1

Téma: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

RNG, velmi rad by som ta poprosil o radu k danej teme. Co a kde kupit na odstranenie takejto choroby? Moj problem je v tom, ze sa mi zacalo tvorit nadmerne mnozstvo mozgomiesneho moku(likvoru), ktory ma za nasledok zvysenie tlaku v oblasti mozocka a mozgovych obalov(blan) a teda neskutocne bolesti pri vertikalnej polohe hlavy(sed, stoj), v leze je vsetko uplne OK a zhorsenie zraku.

Moj pribeh sa zacal zo dna na den bez ziadnej nehody.
2.Maja- chytila ma nejaka viroza, ktora sa podobala zapalu priedusiek: drazdivy kasel, neustale vykasliavanie mnozstva hlienu. Dal som si ATB sumamed a o 3 dni na to 1g vitaminu C kazde 3 hodiny. Zacalo to prechadzat az po zintenzivneni davok C-cka. 5 dni som lezal v posteli.
7.Maja- "vylieceny" idem do roboty, ale stale sem-tam pokasliavam.
18.Maja- zjedol som daku udenu lososovitu rybu(chytaju sa pri Sakhaline(Rusko). Od tejto doby nastupuje tryznenie. Poldnovu bolest brucha som rozchodil 2l Coca-Coly, no vecer som bol neobvykle unaveny, prespal som 12h.
19.Maja- na vecer nastup teploty
20.Maja- od rana urputne pulzujuce bolesti hlavy(v zadu) a teploty okolo 39-40C (hlavne poobede)
21.Maja- na pohotovosti predpisane ATB Sumamed, dovod zevraj nedolieceny zapal priedusiek. Vysetrenie krvi v poriadku (okrem CRP=9,8 (mierne zvysene)
28.Maja- na pohotovosti zas a to iste, predpisane ATB Sumamed. Tu som sa nastval a vysvetlil, ze mna neboli na hrudi, ale hlava, no i tak ma odoslali na plucne, kde na RTG samozrejme nic nenasli. Potom som bol odoslany na infekcne, kde mali podozrenie na zapal mozgovych blan. Nasledovali krvne odbery, hospitalizacia a LP(Lumbalna punkcia), ktora potvrdila 36 elementami viralny mierny zapal mozgovych blan (limit je 10elementov). Nasleduje liecba kortikoidmi a preklenutie post-punkcneho syndromu ako strnulost šije a tupá bolesť hlavy.
5.Juna: v tento den sa citim super, takmer bez tazkosti
6.Juna: +dostal som nadchu
7.Juna: +dostal som zapal hrdla
8.Juna: prepusteny z nemocnice (s vacsimi bolestami hlavy nez ked som tam prisiel)
9.Juna: +rozmazane videnie, +vysoka bolest oci, ktoru mierni len zavretie oci.
10.Juna: +zavraty, +teplota
11.Juna: +pocit na zvracanie a neschopnost stat a preto rehospitalizovany zas na infekcnom.
12. Juna: Druhy krat LP(Lumbalka), vysledok mierny zapal mozgovych blan (30elementov), CRP v norme a nasadene kortikoidy v mensich davkach, tentokrat bez post-punkcneho syndromu. Na druhy den mi je fajn
13.Juna-14.Juna: celkovo dobre
15.Juna: nastupuju zas tie iste pulzujuce bolesti v zadu hlavy, teplota, bolest oci. Lekari sa ma snazia prehovorit, ze ide o post-punkcny syndrom, ktory ja vsak uz rozoznam a odmietam(kedze som ho chytil pri prvej lumbalke) a neustale tvrdim, ze je to ina bolest hlavy(pulzujuca), (pri post-punkcnom syndrome ide o tupu bolest hlavy s rovnomernym tlakom v hlave)
17.Juna: CT a MR a krvne vysetrenia. Vysledok: tromboza odtokovej veny(nahodny nalez, cieva upchata do polky prietoku, nasadeny Fraxiparine) a takisto som chytil CMV mononukleozu. (Radiolog si vsak nevsimol polozenie mozocku a mnozstvo likvoru kedze sa asi zameral len na trombozu)
23.Juna: MR a potvrdenie ustupu trombozy. Po 1x nemam teplotu od 19.Maja.
24.Juna: opustam na vlastnu ziadost prvu nemocnicu (po 2x) s vacsimi bolestami hlavy nez ked som do nej prisiel.
28.Juna: rehospitalizovany na neurologii v inej nemocnici z dovodu docasnej parestezy(ochrnutia) celej lavej strany tela v trvani pol hodiny. (Pred tyzdnom mi ochrnula na pol hodinu lava ruka no nik neriesil, neurolog skonstatoval podrazdenie mozgovej kory)
29.Juna a 2.Jula: MR- ustup trombozy(este nejake pozostatky su) no zistenie ze je tam viac likvoru ako ma byt a cereberalne tonzily su 3mm pod McRaeho liniou a mozocek prilis padnuty a mozgove blany opuchnute a ocny nerv nemozno detailne v opuchu vidiet. Nasleduje liecba konskymi davkami kortikoidov (5g) z dovodu velmi vazneho stavu (tu mi vedlajsie ucinky liecby ako cukrovka ci dozivotne vysoky krvny tlak idu stranou, ved sa nedokazem posadit a lezim uz mesiac).
7.Jula: celkove zlepsenie, no stale uzivam kortikoidy(avsak uz len tabletky(Prednisone) mozem chodit, oci tak nebolia, no pretrvavaju uz len zavraty a pri dlhsom stoji zalahnutie v usiach a bolest hlavy.
Prosim ta RNG, co je dobre si kupit a kde, resp. konkretny pripravok. Nacital som si mnozstvo info o autoimunitnych chorobach a v podstate medicina nevie o tom nic a to doslova a z toho dovodu hladam alternativu a pomoc v doplnkoch lebo ja proste neverim na tvrdenia typu "treba cakat" alebo "to sa samo spravi".
Dakujem velmi pekne.

