1

Téma: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ahoj RNG, obraciam sa na teba s prosbou aby si mi prosim ta poradil ak mozes. Asi od 18tich som maval pravidelne problemy s prostatou, totiz som prechladol v zime a maval som zapaly na ktore som bral kvanta antibiotik. Bolo to tak pravidelne kazdu zimu, niekedy som musel brat az 2-3 mesiace v kuse antibiotika, potom nedavno mi zistili chlamydie na k tore som bral niekolko druhov silnych antibiotik, vtedy som mal este aj strasne stresujuce obdobie atd. Odzrkadlilo s ami to tym ze asi mi tie antibiotika znicili crevnu mikrofloru a tym padom mi na gastro zisitli kandidu aj parazitov. Trapi ma vsak hlavne nieco uplne ine a to je zapach z ust. Mne od malicka sa mi strasne kazia zuby hociako sa o nich snazim starat a cital som o tom ze to moze byt aj od zaludka, z nespravneho travenia ale aj od antibiotik, cize mam strasne pokazene zuby a teraz neviem comu mozem dakovat ci zaludku ci antibiotikam. Problem je ze pedtym ked som si po kazdom jedle umyl zuby, bolo to v poriadku lenze asi posledne dva roky to uz preslo do extremu, ten zapach je uz strasny obcas a neda sa vydrzat, smrdi po rybach alebo po vetroch/stolici. Neviem ci to je od zaludka, alebo mam aj zanesene creva kedze ja som v podstate do 25ky skoro vobec nejedol ziandu zeleninu iba v kuse mäso a pod kedze som makal v posilke, bol som hlupy no co uz :-/ teraz sa to snazim napravit. Viem ze aj kandida aj paraziti sposobuju zapach z ust. Takisto ma trapia hlieny v krku ktore mi zatekaju do zaludka a tie tiez sposobuju zapach, cize suma sumarum ak to vsetko dam do kopy mam dost vela faktorov ktore to sposobuju a spolu to este umocnuju.

Chcel by som sa ta spytat ze ako zacat podla teba riesit tento problem a s akymi doplnkami atd. Dnes idem akurat na gastro a chcem aby mi spravilisondu do zaludka kedze niekedy mi po jedle je strasne zle a je mi na zvracanie a ako keby mi pichalo v zaludku, mozno to bdue aj nejaky helikobakter atd :-/ a mozno mam aj malo kyselin za co vdacim antibiotikam, dnes som si robil grgaci test so sodou bikarbonou a ziadne grganie sa nedostavilo :-/ Umyvam si zuby po kazdom jedle, aj jazyk, pouzivma ustne vody atd ale pomozu iba kratkodobo, v januari mi maju dat do poriakdu cely chrup ale neviem ci to pomoze skor mam pocit ze hlavyn problem bude v zaludku a v crevach. Chystam si spravit aj ocistu criev pomocou slanej vody, to je metoda z jogy ze vraj je velmi dobra na taketo problemy, rozmyslal som si objednat aj nejak ekvalitne traviace enzymi a betaine HCL z USA, atd. Docital sm sa aj to ze nedostatok HCL v zaludku moze sposobovat aj chronicku kandidozu, parazitov atd cize je to mozne ze tie problemy ktore mam sposobuje iba nedostatok HCL? tvoj nazor na tento problem? Dakujem ti velmi pekne, dufam ze s ami to podair vyriesit kedze mam 27 rokov, pravidelne sportujem, snazim s azrdavsie jest, nefajcim, atd a dost ma to spolocensky obmedzuje :-/ pekny den a este raz ti dakujem :-)

PS: este chcem dodat ze mam aj biely jazyk, a niekedy  ak zjem jedlo tak aj nejaky cas po nom aj ked si umyjem zuby tak to jedlo este mi je citit z ust, neiekdy to ani neni zapach al eproiste citit co som zjedol.A co sa tyka stolice tak niekedy mavam ako keby zapchu a niekedy ju mam aj 5-6 krat denne a priotm mam stale pocit neustaleho vyprazdnenia ako keby mi este stale trosku stolice ostalo v crevach, alebo mam pocit ze mi treba na zachod a potom zo seba pustim von iba vetry a tym to konci :-/ A este co sa toho zapachu tyka niekedy je ais najhorsi ked ma zacne boliet brucho a mam zapchu, potom ked vykonam velku potrbeu ako keby sa mi ulavilo :-/ Niekedy mam zase ako keby strasne palilo v ustach hlavne jazyk, ako keby mi horel :-/

