51

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Nuz to je na tych tridsat kapsuli po 400 mg jemne drahe. Pozri
http://www.iherb.com/Now-Foods-NAC-600-mg-250-Vcaps/694
alebo malicke balenie(tj nie 30 ale 60 kapsul ...)
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … Caps/41653



52

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Nasla som i toto:
http://www.biozdravie.sk/index1.html  - zaujimave, ze?
a toto: http://www.damianvit.sk/kategoria/vsetk … teine-nac/
Asi je to drahsie ako iherb, ale ja vobec neviem objednavat po anglicky.

Naposledy upravil: zuzanka (2013-07-17 21:10:55)



53

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Europske ceny su nemoizne vysoke, pricom ani vlastne poriadne nevies, co kupujes. lebo distributori s kludom pisu rozne nepodlozene tvrdenia.
Najdi si niekoho, co ti pomoze si objednat doplnky priamo zo zahranicia



54

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Dnes som si urobila poriadny vyplach nosa (po novom) a citila som, ze mi to ide az mozno do celnych dutin, az v ociach som to citila, aj slzili. To je tak spravne? O par minut mi hlieny az stekali do hrdla, az som musela ist vyplut. Ked som si urobila vyplach 2.krat, to mi uz nebolo dobre, akoby sa mi tam nieco podrazdilo a v tej nosovej dierke s polypom akoby sa zdurila sliznica ci ten polyp a tazko sa mi cez tu nosovu dierku dychalo. Mozno som to prehnala? sad



55

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Zdurena sliznica nie je nic noveho,  ale ucelom vyplachu je znicit mikroby a inac to neide, nez pouzit nieco silne antimikrobialne. A v celnych dutinach je vzdy bolest, lebo je tam osmoticky tlak z cistej vody.
Ja kychamn tiez ako slon, a tecu mi slzy  aj hlieny aspon 10 minut az pol hodiny hlieny=-telo sa cisti a brani, najma ked znicis mikroby, ktorych toxicky obsah podrazdi sliznicu.



56

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Aha, tak ze je to v poriadku? Ja som sa uz zlakla, este teraz mi nie je moc dobre, citim sa ako na prichadzajucu nadchu sad  Mozno som to nespravne robila? Nabrala som do misky mineralku (Sulinku - na vyplach nosa) a tak vtahovala vodu do nosa, az pokial sa dalo. Asi by to bolo lepsie robit s citricidalom. A ozaj, preco nie je dobry napr. Greposept? Je to predsa extrakt z grepovych jadierok a je to dostatocne horke wink Podla mna je to dobre.



57

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Ako som [povedal uz mnohokrat. citricidal je CHEMICKY ZMENENY PATENTOVANYM PROCESOM, vytazok z grapefruitovych semien a vtedu sa to zmeni na zmes roznych silne antimikrobialnych quaterniovych zlucenin, co je podstatne ucinnejsie, nez povodny vytazok grapefruitovych semien. Na patent(v roku 1982) to museli dokazat na roznych mikroboch, tabulku najdes na
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidal
Nic take nenajdes na ine vytazky z grapefruitovych semien.Ja viem, ze su antimikrobialne, ale ani zdaleka nie tak ucinne.

Naposledy upravil: RNG (2013-07-31 14:42:51)



58

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

No, ked v diskusii na fore som viackrat citala, ze novy citricidal (ten nekvalitny) nie je horky, a povodny je, tak som myslela, ze to je tiez smerodajne pri posudeni kvality vyrobku. Totiz, aj ja mam svoju skusenost - co som mala prve kvapky (uz neviem obchodny nazov, ale kupovala som to v bioobchode), vobec to nebolo horke. A teraz mam ten GrepoSept a je to ovela horkejsie, davam si tak asi 5 kvapiek do pohara (1-1,5dl) a je to ozaj horke (teda aspon mne wink ) Teraz uz ani ten GrepoSept nemali v lekarni, zeby stiahli? sad



