1

Téma: Oreganovy Olej a prechladnutie / nadcha

Ahojte,

mate niekto osobne skusenosti s branim oreganoveho oleja pocas prechladnutia resp. uz pocas jeho prvych priznakov? Znizuje realne dobu prechladnutia a ustupenie symptomov, resp. zastavi nadchu ked sa zacne brat v uplnych prvopociatkoch-priznakoch nadchy?

V mojom bioobchode maju len oreganovy olej od biopurus /macerat/ a je velmi drahy a preto chcem vediet ci sa to oplati kupit, uz len aj kvoli obsahu carvacrolu ktory neuvadzaju...
Zaroven viem, ze prechladnutie sposobuju tzv. "nahe viry", a tusim proti nim nefunguje ani kokos. olej ale neviem ako je to v pripade oreganoveho, vedeli by ste mi nato odpovedat?

Takisto by ma zaujimalo - ktory caj je pri prechladnuti podla vas naozaj najucinnejsi z hladiska epigenetiky/fytoterapie, t.z. ta naozaj spravna a ucinna kombinacia bylin...

Mozno vela otazok naraz ale dakujem za odpovede smile

Naposledy upravil: Organic (2014-10-04 14:32:07)



2

Re: Oreganovy Olej a prechladnutie / nadcha

Jedina ucinna latka v oreganovom oleji je carvacrol a na ucinok ho potrebujes dostat do tela 3 x 200 mg, tj carvacrolu ako je to v 3 x 2 kapsuliach tohoto
http://www.iherb.com/Now-Foods-Oregano- … l&ic=1
Carvacrol je najma [proti infekciam zijucich v hlienoch a z hlienov. Nie je antiviralny.
Vacsina nakaz sa do tela dostane z kvapockovej infekcie, tj zdrzuje sa v prinosnych dutinach, kde sa da vyhubit ucinne jedine kvapkami do nosa, odporucam roztok citricidalu.
Zahlienenie a ine mikroby, co sa v hlienoch nachadzaju su obvykle sekundarne, nie primarne infekcie a zialbohu atb na ne nie su ucinne, takze ludia aj po vybiti primarnej infekcie(lekarmi bakterie pouzitim  atb, virusy obvykle vyriesi  vlastna telesna obrana) este dlho kaslu a maju zahlienenia.
Na antiviralne si pozri temu herpes
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/herpes
kde silne odporucam pri dnesnych povacsine  tichych ale aj  po tlaci roztrubovanych viralnych epidemiach je dobre si viralnu imunitu zvysovat pre kazdeho a v pripade silnych viralnych infekcii su tam uvedene aj velmi silne antiviralne prostriedky, ako extrakt z olivovych listov, monolaurin  collostrum ,chaga a najma chaparal.
Samozrejme antiviralnych odporucam brat viacero, aby sma pokryli rozne virusy co najucinnejsie.

Naposledy upravil: RNG (2014-10-04 17:17:40)



3

Re: Oreganovy Olej a prechladnutie / nadcha

Dakujem za komplexnu odpoved, napriek tomu sa spytam este raz. Vsade sa vravi ze oreganovy olej ma okrem ineho aj antiviralne ucinky, nie je to teda pravda? Dalsia otazka je, kedze pri nadche je toho hlienu naozaj vela, mal by teda ten oreganovy olej pomahat?

Co sa tyka toho citricidalu, este som o nom nepocul no po vasej odpovedi som sa nato pozrel na nete a nasiel som aj formu kvapiek do nosa ale aj standardny roztok /na hoogle.sk/, co konkretne odporucate a akym sposobom to pouzivat?

Mam dost silne prechladenie, vsetko mi zhora steka dolu a tym padom mam uz aj zatiahnute hrdlo a pokaslievam, no tentokrat som si povedal ze na to pojdem uz o nieco sofistikovanejsie...atb viem ze nemaju ziaden vyznam, snazim sa vzdy ist na veci prirodnou formou. Povacsine ked to ma takyto priebeh tak to trva aj 2 - 3 tyzdne kym som komplet fit, cize bez kaslania a zahlienenia, ktore ste spominali...

Ma teda vyznam zacat brat taketo veci ako je ten extrakt z oliv.listov, monolaurin  collostrum , chaga a najma chaparal - vsetko veci o ktorych som predtym v zivote nepocul a ani neviem ci sa daju zohnat vobec niekde na SK?

Uvedomujem si ze prechladnutie je v prvom rade viralna infekcia na kt. atb nezaberaju, no musi byt nejaka cesta ako zminimalizovat priznaky, priebeh a dlzku ochorenia, ci?



