51

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Moze ma po citridicale palit pokozka? Dnes citim take mierne palenie a pnutie, mozno je to hlbkovym pozobenim citridicalu?



52

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

No ako rano bola pokozka super, pocas dna sa mi urobili nove pluzgiere aj okolo nosa a palia ma....som uz zufala....to mi skutocne nic nepomoze? Co uz budem navzdy musiet natierat kortikosteroid na kozu? Tocim sa stale dookola... chcem mat peknu hl;adku plet, ako este par mesiacov dozadu....:-(



53

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Odmorovanie tela od roznych toxinov, tj aj tych, co vytvorili parazity nie je zalezitost niekolko dni ale ovela dlhsie.



54

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

hm...tak mi neostava nic ine len trpezlivost...no akurat pred svadbou....nic moc...dnes mi kozna preklasifikovala impetigo ma perioralnu dermatitidu....vies mi nieco na to poradit? Ci stale skusat s citricidalom? Len po nom sa mi to dost zhorsuje, akoby mi to zbytocne drazdil...naopak po jeho vnutornom uzivani vo vode sa mi ovela zlepsila mykoza...



55

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Prave som citala, ze prave kortikoidy spustaju dermatitidu...ze sice zo zaciatku prinesu zlepsenie, ale potom to prepukne, cize moj pripad... Tak som dnes kortikoidu mast vyradila (predpisanu koznou lekarkou). Skusila som si na tie miesta dat roztok z jablcneho octu a potom jemne natriet kefirom....mam doma pravy kaukazsky kefir, ktory robim z kefirovej huby, kazdy den ho pijem....myslim, ze ten mi na to posobi najlepsie, tvar prestava stipat a hlavne sa netvoria dalsie pluzgieriky....snad to pomoze lepsie ako krem...len jednenu nerozumiem...preco mi potom kozna prave kortikoid predpisuje, ked ma take hrozne ucinky?



56

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Nuz na to ti neviem odpovedat len tak, ze lekari robia to, co sa v skoplach naucili. A tam ich naucia slepo posluchat a nie myslet a pozorovast nezavisle.



57

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Je to na zaplakanie....(veru som si aj vcera poplakala). Kefir zabera....kupila som si vcera aj gafrovu mast s ichtamolom, dobra, ale kefir je lepsi, posobi doslova ako carovny prutik....asi po 5 minutach od natretia sa pluzgiere stiahli a zasusili...trochu to stekli na tvari, normalne, ked si na tvar das kysle mielko a zaschne, ale oproti vcerajsku sa to neda ani porovnat. Dobre mi robi aj ked si vecer dam obklad z cierneho caju, pekne stiahne....este som nasla jeden vyborny krem zo znacky Cutis help, ceska patentovana kozmetika, prirodna, z technickeho konope, v minulosti mi za 3 dni vyliecila exem na rukach, na ktory mi alergologicka predpisala mast protopic (ked som si precitala vedlajsie ucinky, stali mi vlasy dupkom a nepouzila som ho), vola sa CannabioxE http://cutishelp.com/medica.htm, dostat aj v niektorych lekarnach. Tak skusim ho potom pouzivat kvoli udrzaniu stavu, ked sa to prelieci. Snad nakoniec aj na tej vlastnej svadbe budem vyzerat normalne.... Dakujem ti zatial, RNG.



58

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Este sa chcem opytat. Kolko kvapiek citricidalu odporucas pit denne pri vaginalnej mykoze? Ja si davam tak 4 kvapky do pohara vody (horkee) a pijem asi 3x denne. treba viac?



59

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ja odporucam 35 kvapiek citricidalu(60%) do litra vody, nosit so sebou a casto si z toho glgnut maly glg. To je denna davka, tj do vecera mas mat ten liter vypity.
Na mykozy je ale lepsie sa sustredit na crevnu floru, tj brat mikrovlakninu a probiotika a proti mykozam je najma oreganovy olej, pozri v teme candida.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-28 19:55:55)



60

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dakujem, to si teda spravim. Ano, mikrovlakninu uz mam, akurat predvcerom mi prisla podla tvojej rady. Oreganovy olej mam 100%, aj som uzivala isty cas rozriedeny vo vode, len mi velmi drazdil zaludok, bolo mi po nom zle, mozno mi je lepsie nejaku inu slabsiu koncentraciu, alebo v kapsuliach...neviem...



