51

Re: Bakterialna infekcia

Nuz ked pricina zapalov zostane tak aj zapaly zostanu
30 % obrannycyh latok vyraba samotne telo a az 709% su produkt probiotik v crevach. Ale ja osobne nenecham telo bez pomoci bojovat, lebo to predlzuje ochorenie a zvysuje poskodenie tela



52

Re: Bakterialna infekcia

Ahoj RNG,
chcem sa ťa spýtať, ak je v tele infekcia, tak sa automaticky vylučuje aj cez nos farebnými hlienami? pretože kvapkam citr do nosa pravidelne už niečo cez týždeň a stále mi vychádzajú žlté hlieny...užívam oregano aj nac



53

Re: Bakterialna infekcia

V hlienoch sa vzdy  nachadzaju rozne mikroby, ved dychas vzduch a v tom to je cely cas. Otazka je len, ci su to skodlive mikroby, alebo neskodne, alebo dokonca uzitocne, probiotka.
Dnes je mozne si aj nasadit zamerne probioticku floru, kdekolvek v tele
Na horne dychacie cesty su dobre napr ustne probiotika/oral probiotics
Co sa tyka cistenie pluc, to moze trvat aj 2 tyzdne, tj trpezlivost. Na regeneraciu pluc je dobre brat adaptogen cordyceps, davka 2-3 gramy



54

Re: Bakterialna infekcia

Dobry den.
Pisem sem lebo som uz zufaly a potreboval by som poradit aj ja.
Mesiac dozadu zacalo to opuchnutym a bolavym hrdlom potom nadcha teploty.skusal som to vylezat teploty ustupili mal som len kasel.Popri chorobe som bral ester C vlakninu probiotika niekedy enzymi na travenie.
No moj stav sa stale moc nezlepsoval hlieny som mal stale nadcha sa mi vratila aj kasel po konzultacii s lekarom mi predpisal antibiotika po 12dnovom uzivani a dobrati kasel ustupil ale zacalo ma zasa boliet hrdlo preslo to do silnej nadchy hlieny mam zasa a aj zvysenu teplotu vecer je mi zle.
Co by ste mi odporucal? Ester berem vo vacsich davkach probiotika tiez aj ked neviem ci su moc kvalitne .. cital som ze bryndzu by som si mal kupit cerstvu.
No a pijem zazvorovy caj ten trochu pomaha je mi lepsie aspom chvilu.
Objednal som si aj tabletky olivovych listov a este som chcel ten gse roztok a wobenzym na imunitu myslite ze by mi to pomohlo?
Uz som bol behom mesiaca dva krat na PN a uz ma to fakt nebavi..
Dakujem za odpoved



55

Re: Bakterialna infekcia

Akonahle sa zacnu tvorit hlieny, do nich sa nastahuju sekundarne infekcie, tj mikroby,co vedia zit z hlienov(rozne rozkladne ako napr aspergily, kde napr aspergillus pneumoniae zapricinuje zapaly priedusiek a pluc.)
Zialbohu na ne su atb nielenze neucinne, ale ich podporia tym ze znicia ich nepriatela, probiotika.
Na ne treba brat prostriedky na odhlienovanie ako NAC (2 x 600 az 1200 mg) serrapeptazu (3 x 120 000 IU )a najma oreganovy olej, najlepsie  v kapsuliach ako napr ten  firmy NOW
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
najmenej 3 x 2 kapsule as jedlom
Kvalitne probiotikas musia byt tepelne a kyselinovo odolne, aby sa dostali zive do criev. Napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … l&ic=1
A samozrejme na to aby sa rozmnozili a osadili creva(na to sa musia rozmnozit najmenej 1000 krat!!!) treba brat zmes mikrovklaknin, co je ich potrava

Naposledy upravil: RNG (2014-11-09 13:54:12)



56

Re: Bakterialna infekcia

Dakujem za odpoved idem objednat.
Dnes som sa zasa rano zobudil na taku akusi nervozitu v zaludku a bolo mi na vracanie nakoniec som aj isiel mam taky pocit v zaludku na lavej strane plnosti  taketo stavy mam rano niekedy mam strach ci tam nieco nemam..
no snad doplny pomozu..
Kym mi pridu doplnky pomoze na ten moj zaludok aspom koloidne striebro alebo olivovy olej pit?