Naposledy upravil: Opossum (2012-12-13 11:17:15)



2

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a kvalitne probiotika, vcitane specialnych ustnych, pozri napr
http://www.iherb.com/Healthy-Origins-Pr … caps/19518
  a ustne pastilky
http://www.iherb.com/Jarrow-Formulas-Ja … nges/41036
V podstate vies, co mas robit, len to nerobis.
A zrejme ze mas nakazu aj v prinosnych dutinach, pozri na temu infekcie.
http://www.rng.nazory.eu/infekcie
Pri pouzivani atb sa znici crevna flora, ktora produkuje az 70% vsetkych obrannych latok, a ked si ju neobnovis a nebudes zivit mikrovlakninami, budes chodit z choroby do choroby.

Ziadna sonda ti ziadny problem nevyriesi, ani nedoda kyseliny, ani enzymy, ani nepotlaci infekcie. Prave naopak, moze ti poranit sliznice, alebo v pripade nedostastocne sterilizovaneho vybavenia a nemocnicneho prostredia este mozes nieco aj nachytat.
Ja sa vyhybam nemocniciam  z daleka, lebo tam chodia chori ludia s roznymi chorobami a tam je moznost "nakupit" cokolvek.



3

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ok diky za radu cize tieto evci by mi mali dat do poriakdu crevnu floru a travenie. Potom by som sa mohol zamerat na tu kandidu s pomocou GSE, atd a co tie parazity? co mi ty na ne odporucas antihelemtika alebo radsej naprilald tu protiparazitnu kuru od DR. Clarkovej?



4

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ja podla moznosti neodporucam skodlivu chemiu, ale vzdy najprv prirodne neskodne doplnky.
Chemiu celkom nevylucujem, ale len naozaj v pripade ze nic ine nezaberie. A v prirode je toho tak strasne vela, ze spravidla nikdy nemusim siahnut na chemiu.
Na candidu pozri
http://rng.nazory.eu/candida
Nezabudaj na probiotika , ktre si treba pravidelne nasadzat a mikrovlakniny, ktore musis brat kazdodenne cely zivot.



5

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

RNG chcem si objednat betaine HCL co povies na tieto od NOW foods?

http://www.iherb.com/Now-Foods-Betaine- … psules/398



6

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

OK



7

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dakujem :-) postupne si tie veci objednam, akurat som bol predvcerom na gastro a mam helikobaktera :-/

ak jeho vyriesim tak potom bduem riesit kandidu aj parazity...ja beriem probiotika lakktoflor, ze vraj maju az 50 miliard probiotickyhc kultur v sebe, ale krajian povodu Bulharsko tak neviem nevime myslis ze sa tomu da verit?



8

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Helikobaktera ma vyse 50% ludi, ked mas dost kyselin , tak ti obvykle neskodi. Da sa potlacit pitim koloidnej striebornej vody, 3 x 1/4-1/2  deci denne za 3 tyzdne, bez problemov a rizika skodlivych postrannych ucinkov zmesi antibiotik, co na to pouzivaju lekari.
Jogurtove kvasinky su predavane aj ako probioticky doplnok, aj ako yogurt starter. Zialbohu su to len kvasinky mliecneho kvasenia a v crevach potrebujeme aj rozne ine.
Tych 50 miliard nech ta neohuruje, dobre osadene creva maju az 100 000 miliard kultur, a vyse 200 druhov uzitocnych probiotik. Takze akykolvek probioticky doplnok musis chapat len ako malicku nasadu, ktora sa musi mnohotisickrat rozmnozit a preto ju treba cely zivot podporovat kazdodenne doplnkom mikrovlaknin.



