1

Téma: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Dobrý deň,
už asi týždeň mám zapálený palec kvôli zarastajúcemu nechtu, nie je to nič hrozné, mierne červené v okolí ranky a trošku to hnisá iba ráno, lenže v tejto nohe pociťujem také teplo niekedy až horúčavu. Vedeli by ste mi niečo poradiť ?? ďakujem



2

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Hnisanie treba co najskor potlacit.
Skus si na to dat zmes kokosoveho oleja, praskoveho cukru a par kvapiek GSE.Ma to mat hustotu blata. Obviaz si to gazou.
Mne to okamzite zastavi hnisania a rany sa mi velmi zrychlene hoja, Inac ako cukrovkarovi by to trvalo nekonecne.
Protizapalove sice pomozu potlacit zapal, ale neadresuju jeho pricinu, toxiny z mikrobialnej cinnosti=hnisania.
Ina metoda je spomenuta napr tu
http://rng.nazory.eu/zapal-hnisania-a-striebro

Naposledy upravil: RNG (2010-11-11 22:02:10)



3

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

ďakujem za radu, a môže to byť šíriaci sa zápal alebo čo keď mám v tej nohe horúčavu skoro až po stehno ?? Najviac asi v oblasti členka a v chodidle.



4

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Nuz ak je to velmi rychlo sa siriace=postupujuce, chod na pohotovost. Ked je to stabilizovane, snaz sa to vyhojit nejakymi antimikrobialnymi podla moznosti. Vyckavanie bez akehokolvek zasahu nie je najrozumnejsie.



5

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Tak bol som u doktorky a nasadila mi antibiotika, chcem sa spytat, ci mozem spolu s antibiotikami brat aj GSE (60kv/1lvody), pripadne aj ine doplnky ako curcumin a extrakt z olivovych listov.



6

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Nevidim dovod, preco by si nemohol brat doplnky s podobnym ucinkom ako atb.

Nezabudni brat probiotika, lebo atb ti ich vynicia a tym prijdes az o 70% vsetkych obrannych latok, lebo tolko pre nas probiotika vytvaraju, tj viac, nez nase vlastne telo je schopne.
Curcumin potlaci zapal ale neodstrani mikroby, co ho sposobili

Cim viac roznych antimikrobialnych tym lepsie, lebo nevies  a ani lekarka nevie, o aku infekciu(bakterie, plesne, virusy, mykoplazmy) sa vlastne jedna.Na to treba vzat vzorky a kultivovat, a aj to nie vzdy urci o co sa jedna a pochybujem, ze by sa lekarka chcela s tym natolko zatazovat.
A dala ti liek len na bakterie. Na ine nie je atb ucinne a mnozstvo hnisani su vlastne kvasne a plesnove zalezitosti

Naposledy upravil: RNG (2010-11-13 01:59:46)



7

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Dakujem za rady este sa chcem spytat ked je v tabulke uvedena pri Streptococcus pyogenes koncentracia 60ppm to znamena ze taku koncentraciu treba dosihanut v tele ?? Da sa realne dosiahnut pitim roztoku GSE taka koncentracia ??

Naposledy upravil: Fero (2010-11-13 18:51:45)



8

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

60 ppm je 60 mg na kg vahy.
Kvapka GSE ma 12  mg citricidalu . Takze treba 5 kvapiek na kazdy kg vahy. To je pomerne dost, kedze GSE je poriadne horky. Skor by som isiel s kapsulami GSE, kde mozes dostat az ekvivalent 25 kvapiek v jednej kapsule a kapsule sa daju prehltnut bez akehokolvel problemu. Tj jedna kapsula na kazdych 5 kg vahy by ti tu koncentraciu po celom tele dalo tych potrebnych 60 ppm
Kedze tu kojncentraciu nemusis dosiahnut ale v celom tele(napr nepotrebujes ju v kostiach, mozno aj menej zaberie, tj povedzme 3/4 tej davky.

Byt tebou ale radsej by som vyskusal iontoforezu striebra lebo sa jedna o celkom malu oblast a tam sa da "prepasirovat" cez kozu dostatok striebornych ionov na vyhubenie tej infekcia
Alebo si urobit zmes cukru a oleja a pridat do nej kvapky GSE, dat na palec a obviazat gazou. Mozno ten zapal je len z toxinov z toho zahnisaneho palca, nie zivou nakazou rozsirenou po celej nohe(otrava krvi, toxemia)
Samozrejme popritom ber aj tie atb. ked ti ich uz predpisali a nezabudni na noc brat silnu probioticku zmes.
Probiotika vedia vyrobit az 70% vsetkych obrannych latok, ktore telo pouziva na svoju obranu a imunitu.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-13 20:19:45)



