1

Téma: kvasinky

dobrý deň, mávam biely povlak na jazyku už dlhšiu dobu a tvoria sa mi mapy (vraj za to môžu kvasinky), chcel by som sa spýtať či by tento problém dokázalo vyriešiť keby zmením stravu (obmedziť cukry, múku) a budem denne užívať 3x 30 kvapiek propolisu + na noc kefír z tibetskej huby.

Naposledy upravil: VitMin (2014-02-08 02:00:16)



2

Re: kvasinky

Skus najprv pozriet tu:
http://rng.uforum.sk/topic/584/candida-v-crevach/
http://rng.nazory.eu/rubriky/c/candida
http://rng.uforum.sk/topic/544/protikvasinkova-dieta/

Pri premnozeni plesni je dobre dodrzat aspon 2-3 tyzdne prostiplesnovu dietu. Podla mojich vedomosti by som bol pri konzumovani hub opatrny, pretoze sa hovori, ze huby a plesne maju nieco spolocne, tj mozu huby plesne podporovat. Pri tej diete mozes konzumovat len: maso, ryby, orechy, olejnate semienka, vela zeleniny, trosku nekysleho ovocia, takze ziadne pecivo (ani celozrnne), ryzu, zemiaky, cestoviny. Samozrejme musis este brat antimikrobialne latky a to hlavne: oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, citricidal, berberine a hlavne zmes vlaknin (napr.: ovsena vlaknina, inulin, psylium) a silne probiotika.



3

Re: kvasinky

hej pozeral som tie vlákna. len ma zaujímalo konkrétne či propolis nepomôže. no ako s protikvasinkovou diétou by som problém nemal, len ono to je také strašne všeobecné, že môžem jesť to a to.. nenašiel by sa nejaký jedálniček na 2-3 týždne? najlepšie s receptmi.



4

Re: kvasinky

Je plno veci co moze ciastocne pomoct, ja sa ale sustredim na take, co pomozu rychlo.
Inac kto ma plno casu, moze len obmedzit cukry a vsetko z bielych muk, brat hodne mikrovlaknin a kvalitne probiotika a po case sa mu to v crevach napravi.
Ale nedostatok kyselin a enzymov sa napravit da len doplnkom . A bez toho sa nemoze ani crevna flora udrzat .



5

Re: kvasinky

Mozes vyskusat aj Atkinsonovu dietu, ktora je velmi vhodna pri protiplesnovej diete. A podla mna na internete najdes na Atkinsonovu dietu plno receptov.



6

Re: kvasinky

RNG,

čo je najvhodnejšie pri candide v ústnej dutine - premnožené kvasinky v ústach, mandle......?

Ď



7

Re: kvasinky

Na "zabu v ustach" co je kvasinkova infekcia je vyborna koloidna strieborna voda. Mnoho kamaratiek zeny mojho syma ju odomna dostalo, ked mali ich deti tuto nakazu a potlacila ju za par dni.
Ine ucinne su oreganovy olej, ale to je stiplava korenina, a roztok citricidalu, co je znacne horke.



8

Re: kvasinky

Rng,ked si dam po jedle betain hcl tak ma strasnu tazobu v zaludku,palavu,cim to je?



9

Re: kvasinky

Nuz ja neviem ci mas malo kyselin, alebo zaludocne vredy alebo co. To si musis dat vysetrit. Odporucujem ti pred kazdym jedlom 15 minut dokladne pozut 2 tabletky DGL, co pomahaju hojit zaludok a vylucovat ochranny zaludocny maz.



10

Re: kvasinky

Praveze vredy nemam,skor malo kyselin



11

Re: kvasinky

Ak si davas 1 kapsulu Betainu HCl, tak skus si dat 2 a ked nepomoze tak az 3 kapsule naraz s jedlom alebo ihned po jedle. Ale viac ako 3 kaspule naraz neuzivaj. A mozno by bolo este vhodne pridat aj enzymy na podporu travenia.



12

Re: kvasinky

Pietro napísal(a):

Ak si davas 1 kapsulu Betainu HCl, tak skus si dat 2 a ked nepomoze tak az 3 kapsule naraz s jedlom alebo ihned po jedle. Ale viac ako 3 kaspule naraz neuzivaj. A mozno by bolo este vhodne pridat aj enzymy na podporu travenia.