9

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ahoj RNG,

vieš mi prosím poradiť ohľadom sacharidovej diéty? Ide o zbavenie sa mykoz, candidy
ďakujem



10

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Nuiz na rychle zbavenie pozri na temu
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
Musis dodrzat vsetko tam uvedene, inac sa ti to bude vlacit donekonecna.



11

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

No veď práve, ďakujem smile



12

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Z toho článku trochu nerozumiem, či vlastne stačí piť počas dňa vodu s citronom, grepom... alebo potom ktoré tie kvapky gse citricidal sú najúčinnejšie a nie len reklamný ťah.



13

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Clanok nehovori nic o citrone ani grape.
Povodny GSE je dnes neucinny, treba si zohnat povodny citricidal TM, , napr udajne Centrum Regenerace ho este  ma. To je podla nich povodny citricidal TM,  60%, z ktoreho treba do litra vody 35 kvapiek.



14

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dobry deň RNG,
obraciam sa  na Vás s prosbou o pomoc s mojimi zdravotnymi problemami. Už dlhšiu dobu ma trápi hrozné nafukovanie spojene s krčmi (a zápachom). Taktiež mám hrozný povlak na jazyku a akné. Veľmi často ma trápia bolesti brucha, najmä keď sa najem, tak do 10 minút ma chytia silné krče, idem na WC a mám hnačku (vôbec to nesúvisi s tým, čo zjem). Taktiež mám bolesti a krče v bruchu ráno, budím sa na tieto bolesti. Najhoršie na tom všetkom je, že pred mesiacom som potratila a veľmi sa obávam, že to mohli spôsobiť aj tieto tráviace problémy. Prečitala som si vase fora a myslim si, že mám candidu v črevách a možno aj helikobactera (toho som už v minulosti mala- ale problemy s nafukovanim som vtedy nemala), nedostatok kyseliny. Vobec ale neviem kde mam s liečbou začať, mám z toho miš maš. Mohli by ste mi prosim poradiť ako si dať do poriadku trávenie a zdravie?ďakujem.
Janka



15

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ci mas candidu albicans to ti povedat nemozem, ale ze mas nedostatok kyselin enzymov a zlu crevnu floru kvoli tomu ti mozem povedast naisto.
Takze potrebujes brat kyseliny, enzymy, mikrovlakniny a nasadit si kvalitne probiotika.



16

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dakujem Vám za odpoved, este by som sa chcela opytat ci mozem kyseliny a enzymy (zakupim si znacku Now foods) uživat aj v tehotenstve. Dakujem.



17

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

to som opäť ja...ešte by som sa Vás chcela opýtať či k týmto enzýmom:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9636848&tab=14

je nutné si kúpiť aj kyseliny, keďže obsahuje  Betaine HCL.
Ďakujem.



18

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Super enzymes obsahuje len malicko betainu. A samozrejme aj v tehotenstve cloveklu treba na travenie dostatok kyselin enzymov, mikrovlaknin a probioticka flora v crevach. Je to dolezite v tehotenstve ovela viac, ako inokedy, lebo sa jedna nie len o vyzivu matky, ale aj vyvoj plodu.



