1

Téma: kútik na perách

pekný deň
chcela bysom sa spýtať ako sa dá bojovať s kútikom na perách
čítala som že sa á použiť olej z grepových jadier - mám citricidal ale neviem ako ho nariediť a či je postačujúci
ďakujem



2

Re: kútik na perách

35 kvapiek citricidalu do litra vody je denna davka na pitie, postupne po malych glgoch cely den,  a to iste sa moze pouzit aj na vonkajsie pouzitie, kvapky do nosa a oci pripadne aj vyplachy. Vyssia koncentracia moze palit sliznice.
Nakolko je toi ucinne na kyutiky,m neviem, lebo niektore kutiky su vysledok kvasnych a plesnovych kultur, kde je to ucinne, a niektore su viralne, kde to velmi nezabera, tam sa pozri skor na temu herpes na zvysenie viralnej imunity, alebo aspon pouzivaj postrek koloidnej striebornej vody viackrat denne.



3

Re: kútik na perách

Asi tyzden ma uz jeduje taka vec... ze som si zahryzol  na vnutornej pere na ustach... a spravila sa mi tam taka zlta hnisava vec.. myslel som, ze to po par dnoch zmizne ale nemozem poriadne ani jest..  cim sa to da urychlit hojenie okrem tej iontoforezy striebra ? dakujem...



4

Re: kútik na perách

Napr GSE roztok, oreganovy olej,  a ine su tiez silne antimikrobialne, nielen striebro.



5

Re: kútik na perách

Mne sa robia kutiky na jednej alebo druhej strane pier neustale. Ked som bojovala s candidou, mala som ich nonstop, pomaly ani nebol den, ked sa mi nezjavil kutik. Bolo to naozaj bolestive. Potom s mi ten boj s candidou podaril ako tak vybojovat, nemala som naozaj ziadne kutiky a teraz zase. Takze asi mate pravdu, ze to suvisi s plesnami v tele. Mne sa tie kutiky teraz ukazu aj vtedy, ked mam napriklad zle travenie alebo nieco mi nesadlo, zabudla som si dat kyselinu s jedlom, zle sa mi to natravilo a hned je bolest v crevach a kutik sa k tomu len prida. Nikdy predtym som tolkokrat kutiky nemala, odkedy mam traviace problemy a teda nedostatok zaludocnej HCl, tak su u mna na pravidelnej baze. A to uzivam probiotika so psyliom alebo inulinom kazdy den uz vyse roka nonstop.



6

Re: kútik na perách

Casto tu opakujem pri zlom traveni a absorbcii mozes postupne ocakavat stovky roznych zdravotnych problemov.