1

Téma: antiparazitika

ahoj rng, prosim ta, mozes mi poslat link na nejake antiparazitika, ten z toho druheho fora o radach mi nejde otvorit...
kde  by som zohnala ten protokol dr clark?
a moze s ato davat aj detom? ak ano, v akej davke - 12kg dieta 4 rocne.
mozu parazity sposobovat crevne problemy ako je nafukovanie, bublanie a hnacky, bleda stolica...

vdaka



2

Re: antiparazitika

Nafukovanie, hnacky a podobne su traviace problemy nie paraziticke, tj kyseliny, enzymi vlakniny a probiotika. Moze to byt aj potravinova alergia(pozri alergie, na mlieko a lepok.

Co sa tyka parazitov na to najdes prostriedok napr.
http://www.swansonvitamins.com/NAP01/ItemDetail?n=0
Ale ako som hovoril, pochybujem, ze sa tu jedna o parazity, hoci vylucene to nie je(giardia od psov a maciek, a ine amebove z vody)
Davkovanie ako vzdy jem podla vahy, normalne je udavane asi na 70 kg osobu a teda prenasob pre 12 kg vsetky davky pomerom 12:70 tj zhruba 1/6 davok.



3

Re: antiparazitika

Ahoj Rng, idem vyskúšať protiparazitickú kúru podľa dr. Clark podľa dávkovanie z tejto internetovej stránky: http://www.swansonvitamins.com/NAP01/ItemDetail?n=0. Len z prekladu toho dávkovania mám trochu miš-maš. Pri hneď prvej BLACK WALNUT TINCTURE, pri 6 dni je tam skratka "tsp", s ktorou si nejako neviem poradiť, čo môže znamenať. Nevieš mi poradiť? A potom ešte pri WORMWOODE je tam veta: "You take the capsules all in a single dose". To tiež neviem, čo znamená.
Ďakujem.



4

Re: antiparazitika

tsp=teaspoon=lyzicka
Take capsules in single dose=ber odporucene kapsuly naraz(tj nedel na viacero davok)



5

Re: antiparazitika

ešte ma napadlo: Môžem kombinovať na večer v jednej dávke wormwood a klinčeky, prípadne aj s black walnut tinktúrou? Ći radšej všetko oddelene? A ten proces s black walnut tinktúrou sa po 6 dňoch končí a potom mám naskočiť už len na udržiavací program?

Ďakujem.



6

Re: antiparazitika

Borko, ten rozvrh je tam urceny na najvyssiu efektivnost v zabiti vsetkych parazitickych foriem. Takze by som sa podla neho drzal.
Naviac ked mas prilisnu infestaciu dr Hulda Clark zvysila davky, najma toho vytazku zo zelenych supiek. Je tam jasne napisane, aby si to bral naraz=single dose.



7

Re: antiparazitika

jj, je to tam jasne napísané, ale ja som sa jasne pýtal na to, či sa môžu kombinovať JEDNOTLIVÉ KOMPONENTY, PRÍPRAVKY tejto protiparazitickej kúry. Ja mi jasné, že keď mám brať 4 kapsule wormwoodu, tak ich nebudem brať oddelene. Ja som sa pýtal na to, či môžem v jednej dávke skombinovať napr. Black walnut s wormwoodom a s klinčekmi, čiže všetko zobrať naraz.
Ďakujem.



8

Re: antiparazitika

Nevidim ziadny dovod, aby sa tieto brali oddelene. kazde z nich pracuje na inom principe, takze sa doplnaju v celkovom ucinku.



9

Re: antiparazitika

borko, ja to robím tak, že pijem ráno na lačno Black Walnut - čierny orech tinktúra, zapijem vodou a ešte 1/4 lyžičky vitamin C zarobený vo vode, potom pred jedlom Wormvood- palina a s jedlom pri konci Clove- klinčeky, to dám pri raňajkách a potom obed večera ešte Clove . Množstvá podľa rozpisu dávkovania.  vlastne pijem to spolu v jednom čase , akože nevypijem to všetko hneď za sebou, vlastne to robím tak so všetkými novými doplnkami, aby som aj videla reakciu , ak by nejaká na niečo bola. Určité doplnky zas len spolu ako napr. omega 3 s C, alebo selén s E, spirulinu s minerálmi.