19

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dobry den, RNG,
uz par rokov trpim vaginalnymi mykozami, ktore sa mi stale vracaju. Zdravo sa stravujem, maso takmer nejem, robim si casto posty, klystiry a podbne. Drzala som aj prisnu protikvasinkovu dietu, stav sa alepsil, ale potom znova zhorsil. Nakoniec pri citani som narazila na clanky o parazitoch a zistila som, ze moje priznaky su velmi identicke.
Tak som si zohnala Vermox, brala som 2x1 tabletu 3 dni, potom po dvoch tyzdnoch 2x1 tabletu 2 dni a o mesiac vezmem 2x1 pocas 1 dna. Spolu s tym uzivam melasu a tekvicovy olej a aj protiparazitarny balicek od Dr. Jukl (www.jukl.sk), uz som na 12 dni. Moje podozrenie bolo spravne, pretoze po niekolkych dnoch uzivania balicka som zacala vylucovat mrtve mrle a este stale ich par vylucim (vidim na toaletnom papieri. Pijem popri tom aj caj na slezinu, ktory posielaju spolu s balickom, uzivam este tobolky cesnaku a probiotika.
Hygienu maximalne dodrziavam ruky si stale umyvam a dezinfikujem, postelne pradlo zehlim a tiez aj spodne pradlo a vobec vsetky veci.
Vcera vecer ma ale nejak svrbel konecnik, akoby sa este nejake hybali.
Chcem sa opytat, za ako dlho sa da tychto parazitov zbavit? Je ten antiparazitarny balicek dost ucinny? berie ho aj moj priatel pre istotu, hoci on problemy nemal (ale predtym mu casto vecer velmi hucalo v bruchu, teraz to uplne zmizlo). Kupili sme si aj tabletky na predlzenie tejto kury na 3 mesiace (tinktura z orecha cierneho+palina+klincek). 8. novembra 2014 sa vydavam a chcela by som otehotniet (mam uz 37 rokov), takze v pripade tehotenstva budem musiet kuru prerusit, ale uz aj tak budem mat vybrate takmer 2 mesiace.
Vopred dakujem za odpoved.



20

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Na mrle je vrelmi ucinne najma palina a na ich vajicka klinceky. Ale mrle sa mozu rozmnozovat len, ked sa ti vajicka z okoli konecnika dostanu spat do ust, tj hygiena je ti velmi dolezita.
Per bielizen v horucej vode, tak tie potvory zabijes a dokladne si umyvaj ruky
Tiez velmi dobre umyvaj zeleninu, lebo to je hlavny dovod sirenia sa mrli.



21

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ok, vdaka za odpoved, tak aspon vidim, ze som sa vybrala spravnym smerom, uzivam tablety paliny a klinceka presne podla rozpisu. Ruky si umyvam horucou vodou a mydlom a este aj dezinfikujem, cize ich este poumyvam octom, alebo si na nich nalejem fixinelu )viem, ze je to hnus chemicky, ale uz mam paranoju, keby sa dali ruky vyvarit, tak ich vyvarim :-)) aj po stolici sa stale umyvam, zeleninu a ovocie najprv namocim v teplej vode a octe, potom este oplchujem v studenej. Len ktovie ako dlho som to v sebe mala bez priznakov a stale sa dookola reinfikovala, aj ked som maximalne cistotna. Postelnu bielizen teraz periem na 90, aj uteraky a komplet vsetko zehlim, este aj ponozky...predsa oblecenie na 90 vyprat nedam, neviem, co by z neho ostalo. Dufam, ze to pomoze.
Este som si kupila aj tekvicove semienka dnes a udem jest asi uz natrvalo 100 semienok denne, aby sa nevratili....
Pomoze to?



22

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Bielizen staci zahriat.Na satach asi tu nakazu nemas, malo pravdepodobne. A kedze si nakazu mala dlho, tak mozu byt vajicka roztrusene po celom byte takze to bude trvat nejaky cas sa toho uplne zbavit.



23

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

No hruza a des....o par tyzdnov sa odtialto stahujem a dnes som vsetko vydezinfikovala, uz ani nevim, co mam umyt, snad to nebude az take hrozne. U priatela som zvykla byt len vecer a buduci tyzden akurat davame tepovat aj jeho gauc, spala som tam len malokedy, odvtedy uz velakrat vsetko pral, tiez sme vsetko umyvali, tak snad tam nebude az taky problem.
este sa chcem opytat, uz dlhsie sa mi tvoria na brade a trochu okolo nosa take pluzgieriky a nechcu zmiznut, aj ked sa to zlepsilo. Kozna mi povedala, ze impetigo, ale teraz uz to nie je take kriticke a priatel sa odo mna nikdy nenakazil, aj ked to je vraj velmi infekcne. Dala mi na to samozrejme kortikosteroidny krem, ktory vsak lieci len priznaky, nie pricinu. Ja som skusala brat tinkturu z kapucinky, teraz si to potieram odluhom z klinceka. Poslala ma na vysetrenie helicobactera, v krvi mi ukazalo protilatky nanho, cize uz som niekedy mala, ale gastroskpia aj dychovy test uz boli negativne. Ja som totiz pred tym vysetrenim krvi asi dva tyzdne v kuse jedla surovu brokolicu, potom este aj betavital a teraz este uzivam mastichu prasok. Dychovy test bol teraz v stredu, vysledok bol 0.4, cize negativny. Casto mavam pocit, ze ma boli hrdlo, vecer trochu zahlienene, mozno to spolu suvisi. kozna ma poslala aj na krcne vysetrenie, ci to nemam z hrdla, ale vysledky boli ok. len nejaky hemopfhilus tam bol, ale krcna povedala, ze je to ok. Ale ja si myslim, ze to spojitost ma, lebo tie pluzgiere sa mi vyhodili pri jednej viroze, ked som bola dost prechladnuta doma. Predtym som mala uplne cistu plet, nikdy som nemala vyrazky. Teraz je to trochu lepsie, ale ked par dni nedam krem, vracia sa to....tak niekde pricina musi byt, nemozem predsa cely zivot davat krem...este chodim aj kazde dva tyzdne na dusik. Co to moze byt?
RNG, vdaka, ze tvoje rady, obdicujem, ze takto ludom radis a pomahas.
Pekny vecer



