51

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

dakujem. na niektorych intern. strankach som sa docitala, ze yam aj dong quai sa pouziva na liecbu znizenej funkcie stitnej zlazy. nemoze mi tieto negativne stavy sposobovat to, ze mi uzivanie tychto doplnkov sposobuje vyssiu cinnosti stitnej zlazy? bojim sa, aby som si tym neodkrutila stitnu zlazu. kedze pribrat sa mi behom tyzdna podarilo uz kilo a pol...urcite aj vdaka yamu a fenugreeku. mam pokracovat v uzivani, ci radsej vysadit? sad



52

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Pise sa vselico. Papier je trpezlivy a internet je pristupny kazdemu tj aj tym, co tlacia farmaceuticke vyrobky a pisu lzi proti , alebo aspon vykrutia fakty a vylozia ich nespravne pre neinformovaneho citatela.
Normalizacia znizenej funkcie stitnej zlazy znamana zvysenie jej cinnosti. Ale nie chorobne zvysenie, len do normalneho stavu.
A to je obvykle spravadzane zvysenym/normalizovasnym metabolizmom, viacej energie , lepsia celkova funkcia tela , tj aj chudnutim u obeznych.
Doplnky nemozu nic "odkrutit" lebo to by znamenalo, ze maju skodlive ucinky, co je vylucene, lebo podmienka pri schvalovani lekarskymi teamami je absolutna neskodnost.



53

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

[quotno praveze som si tie postrehy o zvyseni stitnej zlazy precitala na nete od normalnych ludi.ziadne farmaceuticke tahy.ale po tyzdni sa zda vsetko ok
Plet sa ukludnila,tlak lepsie,aj ta unava presla.som dost meteosenzitivna,takZe to pripisujem pocasiu a hlavne tomu blaznivemu splnu.este sa chcem opytat.moze k tomu fenugreeku a yamu pridat uz aj dong quai?ci to mozem uzivat naraz.a vsade v prispevkoch spominas oreganovy olej.je na zapaly a tazkosti zenskeho charakteru?prip traviacich tazkosti?vdakaaa



54

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Oreganovy olej je protiplesnovy a protikvasnym infekciam a zaroven odhlienuje.
Na travenie treba dostatok kyselin enzymov roznych druhov, mikrovlaknin a probiotik.
Fenugreek a yam posobia dost podobne co sa tyka zenskych hormonalnycy hladin, dong quai ale zvysuje libido a ako adaptogen sa podiela na zlepseni roznych procesov v tele. Samozrejme ich mozes kombinovat dokopy.



55

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

no chcem to skusit kombinovat.potrebovala by som zvysit aj hladinu estrogenov...vsetky tri(yam,fenugreek aj dong quai)dokopy pomozu? Ci co by ste mi este odporucili na podporu zenskych tvarov?A este by ma zaujimalo...nemoze sposobit ich uzivanie vznik cyst?



56

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Nuz lekari odporucaju na zvysenie estrogenov pouzivat ich nahrazky, fytoestrogeny, ja s tym velmi nesuhlasim, kedze sa jedna o latky ktore len napodobnuju ucinky estrogenu nie menia ich hladiny(su 3 estrogeny a tie musia byt v urcitych pomeroch, inac mas hormonalne problemy)
Dong quai ti moze definitivne pomoct vo vyssich davkach, aj yam a fenugreek sa napr pouzivaju na zvacsenie prs.



57

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

[quodakujem.takze dong quai nemam užívať podla .avodu na baleni,ale zvysit dávkovanie?dobre,vyskusam to.urcitu plnost uz citim.a taktiez menzes prisiel ako hodinky,co sa mi za 15rokov nestalo ani raz.neskutocne,ake cgem.zalezitosti do nas dr pchaju a ničia cely oorganizmus.a ppritom sa to da krasne poriesit prirod.cestou



58

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Chemia nie je odpoved na prirodne procesy v tele. Ked clovek potrebuje nieco v tele tak si to treba dodat alebo aspon materialy/polotovary na to a nie chemikalie, ktore nikdy na svete pred tym neexistovali(podmienka na patenty) a teda maju plno skodlivych postrannych ucinkov vsade,aj v prirode, ako chemicke zamorenie.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-17 09:05:01)



