1

Téma: angiolipomatóza

Váž. pán Rng,

prosím o radu pre moju známu - jej 20-ročného syna. Nižšie skopírujem priebeh a popis jeho diagnózy, ktorý mi poslala:



2

Re: angiolipomatóza

Druhý pokus - neprešiel mi celý text:
Od ranného dojčeneckého obdobia opakovane operovaný s dg. hereditárnej angiolipomatózy v oblasto pararektálnej a skrotálnej. v roku 1996 resekcia rektosigmy pre cievnu malformáciu. V r 2007 s dg. hemangio-lymfangióm cruris.I.dx robená čiastočnáextirpácia venózneho konvolútu a odstránenie zmeneného podkožia.

2014 Záver MR vyšetrenia malej panvy: Angiolipomatóza v malej panve s distribúciou angiolipómov perirektálne a presakrálne, čiastočne laterálne vpravo pred m.gluteus maximus. Infiltrácia stien rekta a análneho kanála angiolipómami na úseku dlhom 90 mm.

MR pravého predkolenia záver: Angiolipomatóza predkolenia - ložiská distribuované v strednej a distálnej tretine predkolenia medzi m.soleus a m.gastrocnemius, objemné ložiská angiolipómatózy v podkoží  v strednej a distálnej tretine  predkolenie dorzálne.   

+ chcela by sa spýtať, či mu môže dávať MMS kvapky.

Veľmi pekne ďakujem za akúkoľvek odpoveď alebo radu.



3

Re: angiolipomatóza

Angiolipotomosis je tvorenie tukovych tumorov /hrciek  hocikde v tele ako dosledok zleho rozpustania a spotreby tukov.
Pomoze na to brat lecitin a najma enzym lipazu a jest menej cukrov a sacharidov, co sa v peceni menia na tuky.
MMS je silny oxidant, co nici rozne mikroby a rakovinne bunky. To nie je tento pripad.