24

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

este doplnam, vyter z krku bol bez streptokoka a podobnych veci, krcna povedala, ze vsetko ok....tak uz neviem, z coho to mozem mat....



25

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Impetigo je miestna kozna infekcia , kde sa rozne mikroby dostanu cez popraskanu kozu dovnutra.
http://en.wikipedia.org/wiki/Impetigo
Na streptokoky a stafylokoky je velmi ucinny citricidal, vyrob si krem z kokosaku a citricidalu, povedzme do 100 ml kokosaku 4 az 8 kvapiek citricidalu, profesional a dobre zamiesaj v teplom vodnom kupeli.
Ten znici aj na atb odolny MRSA,aj ine mikroby co sa na tejto infekcii mozu podielat.
A nepouzivaj silne mydla na kozu,tie su zodpovedne za vysusenie a praskanie koze.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-12 02:59:50)



26

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ahoj, RNG,

dakujem za radu. Budem si musiet Citridical zaobstarat. Prosim ta, kde sa da kupit? U nas na Slovensku dostat len Citrovital, asi 33%, je dobry akurat tak na nejaky maly aft v ustach, ked sa obcas vyhodi a podobne. Mohla by som si ho pridat aj do arganoveho oleja, ked ho pouzivam na plet, ci musi byt kokosovy? Mydlo na tvar nepouzivam vobec, len cistu vodu, na zbytok tela len prirodnu BIO kozmetiku, na natieranie po sprche len ciste oleje, striedam kokosovy, teraz mandlovy a na tvar arganovy, tak pokozku mam jemnu.
Peknu nedelu zelam a dakujem.



27

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Pozeram ale na obrazok, ze moje "impetigo"nie je az take cervene a pluzgierovite, skor len take podrazdene vyrazky, pluzgieriky to boli predtm...akoby nedoliecene impetigo, neviem to presne opisat...len stale sa to vracia, cize ta infekcia nie je asi celkom porazena...uff....naozaj neviem....



28

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Este pravy citricidal je dostat kupit napriklad tu: http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm



29

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dakujem, aj za link, objednam, len teraz tam nie je dostupny. Snad to s nim prejde.



30

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Infekciu nikdy nemozes kompletne porazit, len potlacit. Totiz sa stale nachadzame obklopeni roznymi mikrobami a ked mas poskodenu kozu , tak mas velku poravdepodobnost, ze sa tu tam nieco nastahuje, co treba potom vybit antimikrobialnymi latkami, ked to telom nestaci rutinne vybit.



31

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

To je fakt...suhlasim... vsetko so vsetkym suvisi, taky je zivot a zdravie tiez. Vdaka zatial za tvoje rady, idem pozriet, ci uz ten citridical je dostupny a vyskusam. Pekny den zelam...