59

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

dakujem. a mohli by ste mi este odporucit ako ich davkovat? ci mozem aj vsetky tri naraz napr poobede a vecer? inak, na dongquai som nasla na angl.navode avkovanie 1kapsula denne a slovensky navod na uzivanie odporuca 2 kapsule 2-3x denne. co je teda spravne?
a este by ma zaujimalo, traviace enzymy neposobia zle na zuby? myslim, ked tam je urcite mnozstvo HCL??
bo este mam problem so zubami, poskodena sklovina, aj na zuboch, ktore boli predtym uplne v poriadku...ryhy, praskliny, odvapnenie, niekde az erozia skloviny hmm na to by ste mi nevedeli nieco odporucit? uzivam od now foods vapnik, horcik a vit D3...staci to? a nieco, co by sa lokalne dalo aplikovat? resp. na vnutorne uzivanie, co by zastavilo tu eroziu???? vdaka



60

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Velmi si nevsimaj, co vyrobci pisu na davkovanie, ti casto zo strachu pred utokom FDA pisu primale a neucinne davky.
Enzymy neobsahuju kyseliny a su v kapsuliach a ked beries napr betain HCl, beries to v kapsuli, co sa rozpusti az v zaludku, tj zuby nemoze poskodit.
Zuby eroduju najma mikroby v ustach, tj skodlive mikroby co rozkladaju zvysky jedla na kyseliny, co poskodzuju sklovinu. Odporucam ti brat ustne probiotika ktore tie skodlive mikroby vytlacia, co ako probiotika/uzitocne mikroby pre nas  ochrania nielen zuby a dasna, ale zvysia celkove imunitu na rozne choroby napadajuce mandle, hrdlo priedusky a pluca, a tiez aj stredne ucho,
Doplnky mineralov na kosti tiez pomahaju, najma ked su brane s vitaminmi D-3 a K-2



61

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

[qtak mmozem 2x denne 1kapsulu yamu a fenugreeku plus 2-3x denne 1kapsulu dong quai.no mala som dlhsie problems s travenim,ako keby reflux..mam podozrenie,ze tomu vdacim za tu eroziu...K2 nemozem zohnat,ale tie doplnky od now foods su dost silne?bo to uZ nie je mozne...jedno ochorenie spusta dalsie.vyssi krvny tlak nemoze byt spustacom
Skor mam podozrenie na to travenie.pomôže psyllium,collostrum,probiotika a tie super enzymes?nechcem na ukor travenia prist aj o zdrave zuby :-(



62

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Nechapem to:"nemozem zohnat", popzri na K-2 napr na iherb.com  v spojeni s mineralmi
http://www.iherb.com/search?kw=bone+str … p;y=10#p=1
alebo aj samotny
http://www.iherb.com/search?kw=K-2&x=10&y=9#p=1

Super enzymy obsahuju primalo kyselin, len 200 mg, tak osobne by som isiel na kyseliny samotne a enzymy samotne, aby si si mohla nezavisle urcit, co potrebujes.
Dobre travenie znamena pri dostatku zelenin aj dost materialov na zuby, nie naopak.



63

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

no objednavala som z cz a sk stranok, preto to "nemozem zohnat" ...takze skusim aj tu usa stranku.
no super enzymes obsahuje betain hcl, 200mg.ale nie je to kapsula, ale tableta. ta nemoze zubom uskodit?? bo sa bojim, ci sa mi stav zubov nezhorsil aj vdaka tym super enzymom. vsetko ostatne je v poriadku, priberam, zenskejsie tvary...len tie zuby mi nedaju spavat. nechapem ako sa behom roka mohlo nieco tak pokazit hmm  myslite, ze sklovin sa da s pouzitim tyh pripravkov regenerovat? ved stravu nemam az taku zlu...len to travenie sem tam hapruje a tlaci sa mi potrava naspat do krku. ale ze by to posobilo az tak agresivne na tie zuby?? sad inak, dakujem za vsetky rady, velmi ste mi pomohli!
a este sa chcem opytat....je kokosovy olej setrny k zubom? myslim, ci si nim mozem umyvat , prip preplachovat zuby..vsimla som si , ze flaky, resp kamen po nom mizne. vdaka!