9

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

No lenze mne ten palec hnisa uplne minimalne iba rano a to asi take mnozstvo ako spendlikova hlavicka, mozno ani tolko nie a skoro vobec ma to neboli tak tomu nechapem ako je mozne ze ma pali cela noha a uz aj ruka.
A nie je nebezpecne brat take velke mnozstvo GSE ?? Mne to vychadza ze by som mal brat 20 kapsul, treba to brat v rozdelenych davkach ci naraz ? mozu byt tieto ?
http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Grape … /1919?at=0
Dakujem



10

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Predavkovanie bolo stanovene len na potkanoch, nikto z ludi by sa na to samozrejme nepodujal a bolo to prepocitane na 70 kg cloveka 32 000 kvapiek citricidalu=1 liter!!!
Takze aj ked tu davku zvysis na maximum tolerancie zaludka, nemozes prist ani na zlomok skodlivej davky.
Uvedene kapsule nie su s obsahom citricidalu.
Pozri napr na
http://www.iherb.com/NutriBiotic-Defens … /4728?at=0
Samozrejme odporucene davky vyrobcom su smiesne male, riad sa vypoctom na dosiahnutie ziadanej koncentracie  podla tabuliek inhibicie, a zvysuj ju postupne, nie hrr naraz, aby si nedostal uhynovu/Herxheimerovu reakciu, ktora sa prejavuje podobne ako nachladnutie(tecie nos, mierne zvysena teplota a podobne, vsetko nasledok toxinov z tiel rozpadnutych mikrobov.)

Alebo si nechaj pichnut AJ  atb injekciu, lebo podla priznakov mozes mat aj otravu krvi(toxemia), najma ked mas celkove horucku.
Zialbohu ja nie som ani lekar ani keby som bol, nemozem robit ziadne diagnozy na dialku.
Ak chces pre seba urobit este viac, zober 15 gramov collostra a 3x400 mg betaglukanov. To samozrejme okrem toho, co ti lekar predpise. Doplnky, nech su akokolvek ucinne zatial lekari nepredpisuju, lebo ich vlastne ani nepoznaju, cest vynimkam.
Takze je to len na tebe.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-13 21:14:56)



11

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

A treba tu davku 20 kapsul rozdelit na viacej davok alebo to ma byt jednorazova davka ? A nevadi ze to neni ciste GSE a su tam aj ine zlozky ? nevadi ich prijem v takom velkom mnozstve ?
Teplotu mam tak okolo 37,rano nemam a tak na vecer okolo 37,3. Lenze mna nic neboli a ani vonka nic neni vidno, iba to miesto na tom palci je cervene.
Dakujem



12

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Vsetky ostatne zlozky v menovanych tabletkach len zvysuju ucinnost , su na imunitu.
Ja beriem napr 1 gram astragalusu 2xdenne, ked sa necitiom dobre a asi na mna nieco lezie.
Huby sa jedia na deka, nie miligramy.
Jedine, coho je tam trochu vela na 20 tabliet denne je zinok, ale aj 100 mg znesies bez problemov na par dni. Samozrejme na dlhsie branie neodporucam viac ako 50 mg zinku denne. Ale malo by to zabrat do 3-4 dni najneskor, takze potom mozes znizit davky hoci aj na vyrobcom odporucene na prevenciu alebo dokonca to vobec prestat brat.
Doplnky vseobecne sa maju brat podla potreby.



13

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Dakujem pekne za rady, a este by som chcel vediet ci to treba zobrat naraz tych 20 tabliet alebo to mozno rozdelit na viacej davok.



14

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Ako som povedal treba zacat od malej davky a postupne ju zvysit a samozrejme to rozdelit co na najviac davok.
Tu mas napr cisty GSE/citricidal, bez inych primesi
http://www.nutriteam.com/servlet/the-31 … les/Detail
Mozes ich najst na www.Google.com plno, ked tam zadas GSE, 250 mg



15

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Dakujem pekne, uvidim co povie v pondelok doktorka a podla toho sa zariadim.  Este raz dakujem



16

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

OK



17

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

ja som zacinal s podobnou diagnozou bolesti a teplej nohy a skoncil som s flembotrombozou v nemozcnici, ked sa zila uplne upchala...
Preto by som na tvojom mieste skusal viac enzymov, najma fibrinolytickych, proteolytickych ...