32

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

OK



33

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ahoj, RNG,

tak dnes som pre istotu bola odniest vzorku na vysetrenie na parazitov, tak uvidim, ci potvory vsetky zmizli. Ale je mozne ze po absolvovani 17 dnovej kury (oresak amercky, klincek palina / v kure pokracujem dalej 3 mesiace 1x tyzdenne) aj po dobrati vermoxu este stale mozem vylucovat mrtve mrle? Alebo to mozno ani mrla uz nebola, len som nieco zjedla a zdalo sa mi to? Jem dost vela ovocia a zeleniny, tak mozno nejake vlakniny, zas tak sa v tom clovek az nehrabe. Chcem sa ale opytat, vela citam v suvislisti s parazitmi o liecbe pristrojom Zapper a liekom Paraziquantel (alebo Celos). Co ty na to hovoris? Posledne dva dni ma pobolieva zaludok, moze to byt reakcia na antiparazitarnu kuru? Akurat vcera som brala naraz celu davku, tak zeby sa telo stale este cistilo? Mam z toho uz fobiu, normalne sa obavam, ci vobec o 3 tyzdne po svadbe budem schopna s manzelom prezivat intimny zivot, co sa tak hnusim toho vsetkeho.



34

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Nuz osobne neviem na kolko sa clovek moze spoliehat na Zapper, ale iste je na mnohe parazity ucinny, ked vies ake su frekvencie, co ich znicia,  a co sa tyka  chemickych liekov, co maju skodlive postranne ucinky, tomu sa osobne vyhybam
Klinceky obsahuju drazdive latky a z toho mozes mat bolesti zaludka. Skus si zohnat DGL, adaptogen, 2 tabletky pozut pred jedlom, ten vie hojit zaludocne steny a ukludnit zaludok. Pomaha ciastocne aj dumbier.



35

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dakujem, moze byt, ze to je z toho klinceka, dnes som ho neuzivala a preslo mi to...uvidime zajtra. Ja sa tiez snazim chemii vyhnut, hlavne antibiotikam, tie mi obratia naruby cele telo a po kazdych vraciam...Obcas sa asi ale inak neda...tak uvidim, este porozmyslam...zatial pokracujem bylinkami....



36

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Nuz ja som sa bez liekov obisiel uz vyse 20 rokov s vynimkou, ked som bol na operacii zlcnika, kde som nemal na vyber, lebo som musel podpisat listinu, ze mi lekari mozu napichat cokolvek, co uznaju za vhodne. Tak do mna dostali za tych 6 dni hromadu liekov, najmenej 6 roznych atb a ine.
Sice mi zachranili zivot, lebo sa mi zlcnik uz zacal rozpadat, ale z nemocnice som vypochodoval s vnutornym, krvacanim, znicenou probiotickou florou a teda neprestajnymi hnackami a dokonca urinarnou kvasinkovou infekciou, co bol dosledok nedbalosti sterilizacie nadob na moc.
Za par tyzdnov som to ale zvladol s roznymi doplnkami, len to krvacanie som musel zastavovat jedenim rebarbory vyse 2 mesiace.Na stastie nebolo prudke, ale len nejaky unik niekde v crevach a ako cukrovkar sa pomaly hojim.
Dufam, ze uz nikdy viac nebudem nuteny ist do nemocnice.



37

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ja som tiez zatial bola len raz pri zapale slepaka...ak budem mat dieta, nevyhnem sa porodu v nemocnici...ale inak tiez dufam, ze sa jej vyhnem.
Dnes som ale zistila, ze bylinky nezabrali....mrle su sice mrtve, ale nachadzam ich este stale....je mozne, ze preto, lebo predvcerom som brala naraz davku oresaka, klinceka aj paliny...tak ich to zabilo...ale chcem uz byt ok...byt vydezinfikovany postelne pradlo kazdy tyzden pomaly varim v pracke na 95 stupnov, osobnu blielizemn tiez, byt vydezinfikovany, klucky, vyponace, podlaha, vsetko...asi su vo mne poriadne dlho zakuklene....len mi nejde do hlavy, ako som ich mohla mat a nic ma nesvrbelo...ani teraz...len obcas zacitim steklenie, tak viem, ze to su oni...ale kym som nezacala s tymi bylinkami, nic, vobec nic som necitila. ved to zvykne svrbiet, nie? skusim ten zapper a asi aj chemiu v tomto pripade...myslim, ze oni stoja aj za mojimi castymi bolestami zaludka...obcas ma tak pobolieva cely den, ze som si na to uz aj zvykla...