Naposledy upravil: erik (2014-11-10 09:25:07)



57

Re: Bakterialna infekcia

Koloidne striebro potlaci v zaludku rozne mikrobialne cinnosti, staci 1/4 deci.

Na co chces pit olivovy olej?. Ucinna latka na rozne mikroby je extrakt z olivovych listov, tj hlavne zlozka oleuropein v nich.



58

Re: Bakterialna infekcia

Oka uz rozumiem budem aspom pit to striebro.
Myslel som ze olivovy olej tiez likviduje mikroby
Dobre este raz dakujem velmi pekne



59

Re: Bakterialna infekcia

Nuz ked si chory a telo sa brani, je nerozumne mu nepomoct v boji. Ja aj ked som od detstva velmi nachylny na zapaly hornych dychacich ciest, ktore dostavam  velmi casto napr od vnucat, co mi to donesu zo skol a "podelia" sa o to so mnou.
Ale  branim roznych antimikrobialnych doplnkov to porazim uz v zaciatkoch za 3-4 dni, bez horuciek a vacsieho poskodenia tela.
Predtym so  s tym bojoval aj 2-3 tyzdne, ked mi to dal moj syn, a ked som isiel s nim k lekarke, dal som si aj ja predpisat lieky(to boli v tedy atb, lebo lepsie som nepoznal)lebo o den -dva som mal to iste, s horuckami, zahlienenim , kaslom atd..



60

Re: Bakterialna infekcia

No ja som sa zas zobudil rano o 4 a zase mam tie stavy nervozita pocit plnosti nudkanie na vracanie mam ciernu stolicu nemohol som si ublizit tym ceckom a zazvorom ked som to so seba ladoval ked som mal teploty? ci nemam podrazdeny zaludok nahodou teraz..
enzymi mi nemozu ublizit ked by som mal podrazdeny zaludok vsak?

Naposledy upravil: erik (2014-11-11 10:40:58)



61

Re: Bakterialna infekcia

Chod na vysetrenuiem na odber stolice,k lebo mozes mat nejake krvacanie v traviacom trakte,ci uz zo zaludka alebo z criev (tj ked si nezjedol nieco, co farbi stpolicu na cierno ako cucoroedky, spenat a podobne.  Istota je gulomet, mozes maty zaludocne vredy napr.
Vnutorne krvacanias sa daju zastavit najma rebarborou, najlepsi je rebarborovy prasok ale aj kompot je OK.
Doplnky ti nemozu uskodit, s tym boli lekarmi schvalene, ze su uplne neskodne, takze na tu temu je zbytocne diskutovat.



62

Re: Bakterialna infekcia

Jedol som cviklu odstavenu smrkvou teda pil..
Dnes mi je inac uz fajn aj normalne som jedol
Ale na vysetrenie pojdem



63

Re: Bakterialna infekcia

Chces len rozbor stolice,ci sa tam nenachadza krv, inac  nenechaj si do seba nic pchat.



64

Re: Bakterialna infekcia

Ano ved tak to aj spravim dakujem za vsetky rady a pomoc



65

Re: Bakterialna infekcia

OK



66

Re: Bakterialna infekcia

Tak stolica je oka bol som aj na sone brucha vsetko vporiadku.
Ze mam len podrazdeny zaludok ked mi to neprejde tak mam ist na hadicu nech sa pozru este do vnutra na nej som bol dva roky dozadu nieje to nic hrozne ale snad sa to uz polepsi
Som aj hovoril ze ma to tam tlacieva no a ze to je zaludok.
Tak sa mam vyhybat moc korenistym a pikantnym jedlam bielu muku a sladkosti nekonzumovat.
Mozte mi napisat prosim ako mam coho kolko kedy brat?
Teraz mi dojde aj ten oreganovy olej tabletky a probia dalej mam chlorelu a super enzymes od now mam aj ester C zakomponovat?
Dakujem



67

Re: Bakterialna infekcia

Nezabudaj aj na ine doplnky co tu casto spominam,ako selen zinok jod, vitaminy C E D-3 K-2, mikrovlakniny a probiotika.
Odporucam na podrazdeny zaludok pozuvat 2 tablety DGL 15 minut pred jedlom.



68

Re: Bakterialna infekcia

Dobre dokupim aj tie.
Dgl objednane dakujem