Naposledy upravil: Doki (2014-07-15 17:03:29)



2

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Ja na ziadne  autoimunne neverim, kazdy problem ma za sebou pricinu a rozne zlozitejsie choroby, co lekari nevedia poriadne diagnozovat ani liecit jednoducho prehlasia za autoimunne alebo chronicke a miesto liecenia adresuju len ich  jednotlive symptomy.
Popisujes, ze mas hydrocefalitis, tj zle odtekamie lymfy z mozgu a miechy.
Na to mozu pomoct doplnky ako rozne silne enzymy, ktore odstrania rozne blokady v ceste lymfy. tiez odporucam brat extra enzym serrapaptazu(najmenej 3 x 120 000 IU), ktory tiez pomaha odmorit a naviac riedi krv a rozbija krvne zrazeniny, co fraxiparin nedokaze.
Spominas nejaku nakazu abebo mozne zamorenie, co si chytil z udenej ryby a ze si bral atb. Samozrejme to ti znicilo crevnu floru a iste narobilo aj ine skody v tele.
Takze sustred sa na napravenie travenia(kyseliny, enzymy mikrovlakniny a probioptika ) lebo bez dobreho travienna a dobrej crevnej flory sa nemozes poriadne vyhojit/regenerovat ani nemas poriadnu imunitu, lebo az 70% latok potrebnych na imunitu nam vyrabaju v crevach probiotika a tie si si atb znicil.
Serrapeptaza zarovcen odhlienuje, asi mas zahlienenie v priestoroch stredneho ucha, kedze atb znicenim probiotik daju zelenu roznym nakazam, na ktore nie su ucinne, ako napr mikrobom, co ziju v hlienoch a ziju z hlienov. Pripadne ber aj kapsule oreganoveho oleja, co je este silnejsi odhlienovac a tiez je ucinny na rozne mikroby zijuce v hlienoch.
Sereapaptaza je aj protizapalova, ale radim ti brat aj extra curcuminoidy, najma take co su liposomicke ako napr toto
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=3
davka 2 x 1 gram, co je ovela ucinnejsia a pri tom neskodne ako aj 5 gramov prednisonu.

