1

Téma: Nádor pankreasu

Otec 76 ročný ma diagnostikovaný nádor pankreasu čo by ste mi poradili,zatiaľ nebola žiadna liečba? Čo by mal jesť a aké doplnky? Ak by ste mi mohli poslať mail kde by sme komunikovali môj je bagpipes@azet.sk.
Ďakujem vopred pán RTG



2

Re: Nádor pankreasu

Nador a rakovina nie je to iste.Ale v kazdom pripade by som k tomu pristupoval ako k rakovine z hladiska potravinovych doplnkov, tj silne enzymi, jod, graviola, betaglukany,lanovy olej s tvarohom(pozri metodu dr Eleny Budwig, mnozstvo roznych antioxidantov atd. Pozri na ine temy okolo rakoviny.
Rakovina pankreasu je podl;a dnesnych onkologov neoperovatelna a neda sa na nu uspesne aplikovat ani ziarenie ani chemoterapia. Takze ked ju ma, onkologovia ho odpisu, pretoze ine nastroje na liecenie neuznavaju oficialne.



3

Re: Nádor pankreasu

Ešte som sa chcel spýtať či uznávate MMS liečenie.  Na tieto doplnky by ste mi mohli odporučiť internetovu lekáreň? Mohli by ste mi napisať na môj mail bud mail alebo telefon mal by som na Vas viac tych otazok..
Dakujem za ochotu.



4

Re: Nádor pankreasu

Samozrejme ze musim uznat MMS liecenie, ale je to druh chemoterapie, tj oxidacna terapia a to je mimo mojeho pola doplnkov ako som tu pisal uz mnohokrat.
Momentalne asi najlacnejsie  dokopy s postovnym na Slovensko najdes hromadu roznych znaciek cez  www.iherb.com
Ja zijem v USA a nakupujem z roznych internetovych predajni, podla toho, kto co ponuka. Moje oblubene znacky su Swansonvitamins.com, NOW, Puritan's pride a Doctor's best, ale aj ine, ako som povedal podla obsahu a cien.



5

Re: Nádor pankreasu

A ešte MMS nema to nieake vedlajsie ucinky?? Mate s tym aj osobne skusenosti?? Kde by som o tom mohol najst viac info?
Dakujem



6

Re: Nádor pankreasu

Samozrejme chemikalia tak silna ma bocne ucinky. Ale kedze je to vlastne len oxidator, najvacsie ucinky pocitovane su z uvolnenych toxinov zo zabitych mikrobov. Preto na minimalizovanie tejto reakcie(Herxheimer) sa odporuca velmi postupne zacinat z malej davky a postupne zvysovat, podla toho, ako to telo dovoli. Dlhotrvajuce nasledky bratia oxidastorov su samozrejme skodlive telu, prave naopak sa odporucaju antioxidanty na predlzenie zivota celkove. Oxidacia produkuje zrychlene starnutie. Ale ked to pouzivame len niekolko dni, skoda je minimalna.



7

Re: Nádor pankreasu

A kolko by to mal brat a v akych davkach aby sa s toho dostal?? A mal by brat aj MMS1 aj MMS2 ....a ma to viac vedlajsich ucinkov ako chemoterapia??



8

Re: Nádor pankreasu

MMS1 a MMS2 maju voci beznej chemoterapii uplne minimalne skodlive ucinky.. Len trosku extra oxidacie, to je vsetko.
Ja s tym nemam skusenost, riad sa podla navodov tych, co maju s tym skusenost.
Ja radim len potravinove doplnky, tj latky co memaju ziadne skdlive postranne ucinky a zacinam najprv z enzymami, chelaciou a absorbciou, lebo len zamorene telo produkuje tolko rakovinnych byniek, ze sa vytvoria nadory. Zdrave telo ich staci likvidovat.
Az potom adresujem posilnenie tela roznymi doplnkami a citotoxicke doplnky, ktore priamo nicia rakovinne bunky. Je nelogicke znicit len nador, ked sa v tele vzapati vytvori novy.
A lekari poznaju len velke nadory nie stovky miniaturnych/mikroskopickych, ktorym trva nejaky cas, kym sa zvacsia na detekovatelne, tj do viditelnej velkosti.
Ked neobratis v tele procesy tak, ze telo ma schopnost zlikvidovat viac rakovinnych buniek, nez sa vytvara, predlzil si si zivot teoreticky  len par mesiacov, nic viac.
Aj to je pochybne, lebo chemoterapia a operacie oslabia telo a o to rychlejsie sa mozu rakovinne bunky rozmnozovat a rozsirovat.
Mnohi ludia sa dokonca doziju s neliecenymi rakovinami dlhsie, ako ti, co ich maju intenzivne liecene chemoterapiou. To je aj jasny dovod na to, ze vyse 75% US onkologov na sebe nechce mat prevadzanu chemoterapiu, hoci na svojich pacientov ich nutia.