59

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Greposept je vyrabany nielen z semienok grapefruitu, ale aj z duziny, ktora je horka. Ale ta horkost nie su silne antimikrobialne quterniove zluceniny, ale len latky ako maringin a bergamottin, ktore su len minimalne antimikrobialne. Narimgim as najma bergamottin sposobuju docasne znizenie pecenovych enzymov, ktore su zodpovedne za odpratanie roznych liekov, takze pitim grapefruitovej stavy alebo tymto greposeptom sa moze sposobit prilisne nahromadenie roznych liekov  v tele, az do hladiny toxicity.
https://en.wikipedia.org/wiki/Grapefruit



60

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

No, ked sa tu viaceri ponosovali, ze novy pripravok uz nie je horky, a teda je zrejme neucinny,  tak som si myslela, ze je to dobre, ze je horke.   

Mozno by toto patrilo uz do inej sekcie, ze? Chcela by som presunut, ale to by som musela skopirovat aj nejake predosle prispevky... to by uz bolo komplikovane.



61

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Horky este neznamena, ze musi byt ucinny.
Ale nehorky nemoze byt velmi ucinny, lebo quaterniove zluceniny su vsetky horke.



62

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Tak uz mam potvrdene od lekara, ze by som mala ist na operaciu toho nosoveho polypu sad Uz som zacala brat citricidal, NAC, oreganovy olej,... RNG, myslis, ze sa mozem zbavit toho polypu aj bez operacie??? Alebo je to uz prilis vyvinute, aby to len tak "zmizlo" ? sad  Mam nejaku nadej? sad

Naposledy upravil: zuzanka (2013-08-06 18:25:37)



63

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Je dost mala pravdepodobnost, ze sa polyp nejak sam vstreba. Ten treba vyskrabat ci vyrezat/vytrhnut.
Polypy v nose mozu byt dosledok alergie na roztoce, mala by si si to presetrit a zbavit sa roztocov doma.
http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Dust-Mites



64

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

No tak to si ma vobec nepotesil sad Tak naco som si kupovala take mnozstvo drahych pripravkov,... sad Ja som si myslela, ze tato prirodna medicina je proti operaciam, rezaniam, ... sad



65

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Vsetko sa neda vyriesit potravinovymi doplnkami, zialbohu.



66

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

No ale napriklad ani polyp na zlcniku? (Hoci to uz se nepatri...)



67

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Polyp v nose sa lahko vytrhne/vyskarabe, takze tam sa vlastne nejedna o komplexnu operaciu, ale len maly zakrok.
V zlcniku polyp znamena operaciu a tam by som v kazdom pripade sa snazil riesit veci cez enzymaticke cistenie tela v prvom rade. A operaciu az vtedy, ked to inac neide a ten polyp sposobuje vazne problemy.
Aj ja som musel ist na operaciu zlcnika, lebo sa mi nepodarilo rozpustit v nom kamene(neskoro som zacinal, lebo som nemal ziadne symptomy, ziadne bolesti zlcnika)
a medzitym bol zlcnik uz nekrotizovany(odumieral) tj tak ci tak mi ho museli vybrat, aby som nedostal gangrenu(rozklad odumreteho tkaniva)



68

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

No nie je to take jednoduche. Jeden znamy mal operaciu (mensich) polypov v celkovej anesteze, a potom tyzden sa este trapil doma, co tam mal tampony v dutinach a mu aj viselo trochu v hrdle... no vobec po takom netuzim wink
Ale chcela by som sa este opytat, predpisali mi spray Nasonex (kortikosteroid), vraj zmiernuje priznaky a moze dokonca zmensit polyp, ale clanok rng.nazory.../infekcie je myslim dost proti takymto pripravkom. Zatial sa to neodvazim uzivat, aby som nieco nepokazila sad Neviem sa rozhodnut, ci mam riskovat.



69

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Korticosteroid nemoze zmensovat polypy,(adresuje len zapal,) tie sa mozu vstrebat len rozlozenim tj enzymami.