Este by som ti radil brat aj 1.5 gramov DHA()najdes ho v calamarine oleji), a aspon 2 x do tyzdna brat lyzicu kopcom lecitinu na precistenie ciev aj hojenie poskodeneho mozgu.

Kazdemu dnes odporucam si zvysovat viralnu imunitu, lebo nosime v tele permanentne hromadu roznych virusov, co si lekari nevsimaju ale tie virusy cihaju na oslabenie tela a vtedy sa rozmnozia a skodia  Pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
Mnohe z tych virusov totiz napadaju nervove obaly a mozu byt aj pricina puchnutia mozgu, okrem ineho. Z menovanych antiviralnych treba brat preventivne viacero a casu na cas obmienat.

Prilezitostne si mozes odmorit aj pecen, najme ked si bral take mnozstvo roznych chemickych liekov, co napadaju pecen. Na to je protokol dr Berksona a samozrejme hromada mikrovlaknin, co ti tu zamorenu zlc z tela vynesu aby sa nereabsorbovala spat do krvi.
http://rng.nazory.eu/rubriky/p/pecen



3

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Dakujem za vsetky rady. Vazim si toho a obzvlast i rychlosti.
Tak ako pises, lekari doteraz neidentifikovali povodcu choroby a preto je pre mna nelogicke ako ma mozu liecit, ked nevedia proti comu/komu bojuju. Pripada mi to len ako boj proti dosledkom a nie pricine.
V podstate s pecenou som uz zacal, kedze pred 3 tyzdnami som mal S-AST na cisle 6,9 co znamena tazke poskodenie (normal= 0,17-0,85), tak som zacal s protokolom Dr. Berksona(ja som bral Lagosa tabletky i selen, alfa-lipoicku kyselinu do zily) a naozaj mne sa hodnoty pecene upravili do 18 dni (lekari mi tvrdili, ze to potrva 3-6 mesiacov so specialnou pecenou dietou a liekmi), popri tom som semena ostropestreca aj chrumal smile Crevnu floru som zacal obnovovat probiotikami pred tyzdnom a to Lactobacillus 5 od Swiss a zajedam jablkom na vecer. Dufam, ze je to dobry produkt. DHA a EPA som zacal brat pred 3 dnami produktom Zenixx vital, ktory som nasiel v lekarni v nemocnici(kedze stale som v nemocnici) a ako jediny mal najvyssi obsah v 1 kapsli DHA-520mg a EPA-155mg. Beriem 3x denne/1kaps.
Co sa tyka Serrapeptazy tak som nasiel priamo na stranke serapeptaza.com 120000IU/60 kapsli za 45eur. Nemam tusenie vsak ci sa jedna o kvalitny produkt alebo nadhodenu cenu, verim ze pomoze.
Prosim vas, mohli by ste uviest link, kde najdem spominane produkty priamo v internetovom obchode? (Ide mi o tu serapeptazu a oreganovy olej) Takisto dakujem za link na curcuminoidy. Na trhu je nespocetne mnozstvo doplnkov no vyznat sa v nich, hlavne v ich kvalite je pre mna spanielska dedina a je mi jasne, ze kazdy obchodnik ma svoje kvalitne produkty ale i tie na ktorych sa zaraba.
Dakujem velmi pekne



