1

Téma: L-Carnosine

Ahoj RNG,
chcela by som sa opytat, ci L-Carnosine ma aj ine, vedlajsie ucinky . Pocula som, ze dokaze nebezpecne znizit krvny tlak.
Co vsetko este dokaze sposobit?



2

Re: L-Carnosine

To je blbost. Ja ho pouzivam uz roky, a moj krvny tlak sa vobec nemeni. A pouzivam znacne velke davky, az 2 gramy denne. Ja to pouzivam proti glykacii, tj vytvaraniu zlucenin medzi cuklrami a bielkovinami, ktore su hlavna pricina poskodenia tela pri cukrovkach, kdeze spomaluju lymfaticky tok=telo sa progresivne zamoruje a tym sa znemozni regeneracia a obrana.

Naposledy upravil: RNG (2013-09-29 20:08:45)



3

Re: L-Carnosine

A je dobre brat L-Carnosine, aj ked nemam ziadne tazkosti ?
Resp., ked som uz po vysadeni AD ? Pomaha to odmorit telo alebo aka je jeho funkcia ?



4

Re: L-Carnosine

L carnosine sa podiela najma na regeneracii tela a znuizuje glykaciu, co je jeden z hlavnych dovodov tzv starnutia tela.



5

Re: L-Carnosine

Takze to odporucas brat ako posilnenie tela.



6

Re: L-Carnosine

Nie posilnenie co sa tyka energie, ale posilnenie regeneracie.



7

Re: L-Carnosine

RNG prosím ťa ako dlho bez prestávky môže brať človek L-carnosine? Ďakujem



8

Re: L-Carnosine

RNG prosím ťa ako dlho bez prestávky môže brať človek L-carnosine? Ďakujem



9

Re: L-Carnosine

Nuz ja ho beriem proti ucinkom glykacie  ako cukrovkar uz aspon 2 roky, kontinualne.
Lebo glykacia s vysokym cukrom v krvi je kontinualna, bez prestavok, Tak sa aj treba proti tpmu branit bez dlhsich prestavok



10

Re: L-Carnosine

RNG, prosím ťa maminka berie chemoterapie a poradil jej niekto L-carnosine. Môže ho užívať, je vhodný? Neregeneruje aj nádorové bunky?Ďakujem



11

Re: L-Carnosine

Radil by som jej skor L-lysine a vitamin C, lebo tieto sa podialaju na vyrobe silnycyh kolagenovych vlakienm, co zamedzi oddelovaniu sa rakovinnych buniek od nadorov a tak sposobuju metastazovanie.
Zialbohu, chemoterapiu ani ziarenie neodporucam, hoci vedia casto znicit nadory, ale su to obidva karcinogeny, tj neskor sa vytvoria dalsie nadory.
Rakovinne bunky potrebuje vyzivu tak ako aj zdrave bunky, tj ich nemozes vyhladovat, nanajvys dietou bez cukrov ich spomalit, lebo na svoje bujnenie potrebuju extra vela cukrov.



12

Re: L-Carnosine

Ďakujem, lysín berie aj c-vit. len jej niekto povedal že aj L-carnosine je veľmi prospešní?



13

Re: L-Carnosine

Nuz L-carnopsine je dobry na regeneraciu, zaroven zabranuje skodlivej glykacii, ked ho beries viac ako gram denne.Tj je proti zrychlenemu starnutiu, najma pre cukrovkarov.



14

Re: L-Carnosine

Prosím ťa ten l-lysine má maminka v forme prášku L-lysine HCL. Písal si 3 gramy denne. Má to brať naraz alebo napr. na 3-krát a keď je to prášok má to zapiť vodou alebo s jedlom prehltnúť? Ďakujem



15

Re: L-Carnosine

Rng prosim ta odpoved na predoslu otazku by si mohol napisat?dakujem



16

Re: L-Carnosine

Ber to v delenych davkach najlepsie s jedlom. Lebo je to zaroven zdroj HCl, a starsi ludia maju spravidla nedostatok zaludocnych kyselin a teda caste paly a zle travenie.
Ja beriem zdroje kyselin v kapsuliach aby mi nenapadali zuby.



17

Re: L-Carnosine

RNG napísal(a):

Ber to v delenych davkach najlepsie s jedlom. Lebo je to zaroven zdroj HCl, a starsi ludia maju spravidla nedostatok zaludocnych kyselin a teda caste paly a zle travenie.
Ja beriem zdroje kyselin v kapsuliach aby mi nenapadali zuby.

No ved toto kedze to obsahuje aj hcl vzdy ju po vypiti zacne palit-dostane kyselinu napriek tomu ze to berie s jedlom.co s tym,preco ju to pali?



18

Re: L-Carnosine

HCl nepali v zaludku ale v pazeraku. Zaludok je proti kyselinam obrneny mazom. A do pazeraku sa obsah zaludka doztane, lebo je ventil medzi zaludkom a pazerakom slabo uzavrety(uzaviera sa na signal dostatku kyselin) a naviac v zaludku zacne kvasenie a hnitie a to vytlaci aspon ciastocne jedlo do pazeraku.
Zriedkavo je ten ventil natolko oslabeny, ze sa nevie poriadne uzavriet. Lekari casto toto spominaju, ale ako som povedal, je to velmi zriedkave a to by musela mat palenie od narodenia.



19

Re: L-Carnosine

Čiže nemôže byť problém v tom že to je prášok a nie je to v kapsuli?Ďakujem:)



20

Re: L-Carnosine

Teoreticky moze, lebo prasok s obsahom HCl uz moze teoreticky pazerak palit. Preto odporucam brat zdroje kyselin v kapsuliach alebo tabletkach