18

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Velka chyba je, ze mnohi ludia maju prihustu krv, prilisnu zrazanlivost neadresuju to ani o tom nevedia az kym sa im zapchaju cievy.Dovtedy ani lekari nic neurobia obvykle.
To je asi tak, ako keby si si v aute nevymienal olej a cakal, az uplne vyschne a zavari sa motor.
Vobec prevencia je extremne slabo adresovana.
Vacsina veci sa da zistit a predist problemom davno skor, ako je telo poskodene.

Pouzivanie enzymov je pre mnohych dobre, pomoze travit, pomoze cistit telo. Samozrejme pre tych, co maju hustu krv zlepsi cirkulaciu a predide zrazeninam.

Problem je, ze dnes jeme nestravitelnejsiu potravu ako kedysi, viac ako kedysi a obsah enzymov v nej je minimalny. Cast je odslachtena v snahe zlepsit chut a vynosy, tiez trvanlivost.
cast je znicena tym, ze velku vacsinu jediel tepelne spracujeme
Preto je rozumne doplnit to, coho dnes v stave mame malo, vcitane enzymov.



19

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

A vedeli by ste mi poradit nejake konkretne doplnky ? Myslim tie enzymi.
A este co sa tyka toho GSE tak toto je cista forma, moze byt ? 
http://www.iherb.com/NutriBiotic-GSE-Hi … /4214?at=1
Ale tam potom by som musel brat 40 tabliet denne (pri vahe 95kg) aby som dosiahol 60 ppm vsak ?
Dakujem

Naposledy upravil: Fero (2010-11-14 17:01:44)



20

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

95  x 60 mg= 5700 mg
5700:125= 38 tabletiek
To by teda matematicky sedelo, az na to, ze kedze sa citricidal v tele nerozdeluje do rovnakej koncentracie vsade, tak asi aj 30 by ti stacilo. Samozrejme rozdelene do co najviac davok.A musis zacat z ovela nizsou davkou a postupne ju zvysovat, aby si nedostal prudku uhynovu reakciu.



21

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Dakujem a poradili by ste mi este tie enzymi ? Alebo nieco co by pomohlo sa telu zbavit toxinov, ktore vyprodukuju tie uhynute mikroorganizmi ?



22

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Hociktory je lepsi ako nic, ja osobne pouzivam Digest Platinum(NOW) , Super Enzymes(NOW)
Nuz a nezabudaj na hodne vody, to tie toxiny pomoze vymyt. Alebo ako hovoria zidia, dobra medicina je hodne slepacej polievky(tj voda + lahkostravitelna vyziva)



23

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Dakujem pekne, dufam ze sa to podari



24

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

OK



25

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Zdravim, takze v krvi nic nemam takze som "zdravy". Chcem vyskusat tu iontoforezu striebra, myslite, ze mi postaci na to aj strieborny prsten ?? Skusal som to ale nic som necitil, neviem ci to robim nespravne alebo co.

Naposledy upravil: Fero (2010-11-16 11:53:39)



26

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Na nohe je dost hruba koza, navlhci si to trochu.Ked jen prud prisilny tak to zacne stipat.To ale uz nie je dobre.



27

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Dakujem, vyskusam.
A dokedy mi pridu tie tabletky GSE, tak by som si chcel davat zatial roztok GSE vo vode, mozem zacat napr. so 100 kvapkami v 0,5 l vody ?? Ma mnozstvo vody v ktorom rozriedim GSE vplyv na koncentraciu v tele ?? napr. je rozdiel ci dam 100 kvapiek do 0,5 l vody alebo do 1 l vody ??
Dakujem



28

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

100 kvapiek jwe 100 kvapiek bez ohladu na to do kolko vody si to das. Ale v pol litre vody to bude natolko horke, ze to asi nebudes vediet vypit.
Inac ako vsetko, lepsie je zacat s mensimi davkami a postupne stupnovat, aby si sa vyhnul neprijemnej uhynovej reakcii(herxheimer)



29

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

A poznas niekoho kto uz skusal dosiahnut taku vysoku koncentraciu v tele ??



30

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Nuz ja neviem , ako druhi, ale ja som uz viackrat zobral za den az 200 kvapiek, bolo to velmi neprijemne, takze som si objednal kapsule s ekvivalentom 25 kvapiek na kapsulu a prim tych prehltnut 1 za hodinu s pol poharom vody nebol ziadny problem, takze som ich zobral aj vyse 8 denne.