61

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Tento oreganovy olej je najlepsi je v entericky pokrytej tobolke a tak nedrazdy zaludok.
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … s/731?at=0
alebo
http://www.hoogle.sk/Oreganovy-olej-90-tabl-d208.htm



62

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Detto



63

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dakujem ti velmi pekne, objednane. Moj boj s dermatitidou pokracuje a musim povedat, ze uspesne.... na den si davam dalej kaukazsky kefir a na noc bielu pastu s ichtamolom (za 3,50 €) z lekarne (dobre znasana, moze sa davat aj detom a aj v tehotenstve). Dnes mam uz len ruzovy flak a to v nedelu boli zapalene pluzgiere a pupence, vsetko ma stipalo, pri pohlade do zrkadla som plakala. Vobec to neumyvam vodou, len rano a vecer Jarischovym roztokom z lekarne a potom prilozim na 10 minut obklad z cierneho caju. Kortikoidy ziadne. Nesmie sa pritom pouzivat zubna pasta s fluorom (tu nastastie uz nejaky rok nepouzivam). Najviac ma zaraza, ze kozna lekarka mi absolutne nepovedala tieto informacie, naopak, nadalej som si podla nej mala davat kortikoidnu mast pri svrbeni. Info som si nasla na nete. Nerozumiem tomu, ved lekar by toto mal vediet... Ako im potom mam doverovat, ked si aj tak vsetko musim doma sama nastudovat? Ja som prekladatelka...to je ako keby ja som poslala hotovy preklad klientovi a ten by si aj tak musel sam doma niektore vety prelozit alebo kontrolovat a kupoval by si kopec slovnikov, aby si overil spravnost mojho prekladu. Jednoducho nemam slov....



64

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Nuz ja som k tomu dospel uz pred vyse 20 rokmi, ked som nasiel prvych lekarov, co mali od ostatnych lekarov uplne rozsdielne nazory a neskor, ked som zistil, ze to co sa lekari ucia v skolach je znacne ovplyvnene farmaciou a penaznymi zaujmami roznych skupin a organizacii a nie zdravim pacientov.
Zialbohu zijeme vo svete penazi a nie pravdy a dobrej vole a system je celkove nastaveny tak, aby niektrore skupiny mali z toho zisk na ukor vacsiny. V medicine je dnes prakticky monopol. kde sa siri len to, co sa monopolu hodi a tak maju lekari vzdelanie len v zmysle toho, aby sa predalo co najviac farmaceutickych liekov.



65

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Je to hrozne....teraz ked si predstavim, ako dlho sa mi bude liecit, kym sa kompletne vylieci, ak vobec, ked to mam uz chronicke. Aj u nas v KE je uz klinika naturalnej mediciny, pracuje tam jeden dobry lekar, tiez iny ako ostatni lekari, takych je malo....chodim k nemu, pomohol mi v niekolkych veciach, vie spravne nasmerovat...ale je jeden.....nechcem nijak urazat lekarov, urcite je aj mnoho vybornych lekarov, ale predpisovat lieky nestaci...clovek musi hladat pravdu....len ked ma dva tyzdne pred svadbou dufa, ze lekar pomoze....a to mam aj stastie v nestasti, lebo keby sa mi tato maskarada vyhodila na tvari tesne predtym, nemala by som ani cas studovat ako to vyriesit, priserne by ma to svrbelo.....tak dufam, ze sa to uz len zlepsi, aspon ten jeden den chcem vyzerat normalne...teraz este nejaky hnusak pluzgier vyrasi....co uz...



66

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Chronicke pouzivaju lekari na problemy, co nevedia oni vyriesit. To ale neznamena, ze neexistuju na svete lekari, ktori to vedia vyliecit.
Inac viac okolo perioral dermatitis najdes napr tu
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealt … ase.causes, kde sa priznavaju, ze nevedia z coho to je, len podozrievaju mikroby a predpisuju rozne antibiotika. Ale nezarucuju za ziadny vysledok, samozrejme.
Nuz ked antimikrobialne, tak nie atb, ale ovela sirsie spektralne ako citricidal, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, chaparal a podobne.
A samozrejme cistiace enzymy, lebo to moze byt aj reakcia na nieco v tele, co sa telo snazi vyhodit, tj porusi sa koza a nastahuje sa tam nejaky nezioaduci mikrob alebo viacere mikroby. Takze je  mozno mudre na to si davat nieco, co obsahuje uzitocne mikroby ako rozne probiotika. Ale tiez neviem, lebo je tu moznych hromada roznych dovodov a lekari tomu davaju jedine meno, podla vzhladu a nie podla priciny.