4

Re: Oreganovy Olej a prechladnutie / nadcha

Oreganovy olej tj carvacrol nie je extra antiviralny. Mnohe koreniny a aromaticke oleje su ciastocne antiviralne, ale v pripade nakaz by som sa len na ne nespoliehal.
Portok citricidalu na pitie je 35 kvapiekmdo litra vody, pit postupne, po malickych glgoch cely den. Do nosa je lepsie roztok citricidalu v kokosovom oleji, 4 az 8 kvapiek do deci kokosoveho oleja, velmi dobre premiesat. Kvapkat v leze, s hlavou zaklonenou co najviac dozadu, aby sa to dostalo aj do celnych dutin.
Spickove doplnky zatial na Slovensku prakticky nezozenies a ked, tak maju nemozne vysoke ceny a primaly vuber. Pozri napr na www.iherb.com, tak maju slusny vyber, pomerne dobre ceny a najlacnejsie postovne na Slovensko.
Svet je velky a Slovensko presdstavuje obyvatelstvom a rozlohou len 0.1% sveta, takze nemozes ocakavat, ze tam vsetko dostanes.

Prechladnutie nie je vzdy viralna infekcia, moze byt bakterialna, mykoticla, L-forma,biofilmy,  aj mykoplazmicka . A moze to byt kombinacia roznych odrazu, tj nie len jedna, ako to lekari hladaju na zjednodusenie situacie, ktora je v praxi casto komplikovanejsia, ako ich diagnozy.
Ja obvykle prio mprvych priznakoch nezavaham a nezakam ani hodinu a nasadim naraz rozne, tj NAC, serrapeptazu(to beriem cely cas najma na riedenie krvi), extrakt z olivovych listov, citricidal, oreganovy olej aj chaparal. A malokedy sa mi to nepodari potlacit do 3-4 dni, samozrejme bez obvyklych horucok, co som pred tym zakazdym maval, od detstva, ako velmi nachylny na zapaly hornych dychacich ciest..

Inac beriem( hoci nepravidelne ...) bezne doplnky co odporucam dnes kazdemu ako selen jod, zinok vitaminy C(3 gramy) E D-3 a K-2, samozrejme mikrovlakniny a obcas probiotika.



5

Re: Oreganovy Olej a prechladnutie / nadcha

Dakujem este raz za odpoved aj poskytnute informacie, pozrel som si na nete vsetky tie pripravky co si spominal a myslim ze najviac by mi asi prospela kombinacia citricidalu, oreganoveho oleja a kokosoveho oleja /ten uz mam a uzivam aj spolu s kurkumou a ciernym peprom - asi si uz pocul o tejto "brutalnej" kombinacii smile Citridal som si akurat objednal z hoogle, tak dufam ze pride cim skor, objednal som ten GSE /kedze je vsade preferovany/, zatial som si dal do nosa len extra panensky raw kokosovy olej /zohrial som si ho v lyzicke aby sa rozpustil/ a musim povedat ze sa citim potom celkom prijemne smile

Takisto uzivam aj zinok v picolinate forme - najlepsie strebatelnej a mam aj selen, tieto zbrane som uz nasadil, no stale som pokukoval aj po tom oreganovom oleji len tam ma odradzala aj ta cena. Cize ked vravis ze oreganovy olej pouzivas aj ty a priciny nachladnutia su naozaj rozne, tym padom vzhladom k ucinkom carvacrolu nebude jeho uzivanie pocas nachladenia na skodu, vsak? Teraz sa mi vsak jedna, kedze nemozem cakat dva tyzdne kym mi dojde ten z USA, ci ma opodstatnenie kupovat ten z Biopurusu, mas nejake konkretne referencie na tento produkt alebo sa neoplati? Myslim hlavne z hladiska obsahu carvacrolu...

Naposledy upravil: Organic (2014-10-04 21:16:44)



6

Re: Oreganovy Olej a prechladnutie / nadcha

Musim teraz napisat ze po 24-hodinach a po piatich aplikaciach tepleho extra panenskeho raw kokos. oleja do nosnych dierok sa moj stav rapidne zlepsil, min. noc som uz spal bez kvapky sanorinu a takisto cely dnesny den som uz v podstate nemal zapchaty nos, resp. len jemne..cize dost rapidne zlepsenie, dakujem za radu...rozmyslam ci vobec potom otvorit ten citricidal ked dojde...inak odporucate pri nadche ho pouzivat aj peroralne ako ste pisali tych 35 kvapiek do litra vody? Dakujem!



7

Re: Oreganovy Olej a prechladnutie / nadcha

Nuz za pokus to vzdy stoji, hoci nie kazda nadcha je sposobena mikrobami, moze to byt len nasledok vzdusnych alergii, kde odporucam brat skor quercitin, 3 x 500 mg denne.A moze tpo byt aj viralneho povodu, pozri na temu herpes ako proti viralnym