1

Téma: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

Tak v skratke, nepravidelne objavovanie sa bolestivych a hnisajucich, vyrazok (neviem to inak nazvat) na pleti, prevazne v oblasti lic a okolia.. Nikde inde na tele (okrem beznych



2

Re: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

Nuz mozu to byt nasledky prieniku roznych mikrobov z pleti, kde sa vzdy nachadzaju prasklinami na kozi dovnutra tela.
Tomu sa da zabranit nepouzivanim vysusujucich mysiel a samponov na tvar a natieranim si tvare napr kokosovym olejom s par kvapkami citricidalu na sterilizaciu a zaroven namastenie pleti. Sucha plet je neprirodzena a praska.
Ale moze to byt aj prejav zamorenia tela, kde sa telo snazi vyhodit cez plet nieco neziaduce.  Tam pomoze napr enzymaticke cistenie. Moze to byt aj z candidy albicans, ktora produkuje hromadu toxinov aj karcinogennych latok, co ma u mnohych nasledok acne a vyrazky, nuz a candidu treba v tele potlacit, inac nam stale skodi. Tj mikrovlakniny, probiotika a obmedzit cukry a vyrobky z bielych muk.

Naposledy upravil: RNG (2014-12-21 13:45:20)



3

Re: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

seklo mi prispevok, mal som namysli

zinok
selen
l lysin
vitamin c
Lactobacilus
aloe vera
colostrum

olive leaf extrakt
jod

toto by tiez pomohlo ?



4

Re: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

To samoZrejme odporucam kazdemu brat, lebo toho mame v potrave primalo podla novsich lekarskych vyskumov a praxe.
Nemyslim tym, extrakt z olivovych listov a colostruim, to beries len v pripade potreby, najma pri roznych nakazach a oslabeni tela.



5

Re: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

existuje nejaky test na tu candidu?
lebo presiel som si aj protikandidovou dietou.. ale aj tak sa o o nejaky cas objavilo, jedine ze by ta candida nejak ozila, alebo bola liecba kratka a nedoliecene..
len je to dost drsna dieta, kde sa tazko kombinuje ranajky/obed/vecera dlhsie ako tie 2 tyzdne..

EDIT:
je to vyrazka o priemere 1 az 2 cm, hlboka..
ide odtial vela krvi a vela hnisu..
akne to nei je, to vyzera inak..

skor ma zaujima, ci to moze byt zapal, alebo oslabena imunita, pripadne parazity (a ine verzie smejdov v tele), alebo nejake alergie, intolerancie, napriklad pri bielkovinovej diete (candida), sa to zhorsovalo, sice to moze byt len zhoda nahod v casovom slede udalosti, ale jest len bielkoviny bez sacharidov atd, to bola tiez riadna "sranda" (odpor k sunke/masu)

asi to moze byt hocico, alebo kombinacia vsetkeho alebo kazdeho -  alebo to moze mat daleko iny prapodivny povod..

Naposledy upravil: Justin Case (2014-12-21 22:31:40)



6

Re: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

Nie je to nahodou ruza alebo bercovy vred?
Daj si do toho zmes cukru, kokosoveho oleja s par kvapkami citricidalu. To mi pomaha na rozne rany a hnisave zapalove loziska.



7

Re: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

No podla obrazku neviem.. Vylucit na 100% to nemozem, ale neviem ci je to ono, kedze rozmery su tam vacsinou daleko vacsie a jedna sa o 26 rokov (co sice asi nie je 100% vylucujuce), kazdopadne tam je drviva velka cast povodom zo chorych zil?

Ten cukor + citricidal + kokosovy olej sa da na kazdu otvorenu, pripadne hnisavu ranu?



8

Re: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

Ked je niektora cast tela nedozivena, po case musi odumriet=bercovy vred. A prave taka zmes jemneho praskoveho cukru s kokosovym olejom a par kvapkami citricidalu hoji otvorene bercove/diabeticke  vredy velmi uspesne.
Ja si davam tu zmes dokonca aj na uzatvorene hnisave vyrazky a zapal a hnisanie v nich prestanu. Totiz cukor a kokosovy olej spolu s citricidalom preniknu aj cez kozu.



9

Re: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

inak toto
http://www.imunita.sk/produkty/imunoglukan-p4h-kapsuly/
myslsi ze je ucinne, alebo tradicne extremne predrazene pripadne davkovanie mizerne ?
hladam nieco take akutne.. na imunitu ale mame doma aj colostrum, sice len kapsule (daju sa otvorit a urobit drink?)



10

Re: Bolestive a (zapalene?) vyrazky na pleti

Ten imunoglukan ma 80 mg kyseliny askorbovej a 100 mg betaglukanov.
Osobne odporucam 3 gramy vitaminu C  pre kazdeho stale,
a v pripade, ze potrebujes posilnit imunitu, tak intenzivna davka betaglukanov je 3 x 500 mg, udrzobna 3 x 150 mg dlhodobo. Moj zdroj je
http://www.iherb.com/Now-Foods-Beta-Glu … l&ic=2
a
http://www.iherb.com/American-Health-Es … l&ic=4
Takze to ti povie moj nazor na ten doplnok dostatocne.
Colostrum v kapsuliach sa da pouzivat tak ako je, nepotrebujes si z nich robit drink, ale intenzivna davka v pripade napr viralneho utoku alebo oslabenia tela je az 2 x 15 gramov.