10

Re: antiparazitika

Tj. ako to to zaludok znesie



11

Re: antiparazitika

Ešte tak rozmýšľam, že či tá kúra vybije aj nevyliahnuté parazity. Predsa, za 7 dní, kedy sa intenzívne berie Black walnut to nevyliahnuté parazity nevyhubí, alebo klinčeky sa berú intenzívne len 10 dní. Či to stačí? Ďakujem.



12

Re: antiparazitika

Nuz detaily okolo toho neviem presne, takze sa zdrzim komentara. Viem ze dr Hulda Clark to mala dobre premyslene a dlhe roky overovane na ludoch, takze sa spolieham na je usudok a nebudem postupovat pri parazitoch svojim sposobom, ale presne podla jej navodov.



13

Re: antiparazitika

selen sa preco nesmie s C vitaminom spolu? prip. moze sa selen s akorbatom cecka, ci radsej ani to nie? a kombinacia zinok a c vit. je ok?

Naposledy upravil: zuzinka (2011-08-06 20:48:16)



14

Re: antiparazitika

Osobne neviem nic o tom , zeby sa selen nemohol brat s vitaminom C. Je len jedna danska studia z roku 1999, kde absorbcia anorganickeho selenu bola z nizena vitaminom C. Nuz ale kto berie dnes anorganicky selen?!?



15

Re: antiparazitika

Odpoducam knihu od Dr. Ken Sutter - The Paradigm Shift. Chlapik bol medik vo Vietname, kde sa otravil defoliantom Agent Orange od Monsanto a nachytal kopec parazitov z dzungle. Skoncil s rakovinou pecene, ktoru uspesne prekonal. Samozrejme nie chemoterapiou a radioterapiou. Na odparazitovanie odporuca Dewormer. Kto ma chut nech si precita

http://www.barefootherbalistmh.com/atta … 20DEWORMER[1].pdf

Osobne odskusane, lepsi vyrobok nepoznam.

btw vyhol by som sa akemukolvek supplementu obsahujuci steran horecnaty (magnesium stearate). Dobre info k tejto teme by som hladal na Mercola.com



16

Re: antiparazitika

http://www.naturesspices.com/products_and_prices

treba kliknut na Dewormer



17

Re: antiparazitika

Zaujimava polemika a diskusia o roznych zlozkach a ucinnosti. Neviem, nakolko je pravdiva, ale asi na nej nieco je, ved su to novsie vedomosti, nez povodne od Huldy Clark. Ale aj ini vyrobcovia protiparazitnych to iste sleduju a pripadne vylepsenia formuly robia automaticky.
Zrejme rozne novsie zmesy na trhu su rozne ucinne.. Niektore mozno lepsie, ako povodna formula dr Huldy Clark, ale mnohe su odsvindlovane.
Ja poznam osobne najma znacku NAP, ktora je dostatocne ucinna



18

Re: antiparazitika

RNG,
chcem sa opýtať ako sa dá liečiť nález v stolici Campylobacter jejuni/coli, a či to treba liečiť?
Ďakujem



19

Re: antiparazitika

Escherichia coli je lahko potlacitelna napr pitim roztoku citricidalu, profesional, 35 kvapiek na liter vody, pit po malych glgoch  cely den.
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/citricidalC
V tabulkach je spomenuta ucinnost na camphilobacter jejuni(z nedostatocne upecenej hydiny najma), ale zialbohu tam sa uz koncentracia potrebna nan neuviedla
Kedze obe tieto infekcie sa vedia maskovat, casto je potrebne ich odmaskovat(NAC, serrapeptaza) inac do nich nevedia tie ucinne latky preniknut.
Mnohe e-coli nie su skodlive v crevach, su len cast crevnej flory, ale niektore z nich su zivotu nebezpecne.