Naposledy upravil: zvedavka (2014-10-20 18:44:55)



64

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Nic, co prehltnes bez rozpustenia v ustach nemoze poskodit sklovinu.
Ak mas kvasenie v zaludku, co ti vytlaci potravu do krku a ust, tak si to musis co najskor napravit doplnkom kyselin a enzymov. Inac po case to vedie k stovkam roznych zdravotnych problemov.
Na ochranu zubov si ich cisti a pouzivaj ustne probiotika. Viac pre ne spravit nemozes.
Kokosak je neutral;ny olej a potlaca rozne kvasne mikroby, tj moze byt uzitocny na zuby. Prave kvasne mikroby totiz vyrabaju kyseliny, ktore rozozieraju zuby a sposobuju zapaly dasien(paradentoza)



65

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

A tie super enzymy pocas jedla?sa mi zda,ze je toho dost...psyllium,probiotika,yam fenugreek,dong quai,super enzymes,multi ca,mg,D3...neznizuju si ucinky navzájom?a tje ustne probiotika som uz raz mala K2 bliss od now foods sa to tusim volalo.boli to cmulacie tablety,ale nepozorovala som takmer nijaky ucinok:-/ myslite,ze to tlacenie potravy moze mat až taky destruktivny účinok?pridala som aj zvysene davky kolostra.len to uz tu poskodenu sklovinu asi nezachrani,vsak?

Naposledy upravil: zvedavka (2014-10-21 12:00:10)



66

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Zaludocne kyseliny su extremne silne a ked sa dostanu do ust, tak rozozeru sklovinu velmi rychle.



67

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

ja skor citim taku hrcu ako keby zle pozuta potrava,ktora stojí v krku.doslova hrca.ani nie kyselina.myslíte,ze tie super enzymes od now foods su slabe,ktore z iherb by ste odporucili?mam pocit,ze aj take mnozstvo kapsul mi stoji v krku a preto sa mi to tak zda...ja uz neviem:-/



68

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Ked mas paly dlhsie, tak ti po poskodi pazerak aj uzaver medzi pazerakom a zaludkom. Mozno pre to citis tu "hrcu"
Skus rozozuvat pred kazdym jedlom 15 minut  2 tabletky DGL.
Super enzymy nie su slabe ale neobsahuju dost kyselin pre niektorych ludi. Pri nedostatku kyselin odporucam davky Betainu HCl od 600 az do 1800 mg, podla potreby, Takze 200 mg je obvykle primalo.



69

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

no uzivam tie superenzymes zatial len kratucko...cca 3-4 dni, takze za tak kratky cas to este asi neucinkuje, ci ako dlho by sa mal uzivat, aby boli viditelne vysledky??
skusim zohnat aj to DGL...nechcem toho kombinovat privela...
a veru neviem..upravilo sa mi to trochu po jacmeni, predtym mi byvalo aj zle od zaludka, sem tam som zvracala...ale take tie echt kyseliny v krku a ustach som asi nikdy necitila.akurat ze sa mi to nie dobre pozute jedlo tlacievalo niekedy do krku.
tak ja vyskusam uzivat toto dlhsie, aj so vsetkym, co ste mi poradili, a uvidim, ci sa mi to zlepsi.
a este by ma zaujimalo...tie superenzymy regeneruju zaludok aj pazerak? plus psyllium, probiotika...staci to na regeneraciu???
vdaka!! smile



70

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Superenzymi tj zmes pancreatinu a truchu betainu HCl, pomahaju len travit jedlo. Nic neregeneruju.
Ale pri dostatku kyselin v zaludku sa uzaver medzi zaludkom a pazerakom velmi silne uzavrie a ked ho nasilne neotvoria vyvinute kvasne plyny a peny, tak nemozes mat jedlo natlacene do pazeraku. Ak sa ti jedlo naplaci do pazeraku a vobec necitis palenie, to dokazuje jasnem, v v zaludku nemas ZIADNE kyseliny, co je katastrofa na traviaci proces. Bez kyselin maju enzymy len zlomok ucinnosti, tj dostavas z jedla velmi malo zivin a teda spejes k stovkam roznych zdravotnych problemov.