31

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

No a ja sa chystam brat dva krat tolko, naozaj to nemoze mat nejake neziaduce, alebo skodlive ucinky ?? okrem tej uhynovej reakcie



32

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Opatrne, zacinaj s menej. Co sa tyka predavkovania, len na potkanoch boli skusane take besne davky a vyslo im prepocitane na vahu cloveka 32 000 kvapiek citricidalu, tj liter na to aby to cloveka teoreticky zabilo.
Samozrejme nikto nehovori ani o stotine toho, tj je to absolutne bezpecne.
V porovnani s tym napr potrebujeme az 4 gramy draslika a 40 gramov nas na flaku zabije.(niektore staty v USA to pouzivaju na popravu, intravenalne, samozrejme.
To iste zo sodikom, potrebujeme 2 gramy a 30 gramov je smrtelna davka. To su len 2 polievkove lyzice soli!!!. A presa ich nikto nezje, lebo ludia maju odpor k presolenemu jedlu a cistu sol nevedia ani prehltnut vo vacsej davke.
Nuz to iste plati pre citricidal, ba dokonca je este radove bezpecnejsi, ako sol na predavkovanie.

Naposledy upravil: RNG (2010-11-17 15:49:45)



33

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

A s akou davkou by som mal asi tak zacinat ???
Dakujem



34

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Zacni s 30 kvapkami, o den-dva zvys na 60 o den dva na 120 , o dva dni na 240? alebo to ber v kapsuliach, lebo neviem ci dokazes vypit vyse 200 kvapiek GSE
Ak ma s tym telo problem, da ti to pocitit a vtedy znizis docasne davku a o par dni sa pokusis znova zvysovat.
Treba sa naucit pocuvat na signaly z tela



35

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Prisli mi tie enzymi - Super enzymes od NOW, mam ich brat podla davkovania na obale tj 2 kaspule s kazdym jedlom ? Alebo nejako inak ? A co by ste mi este poradili na precistenie lymfatickeho systemu ?



36

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Enzymi s jedlom pomozu jedlo stravit. Enzymi 1.5 hodiny pred jedlom pomozu cistit telo, tj aj lymfaticky system.



37

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Dakujem. A este by som sa chcel spytat co by pomohlo na problemy s pecenou - nealkoholova tukova choroba pecene. Uz  som nasadil Silymarin a B-complex. Co by ste mi este poradili ?



38

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Specificky na pecen som spomenul protokol dr Berksona, ktory regeneruje pecen, pozri na temu
http://rng.nazory.eu/pecen
kde odporucam calcium -D glucarate a lipazu. Tak isto, k tomu pomoze vseobecny emulzifikator tukov, lecitin, co odporucasm brat kazdemu lyzicu raz az 2 krat do tyzdna. Moja zena ho dava do roznych jedal, ktore nemaju tuk, lebo ked sa z nich vstrebe do krvi, prvy tuk a tukovobielkovinne latky s ktorymi sa stretne su nanosy na cievach, ktore pomoze emulzifikovat, potom prejde cez pecen a tam robi robotu rozpustania tukov



39

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Prosim ta mohol by si mi napisat ako treba brat ten lecitin, 1 lyzica denne s jedlom alebo na lacno ? rano alebo vecer ?? alebo je to jedno ?? a tak isto ten calcium D glucarate. A keby si mi prosim ta aj poradil nejake konkretne doplnky najlepsie z iherbu. Dakujem



40

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Na odtucnenie je dobre brat lecitin s jedlami neobsahujucimi tuky, Hocikedy cez den.
Calcium D- glucarate je dobre brat 2x500 mg denne minimum . Vyrobca dokonca odporuca 3x1 gram denne s jedlom, takze je to dost drahy spas.
Nezabudat na extra vlakniny, lebo zlc vynasa z tela tuky len ked  sa nasiakne do vlaknin, inac sa reabsorbuje aj s tukmi, aj s roznym zamorenim z pecene.To plati aj pri zvyseni zlcotoku sylimarinom pripadne aj s lecitinom.
Tuky sa vyborne vylucuju z tela cez creva, ked sa do niecoho nasiaknu.
Odporucam lyzicu psylia  s kazdou davkou sylimarinu alebo calcium D glucaratu, inac to nie je ani zdaleka tak ucinne.

Dobre zdroje mikrovlaknin su psylium, pektiny(jablka, hrusky) a arabinogalaktany.
http://www.iherb.com/Thorne-Research-Ca … 18511?at=0
Lecitin dostanes aj doma  a pomerne velmi lacno
http://www.nutriexact.sk/doplnky-stravy … ovy-500-g/
http://www.vemica.sk/sojovy_lecitin.php?sekce=14

Naposledy upravil: RNG (2010-12-07 19:13:34)



41

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

Dakujem...len asi bude problem s tymi jedlami, ktore neobsahuju tuky, takych asi v nasom jedalnicku moc neni.



42

Re: Horúčava v nohe - že by Lymfangitida ?

MOzno, .