obsahuje je znacne ukludnujuca, bola pouzivana v Tichomori, ked sa bojovnikom rozprudili vasne a tak ritualne pili odvar z toho korena a obvykle ich to natolko ukludnilo, ze sa predislo zbytocnym bojom.
Urcity cas to FDA zakazala, ale na natlak najma ostrovanov, kde to bolo ritualne  a bez dostatocnych dokazov o skodlivosti to mnohi doplnkari znova predavaju.
AWA, tak to nazyvaju ostrovania ale zaroven uspava vo vyssich davkach.

Skor odporucam L-theanine, 2 x 400 mg, lebo ta tiez ukludnuje, ale neuspava.

Moja zena pri roznych stresovych situaciach pouziva vytazok zo St Johns Wort, v davke 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, ako to najdes v 3 kapsuliach napr firmy Paradise Herbs.
Ucinok je asi za 1.5 hodiny a trva vyse 8 hodin. 
Nie je to navykove a odporucam to brat len ked je to treba a maximum jednu narazovu davku denne.. Adresuje to rozne neurotransmitery tj ucinok je SSRI, SNRI, ucinkuje na hladinu dopaminu aj GABA ciastocne.
Tj je to ovela sirsie spektrum, nez bezne lieky a naviac bez skodlivych postrannych ucinkov  a ucinkujuce za chvilu.



3

Re: Pripravok Mood Support a Kava kava

Dobry den pan RNG. Na vase rady som vyskusala st johns wort, sice nie ako ste kazali,ale 2x denne 300 mg a celkom sa mi polepsilo, depresia bola miernejsia,aj uzkost. Potom som si povedala ze vyskusam 5-htp 1x100mg- to v podstate porazilo moje smutne nalady, a som s produktom spokojna ale uzkost sa vratila sad. Brala som k tomu L-theanin 2x200mg ale ziadny ucinok. Preto sa chcem spytat,co na uzkost by ste mi poradili brat k 5-htp. Mam socialnu uzkost, uzkost z cestovania a nutkave myslienky- co bude, ako to zvladnem ked pride taka situacia.  Vyrazne tiez pocitujem stres a mam psychosomaticke problemy. Som studentka. AD postupne vysadzam, beriem 1x za 2 až 3 dni valdoxan (norepinephrine-dopamine disinhibitor). Dakujem Vam za vsetky mozne rady a ochotu poradit. VDAKA VAM mi je lepsie co sa tyka depresie a verim ze to tak bude aj co sa tyka uzkosti. Pekny den smile



4

Re: Pripravok Mood Support a Kava kava

Mozna mas problem s vysadzania valdoxanu.
Ked mas propblem s viacerymi neurotransmiterami, nie len zo serotoninom, tak ti na to 5-HTP nepomoze samoztne, lebo to adresuje len serotonin, pripadne melatonin, co sa zo serotoninu tvori.

Na dopamin je doplnok L-DOPA, na GABA je zlucenina GABA a B-3 pod menom Picamilon.

St johns wort posobi aj na seroronin aj na norepinephrine aj na hladiny dopaminu a GABA v mozgu.



5

Re: Pripravok Mood Support a Kava kava

Dakujem, valdoxan postupne pojde prec, len ja myslim ze gaba mi velmi pomoze, kedze obcas ak mam velky stres,dam si rivotril kvapky tak mi je super. a ten posobi na gaba receptory.

Kde najdem picamilon pomerne lacno? Viete mi hodit link?...

a L-dopa by mohol nahradit valdoxan ktory beriem vecer? Este raz dakujem za odpovede.



6

Re: Pripravok Mood Support a Kava kava

kedze GABA sa vytvara v nasich crevach pomerne vo velkej davke, mozno by ti stacilo si doplnit B-3 vo forme inositol hexaniacinate, alebo  no flush B-3 v davka 500 az 1000 mg,
http://www.iherb.com/Now-Foods-Flush-Fr … &ic=14
a potrebna zlucenina na prienik do mozgu sa ti v tele moze vyrobit.

Najlacnejsi Picamilon je prasok

https://liftmode.com/picamilon-100-gram … Aj1t8P8HAQ

Naposledy upravil: RNG (2015-01-07 21:45:40)



7

Re: Pripravok Mood Support a Kava kava

ja by som potrebovala v podstate prirodnu nahradu benzodiazepinu aspon zatial. mrzi ma ze l-theanin mi neucinkoval.



8

Re: Pripravok Mood Support a Kava kava

Nuz ja by som neradit brat nic podobne benzodiazepinu.Ten totiz skodlivo vsetko v mozgu spomali, tj nazyvam to navykovy oblbovak.,
Na picamilom je davka pravdepodobne aspon  2 x 300 mg, ale neviem, lebo som to zatial pouzil len parkrat v mensej davke. Iste je to individualne takze to treba vyskusat. Na prebytok GABA v mozgu som este nic nenasiel, takze sa to tak lahko neda predavkovat, ako rozne SSRI, co mozu viest k prebytku serotoninu, tj serotoninovemu syndromu.

Ale na ukludnenie je hromada doplnkov ako som uz spomenul pred tym.
A davka L-theaninu je 2 x 400 mg,