71

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

[aha,rozumiem.no a je taka moznost,ze po tych par dnoch uzivania mam uz kyselin dost?bo predtym som to necitila,ale tteraz po uzivani citim take palenie v hrdle.nje ssilne,ale citim.moze byt na mna to mnozstvo hcl prisilne?a aj kolostrum regeneruje,nie?ale v kazdom pripade je to asi na dobrej ceste,bo odkedy uzivam aj yam a ostatne,tak sa mi podarilo pribrat 3kg..len neviem,ci pokracovat v superenzymoch,alebo ich stopnut??



72

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Palenie v hrdle znamena , ze mas este stale malo kyselin a potrava sa ti dostava do hrdla. Pri dostatku kyselin kvasenie zastane a uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa pevne uzavrie.

Pri ziadnych kyselinach aj ked sa ti potrava dostane do pazeraku necitis palenie, pri trochu ale nedostatku kyselin palenie uz citis, lebo pazerak nie je stavany na zaludocne kyseliny hociako slabe.
le ked zoberies dostatok kyselin, pala zmizne,. lebo nemas ziadne kvasenie v zaludku, tj ziadne plyny co by ti nasilne otvorili uzaver medzi zaludkom a pazerakom. Ten sa uzaviera na signal kyselin, cim viac kyselin, tym je pevnejsie uzavrety.



73

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

tak sa ozyvam po dlhsej dobe.chcela som tomu nechat trochu casu.akonahle uzijem tie trav.enzymy superenzymes od now foods,tak vecer aj rano citim take palenie v hrdle.nemozem mat tych kyselin prebytok?Neuzivam to kazdy den.bojim sa,aby mi to palenie,ktore pocitujem, neposkodilo zuby.a este jedna
otazka cca o 7vecer uzivam psyllium s ovsenou drtou.ale taktiez citim take palenie a tlacenie do hrdla.cim to.moze byt? Za 2hod potom davam aj probiotika od swansonu.a este ohladom tych zubov,nemozem sa Zbavit tych ciernych flakov.po uziti kolostra sa to zlepsilo..neda sa s tym nieco urobit.dr mi to odstranoval ultrazvukom,ale poskodil mi sklovinu.ta tomu sa chcem vyhnut.



74

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Nedostatok kyselin=kvasenie a hnitie v zaludku co natlaci potravu do pazeraku, kam nepatri.
Ked nemas ziadne kyseliny, tak to jedlo v pazeraku napali. Ked ale mas len troisku, tak uz to jedlo v pazeraku pali.
Ked mas ale dostatok kyselin, tak sa ti uzaver medzi zaludkom a pazerakom pevne uzavrie a tak sa do pazeraku ziadne jedlo s kyselinami nemoze dostat.
Zaludok samotny je vyborne chraneny proti kyselinam.

Na bielenie zubov pouzivaj napr jahody alebo vnutornu supku z bananov. Da sa to bielit aj peroxidom vodika.
Neviem z coho tie cierne /hnede skvrny mas, ale moze to byt nasledok plesni, ktore boli podporene roznymi atb, bezne po tetracykline a inych.
Pouzivaj ustne probiotika



75

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

no ja mavam taky pocit, ze ok, netlaci sa mi uz tak potrava do krku ako kedysi. je to lepsie. ale sa bojim, ked po uziti citim to palenie, nemoze mi to rozozrat sklovinu??? sad nie je mozne, ze je na mna ta hcl v now foods silna??
a tie flaky vyzeraju ako pigmentacia...nikdy v zivote som to nemala, az posledny rok a pripirujem to oslabenej sklovine, bo aj dasna sa mi dodrbali riadne sad



76

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

HCL nemoze byt silnejsia ani slabsia ako je. V doplnku Super enzymes je jej velmi maslo, len 200 mg betainu HCl. Pre ludi o maju palu odporucam od 600 do 1800 mg betainu HCl.
Pri dostatku kyselin sa ti nemopze dostat obsah zaludka do pazeraku a uz rozhodne nie na zuby.



