1

Téma: astma a candida a ďalšie problémy - otázka pre p RNG

Dobrý deň,
už dlhšie sledujem diskusie na nete ohľadom alternatívnej medicíny a potrebovala by som radu od pána RNG. Ak by  tu už takáto téma bola, vopred sa odpsravedlňujem.
Moje zdravotné problémy sú rôzne a snažím sa prísť na pôvodcu, aby som sa pohla  v liečbe vopred. Mám 28 rokov.

Moje problémy začali cca 3 roky dozadu, keď som pod dlhoročných bolestiach chrbta, začala chodiť na rôzne vyšetrenia. Po rtg a genetických testoch mi bola diaknostikovaná ankylozujúca spondylytída III st. HLA gen testy mi vyšli pozitívne. Po nasadení liečby 15 mg denne movalisu NSA sa stav dostal do normálu.
Musím povedať, že pred týmto obdobím som nemala viac menej žiadne zavážne problémy, len opakujúce infekty dýchacích ciest od detstva a vývoj ponámahovej astmy, na ktorú som sa neliečila  dlhé roky lebo to nebolo nutné.
Po užívaní roku NSA  cca pred dvoma rokmi som začala nevysvetliteľne chudnúť, po vyšetreniach sa nič nezistilo. Nasledovali stavy typu závrate, nevoľnosti a  po ďaľších vyšeterniach sa opäť nič nezistilo. Vyšetrenia pozostávali z rtg pľúc, testy na celiakiu a krvné testy. Pridružili sa k tomu stavy kŕče končatín,  hnačky permanentné, predtým som skôr mávala prob so zápchami, triašky a podobne. Začala som hľadať na internete, pridala som magnézium, B vitamíny, rôzne čaje byliny a podobne ale stálo to nebolo ono.
Pridružovali sa záchvaty paniky, tak som  sama od seba po pár záchvatoch a mesiaci  navštívila psychiatričku ktorá sa skôr zaoberá aj zdravým životným štýlom. Tá skonštatovala, že môj stav nie je klasická panika nie sú nutné antidepresivá, predpísala mi len Forntin na ukľudnenie, pokiaľ by bol záchvat dať si pol tabletky.
Musím povedať, že som ho neužívala, lebo som zistila, že  paniky a úzkosti sú spojené s mojím zdravotným stavom, zároveň sa mi zoršil veľmi silno predmenštruačný syndróm , ktorý som predtým ani nepoznala, tie stavy boli z mesiaca na mesiac horšie. Všetko to prichádzalo ako keby v jednom období. Do toho veľmi dôležitý fakt bol, že som extrémne zahlienená a spustilo sa to taktiež vtedy. Teraz po dvoch rokoch mi bola diagnostikovaná astma 1  štádia po bronchoprovokačnom teste, a candida albicans v spúte , ktoré vyšetrovali na hyg. stanici, a stretokok epydermis v nose. a alergia na plesne
Dostala  som ihneď inhalátor Budelin kortikosteroidy a Formoterol na inhaláciu a Ventolin na astmatické záchvaty .

PO 4 mesiacoch je situácia taká, že som permanentne naPNke zahlienená, momentálne po angíne azápale prínosových dutín, vykašliavam hnisavé hlieny s  krvou a som po liečbe ATB.
Zakúpila som si oreganovy olej 60 perc carvacrol, užívam dva krát denne po dve kvapky v kombinácií s bio kokosovým olejom,  ale zistila som, že môj stav sa radikálne zhoršil a do toho ešte užívam penycilin od lekara kvoli angine.
Ešte jedna vec, od 18  rokov trpím hnisavými vredmi po stehnách a na zadku, na kožnom to neriešia, že je to zápal  mazových žliaz, sú to hlboké do čierna stafrbené hrče, bolestivé , keď prasknú ide z nich hnis a krv. Posledný rok sa mi to robí aj okolo sánky na tvári a nehce to zmiznúť ani po ATB.

Otázka je, či všetky tieto problémy môže spôsobovať premnožená candida alebo ešte niečo iné , lebo už som zúfalá. Tri roky späť som bola relatívne zdravá plné energie , momentálne to je katastrofa bráni mi to v práci a pred lekármi už sa cítim ako hypochonder

Odpravedlňujem sa za strašne dlhý príspevok, ale kratšie to nešlo smile
Ďakujem

Naposledy upravil: lakes (2014-11-21 15:00:20)



2

Re: astma a candida a ďalšie problémy - otázka pre p RNG

Aj candida to moze sposobovat, aj zle travenie a absorbcia(vid hnacky), aj zla crevna flora vseobecne. Chemia tj lieky  to rozhodne nevyriesia, potrebujes kyseliny, enzymy mikrovlakniny a kvalitne probiotika, tiez extra enzymy entericky pokryte na precistenie/odmorenie tela. Pripadne aj protokol dr berksona, na odmorenie pecene, lebo ked je tel0 zamorene, zamorena je aj pecen.
Na infekcie v prinosnych dutinach ti pomoze len kvapkanie niecoho silne antimikrobialneho do nosa, napr roztok citricidalu v kokosovom oleji(pozri citricidal, profesional na Hoogle, nie GSE.
Pouzitim atb znicis niektore bakterie, ale zaroven AZj probiotika a tym si znizis celkovu imunitu. Naviac infekcie, co ziju v hlienoch su atb skor podporene, dokonca sa casto rozmnozia len ked pouzivas atb.
Davka oreganoveho oleja musi obsahovat dost carvacrolu,. 3 x 200 mg carvacrolu, co najdes v 3 x 2 kapsuliach tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
Na odhlienenie pomaha brat aj NAC(2 x 600 az 1200 mg) a serrapeptaza(3 x 120 000 IU

Naposledy upravil: RNG (2014-11-21 19:13:16)