20

Re: antiparazitika

Dobry den RNG, chcela by som sa vas spytat, aky mate nazor na protiparazitnu kuru sybirskych bylin Trigeľm: http://www.sebapoznanie.sk/sebapoznanie … NY-PROGRAM

a este by som sa chcela spytat, ze pri koznych alerhologickych testoch mi bola viackrat zistena silna alergia na palinu. Mozem ju napriek tomu uzivat? Ake by som mohla mat eventuelne z toho rizika?

potrebujem sa poriadne odparazitit a potom nasadit proticandidovu kuru. Odporucam inak vsetkym, ktorí s nou maju problemy uzasnu knihu: A.Janus: Nebud potravou pro houbu candida.

s cadidou mam dlhe roky problem a az po precitani tejto knihy som konecne pochopila jej mechanizmus.

dakujem za akekolvek rady smile



21

Re: antiparazitika

Tie sibirske byliny nepoznam , takze sa na to nemozem vyjadrit. Ak to stimuluje vylucovanie zlce, nemusi to byt vobec antiparaziticke.
Alergia na palinu je alergia na pel obvykle nie na artemisinin. Ale pre istotu zacni s mensimi davkami, keby si mala alergicku reakciu, aby nebola privelka.



22

Re: antiparazitika

Camerona napísal(a):

...Odporucam inak vsetkym, ktorí s nou maju problemy uzasnu knihu: A.Janus: Nebud potravou pro houbu candida. ...

Ahoj Camerona, chcem ta poprosit, tu knizku co si odporucila, su tam aj recepty?



23

Re: antiparazitika

Dobrý deň RNG!

Môžu antiparazitický prostriedok NAP aj dojčiace matky? A od akého veku ich môžu deti?

Rada by som sa Vás tiež opýtala, aký je Váš názor na prípravok proti parazitom SCRAM od Healthforce =>> http://www.iherb.com/HealthForce-Nutrit … &ic=22

A ešte jedna otázočka - Váš názor na bežne dostupné a lekármi predpisované lieky proti parazitom Vermox, Zentel?

Ďakujem veľmi pekne.



24

Re: antiparazitika

Nevidim ziadny dovod aby nemojli aj dojciace matky aj male deti brat antiparazitika. Samozrejme prepopcitane na ich vahu.
Ten SCRAM, nepoznam, sice obsahuje soravne veci, ale nezfda sa mi ich davka dostatocna a ani to nema ziadny rozvrh brania, co dr Hulda Clark odvodila od ucinnosti na rozne formy parazitov a ich zivotnych cyklov.
Chemicke patentovane lieky na rozdiel od potravinovych doplnkov maju casto rozne skodlive postranne ucinky a casto aj uzsi zaber. lekari ich predpisuju najma pre to, ze nic ineho sa v skole nenaucili a dokonca im zabranuju ine predpisovat. A tie su rozhodne skodlive aj pre kojene dieta, lebo telo sa casto odmoruje do mlieka.



25

Re: antiparazitika

Ďakujem, pán RNG za Vašu odpoveď.

A Váš názor na odparazitovanie homeopaticky lekárom-homeopatom?

Je potrebné popri odparazitovaní, napr. NAP prostriedkom, užívať aj jednobunkové riasy, napr. Spirulina a pod. na odplavenie toxínov z parazitov?

Ďakujem.



26

Re: antiparazitika

Ruiasy sice odmoruju, ale nie velmi ucinne. Osobne odporucam na absorbcne odmorovanie rozne mikrovlakniny, ako psylium, inulin, glucomannan, arabinogalactany a najjemnejsi modified citrus pectines, ktore su tak jemne, ze sa vedia vstrenat aj do kvneho obehu a tak cistia/odmoruju cele telo.
Homeopatia ako dnes medickym monopolom dovolena alternetivna medicina je zo smetiska dejin vykopana nevedecka a nijak nedokazana metoda. Teda ked sa prevadza podla povodnej definicie.
Dnes sa za to meno schovava aj plno roznych doplnkov, minimalne riedenych, ktore su ciastocne ucinne.