4

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Zialbohu sucasna monopolna medicina pozostava zo symptomatickych diagnoz, tj daju tomu cudzie meno podla symptomov a predpidu na tie symptomy odporuceny farmaceuticky liek. Tj neadresuju obvykle priciny ale len dosledky.
Lagosa ma dost male davky sylimarinu preto odporucam sa skor drzat protokolu dr Berksona, kde beries 900 mg sylimarinu, 600 mg ALA a 400 mikrogramov selenu, samozrejme rozdelene na co najviac davok.
Najma ALA ma v tele trvasnlivost dost kratku, preto ju treba brat casto. Absorbuje sa dobre cez zaludok, preto nevidim ziadny dovod na injekcie, najma ked su jednorazove a ALA ma polcas rozpadu v tele len 1/2 hodiny, cize asi najlepsie by ju bolo rozpustit vo vode a pit cez slamku po malych glgoch cely den.
Najdi si internetovy obchod www.iherb.com   tam maju slusny vyber vselicoho a najnizsie postovne na Slovensko.Pozri napr na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=2
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best … l&ic=3
http://www.iherb.com/Now-Foods-Silymari … l&ic=2

Zarobit sa da aj na kvalitnych/vysokoobsaznych  vyrobkoch, ale je plno ludi, co chce  nasilu usetrit, tak takym, ked sa do toho nerozumeju,  predaju nizkoobsazne maloucinne doplnky



5

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Zdravim RNG a dakujem za vsetky linky. Objednal som vacsi balik z iHerb v stredu a v pondelok by to tu malo byt (pouzil som DHL, kedze ma suri cas), ale momentalne je aj akcia v iHerb do konca Jula 2014, kde je medzinarodna letecka doprava zdarma (pri objednavke do 80$ a 1,3kg), tak na ostatne vyrobky som pouzil tuto moznost, kde mozem pockat nejaky ten tyzden dva.
Co sa tyka diagnozy, tak este pred tyzdnom to bola: susp. autoimunitne podmieny proces arachnopatie, resp. zapalovu infiltraciu bez trombot. cerebralnych sinusov s pretrvavajucimi znamkami parc. trombozy vena anastomotica superior vpravo, bez prejavov ICH, resp. hranicna pozicia cerebell tonzil vo foramen magnum a v piatok mi diagnozu zmenili na: idiopaticka hypertroficka pachymeningitida + serozna meningitida CMV etio s hepatalnou leziou + susp. trombofilny stav + parc. tromboza vena anastomotica superior vpravo s hranicnou poziciou cerebell tonzil vo foramen magnum.
Nuz vyguglit sa da dnes vsetko, ale co je idiopaticka hypertroficka pachymeningitida je zahadou aj pre google. Pouzil som teda cesky a anglicky jazyk a jedna sa o velmi vzacne ochorenie liecene prednisonom minimalne pol roka (so zavaznymi vedlajsimi ucinkami) a ja dufam, ze serapeptaza a oreganovy olej pomozu takisto ako aj vyssie spominane produkty k nielen vylieceniu, ale i vyraznemu skrateniu prediktovanym 6 mesiacom liecenia. Prosim ta RNG, mal by si este nejake dalsie odporucanie? Dakujem vopred



6

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Protizapalove potlacaju len priznaky zapalu, nieliecia nic, co to sposobuje. A dufam, ze ti je jasne, obycajnym "sedliackym rozumom", ze za tym vsetkym je nejaka pricina, velmi pravdepodobne mikrobialna a ze treba tu pricinu v prvom rade adresovat.
A vsetky tie komplikovane nazvy su len na pomylenie nielen pacientov, ale aj samotnych lekarov co sa v tom nakoniec  casto uplne stratia.
Ale zase spomenuli viralne poskodenie z zapaly, takze protizapalove a silne antiviralne su tu na mieste. Odporucam brat aj zdroj DHA, ako napr calamarine(2 gramy)  alebo krill olej(3 + gramy), lebo na vyhojenie roznych nervovych poskodeni a lezii , toto je v tele dost slabo zastupene
Nezabudni brat lecitin, lebo mozog je povacsine zlozeny z tukov a na presun/hojenie potrebujes tuky emulzifikovat, aby ich vedela krv alebo lymfa(?)  prenasat z miesta na miesto. Odporucam vacsie davky ako napr 2 x do tyzdna minimum lyzicu kopcom(polievkovu) lecitinu.
Inac protizapalovy curcuminoidy  su zaroven aj antioxidanty aj ciastocne antimikrobialne latky a odporucaju sa na potlacanie roznych zapalovych procesov v tele, vcitane tych co vedu napr artritidam a tiez  Alzheimerovej chorobe mozgu.
Viaceri lekari, najma pre starsich ludi ich odporucaju v mensich davkach aj ciste preventivne