Naposledy upravil: RNG (2011-07-19 23:33:51)



9

Re: Nádor pankreasu

Olej zo semena Nigela Sativa bol ucinny na inac skoro neliecitelnu rakovinu pankreasu a zrejme aj na ine pozri tento navod na pouzitie


   1. One teaspoon of black seed oil mixed with a half teaspoon of raw Manuka honey, taken a half hour before breakfast
   2. One teaspoon of black seed oil mixed with juice from one orange taken in the afternoon between meals
   3. One teaspoon of oil mixed with a half teaspoon of raw Manuka honey, taken before bed

Osobne by som to skusal aj v liposomickej forme, tj zmiesane s jogurtom s pridavkom lecitinu.



10

Re: Nádor pankreasu

Mam s MMS osobnu skusenost. Poviem len tolko, ze nemate co stratit. Pankreaticka rakovina je najhorsia, takze ako povedal RNG, lekari ho odpisu, aj kvoli veku aj kvoli chorobe. MMS brala moja svokra, ma terminalnu rakovinu pluc s metastazami do mozgu. 12 mesiacov dozadu jej predpovedali tak 2-3 tyzdne zivota, mozno ani tolko nie. Vratila sa z nemocnice, zacala to brat, zvracala z toho aj z chemo predtym, co mavala, ale potom to nadavkovala tak, ze to telo zvladlo a nevyzvracala a po 3 tyzdnoch zlepsenie. Lepsie krvne testy. Po 2-3 mesiacoch, nadory zmensene o 1-1,5 cm. Predtym ju museli drzat, inak by spadla a buchla si hlavu a odpadla z tepla. Nemohla jest vobec. Bez cloveka by sa nepohla. Po 2 mesiacoch jej uz nebolo zle z tepla, zacala si varit, zacala chodit aj sama do mesta peso nakupovat. Aj k lekarovi. Dokonca, a toto hovorim o poslednom stadiu rakoviny, kedy uz umierate, chodila na urady veci vybavovat a ked kaslala, ponukali jej zo srandy cigarety. Lebo nevyzerala a ani nikoho nenapadlo, ze ma rakovinu v poslednom stadiu! Je toho 12 mesiacov a zije dalej, chodila kocikovat vnucata atd...Bohuzial, prestala to brat, lebo sa zacala citit lepsie, okrem kasla a vravela, ze MMS jej moc susilo hrdlo. Takze teraz sa jej to vracia, pretoze prestala s MMS.

Ale podla statistik, pri rakovine pluc ked mate metastazy do mozgu, mate mesiac zivota, max.3. Je tomu uz 12 mesiacov a stale zije a bola by potiahla este vela rokov, keby neprestala s MMS. Takze nevieme ako bude, kedze to uz neberie. Urcite nemate co stratit, len to treba poriadne nadavkovat. Pri suchom hrdle treba pit viac vody. Drzim palce. Nevravim, ze ho MMS vylieci, lebo tato pankreaticka rakovina je zla, ale moze mu to zlepsit kvalitu zivota a predlzit zivot aj o niekolko rokov. A taky 76 rocny clovek, no myslim, by bol aj pekny ciel. Drzim palce.