27

Re: antiparazitika

Ďakujem pekne.

Ktorí výrobcovia sú dobrí? Pozerala som a je ich mnoho - Now Foods, Nature's Way a veľa iných. Ktorých odporúčate?

Hovoríte "modified citrus pectines" - slovíčko "modified" neznie veľmi vábivo.... hmm



28

Re: antiparazitika

Zalezi od obsahu produktu, nie od mena vyrobcu.kazdy z tyc vyrobcov ma plno slabycy doplnkov  ale aj niektore dobre, tj obsazne.
Modified v tomto pripade znamena ze velke molekuly citrusovych pektinov(to je to biele  zvnutra v supke pomarancov a citronov) su enzymami "posekane" na malicke moplekuly, ktore su ovela ucinnejsie, dokonca sa vedia vstrebat v crevach do krvi a teda cistit cele telo, nielen creva.



29

Re: antiparazitika

Zdravim,

chcel som nieco z iHerbu na parazity namiesto NAP 20 day parasite kit zo swansonu, aby som nepriplacal za postovne a dan.
objednal som si toto:
oresak 500 mg 1x2 capsle s jedlom
http://www.iherb.com/Now-Foods-Black-Wa … psules/444

palina 2x3kapsle pred jedlom
http://www.iherb.com/Kroeger-Herb-Co-Th … -Caps/5830

klinceky 450 mg 1x3 kapsle pred jedlom
http://www.iherb.com/Kroeger-Herb-Co-Fr … Caps/10612

je to davkovanie ok tak ako pisu? alebo to mam brat inak
neviem tiez porovnat oresak kapsle s tekutym oresakom, ci je rovnaky ucinok

vdaka



30

Re: antiparazitika

Pozri si rozvrh davok zo zostavy NAP, , alebo ceskej zostavy firmy JUKL, co sa zda taka ista, ako povodny antiparaziticky protokol dr Huldy Clark a ber tie doplnky podla toho rozvrhu.
Tekuty vytazok z oresaka je 1:1 alkohol a sucha zelena supka oresaka. Kvapka je asi 30 mg. Podla toho suchy oresak by mal mat ekvivalent 15 mg sa rovna 1 kvapke.



31

Re: antiparazitika

Hovorili ste, že dojčiace matky môžu antiparazitickú kúru NAP. Avšak mám otázku ohľadne paliny pravej - na internete čítam, že je nebezpečná pre tehotné a aj dojčiace matky kvôli jedovatému tujónu a môže spôsobiť poruchy centrálneho nervového systému a epileptické kŕče. Aký je Váš názor na palinu a dojčenie, pán RNG? Ďakujem.



32

Re: antiparazitika

Nuz palina nie je najbezpecnejsia bylina, ale parazity tiez vydavaju rozne toxiny, od neurotoxinov az po karcinogeny. Davka paliny pri  protiparazitickej kure nie je az tak velka, ze by hned kazdemu sposobila poruchy centralneho nervoveho systemu. Otravy thujonom boli pozorovane len na ludoch, ktori pili pravidelne velke davky absynthu, dlhodobo,tj dlhe roky,  co im dalo do tela podstatne vyssie davky tujonu, ako takato protiparaziticka kura, najma ked trva len 20 dni.
http://www.bu.edu/bhlp/Clinical/cross-c … um%20.html

Inac, keby to bolo tak nebezpecne, tak by to nemohlo byt schvalene ako bezpecny potravinovy doplnok.