38

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Mrle mozes mat aj uplne bez pocitu, hoci ked kladu vajicka v okoli konecnika, to zvykne svrbiet a ked sa najma deti skrabu po tom, nanesu si to pod nechty, a tak sa im to dostane spat na jedlo pripadne aj priamo do ust, ked si prsty oblizu alebo ohryzaju nechty.
Zrejme si ich mala poriadne rozmnozene, ked ich nevies dost rychlo vyhubit.
Bolesti zaludka nemusia byt vobec od mrli, lebo tie ziju v crevach. Mozes mat problem s nedostatkom kyselin a teda kvasenie a hnitie v zaludku, kde sa rozne mikroby, co dostanes na surovych jedlach a zo vzduchu rozmnozuju miesto aby ich kyseliny zabili. PO case to znici aj probioticku crevnu floru , kedze sa ti premnozene rozne mikroby zo zaludka neustale dostavaju do criev.
Nezabudaj na mikrovlakniny a probiotila, pripadne aj doplnok kyselin, aspon s vacsim jedlom. A nauc sa nepit s jedlom, lebo to rozriedi kyseliny , ale az 3 hodiny po jedle, bez jedenia a pit hojne, aby ti to splachlo obsah dobre natravenej potravy v zaludku do criev a zarovren dodalo potrebnu vodu. Jest az o 1.5 hodiny  neskor, tj dat cas zaludku znova vylucit dostatok kyselin na dalsie jedlo.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-17 17:13:12)



39

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ahoj, RNG,

prosim ta, pozri sa na tento Citricidal http://www.regeneracetabor.cz/obchod/ci … p-862.html je podla teba dobry? V tom druhom obchode ho nemaju a ja si ho potrebujem kupit, lebo sa mi teraz impetigo dost zhorsilo...to som si len zabudla cez vikend so sebou zobrat kortikosteroidny krem, co mi predpisala kozna a vsetko znova cervene....ale nechcem si davat tie hnusne kremy na tvar, to nie je riesenie, dat kortikosteroid, co lieci len priznak, nie podstatu...fakt mam pocit, ze pomaly si mozem byt lekarom aj sama.... dakujem ti zatial.... zelam krasnu nedelu...



40

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

este co sa zaludka tyka, probiotika jem stale, aj domaci kefir si robim z kaukazkej kefitoverj huby, ten mi robi dobre, tiez davam pozor, aby som nepila pri jedle, pockam stale asi take 2 hodinky a az potom sa napijem....pripadne, ked mam po jedle trochu pocit smadu a sucha v ustach, zvyknem vyslovene len prepalchnut a osviezit usta 1-2 hltami vody, nikdy nepijem s jedlom ani hned po nom....tak uvidim, co sa da robit...nikedy mam obdobie, ze sa citim skvele, nic ma neboli, ale potom pride 1-2 tyzdne, ked ma v kuse pobolieva zaludok, naduva ma....potom to zas prejde, ze som si uz na to aj zvykla...clovejk si fakt zvykne na vsetko...aj na zeleznu koselu, ako sa hovori...ale aspon na vlastnej svadbe by som chcela mat pokoj z uzit si ten krasny den...ved je to len raz...tak snad to bude ok...



41

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

alebo tento citricidal je dobr, co ty na to? http://biozdravie.sk/index1.html
RNG, dakujem ti vopred za kazdu radu... ja uz neviem kam z konopi....robim mozne aj nemozne a stale sa tocim v jednom kole....zmena stravy, detoxikacia, prirodne doplnky  a stale sa mi vsetko vracia spat...:[-(



42

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Len taky citricidasl je silne antimikrobialny, co spomina , ze ma v obsahy quaternialne zlucenity, a to napr ten z regenerace tabor nespomina.Na tom z biozdravie to na viacerych citricidaloch,, profesional uvadzaju, ale pozor, casto su reklamy falosne a na flaske nic takeho nenajdes napisane.
Nezabudaj na doplnky kyselin mikrovlakniny a probiotika



43

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Vdaka, tak uz budem vediet, nikdy som nevedela, ako to mam posudit. Tak ten z biozdravie by potom ja mohol byt. Probiotika a vlakninu jem, bud psylium alebo amarant je tiez velmi dobry....vlocky do postruhaneho jablka so skoricou na rano.....vyborne a ucinky sa dostavia hned...:-) alebo este treba nejaku inu vlakninu?