Aj ja som to brala, uplna detoxikacia, kedze nemam vaznu chorobu, mne z MMS nebolo nic, ked som si dala velmi silne, akurat ma bolela hlava. Detoxikovalo ma to a hned som otehotnela, ani som nechcela. Tak u mna to malo takyto efekt. :-)



11

Re: Nádor pankreasu

Rakovina sa tvori ako nasledok zamorenia a oslabenia obrany, ktora nici rakovinne bunky.
Oxidacne metody nicia rakovinne bunky, ale neodmoruju telo.Takze ked ich prestanes brat, okamzite sa ti to vrati spat.
Odporucam pouzivat silne enzymy na odmorenie tela, mikrovlakniny na absorbcne odmorenie, protokol dr Berksona na odmorenie pecene a samozrejme betaglukany, aby si telo samo vytvorilo viac NK bielych krviniek a zvysilo ich aktivitu, lebo tie su zodpovedne za nicenie rakovinnych buniek.
Inac je rakovina pankreasu bezne "liecena" lekarmi klasickymi metodami(chemo, radiacia, chirurgia) 99% smrtelna.To je zialbohu smutna statistika.



12

Re: Nádor pankreasu

Ano, samozrejme, pri rakovine by sa nemalo s MMS prestavat. Mne tak radili, ked som sa pytala, ako zarucia, ze sa rakovina nevrati, treba to brat dalej, 1-2 do tyzdna aj po zmiznuti nadorov. Ale uz to netreba potom brat 5-8x denne. Cize jasne, ze s MMS sa musi pokracovat dalej a podporovat imunitu dalej aj inymi preparatmi ako pises. Dobre sa stravovat, malo stresu atd...



13

Re: Nádor pankreasu

OK. Jedno treba mat vzdy na pamati, lekari vedia diagnozovat rakovinu len ked je jasne viditelna, tj objekty aspon niekolko milimetrov velke. Takze, co su tisice rakovinnych buniek zdruzene do mikronadorov, tj pod 1 mm vobec nevidia a takych mozes mat v tele tisice(metastazy). Aj take sa daju samozrejme znicit citotoxikami, ako oxidatory, vysoke davky vitaminu C intravenalne, graviola, pau pau, alkalizacia chloridom cezia a podobne, ale v zamorenom tele sa v zapati vytvoria dalsie, takze odstranit zamorenie a posilnit obranu tela je nevyhnutne, ked chces hovorit o naozajstnom vylieceni.



14

Re: Nádor pankreasu

Ano, ale vacsinou ked mas metastazy, tak uz mas aj "velke nadory", lebo metastazy su druhotna rakovina. Takze pri aplikacii MMS to bude nicit aj tie velke aj tie male. Najlepsie je rakovinu nikdy nedostat a ako vravis posilnovat imunitu dobrou stravou, doplnkami a minimalnym stresom. Je to komplikovany proces, kedze niekto zije dlhe roky a aj si vypije pofajci a niekto umrie mlady...



15

Re: Nádor pankreasu

Opakujem znova:
rakovinne bunky sa v tele tvoria neustale, este pred narodenim, su to bunky ktore su poskodene/nedokonale pri deleni buniek. Zdave telo ich normalne je schopne znicit az milion denne. Ale ked je telo zamorene, tak sa ich tvori podstatne viac a aj obrana zamoreneho tela je slabsia, takze ked ich neznici vsetky, zdruzia sa do nadorov a rozmnozuju, pokilal nedosiahnu viditelnu velkost.
Metastazovanie ale nastava uz pri neviditelnych velkostiach a rakovina moze vzniknut v zamorenom tele kdekolvek a kedykolvek nova.

Takze len nicenie rakovinnych buniek nestaci, treba posilnit proti nim obranu tela samotneho a odmorit telo, aby sa ich vytvaralo co najmenej.



16

Re: Nádor pankreasu

http://bylinky.doktorka.cz/kurkuma-boju … -slinivky/



17

Re: Nádor pankreasu

Curcuminoidy  su znamy antioxidant, protizapalova aj protirakovinna latka. Ale nepatri medzi tie najsilnejsie, ale skor medzi pomocne a preventativne.
Tu samozrejme nehovorime o kurkume/turmeric tj mlety pakoren, ale silne vytazky z neho, curcuminoidy. Aj tieto sa vstrebavaju velmi slabo, preto treba s nimi brat bioperine, vytazok z cierneho korenia, co zvysi absorvciu az 6.5 krat, alebo este lepsie, liposomicku/fytosomicku formu, kde je zvysenie absorbcie az 25-30 nasobne.