Drzim palce, aby sa ti to tam ukludnilo. A nezabudni, pasta z jemneho praskoveho cukru kokosoveho oleja a par kvapiek citricidalu je silne hojiva.
Mne to vyhoji expresne rozne rany, zapaly , hnis [pod kozou a podobne A to som cukrovkar, ktory sa inac ani za mesiac nevyhoji,
A pisu tam, ze to moze byt aj nasledok kortikoidnych steroidov pouzitych miestne v masti....



67

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ano, tak u mna je to urcite nasleodk polrocneho pouzivania kortikosteroidov, ktore mi predpisovala kozna a urcite aj prejav vnutorneho problemu. Vcera som bola na vysetrenie diacom, zapper...mam v tom torchu chaos co je co. Takze este mam skrkavky, schysostomy (neviem, ci to dobre pisem) a este nejakeho ineho parazita. Premnozenu candidu v crevach a zenskych organoch....takze dat do poriadku crevo a dala som sa predsa na kuru praziquantelom....kedze vidim, ze balicek z oresaka, klinceka a paliny nepomohol, mrle ale uspesne vyhubil...aj ked chemii sa snazim vyhybat, chcem sa tych hnusob zbavit, nasledne urobit ocistu pecene a zlcnika a ozdravit crevnu a vaginalnu mikrofloru podla tovjich rad a podla rad toho pana, ktory mi to robil...tiez pomohol vela ludom....hlavne je, ze som prisla veci na koren....vies, ja sa necitim vyslovene chora...ale ani celkom zdrava....hlavne v zaludku mam casto ten divny pocit, na ktory som si uz zvykla a toho sa chcem zbavit....
Prosim ta, ako sa robi ta pasta z kokosaku a cukru? Mam uz namiesany kokosak podla tvojej rady - 100 ml kokosaku a 8 kvapiek citricidalu...kolko cukru tam mam dat? Zatial sa to pekne hoji tym kefirom a ichtamolovou pastou a uz si davam aj krem dermalex repair, vytvori taku cohrannu vrstvu a brani bakteriam prenikat do koze a tym, co tam su, aby sa tam mnozili, je bez konzervantov a steroidov vhodny aj pre deticky...vobec to neumyvam...len jarischov roztok rano a vecer a cierny caj na par minut....ale este sa par pluzgierikov stale vytvori...chce to trpezlivost....no aspon v den D budem vyzerat normalne....
Zelam pekne dusickove dni a dakujem....



68

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Cukor na rany si robim tak ze zoberiem lyzicu kokosaku a asi 1.5 lyzice jemneho praskoveho cukru dobre to zamieasam a pridam povedzme 5 kvapiek(60%) citricidalu, profesional Zmes drzim v malch kelimkoch v kazdej kupelni aby som si to mohol pravidelne nanasat na rany, V robote sa casto porezem alebo skrabnem na ostrom materiali, takze to potrebujem prakticky neustale. Dokonca sa skrabnem niekedy  aj na ostrej hrane papierovych krabic za kazdy skrabanec by mi za par dni hnisal, takze sa musim branit.



69

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Tak svadba dopadla dobre, dermatitida na ustupe...ale z toho stresu sa mi vyhodil herpes...ale nie na ustach :-)) mozes mi nieco poradit na genitalny herpes? Robila som si kupele v gynekologickej soli a potierala som si to tym kokosakom s citricidalom a zmiernilo sa to...gynekolog mi predpisal gentianovu violet, tiez to celkom odbre zabera...zacala som aj Bkomplex brat....no medove tyzdne a ja takto...pritom opar na pere som mala asi raz v zivote....toto sa moze stat len mne....