44

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Amarant je zrnina , nie mikrovlaknina.Len plevy z neho obsahuju vlakniny ma len malo z nicj su mikrovlakniny teda vo vode rozpustne vlakniny/soluble fibre.
Z mikrovlaknin na trhu menujem plevy zo psylia/psylium husk, inulin, arabingalactan, modified citrus pectines, glucomannanm a niektore susene stavy z krikov pod menom gums.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-20 06:31:29)



45

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Ahoj, RNG, tak prave som telefonovala lekarovi, vysledky z vysetrenia na parazity su negativne. Myslim, ze keby tam bola mrla, zistili by to...beriem teraz este udrziavaciu davku oreskaku, klinceka a paliny raz tyzdenne na tri mesiace, potom kupim este byliny na ocistu pecene. Uvidim, ci sa dam aj na Praziquantel. Ale aspon teraz ostanem v dobrej viere, ze ich nemam. Domacnost som celu vydenzifikovala, vyprala a vyzehlila som aj prehozy z gauca a postele, vsetko vyumyvala, aj klucky a vypinace, pradlo a uteraky a postelne uz asi budem navzdy prat na 95, istota je istota. Hlavne citim, ze nemavam pocity nevolnosti a nutkanie na zvracanie, ako som roky mala....tak asi aj ten HP aj parazity to mali na svedomi...a podivuhodne ma prestali boliet klby...
Na impetigo mi vcera kozna predpisala antibiotika, ale cakam, kym mi pride Citricidal, naprv skusim ten, nechcem sa hned dopovat chemiou, z antibiotik mam uz doslova hruzu a des...tak uvidim....a zacnem zas jest psylium, ako radis....zelam ti zatial pekny den a dakujem za cenne rady.



46

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

prave mi dorazil citricidal, ten z biozdravie.sk, je kvarterny, ako si pisal, takze by mal byt ok. Krem podla tvojho navodu pripraveny, tak idem na to, verim, ze to pomoze....pekny den



47

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

N ie len psylium, ale zozen si aj ine mikrovlakniny, ako napr inulin, arabinogalactany, glucomannan a najucinnejsi na cistenie tela, modified citrus pectines, co maju tak malu molekulu, ze sa vstrebaju aj do krvi a teda cistia cele telo, nie len creva.



48

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

hm, to musim popozerat...daju sa kupit tieto veci aj na Slovensku?



49

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Inulin objednany....a este nejaka vlaknina zozena z ovsa a sylia v tabletach, vyskusam...



50

Re: Problemy so zaludkom, kandida, paraziti, zapach z ust

Dobre rano, RNG,
tak vcera som si pocas dna natierala bradu, kde mam to impetigo cervene, kremom z kokosaku a citricidalu, ako si mi odporucil. Uzivala som Citricidal aj vnutorne pocas dna par kvapiek rozpustenych vo vode, aby sa to preliecilo aj vnutorne a zaroven mykoza. Musim povedat, ze uz po dni uzivania ja pokozka ovela lepsia, nevytvorili sa nove pluzgiere a cela sa akoby vyrovnava, co je uspech, lebo predtym, ked som vysadila kortikosteroidny krem a dala nejaky prirodny liek, hned sa pluzgiere vytvorili znova. Chcem sa len spytat, ako dlho odporucas uzivat Citricidal vnutorne v mojom pripade, ked trpim aj vaginalnou mykozou uz dlhsie (aj ta vcera nejak zazracne zastavila)? Zas asi nebude vhodne ho brat stale, aby si telo nezvyklo, nie? A do buducnosti, moze sa uzivat aj v tehotenstve?