70

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Zas tie nestastne enzymy (z ktorych mi byva zle) sad 
Neexistuju enzymy na vonkajsie pouzitie, napr. sprej do nosa? wink
Takze kortikosteroid nepomoze (ale ani neuskodi)? (V navode naozaj pisu, ze zmensuje polypy, len ci naozaj...)



71

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Nie je to prvy, ani posledny liek, kde vyrobca ci predajca bohapusto cigani.
Ked polyp odpuchne, zdanlivo sa zmensi na pohlad. Ale nie v skutocnosti



72

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

... dlhsie som tu nebola ...
Pozerala som ten odkaz o roztococh (prispevok 63)... Takze napriklad by som asi nemala pouzivat vankus z peria??? Jeden som si dala vlani vycistit, ale asi si radsej kupim nejaky antialergicky sad



73

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Ja viem paperove paplony a podusky su fantasticke, ale to iste si o nich myslia zialbohu aj roztoce, ktore sa v nich mozu rozmnozovat donekonecna.
ja osobne odporucam najma drobne perlicky polystyrenu alebo viskoelasticke , ktore nedaju roztocom vela zivotneho priestoru, casto prat obliecky, pripadne za 2 roky vymenit vankuse za nove. Vysavat matrace(hepa filtre, samozrejme) a pouzivat na ne prikryvky, najma podlozku z viskoelastickeho materialu, co aj tak je dobra myslienka, lebo lepsie rozlozi zataz na telo a tym znizi tlak na niektorych bodoch. Obliecky prat v horucej vode.



74

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

RNG napísal(a):

Pripadne este inhalacia oreganoveho oleja moze pomoct, jednoduchy inhalator je z papierovej trubky z toaletneho papiera, na ktoru nakvapkas 1 a viac kvapiek oreganoveho oleja, podla znesitelnosti,  a dychas cez nu urcity cas viackrat denne.

Chcem sa spýtať, či bolo rovnoko účinné aj nakvapkať pár kvapiek oregan. oleja do aromalampy a tak nechať odparovať, prípadne kvapnúť ho do horúcej vody, príp. kamilkového čaju a tak inhalovať-naparovať sa ???

Naposledy upravil: selinka (2013-11-21 21:21:03)



75

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Selinka, jednoduchy inhalator si mozes spravit z papierovej trubky, na ktoru das par kvapiek oreganoveho oleja a cez tu trubku dychas, striedavo ustami a nosom.



76

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Áno, vďaka o inhalácii cez trubku som čítala na fóre, mňa však zaujíma, či to bude ma´t neajký efekt aj prostredníctvom aromalampy - najmä kvôli deťom, ktroým sa nechce otravovať s nejakou trubkou, keď potrebejú ruky na kopec iných činností smile , tak mi napadlo, že kvapnem pár kvapiek do aromalampy, nech sa to pri nich odparuje v miestnosti, kde sa hrajú...

Naposledy upravil: selinka (2013-11-29 18:11:10)



77

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Nuz ak to znesies, je to OK. Ale moja zena mi nedovoli ten olej odparovat, lebo pre nu je to neprijemne silne. Inac nepotrebujes to dat ani do aromalampy, tento olej sa odparuje aj sam.



78

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

OK, vďaka smile uvidíme, ako zareagujú...



79

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Pozor, ako mnohe aromaticke oleje mozu napadat lakovane povrchy a plasticke latky. Davaj to na papierovy obrusok  a poloz do keramickeho taniera, alebo drevenneho.