70

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Az 30% ludi ma HSV2, a az 95% ma HSV1, ktore sa mozu vyhadzovat hocikde, oboje.Staci oslabenie viralnej imunity, stress, nejaka nakaza, zhorsene travenie,  dokonca aj chlad alebo hlad.
Preto a aj na ine virusy aby nam neskodili odporucamkazdemu dnes si zvysovat viralnu imunitu, pozri na
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
ako na to. Treba brat viacero menovanych a obcas obmienat.



71

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dakujem, precitala som si....tak dost z nich aj striedavo beriem.... ano, v utorok pred svadbou mi bola zrazu taka strasna zima cely den, k tomu trochu stresu, aj ked mam kludnu povahu, predsa v podvedomi bolo napatie, asi vsetko dokopy a prepuklo to takto....tak trpezlivost, beriem aj herpesin kazde 4 hodiny, tak snad to prejde....uz je to aj tak lepsie ako v pondelok....vdaka ti za cenne rady...pekny vecer



72

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

OK



73

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Rng ktore su lepsie probiotika tieto http://www.swansonvitamins.com/swanson- … ize=SWL024 alebo tieto http://www.swansonvitamins.com/healthy- … u-60-vcaps
Ďakujem



74

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Nuz ja ich pouzivan na striedacku, cim viac roznycy druhov do tela, najma kyselinovo odolnych, ako tieto oba,  tym lepsie.



75

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

nuz jeden herpes sa mi zahojil a v piatok s ami vyhodil druhy...je toto mozne? To uz budem takto stale alebo ako? Vitaminov a doplnkov beriem kopec...som uz z toho unavena....stale sa na mna nieco nalepi...uz neviem....chcem mat dieta, ale ci takto pojde, to fakt neviem....



76

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Nuz ber viac antiviralnych. A konecne si naprav to travenie a daj sa vysetrit, ci nemas nejaku chorobu, co znizuje imunitu, ako napr boreliozu, chlamidie a podobne.Zialbohu tie vysetrenia nie su velmi presne, ale su lepsie ako nic.



77

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Hej, vcera som pridala aj vitamin C 3000 mg naraz, travenie sa snazim podla rad, ktore si mi dal, robila som si ocitu pecene a zlcnika (vysla kopa tuku a kamienkov ci co to bolo. Boreliozu ani chlamydie nemam, myslim, ze mi to nedavno vysetrovali. Tak ja uz neviem...pokracujem dalej v liecbe, snad sa to zlepsi....najlepsie mi pomaha lokalne pomaha Koloidne striebro 40 ppm a kokosak s citricidalom...ale este to nie je uplne vyliecene....musim teda skusat dalej...uvidim, co povie lekar....pritom inak sa citim teraz velmi dobre, nenaduva ma, neboli ma zaludok, nie som unavena...uz sa mi zdalo, ze som uplne ok.....



78

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Pozri na prispevok cislo 70 a vyber si viacero antiviralnych, najma chaparal je velmi ucinny



79

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

ano, mam to aj vytlacene, aby som si mohla precitat, co potrebujem....len ten chaparal nikde na nete neviem zohnat, kde sa to da kupit, prosim?



80

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Chaparral kupis napriklad tu: http://www.iherb.com/Arizona-Natural-Ch … l&ic=1



81

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ja pouzivam ten isty.



82

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

dakujem za link, kupim si....tak bola som u lekara, nakoniec to uz nie je herpes (aspon to), len nejaka ragada-trhlinka sposobena candidou...a to som sa tesila, ze uz nemam vytok a ta potvora tam stale je....no aspon som rada, ze herpes je prec...pre istotu este poberiem tie pripravky, co si mi napisal na zvysenie imunity, aby sa nevratila, chaparral idem objednat...raz to vsetko hadam zaberie....ale odkedy beriem kys. kaprylovu, oregano a koloidne striebro, aj tak sa to uz zlepsuje....tak uvidime...tie zdrav. problemy ale ucia cloveka velkej trpezlivosti a tomu, ze musi sam hladat, co pomaha....



83

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Herpes mas v tele stale, viacero druhov a vzdy sa ukazu, ked mas oslabenie tela. Takze proti nim je dobre stale bojovat.



