51

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

seha napísal(a):

Dobrý deň, prosím o radu, objednávam z iHerbu a nedá sa mi objednávka potvrdiť stále to odomňa pýta číslo kreditnej karty. To sa platí dopredu? Ja som si myslela že keď sa mi doručí tovar ďakujem

ano dopredu, musis mat bankovy ucet aby sa z neho dalo platit na internete.
http://rng.nazory.eu/rubriky/uvod-titul … jsie-z-usa



52

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ďakujem, idem  ho skúsiť vytvoriť



53

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Vsetky objednavky a dokonca aj rezervacie cez internet  ti okamzite strhavaju z kreditkarty.
Takz je zavedena prax uz desatrocia v USA.
Akonahle stlacis tlacitko na finalizovanie objednavky, uz to ide do interbankoveho systemu automaticky. Ak ti nedorucia tovar ci sluzbu, musis sa stazovat na bankovom systeme, co ti vydal kartu a ohlasit "dispute" tj nesuhlas s platbou, co ti obvykle bez problemov priznaju.
Teda na kredit kartach. na debitnych je to komplikovanejsie, zialbohu.



54

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Problem s dorucenim zasielok z USA(napr. zasielky z Ciny a EU nemali skoro ziadne zdrzanie) bol po novom roku. Objednal som si viaceho zasielok z Iherbu a bolo to takto:
1. Zasielky objednane na konci novembra prisli do Vianoc, obe boli nad 40 USD, jednu zachytili a platil som DPH
2. Zasielky objednane 15.12. a 22.12. prisli 3.1.2013, obe boli nad 40 USD, jednu zachytili a platil som DPH + PCS
3. Zasielky objednane 28.12. a 31.12. prisli 24.1.2013, obe nad 40 USD, ale presli bez DPH
4. Zasielky objednane 7.1. a 15.1. prisli 24.1.2013, obe pod 22 EUR

Cize 24.1.2013 mi prisli dlho ocakavane 4 baliky.
V polke januara ma oslovili z IHERBu ci mi uz prisli zasielky, ze robia prieskum. Asi mali vela reklamacii.



55

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

A ake je pravidlo, kedy Vam zachytia zasielku na colnici? Podla mna to vychadza na velkost/vahu balika. Vacsi balik nad 22 EUR ma vacsiu pravdepodobnost, ze ho zachytia ako mensi. To sa mi aj potvrdilo, ci uz v poslednom case, ale uz aj davnejsie.



56

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

swanson mam doma, stihli to LTT do 3 tyzdnov. samozrejme sa to susilo na oblastnom uzle posty pre EMS zasielky (ani nie na colnej poste). nezda sa mi, ze by mi v minulosti okrem DPH naparili aj nejaky poplatok za postovy colny servis. ale tentokrat je tu vyuctovany 4,50 eur. dobre svinstvo...



57

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

zuzinka:
4,5 eur je PCS za balik
3,6 eur je PCS za list, zasielky z Iherb, alebo asi mensie zasielky su povazovane za list.

Ja som doplacal tiez 3,6 eur.



58

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

uz som si medzitym precitala v inom vlakne o tejto novinke. takze aj pri precleni balika z iherb mozem ocakavat tieto poplatky. fajn, dalsi dovod na to, aby som sa im dosledne vyhybala, budem objednavat len do 22 eur a basta.



59

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Prosím o radu-   ako mám reklamovať nekompletnú dodávku, objednávala som 2 kusy  selenia ale v balíku bol iba 1 kus.
Balík pod 22 eur. Stávajú sa takéto veci - mám to nechať tak alebo reklamovať. Len neviem  spôsob reklamaciie.
Dakujem



60

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Mne chybal vitamin D3 v baliku. balim tiez do 22eur... reklamoval som to pisal som im cca 4x a nic neodpisali. myslim, ze mala sanca na uspech sad



61

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Aj iherb zamestnava nezodpovednych ludi, co pracuju za minimalnu mzdu. Aj ini...
Ale staznosti obvykle vsetci vybavia k spokojnosti zakaznikov.
Zialbohu iherb nema poistene baliky(najlacnejsie postovne) a na Slovensku sa este stale baliky bezne vykradaju, s tym mam dost osobnych skusenosti. A tam ti nepomoze ti ani stazovanie....



62

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

aj mne raz poslali jednu vec namiesto dvoch. pisala som im a oni mi poslali peniaze spat.



63

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

A  kde je potrebne napisat reklamaciu prosim podrobne uviest dakujem.