77

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Ja Vam rozumiem..len,ze ked to palenie inokedy necitim v krku.len po uziti tych enzymov,tak ci to nie je silne na mna.keby som skusila uzit len pol tablety??



78

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Pocity a bilesti su casto klamlive, odkial pochadzaju a kam vyzaruju, tj ako sa nam zda odkial su mozu byt rozdielne miesta.
Skusit mozes co len chces, ale ked mas malo kyselin, tak malo, ze ta pala nepali a zacne palit len ked su dodas malicko kyselin, znamena ze potrebujes ovela viac kyselin
Bolesti zo zaludka su tiez povacsine z mikrobianych dovodov a tie sa mozu rozmnozovat a posobit v zaludku najma ked ich kyseliny v dostatku neznicia.
Vynimka je napr helicobacter pilori, ktory vie prezit aj dost kysly zaludok a vyvolat tam zapaly a dokonca vredy. Toho sa trehba samozrejme zbavit roznymi antimikrobialnymi nan ucinnymi(mastika, zinkove soli ako PepZin GI, koloidna strieborna voda, monolaurin)



79

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

rozumiem. takze podla vas mam isto malo kyselin. a keby som skusila enzymy od swansonu? su silnejsie?? predtym sa mi na 100percent zle vstrebavali ziviny, ked sa mi aj zuby pokazili a nedokazala som pribrat. a teraz behom par tyzdnov 3,5 kg hore.az neuveritelne sa mi to zda. za co Vam dakujem smile



80

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Na znacke enzymov nezalezi ale na ich obsahu. Kyseliny a enzymy odporucam brat osobitne, aby si si mohla "nastavit" spravnu davku z kazdych.
Ked ovjednavas zo Swansomu tak na kyseliny tam ma
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … n-250-caps
kde davka je od 2 do 6 kapsul s jedlom, zacni od nizsie a zvysuj, kym ti problemy s naduvanim  a palou neprejdu
ja osobne pouzivam tento co je 2 x tak silny
http://www.swansonvitamins.com/twinlab- … s-100-caps
.N enzymy odporucam najma tento
http://www.swansonvitamins.com/now-food … g-250-caps
davka 1 az 3 podla velkosti jedla a stravitelnosti



81

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

v poriadku. dakujem. a este by ma zaujimalo, nakolko si budem teda pohravat s tou HCL...nebude mi to prekyslovat organizmus??? tomu by som sa chcela vyhnut. lebo ked som uzivala superenzymes od now foods, pozorovala som castejsie chodenie na wc. a aj tu kyslost v ustach, co predtym nebola. cim sa to da nejak vyrovnat? napr psyllium a probiotika odkyslia?? daka za Vas cas a odpovede smile

Naposledy upravil: zvedavka (2014-11-10 19:43:01)



82

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Kyslost v ustach znamena, ze sa ti poriadne nezatvara ventil mredzi zaludkom a pazerakom. Ten ventil sa uzavrie o to tesnejsie, o co mas v zaludku viac kyselin.
Telo ma sposob ako sa zbavit kyselin neutralizaciou v dvanastorniku alebo cez moc a pot.
Samozrejme je dobre balancovat potravu tak, aby sa celkovy prijem tela niesol v neutralite, preto odporucam hodne zelenin alebo dokonca ked pouzivas vela kyselin tak sa rano musis alkalizovat 2 hodiny pred jedenim.