84

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ved to...preto neprestavam :-)



85

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Nuz ja osobne pouzovam citriocidal hodne casto a uz vyse 15 rokov, zakazdym ked na mna nieco lezire. Na stastie obsah citricidalu je tak komplexny, ze si nam ziadne mikroby nemozu poriadne navyknut a pre telo je to neskodna latka, ktoru mozes brat bez obmedzenia.Teda aj v tehotenstve a pri kojeni.
Mozno enzymaticke precistenie by sa ti zislo, lebo vytvaranie pluzgierikov znamena ze sa telo snazi daco vyhodit.



86

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Tak to sa velmi tesim, ze citridical sa moze aj v tehotenstve, pretoze akurat dnes mi vysiel pozitivny tehu test a prave som sa ta na to isla opytat. Len dufam, ze som babatku neuskodila, lebo este dnes rano som brala oregano...tehotna som asi len par dni, lebo este nedavno test bol negativny....tak som hned prestala...a brala som asi 2 tablety ibalginu, ked ma raz bolela noha, tak snad som mu neublizila...v piatok idem k lekarovi, uvidim, co potvrdi...ale ked vysli pozitivne 3 testy (pre istotu som sla hned kupit, aby som videla, ci ukazu vsetky :-)), tak verim, ze je to pravda...
Mozem v tehotenstve brat kyselinu kaprylovu a ten chaparral? Nikde na balicku kys, kaprylovej nevidim udaj o tomto a nechcem riskovat...



87

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Kaprylovas kyselina je len jedna zlozka kokosoveho oleja, takze je to vlastne potravina. Chaparal je silne antiviralny a ja ho osobne beriem len ked mam viralny utok. Inac je lepsie virusy potlacit chaparalom, ako trpiet na ich nasledky.
Osobne by som skor odporucal monolaurin, to je vlastne tiez kokosovy olej len zluceny s glycerinom, takze kokosove triglyceridy su zmenene na monoglyceridy.
Oregano je silna korenina a vraj  velmi prekrvi placentu a tak UDAJNE , nemam to nikde overene, moze vraj niekomu sposobit spontanny potrat. Ci je to pravda , neviem, ale ako opatrnik by som to radsej neriskoval.



88

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

No ved, oregano som radsej hned vysadila, maximalne si dam trochu susenej bylinky do salatu. Takze kys. kaprylovu dalej mozem, s cgaparallom radsej teraz pockam...pozriem monolaurin a vdaka za rady....



89

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

OK. Monolaurin je znamy aj pod menom Lauricidin, ale ten je drahsi.



90

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dakujem



91

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

OK



92

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ahoj, Rng, tak dnes som sa zobudila s tym, ze nemozem prehltat na jednej strane hrdla. Kedze som tehotna, len som si vykloktala koloidnym striebrom a slanou vodou a pijem vodu s citricidalom, trochu sa to uz zmiernilo, nevies este nieco ucinne, co mozu aj tehotne?



93

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Neabudaj ze nakazy hrdla zacinaju obvykle ako kvapockova infekcia zo vzduchu, co sa usadi v prinosnych dutinach. Tj adresuj aj to kvapkanim roztoku citricidalu do nosa, inac sa ti odtial nakazene hlieny budu znova a znova dostavat na mandle, do hrdla priedusiek pluc a stredneho ucha.
Kvapkat treba v leze, s hlavou naklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin, co poznas kratkou a prudkou bolestou v cele(osmoticky sok)



94

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Vdaka za radu, idem vyskusat. Citim sa trochu lepsie, ale som este dost prechladnuta...dufam, ze drobcekovi to nejak neuskodi...pekny den :-)



95

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ja zasadne radim len neskodne potravinove doplnky, tj take co lekarske komisie na to urcene prehlasia za neskodne, tak ako ine potraviny.



96

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Pomohlo to, este trochu mam nadchu, ale ako som zacala preplachovat aj cez nos pri zaklone, je to ovela lepsie. Neboli ma hlava a hrdlo prestalo uplne, este to budem robit dalej aj kloktat, kym celkom neprejde. Zatial sa mi pekne vyliecila ta nestastna dermatitida, najlepsie zabral ten kefir a na noc krem s bielym ichtamolom. A kokosak s citricidalom mi vyborne pomaha na vag. mykozu, preventivne davam 2x denne a je to lepsie. Ten citricidal je vyborny, dakujem za radu, nebude chybat v domacnosti :-) Pekny den



97

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

OK.