7

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Je mi jasne, ze za tym vsetkym stoji nejaky virus ci toxin, pravdepodobne zijuci z hlienu(kedze na zaciatku som mal i taketo problemy) a som uplne sokovany z pristupu lekarov a mediciny celkovo, ktorych vobec nezaujima pricina a z ich tvrdeni vyplynulo, ze ajkeby na to prisli bude to pre nich len statistika!
Skusim serapeptazu i oreganovy olej brat naraz (samozrejme i ostane vyssie spomenute + chaparal, aloe i samento a snad to uz niecim znicim) kedze doktori mi povedali, ze tromboza mozg. cievy sa zmensila, no uz sa nikdy dalej neodstrani uplne, som zvedavy, ci to zaberie aj na toto a napisem vysledok po kontrolnej MR.
Chcel by som sa opytat ci ma niekto skusenosti aj s alicinom? ( http://www.biolinka.sk/product.php?id_product=178 )



8

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Krvne zrazeniny sa daju v tele uplne odstranit fibrinolytickymi enzymami, ktore zrejme musis brat, kedze nemas v tele dostatok enzymu plazminu, ktory by sa o to mal postarat.
Serrapaptaza zaroven aj odmaskuva rozne zamaskovane mikroby, o ktorych lekari vedia velmi malo , nevedia ich ani diagnozovat a naviac nemaju ziadne prostriedky prakticky proti nim. Tu sa mysis obratit na prirodu, ktora ma plno ucinnych latok proti nim, ale samozrejme prirodne sa nedaju patentovat, tak sa o ne farmacia nezaujjima, prave naopak, sa snazi konkurenciu z prirodnych prostriedkov co najviac ociernit a potlacit, alebo dokonca umlcat.

Alicin je ucinny proti mnohym mikrobom, ale nie az natolko, aby som ho tu uvadzal. Nakoniec ze je cesnak liecivy je stara znama pravda. Len na klinicku ucinnost je ho treba znacne vela a to po vacsine nikoho telo neznesie, preto ho povazujem len za pomocny prostriedok.



9

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Zdravím.
Píšem už len z dovodu, aby som zhodnotil celkový priebeh. Zo začiatku (v júli) keď som po 1x vyskúšal alternatívu na moje ochorenie až po november.
Dávku prednizonu som si v júli sám zmenšil zo 60mg na 40mg po týždni a na 20mg po ďalšom až na nulu na ďalší týždeň a tak som bol zvedavý jednak na MR i na moj celkový stav. Po 3 dňoch na nule od prednizonu som si však musel zas buchnúť 40mg prednizonu keďže ma zas začala bolieť hlava, o pár dní som mal MR. Kontrolná MR(magnetická rezonancia) v auguste na moj údiv však neznamenala žiadne zlepšenie, resp. len minimálne a tak po mesiaci brania serapeptázy, vitamínov, oreg. oleja, chaparal, gse som zostával skeptický - ani zlepšenie na MR ani zdravotne, ajkeď už 40mg bol pokrok(keďže som mal brať 50mg až do novembra a mne už v auguste stačila 40mg prednizónu). Priznám sa, očakával som hókus pókus, aspoň teda o polovicu lepšie a tak som začal pátrať po Čage(keďže pracujem na východe a často zavítam do Ruska tak to nebol problém). Vypátral som síce človeka, ktorý sa s touto hubou stretol, no akosi som neveril na jeho