64

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ahojte objednaval som si balik z IHer.com a podla ich odhadu mal prist 13.10 dodnes mi nic neprislo balik mal cenu cca 26 eur. Neviete na koho alebo kde sa mam obratit aby som vedel ci pride alebo nepride aby som neprerusoval liecbu?
Dakujem



65

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

RNG ja mam problem ze mi nedosiel balik a neviem co s tym kde sa informovat ci bol odoslany alebo co. Uz vlastne ani neviem ci ten obchod je OK a ci vybavuju objednavky ako maju alebo kde vlastne su tie veci. Clovek zaplati a nema nic ani eura ani doplnky

Naposledy upravil: kosican0 (2014-10-20 21:31:19)



66

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Na vacsine e-obchodov mas moznost si pozriet pod svojim menom vsetky svoje minule aj sucasne objednavky a ich stav. Podla mojich vedomosti je iherb.com dost dobra spolocnost, a hoci ich dodavky na Slovensko idu aspon 8 dni, dalsie zadrziavanie je na Slovenskej strane. Za to iherb nemoze.



67

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Prečítala som si vaše skúsenosti s balíkmi, ktoré vam neprišli. Objednala som 1x  z iherbu a zatiaľ nič/od3.3./ . Ma vôbec význam ísť na postu a hľadať daný balík, keď nie je vystopovateľný? To fakt môže aj pracovníčka posty si môj balík dať do vrecka? Ako ste pátrali po stratenom balíku? Ak vam dôjde balík a vy nie ste doma, dostanete klasicky žltý papierik, že je na pošte?



68

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Naaty napísal(a):

Prečítala som si vaše skúsenosti s balíkmi, ktoré vam neprišli. Objednala som 1x  z iherbu a zatiaľ nič/od3.3./ . Ma vôbec význam ísť na postu a hľadať daný balík, keď nie je vystopovateľný? To fakt môže aj pracovníčka posty si môj balík dať do vrecka? Ako ste pátrali po stratenom balíku? Ak vam dôjde balík a vy nie ste doma, dostanete klasicky žltý papierik, že je na pošte?

Naaty, myslim, ze sa nemusis znepokojovat, z iherbu prichadzaju baliky vacsinou cca tak za 10-21 dni, takze v tvojom pripade je to v pohode smile
Mne osobne sa stala taka vec, ze ked som objednal z iherbu, tak mi mal balik prist priblizne za 14 dni, ale prisiel mi az niekedy vyse o jeden a pol mesiaca po odhadovom termine dodania. A to som si uz myslel, ze nepride, ale nakoniec predsalen dorazil smile
Takze nemusis mat strach, bud trpezliva, ten balik si ta najde smile



69

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Tak balík dorazil. Ráno píšem , že ho nemám a teraz je už doma. Som radáááá....idem objednať další



70

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Zialbohu Slovenska posta a najma colny urad je nevypocitatelny....



71

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Naaty mne tiez prisla zasielka objednana 3.3 takze prisli za rovnaku dobu, preto sa netreba znepokojovat, stava sa,ze mi prisiel aj za 5 tyzdnov.ako spominal Pietro...



72

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

.



73

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

MilanDr napísal(a):

Naaty mne tiez prisla zasielka objednana 3.3 takze prisli za rovnaku dobu, preto sa netreba znepokojovat, stava sa,ze mi prisiel aj za 5 tyzdnov.ako spominal Pietro...

A aj pero ako darček som dostala, no synátor mi ho hneď znárodnil.



74

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Naaty napísal(a):
MilanDr napísal(a):

Naaty mne tiez prisla zasielka objednana 3.3 takze prisli za rovnaku dobu, preto sa netreba znepokojovat, stava sa,ze mi prisiel aj za 5 tyzdnov.ako spominal Pietro...

A aj pero ako darček som dostala, no synátor mi ho hneď znárodnil.

Aj mne pribalili zelenobielu pentelku....



75

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Zdravím, viete mi poradiť čo robiť v tomto prípade. Objednal som si balík z Iherbu, už je na colnici, poslal som im potvrdenie o platbe a objednávku, no oni odpísali že tovar v balíku sa nezhoduje s objednávkou. Čo môžem v tomto prípade čakať od pošty/colníkov a ako reklamovať objednávku v iherbe nech mi pošlú ten tovar čo som si objednal a zaplatil?



76

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

feri123 napísal(a):

Zdravím, viete mi poradiť čo robiť v tomto prípade. Objednal som si balík z Iherbu, už je na colnici, poslal som im potvrdenie o platbe a objednávku, no oni odpísali že tovar v balíku sa nezhoduje s objednávkou. Čo môžem v tomto prípade čakať od pošty/colníkov a ako reklamovať objednávku v iherbe nech mi pošlú ten tovar čo som si objednal a zaplatil?

To sa mohlo stat jedine ze iherb urobil chybu a dali ti tam zly produkt , v tom pripade na iherbe sa da ist na "chat" a tam im napisat oni ti uz poradia presne , asi sa to odosle z colnice spet a potom iherb posle este raz objednavku



77

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Plati sa zasadne dopredu. Ked zadas objednavku, okamzite ti to strhnu.  Ak ti to nahodou nedorucia, tak ti daju kredit



78

Re: Nedosiel mi balik z i-Herbu

Ok, uvidím čo mi odpíšu z pošty, a ako mam postupovať s reklamáciou na iherbe, kde to nájdem na ich stránke?