18

Re: Nádor pankreasu

Podla Vas aj Vit. D posobi proti rakovine?Podla niekt. zdrojov by mal sposob. apoptozu   rakovin. buniek. Dakujem.



19

Re: Nádor pankreasu

Protirakovinnych je hromada, nielen vitamin D-3, ale najma vitamin C, tiez E, rozne ine antioxidanty , vcitane napr selenu jodu dokonca aj zinku.
Ale toto su vsetko len pomocne, pokial neuvazujes o masivnej davke ako napr 50 miligramov jodu denne alebo 100 gramov vitaminu C podavaneho intravenozne, tj do zily.



20

Re: Nádor pankreasu

RNG napísal(a):

Protirakovinnych je hromada, nielen vitamin D-3, ale najma vitamin C, tiez E, rozne ine antioxidanty , vcitane napr selenu jodu dokonca aj zinku.
Ale toto su vsetko len pomocne, pokial neuvazujes o masivnej davke ako napr 50 miligramov jodu denne alebo 100 gramov vitaminu C podavaneho intravenozne, tj do zily.


OK ja zatial rozmyslam len v ramci prevencie nastastie.



21

Re: Nádor pankreasu

OK, tak pouzivaj rozne pomocne, najma antioxidanty a enzymy, ciste telo, tj nezamorene ma velmi malu sancu produkovat rakovinne bunky, tj len  v mnozstvach, co vie hravo znicit



22

Re: Nádor pankreasu

RNG, nejsem si jisty, jestli to sem patri, ale chtel bych znat tvuj nazor na objektvni stanoveni onkomarkeru CA19-9. U znameho vyskocil na uroven 75 a za dva tydny klesl na 45. Hranice - prispustne maximum CA19 je 37. Znamy drzi nizkosacharidovou dietu s omezenim zivocisnych bilkovin a tuku.  Je nekolik mesicu po onkooperaci. Hledali jsem spolu mozne priciny, znoubny nador jsme vyloucili (hodnoty CA19 byvaji podstatne vyssi, cca 100-10000). Mohla by byt pricina napr. ve zvysenem prijmu zeleniny, ktera neni idealne chemicky cista ? Myslim tim produkty ze supermarketu apod. Ze by nejaky skryty strevni zapal ?
A jeste se u neho objevil efekt oranzove barvy moci, ten ale po jednom dni vymizel. Bere pankreaticke enzymy pro cisteni tela (3x1500 mg, 2 x denne nalacno). Ze by to byla reakce na cisteni temito enzymy ???
Dik za nazor.

Naposledy upravil: pavel (2016-02-22 01:18:43)



23

Re: Nádor pankreasu

Neviem, koho enzymy berie, ale mali by to byt entericky pokryte enzymy v davkach 2 x 6000 mg ekvivalent.
Rozne onkomarkery sa moze rozne pohybovat, to nie je presne a zavisi to aj od potravy a labaku.



24

Re: Nádor pankreasu

RNG napísal(a):

Neviem, koho enzymy berie, ale mali by to byt entericky pokryte enzymy v davkach 2 x 6000 mg ekvivalent.
Rozne onkomarkery sa moze rozne pohybovat, to nie je presne a zavisi to aj od potravy a labaku.

Entericky pokryte jsou urcite (tusim ze od pipingrock.com), davka je 2 x 4500 mg, tj. 9g/den.
Ale co ta oranzova barva moce ? Byva to jen rano, pres den to zmizi.



25

Re: Nádor pankreasu

Farba mocu moze byt vseliaka, podla toho, co sa mu v tele odburava.

Ja mam napr ostrozlty moc, lebo beriem stress B vitaminy pravidelne na znizenie homocysteinu.
Aj homocystein je uvadzany ako dovod rakovin, najma dlhodobo posobiaci vyvolavajuci rozne zapaly po tele.