83

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

fuuha a cim sa prosim Vas alkalizuje??? a musi to byt nevyhnutne rano nalacno? bo ja chodim velmi skoro do prace  aked sa nenajem, byva mi slabo. nestacil by uzivat mlady jacmen rano aj vecer, aby sa telo alkalizovalo???
a takze kedze zaludok potrebuje kyseliny, tym ze si ich dodam, tak si vlastne prekyslim organizmus? a ked si davam tie traviace enzymy len raz za cas(1-2x) za tyzden, tak ako casto sa treba alkalizovat?
ja odkedy som to zacala uzivat, tak mam furt pocit kyslosti aj na spodnych zuboch. to, ze mi ich rozozerie, toho sa najviac bojim sad



84

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Nuz mlady jacmen rozne zeleniny a podobne alkalizuju. Ja som ludom, co musia brat vela kyselin odporucal odkyslenie tela tou ranajsou davkou KHCO3, co je draselna bikarbona, 2 gramy skoro rano, 2 hodiny pred jedenim naptravia alkalinitu tela, Na slovensku to najdes pod nazvom Kalinat, prostriedok na odkyslovanie vin a piva.
Najlepsie je neodkyslit si zaludok a na to pomozu len uhliciotany, ktore su entericky ochranene, tj rozpustia sa az v crevach a teda neodkyslia zaludok, ale ostatok tela. Je to dost novy produkt a znacne dtrahsi ako Kalinat,ktory mozes kupit uz od 10 euro za kilogram od Farmatika na Slovensku,
najdes ho pod menom Alkalife, Bicarb-balance. Pozri napr na
http://www.swansonvitamins.com/alkalife … ce-90-tabs
http://www.iherb.com/Alkalife-Bicarb-Ba … l&ic=2
1 tableta tohoto zhruba treba na balancovanie 600 mg tablety Betainu HCl

Naposledy upravil: RNG (2014-11-12 00:12:55)



85

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

ok, tak doobjednam aj to. este sa chcem opytat, ze ci je potrebne tu hcl a pancreatin brat stale, kazdy den. alebo postupne staci uz len pankreatin?? ten neprekysluje organizmus??? a ako casto potom treba alkalizovat?
a este sa chcem opytat, mam len 27r, je mozne, ze sa mi to upravi vdaka tymto doplnkom a nebudem to musiet brat uz cely zivot? vy ste mi ozrejmili tolko veci, ze som pochopila vsetky priciny mojich zdravotnych tazkosti...co mi ani dr nevedeli povedat
a este by ma zaujimalo....zazvorovy caj je vhodny pri tychto problemoch? uz uzivm aj to DGL

Naposledy upravil: zvedavka (2014-11-13 19:27:11)



86

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Nuz telo by malo vylucovat s kazdym jedlom kyseliny a enzymi. ked ich nevylucuje dostatok, tak si treba s kazdym jedlom schodok doplnit.
Zazvor/dumbier/ginger je dobry na zaludok aj celkove pre telo, len od neho neocakavaj zazraky. Ja ho najviac pouzivam proti morskej chorobe, tj aj v kolisajucich sa lietadlach.
Mam platky kandizovaneho vzdy so sebou v krabicke, spolui s enzymami a kyselinami.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-13 21:47:50)



87

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

V poriadku. a je teda sanca, ze sa mi to upravi a kyseliny a enzymy uz nebude treba uzivat? ci uz to mam uzivat navzdy? sad
a chcem sa opytat, doporucovali ste mi vitamin K2 spolu s mg, ca a d3. moze byt k2 od now foods??
a ta kyselina neposkodi zuby?? inak, asi tie flaky budu z prekysleneho organizmu. spozorovala som, ze ten kamen mi mizne akonahle si vecer dam psyllium a nasledne za 2h tie probiotika. je to mozne??