33

Re: antiparazitika

Ďakujem za odpoveď. Kúpila som si antiparazitický balíček od JÚKL a večer užila jednu tabletu paliny - neviem, aká veľká dávka paliny je v tejto jednej tablete (na obale nie je uvedené). Po užití mi bolo divne na žalúdku, akoby ma pálilo až kdesi v pažeráku. Ak by som aj synovi (14 mesačnému) mohla palinou cez moje mlieko nejako ublížiť, prejavilo by sa to na ňom hneď, či? Možno hlúpa otázka, ale ozaj mi hlavou prechádzajú rôzne myšlienky. Syna som kojila 1,5 hodiny po užití paliny, potom až o 6 hodín.



34

Re: antiparazitika

Palina obsahuje artemizinin, co je silne antimikrobialna latka Asi si mala herxheimerovu=uhynovu reakciu v zaludku.  Na jukl balicku je uvedeny rozvrh davok jednotlivycy zkoziek, optimalne na to, aby to,vyhubilo co najviac roznych parazitov a ich roznycy foriem. Do mlieka sa z toho dostane dost malo.



35

Re: antiparazitika

rng, priatelka pred par dnami zacala protiparaziticku kuru od hudy clark a uz treti den nebola na velkej potrebe, je to normalne ? vlakniny uziva tiez uz dlhsie



36

Re: antiparazitika

Neviem ze by to zapekalo. Ale ked,. tak lyzica olivoveho oleja by mala pomoct.



37

Re: antiparazitika

rng: pri protiparazitalnom balicku potrebujem upravit stravu ? lebo po dobrani 17 dni od jukl chcem prejst na anti candida dietu.



38

Re: antiparazitika

Ziadna uprava stravy pri protiparazitalnom balicku nie je potrebna.

Naposledy upravil: RNG (2016-02-10 00:31:27)



39

Re: antiparazitika

je nutne zvysit davkovanie v balicku z jukl ak mam cca 110kg ?



40

Re: antiparazitika

Samozrejme ! To je na standardnu 70 kg osobu.



41

Re: antiparazitika

Sakra, siel som podla standardu, prosimvas ako by som mal pokracovat ? Momentalne som na 7 palinach palinach pred koncom zakladnej kury. Podla rozpisu si mam zachvilu vybrat jeden den v tyzdni a dat si vsetko v jednorazovej davke. Ako by ste postupovali v mojej situacii aby bola kuura uspesna ?



42

Re: antiparazitika

To uvidis, ci to bolo ucinne.  Ja som bral kyry podla povodnej davky, pre istotu, ale zrejme som nemal zadny prpblems parazitni, aspon nie poznatelny.
A vtedy som mal tiez asi 110 kg



43

Re: antiparazitika

A ucinkuju na crevne parazity aj samostatne mikrovlakniny, triphala a Aloe vera ?



44

Re: antiparazitika

florman napísal(a):

A ucinkuju na crevne parazity aj samostatne mikrovlakniny, triphala a Aloe vera ?

Su to absorbenty, maju minimalny vplyv na mikroby alebo parazity a aloe vera nie je proti parazitom. Mozno mikrovlakniny vedia niektore odhaknut a na seba nabalit a potom sa vylucia prirodzenou cestou von.
Ale na znicenie parazitov potrebujes protiparazitalne prostriedky a na vyhubenie mikrobov antimikrobilane prostriedky.



45

Re: antiparazitika

ano, myslel som si to, len som sa chcel utvrdit, dakujem pietro smile



46

Re: antiparazitika

florman napísal(a):

ano, myslel som si to, len som sa chcel utvrdit, dakujem pietro smile

OK, v pohode. Ale su velmi napomocne pri detoxikacii organizmu, t.j. pomahaju telo vycistit od odumretych casti mikrobov alebo parazitov a od ich toxickych vyluckov. Najmä take modifikovane citrusove pektiny, ktore su tak jemne, ze sa dokazu dostat do krvneho obehu a cistit cele telo, to iste dokazu, sice ciastocne, aj arabinogalaktany, kde cast ich molekul sa dokaze vstrebat do krvneho obehu a detoxikovat cely organizmus.



47

Re: antiparazitika

.