Si myslim ze mam malo kyseliny,skusim



13

Re: kvasinky

OK



14

Re: kvasinky

Dnes som skusala po jedle trosku stavy z citrona a mozm povedat ze sa lepsie citim



15

Re: kvasinky

Pred skor m20 ,rokmi s0m to skusil s octom a tiez som poznal ze mi pala po nom presla.
Tj je to tiez jasny  dokaz, ze pala je s nedostatku a nie prebytku kyselin

Citronova stava a ocot su ale ovela slabsie kyseliny, nez HCl, co jepodstata zaludocnej kyseliny, takze treba doplnit to, co je chybajuce a nie ocot a citronovu stavu.



16

Re: kvasinky

RNG napísal(a):

Pred skor m20 ,rokmi s0m to skusil s octom a tiez som poznal ze mi pala po nom presla.
Tj je to tiez jasny  dokaz, ze pala je s nedostatku a nie prebytku kyselin

Citronova stava a ocot su ale ovela slabsie kyseliny, nez HCl, co jepodstata zaludocnej kyseliny, takze treba doplnit to, co je chybajuce a nie ocot a citronovu stavu.

To mi je jasne,len som si chcela byt ista..ako sa vysetruje ci je mali kyselinu?
Kdesi som citala ze sladkw drievku znysuje kyselinu
porad nieco na zregenerovanie vnut.organov
cim to je ze s prestane tvori kyselina?
Je najaka sanca ze sa mi travenie da tak dokopy,ze nebudem musiet brat doplnky?

Naposledy upravil: handmade (2014-10-24 08:14:20)



17

Re: kvasinky

Sladke drievko, tj glycyrhyzza glabra/licorice prave ako adaptogen normalizuje cinnost zaludka, tj pomoze opravit zaludocne steny, pomoze vylucovat ochranny zaludocny maz a pomoze vyhojit/regenerovat parietalne bunky, ktore vyrabaju v hornej casti zaludka kyseliny. Preto ho casto odporucam vo forme tabletiek DGL pozut dokladne 15 minut pred jedlom.
Parietalne bunky mozu byt poskodene roznymi nakazami, najcastejsie ale napr nevinne vyzerajucimi "zaludocnymi chripkami" , ktore mozu trvat len 2-3 dni, takze si to clovek ani velmi nevsimne a nezapamata, ale regeneracia parietralnych buniek moze trvat aj vyse roka, a dovtedy samozrejme mas malo kyselin a znicene travenie, tj po case aj crevnu floru, kdeze zaludok nesluzi ako bariera=kyselinova proti vstupu roznych mikrobov nas surovych jedlach do tela.
Mladym sa to moze zregenerovat, ale starsim nepravdepodobne, ved aj samotnym vekom cinnost roznych organov sa zoslabuje, tj starsi ludia maju spravidla nedostatok kyselin aj  enzymov a teda cele travenie a absorbciu oslabenu. Po case, aj ked jedia spravne sa zacinaju zosuverovat/zmensovat, co je jasny dokaz, ze telo nedostava z jedla dostatok zivin a zacina si doplnovat nedostatky odburavanim z telesnych zasob.
Jedina presna metoda na hladinu a tvorenie kyselin je Heidelbergova kapsula, co samozrejme gastroenteorologovia v drvivej vacsine nepoznaju a ani nechcu poznat, lebo to by ich dlhorocne praxe v potlacani kyselin ukazalo ako zasadne chybny pristup.
http://www.phcapsule.com/



18

Re: kvasinky

RNG napísal(a):

Sladke drievko, tj glycyrhyzza glabra/licorice prave ako adaptogen normalizuje cinnost zaludka, tj pomoze opravit zaludocne steny, pomoze vylucovat ochranny zaludocny maz a pomoze vyhojit/regenerovat parietalne bunky, ktore vyrabaju v hornej casti zaludka kyseliny. Preto ho casto odporucam vo forme tabletiek DGL pozut dokladne 15 minut pred jedlom.
Parietalne bunky mozu byt poskodene roznymi nakazami, najcastejsie ale napr nevinne vyzerajucimi "zaludocnymi chripkami" , ktore mozu trvat len 2-3 dni, takze si to clovek ani velmi nevsimne a nezapamata, ale regeneracia parietralnych buniek moze trvat aj vyse roka, a dovtedy samozrejme mas malo kyselin a znicene travenie, tj po case aj crevnu floru, kdeze zaludok nesluzi ako bariera=kyselinova proti vstupu roznych mikrobov nas surovych jedlach do tela.
Mladym sa to moze zregenerovat, ale starsim nepravdepodobne, ved aj samotnym vekom cinnost roznych organov sa zoslabuje, tj starsi ludia maju spravidla nedostatok kyselin aj  enzymov a teda cele travenie a absorbciu oslabenu. Po case, aj ked jedia spravne sa zacinaju zosuverovat/zmensovat, co je jasny dokaz, ze telo nedostava z jedla dostatok zivin a zacina si doplnovat nedostatky odburavanim z telesnych zasob.
Jedina presna metoda na hladinu a tvorenie kyselin je Heidelbergova kapsula, co samozrejme gastroenteorologovia v drvivej vacsine nepoznaju a ani nechcu poznat, lebo to by ich dlhorocne praxe v potlacani kyselin ukazalo ako zasadne chybny pristup.
http://www.phcapsule.com/