88

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Zvedavka, niekedy sa to moze napravit/regenerovat, ale napr u mna sa to uz nenapravi a ja som nuteny brwt s kazdym vacsim jedlom aj kyseliny aj enzymy.
Na znackach doplnkov nezalezi, len na obsahu.
Betain HCl dostavas v tabletke ci kapsuli, takze sa to v ustach nerozpusti a teda nemoze zuby poskodit.
Flaky na zuboch nie su z prekysleneho organizmu ale zafarbenie z jediel a zafarbenie z plesni v ustach, najma napr po pouzuiti niektorych antibiotik, ktore podporia plesne tym ze im znicia konkurenciu=probotika.
Uz v detstve som poznal, ze deti co brali tetracyklin mali hrubu hnedu vrstvu plesni na jazyku a po case im permanentne zafarbilo zuby do hneda.
Ale u teba je to asi nieco ine, ked tvrdis, ze ti to pride a odide.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-14 22:00:57)



89

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Zdravim RNG!
tak uz mi prisla aj K2 od now foods.Chcem sa akurat opytat, hned ako som otvorila krabicku, tak som si vsimla, ze ten sacok(pravdepodobne pohlcovac vlhkosti) je otvoreny, obsah vysypany v tube. moze to byt nejak nebezpecne? ci sa nenachytal na kapsuly. vyzera to tak, ze vobec ten sacok od vroby neuzatvorili. bojim sa tie kapsuly jest, aby som sa tym nepriotravila alebo nieco podobne. bo je na nom napisane "nejest"
a este sa chcem opytat.kvoli vlasom som si objednala aj praslicku (horsetail)...nebije sa s tymi vsetkymi mineralmi na kosti a wild yamom?? v pohode to mozem kombinovat? viem, ze su to len bylinky, ale predsa len smile

Naposledy upravil: zvedavka (2014-11-23 19:43:08)



90

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Vysusovace su obvykle silikaty, a tie nie su pre nas nijak skodlive, takze to ofukaj a mozes pouzivat.
Praslicka je zdroj kremika=organicke silikaty. A s nicim sa nemoze bit, prave naopak , doplnuje to mineraly na kosti.



91

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Pan Rng,este by ma zaujimalo,moze pri ziskavani zenslych tvarov pomoct pueraria mirifica??konkretne od swanson,tusim 80g ucinnej latky tam je.a co taka maca?vraj pridava aj na prsiach a zadku.vedeli by ste mi prosim poradit?bo co som nabrala,tak ide zas dole.mozem ich kombinovat s wild yam,fenugreek a dong quai?yam beriem
2x2 tablety,fenugreek 2x1 a 1x1 dong quai.takto pocas celeho cyklu bez prestavky. Ta maca a pueraria mirifica nezvysia cinnost stitnej zlazy??aby som z toho este viac neschudla.plus aky krem by bol vhodny?progesteronovy napr na tie prsia??? Vdaka za vas cas



92

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Na stitnu zlazu ber jod a selen.
Chudnute moze byt zo zhorseneho travenia(tj nedostatok kyselin enzymov rozneho druhu, mikrovlaknin a probiotik.) Na prsia su rozne doplnky, pozri na porovnanie napr na
http://www.breastoptions.com/reviews/
Pozri si ich zlozenia.



93

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Viem,ze na stitnu odporucate brat jod a selen.ja praveze chcem znizit,resp znormalizovat jej funkciu.maca a pueraria mirifica vraj zvysuje cinnost stitnej zlazy.chcem to zacat uzivat a bojim sa,aby mi nezvysili cinnost stitnej.myslite,ze toto mozu sposobit??citala som,ze aj fenugreek a wild yam zvysuju jej cinnost.s uspechoch ich pouzivam pri nepravid menstruacii a nadobudnuti zensk.tvarov.a s travenim som mala problem,davala som enzymy aj kyseliny aj vlakninu a probiotika.prestrala aom a schudla som. preto sa pytam,co myslite vy,mozem uzivat tu puer.mirifiucu a maca??vdaka este raz.



94

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Papier je trpezlivy a  aj cez internet sa siri aj hromada falosnych sprav, takze opatrne s tym verenim utokom na doplnky.

Lekari, co sa zaoberaju jodom liecili stitnu zlazu ci uz to bola hypo alebo hyper funkcia jodom a selenom.  Teda to je ina informacia, ako ucia na medickych fakultach bezne lekarov. Takze sa tam nejednal;o o zvysenie alebo znizenie funkcie, ale normalizaciu.