Naposledy upravil: RNG (2013-12-11 18:51:04)



80

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Čo poviete na tento produkt - Kaloba ? Ako doplnok liečby mojich večne zasoplených detí... http://www.kaloba.sk/



81

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Umcka sa sice predava na ochorenia horneho dychacieho traktu, ale je na to primalo dokazov na ucinnost
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0014902/
nakazy su obvykle nasledok kvapockovej infekcie, ktora sa zo vzduchu usadi v prinosnych dutinach a tam ju treba nicit topicky, tj kvapkami do nosa. Inac sa z hlienami dostane aj inde, do hrdla na mandle, do prioesdusiek, pluc a dokonca pri kaslani v leze aj do stredneho ucha cez Eustachovu trubicu a to je potom velka patalia, lebo v tych dutinach, ktore nie su zvonku pristupne sa to moze zdrziavat aj roky
http://rng.nazory.eu/rubriky/i/infekcie



82

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Neviem do ktorej témy by som to mala napísať, tak sa spýtam tu, asi týždeň mám veľmi čudný pocit na tvári konkrétne naľavo, ťažko sa to popisuje ale ako keby som mala neustále niečo studené alebo slzu na líci...tento pocit chladu sa mi vynie približne od vnútorného kútika ľavého oka nadol pozdĺž nosa okolo pery cez ľavé líce až dolu ku brade alebo inak, je to tá istá trasa ako slzy stekajú po tvári...neviem, či som to napísala dosť zrozumiteľne, skrátka na tejto "trase" po ľavej časti tváre mám pocit, že ma tam niečo chladí alebo akoby mi tam neustále stekala studená slza, tá ale reálne žiadna nie je... mala som kaz na hornej sedmičke vľavo, len včera som si ho bola dať opraviť...mohlo by to byť z toho??? alebo nejaký problém s tvárovými nervami??? nemám šajn z čoho to môže byť, je to čudné a nie je to veľmi príjemné...čo by ste s tým robili vy ako prvú pomoc??? nie je to bolesť, len taký čudný pocit...



83

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Mohlo. A aj splodiny z mikrobialneho procesu na zube to mohli sposobit poskodenim nervov.

Naposledy upravil: RNG (2014-12-17 23:56:17)



84

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

RNG napísal(a):

Mohlo. A aj splodiny z mikrobialneho procesu na zube to mohli sposobit poskodenim nervov.

A čo stým??? niečo antivirálne (olive leaf, chaparal, NAC) + protizápalové (momentálne nič moc doma nemám sad ) a DHA ??? príp. aj oregano???



85

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Dufam, ze tam uz nemas tu aktivnu nakazy a tak sa ti to postupne zregeneruje



86

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

dobrý večer prajem začala som užívať gse na pitie aj do nosa NAC olivový extrakt a aj tak stále mi to neprechádza dutiny sa mi opakovane upchavaju a mám problemy že vždy poobede dostanem hnačky a taký pocit ako na zvracanie prejde to nechcem prestať užívať teraz len naozaj sa necítim dobre je to normalna reakcia mali ste niekto niečo podobné je to len prechodné može to byť podráždený žaludok čím by som mohla ulaviť týmt ťažkostiam dakujem uctivo miška začala som po pár kvapiek užívať samento že je vhodné na zaludočné ťažkosti 5 kvapiek rano večer robím dobre ?



87

Re: Chronicky zapal PND, vysoke ASLO

Pozor na to GSE, dnes jediny produkt ucinny na trhu je citricidal profesional, pori na Hoogle, vsetky ostatne produkty neobsahuju ucinne quaternialne zluceniny.
Zakazdym, ked ti uhynie velmi vela mikrobov naraz dostanes uhynovu reakciu(herxheimer /jarisdh) co sa prwejavuje obvykle podobne ako chripka, tj hnacky tecenie nosa a mierne zvysena teplota.
Je to ale len docasne, pokial sa telo nezbavi toxinov, co sa uvolnili zo zabitych mikrobov.
Kvapkat do nosa si musis v leze, s hlavou sklonenou co najviac dozadu, aby ti to natieklo aj do celnych dutin. Ze sa to tam dostalo poznas podla kratkej ale dost prudkej bolesti, co sposobuje osmoticky tlak na slizniciach  medzi relativne maloslanou vodou a vysokomineralizovanymi telesnymi tekutinami.