Téma: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

Dnes mi telefonovala jedna znama, ze jej znama bola na colnici vyzdvihnut si balik vyzivovych doplnkov z USA a colnicka jej povedala, ze od januara 2015 to uz nebude mozne, lebo sa chysta zakaz dovozu takychto vyzivovych doplnkov mimo EU.
Vie niekto o tom nieco? Zelam si, aby to nebola pravda. Prosim, vyjadrite sa, a upokojte ma. Vopred srdecna vdaka.



2

Re: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

Pavol Spišiak napísal(a):

Dnes mi telefonovala jedna znama, ze jej znama bola na colnici vyzdvihnut si balik vyzivovych doplnkov z USA a colnicka jej povedala, ze od januara 2015 to uz nebude mozne, lebo sa chysta zakaz dovozu takychto vyzivovych doplnkov mimo EU.
Vie niekto o tom nieco? Zelam si, aby to nebola pravda. Prosim, vyjadrite sa, a upokojte ma. Vopred srdecna vdaka.

Mojho otca kona brat bol na colnici a nikto o nicom nevie.



3

Re: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

Nuz skorumpovane komisie, ako Codex alimentarius sa o take zakazy snazia us desiatky rokov, ale zatial sa im podarilo zakazat len dost malo, a zavisi to tiez od jednotlivych statov



4

Re: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

údajne je to pravda, bude sa môcť doviesť len to čo je otestované v EU, a ak to bude výž. doplnok, ktorý tu testovaný nie je, musí si ho dať dovozca otestovať



Re: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

Spiny hnusne! Ako sa mozeme proti tomu branit?



6

Re: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

janičko napísal(a):

údajne je to pravda, bude sa môcť doviesť len to čo je otestované v EU, a ak to bude výž. doplnok, ktorý tu testovaný nie je, musí si ho dať dovozca otestovať


Nechce sa mi tomu veriť, roky sa snažia a nič, a zrazu, že by to zakázali?
Našli ste to aj niekde ako legislatívnu zmenu? Alebo len JPP? Takéto veci sa neriešia 2 mesiace pred koncom roka, musí byť niekde legislatívna zmena !!!!! Hajzlíci v Bruseli, by to pripravovali celé mesiace.

Naposledy upravil: Mik (2014-10-22 18:05:54)



7

Re: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

ani google mi nic nenasiel, podla mna je to jasna JPP-cka



8

Re: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

Nuz to mi nie je nic noveho, lebo ako byvaly dovozca som musel mat vsetky doplnky schvalene, tj rozbor v odporucenych laboratoriach, schvalenie lekarskym panelom a schvalene ustavom hygienika.. Na stastie to bolo dokopy po 6000 korun na kazdy doplnok, ale aj to bola, pporiadna bariera, kedze povolenie bolo len na tri roky a ci to schvaslias nebolo nikdy iste. Totiz to schvaslovali lekari, co nemali v oblasti doplnkov ziadne vzdelanie.
Ked si objednavas ale veci sukromne, na vlastnu zodpovednost a spotrebu , tak pokial sa nejedna o znamu skodlivu latku(tj miestnymi autoritami oznacenu ako skodlivu, samozrejme casto bez akychkolvek podkladov, ze sa naozaj jedna o skodlivu latku a nie len konkurencnu farmacii...) by ti to nemali zadrzovat.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-24 14:04:54)



9

Re: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

Dnes som dostal od Swanson.sk toto vyjadrenie :
Dobry den,

preveroval som to a zatial predbezne info su, ze samotni americania by nemali predavat produkty, ktore nie su povolene v EU do EU. Niektore produkty uz tak stopli sami pri objednavke (napr. co si pamatam, objednaval som yohimbin, ktory je v EU zakazany a ten rovno odmietli dorucit, nakolko je zakazany aj vyvoz z EU). Podla info, ktore som dostal, by nemala nastat nejaka zmena ohladne dorucenia nam ako predajcom, zial, ako jednotlivcom som neziskal ziadne informacie.



10

Re: Vraj zákaz výživových doplnkov mimo EU od jan. 2015

Zialbohu EU samotne nie je zjednotene a mnohe staty maju rozne pravidla na to. Este aj v USA niektore staty , napr California, vyzsduju upozornenie na doplnkoch ze stat California ich neschvaluje.
Ale cele je to skor politicka a ochranarska zalezitost diktovana farmaciou a skorumpovamyn monopolmym medickym systemom.