Naviac bezne  testy na hypo a hyper funkciu su casto uplne mylne.



95

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Ano,to mi je jasne,ze utoky na doplnky su z dovodu propagacie chem.patent.liekov.ale citavam aj fora so skusenostami ludi. Co si myslite vy o pueraria mirifica od ainterolu???moze to stitnej ublizit a zvysit jej cinnost??bo s tym chcem zacat,ludia to uzivaju s uspechom,avsak nerada by som si rozhodila hormony a uz vobec nie kvoli tpomu,aby som si zvysila cinnost stitnej zlazy,kedze uz teraz som velmi chuda. A yam a fenugreek obsahuju diosgenin,ktory podporuju tvorbu estrogenov,ci progesteronu??vdaka za vas cas



96

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Chudost moze byt sposobena nespravnou stravou alebo zlym travenim, nemusi to mat nic spolocne so stitnou zlazou.
Puerarie mirifica, tj popinava bylina Kudzu,  dnes postrach juhu USA, kde sa premnozila a skrti vegetaciu je zatial len ako cinska tradicna bylina, a teda nie su z nej zatial lekarmi ppouzivane presne vytazky na rozne ucely, tj je to este stale v stave bylinkarstva, nie alternativnej mediciny s presnymi davkami ucinnycy latok na dosiahnutie roznych cielov.. Kedze ma dost silne estrogenicky ucinok(fytoestrogeny) pouziva sa napr na zvacsenie prs, ale neviem s akym uspechom a v akych mnozstvach. Diosgenin sa v tele meni na rozne hormony, ale nie na estrogeny.



97

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Kyseliny uzivam sem tam. od now foods, super enzymes.aj digestitol od swanson mam, ten si davam kazdy den. nemozem si pomoct, po tej kyseline mam zltsie a oslabnutejsie zuby, resp flaky po sklovine, ako keby kamen. je mozne, ze to sposobuje nieco take?snazim sa to travenie davat dokopy aj probiotikami, kyselinami, kolko trva cca kym sa napravi??
takze ked budem uzivat puerariu mirificu v kombinaciu s yamom a dong quai, nemalo by to oddialovat menstruaciu???



98

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Zlte flaky na zuboch su najma z plesni, a to sa stava casto tak, ze beries atb, co tie plesne podporia.
Kyseliny vo forme viazanych ako betain HCl sa rozpustaju az v zaludku, tj nemozu skodit zubom.



99

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

Dobrý deň prajem,
obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Mám podobný problém - vysadila som HAK v októbri minlého roku a odvtedy nemám menštruáciu. Prišla len po vyvolaní Agolutinom. Bola som na všetkých možných vyštreniach, no záver je rovnaký. Chcú mi nasadiť Duphaston. Chcem to však skúsiť prírodnou cestou. Objednala som si tieto dva produkty:

http://www.swanson.sk/p/390/wild-yam-kore%C5%88
http://www.swanson.sk/p/341/kore%C5%88-dong-quai

Prosím Vás viete mi poradiť dávkovanie, ako dlho to užívať, či treba nejakú prestávku alebo dlhodobo a či mám ešte niečo ďalšie k tomu doplniť.

Som z toho nešťastná a čo je horšie, spôsoboje mi to iné zdravotné problémy.

Za Vašu radu Vám veľmi pekne ďakujem.
S pozdravom,
L.



100

Re: Slabá menštruácia, nizka hormonalna hladina a anovulacia

OK, Skus to. Ale ked to potrebujes dlhodobo, kde davka je 5 kapsul toho menovaneho denne, tak skus si to objednat priamo zo Swansona, vo vacsej kvantite.
http://www.swansonvitamins.com/swanson- … g-100-caps
Kedze telo si samo z toho vyraba hormony, nevidim dovod na ziadne prestavky. Duphaston je synteticka chemikalia , len ciastocne podbna progesteronu. Ked chces brat pravy bioidenticky progesteron,. na trhu su kremy s jeho obsahom. Ma ich Swansonvitamins, aj iherb.