10

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Neviem ake davky z coho beriess, ale po mesiaci by sa mali ukazat aspon nejake vysledky ked beres roznych spomenutych doplnkov dost. Pravdepodobne potrebujes zvysit najma rozne antiviralne, jeden/dva nestacia GSE je dnes velmi slabe, lebo neobsahuje quaternialne Zluceniny. Pozari na citricidal, profesional, co ma napr Hoogle na Slovensku.
Na protizapalove odporucam najma curcuminoidy, najlepsie vo forme fytosomov co je vyse 30 krat tak ucinne ako samotne curcuminoidy PoZri na
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Curc … l&ic=1
davka 2 x 1 gram.
A nevidim tam ziadny DHA, bez ktoreho sa poskodene nervy nemozu vyhojit



11

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Doplnenie predošlého emailu: (useklo z neho polovicu) i ospravdlnenie, keďže som to len náhodne teraz zistil.

Dostal som sa i teda k čage v Rusku no sposob predaja mi nebol po chuti- v tej dobe som s hubami nemal skúsenosti(žiadne pilulky či kapsle, ale nasušená huba vo vákuu) a až neskor som došiel na to, že lepšieho sposobu niet.
Ale k veci, vyskúšal som teda mnoho: serapeptáza, vitamíny C, B, E, D, oregánový olej, chaparal, gse, rybí olej i kurkuminoidy (ktoré mi pomáhali mať veľmi veľa energie) a po mesiaci nič, MR bola takmer bez zlepšenia, no pokračoval som ďalej. Po vybratom jednom balení serapeptázi(a všetkého vyššie uvedeného) som si kúpil vilcacoru(cat's claw) a čagu(oboje zakúpené na SR). Zmenil som si teda liečbu na serapeptázu, vitamín B len, rybí olej, kurkuminoidy, vilcacora a čaga.
Bude to znieť dost divne ba až neuveriteľne, ale dal som si dve kapsle čagy a jednu kapslu vilcacory 3x denne a už v ten istý prvý večer som asi na 5 minút počul slabé praskanie v hlave. Na druhý deň ráno mi bolo o poznanie lepšie a o pár dní ma hlava už nebolela vobec. Začiatkom novembra som išiel znovu na kontrolu a magnetická rezonancia bola super. Doktori sa čudovali, že po trombóze ani stopy a to mi hovorili, že vždy tam niečo bude, keďže sa tá trombóza nikdy neodstráni úplne a doktorka neverila, že som si sám vysadil prednisone a už mi ho nebolo treba.
V podstate v nemocnici som sa už potom iba napapal a šiel som domov.

RNG Ďakujem za rady i všetky odpovede na otázky, ktorými som ťa zasypal a prajem všetko dobré v Novom Roku 2015. Bez tvojej stránky by som sa nikdy ani k hubám nedostal a už verím, že huby majú obrovskú silu. (Nie nadarmo majú niektoré z nich postavené chrámy v Číne i v Japonsku). Bola to síce dlhá cesta, ale viedla k úspechu a to bolo najdoležitejšie pri takých zlých prognózach.
Ďakujem.



12

Re: Autoimunitne ochorenie CNS (Centralneho Nervoveho Systemu)

Nuz chaga obsahuje rozne latky, napr silne antiviralnu betulinicku kyselinu, betaglukany a ine, takze na vselico pomaha.
Trombozy su krvne zrazeniny, ktore sa daju rozpustit spravnymi enzymami, zialbohu lekari nemaju k dispozicii nic ine, hez dost neucinne chemicke patentovane  lieky na riedenie krvi a s tymi veru nerozpustia krvne zrazeniny.
Trochu antiviralnych,  trochu enzymov pripadne vilcacora(uncarie tometosa), ktora je znama najma ako ucinny vytazok pod menom Samento, co casto radim na rozne mykoplzamicke utvary  a L-formy, a a ine vnutrobunecne parazity, co su mnohymi dnes uz lekarmi spajane z tzv ."autoimunnymi chorobami" a sam vidis, ze to zabera, tj ked najdes spravne doplnky