lenze rng ja mzm 31r.cirim sa mlado,podla mna musi byt niekde chyba,neviem ci ja nieco zle vzdy spravim aby sa tie kvasinky namnozili,mne prd 8r.bola podana tranfuzia krvi,lebo teraz co mam male babo dostal odmna protilatky pricom ja mam Apozit a muz Bneg,aj tie poz.latky na caliakiu co mam,nikdu ju nemam v rodine a hist.intol.divim sa kde to vsetk beriem
ten test na kyslinu robia aj unas?aby som vedela ci to mam ziadat

Naposledy upravil: handmade (2014-10-24 14:55:41)



19

Re: kvasinky

Dobry den chcem sa spytat ci mozem uzivat antikoncepciu pocas protikandidovej diete.ci to nebude kazit dietu.dakujem



20

Re: kvasinky

Pardon a este by ma zaujimalo ci mozem klasicke cerstve maslo napriklad na zelerove pyre.a tiez ma zaujima bo mam z toho chaos...sa mi zda ze som sa tu docitala ze mrkvu,hrasok,petrzlen a samozrejme kukuricu musim obmedzene.ze?cize daku mrkvovu kremovu polievku asi nie ze?a ktore kysle ovocie mozem okrem grepov a citronov?a po tyvh 2 tyzdnoch ak vsetko dodrzim by to malo byt ok a mozem prejst na miernejsiu formu cize sojove mlieko jovurty s kulturami,celozrnne muky zrniny a strukoviny pripadne jablka aine ovocie?viem ze sa tu dookola toci snazim sa sledovat vase stranky samozrejme mam aj doplnky len bojim sa ze spravim potom chybu.preto si potrebjjem ujasnit.bola by som vdacna za odpoved.dakujem



21

Re: kvasinky

Kvasne kultury ako candida albicans potrebuju pre svoj zivot cukry a skroboviny, co sa v zaludku zmenia na cukry. Probiotika naopak potrebuju pre nas nestravitelne vlakniny a mikrovlakniny. Kedze ale vyvoj potravin smeroval k cukrom a skrobovinam a vlakniny sa odslachtuju a dokonca odstranuju zo zrnin ako nepoterebne, sami sme si tu doslova katastrofu v crevach sposobili. A lekari sa k tomu nemalou mierou tiez zasluzili podporovanim diet zalozenych najma na "lahkostravitelnych " sacharidov, pod cim myslia najma skoroboviny a volne cukry.
Takze pre nase ozdravenie treba ten trend obratit, znizit podstatne spotrebu cukrov a vyrobkov z bielych(skrobovych) muk a pridat si do potravy rozne vlakniny a najma ovela ucinnejsie pre podporu probiotik, mikrovlakniny/rozpustne=soluble fibre.
Samozrejme netreba byt uplne paranoidny okolo toho, ale ked ideme smerom k masu tukom a zeleninam, tj od skrobovin prec a s priodavkom mikrovlasknin budemem podporovat nasadene probiotika, tak si ozdravime crevnu floru
Sucasna dieta, ktoru dodnes lekari podporuju ako "lahkostravitelna" je zalozena na vyse 60% kalorii dodanych z jednoduchych  sacharidov/uhlohydratov, ako sa donedavna nazyvali, a to je velmi chybne.
Takze treba  viac bielkovin, tukov a najma zelenin na ukor sacharidov.
Proticandidiovba dieta, co som tu uiviedol je velmi radikalna, na rychle vyhubenie najma candidy albicans a roznych plesnovych kultur v tele, pre ludi co maju znicenu crevnu floru tym nespravnym stravovanim.
Novsie stravne odporucania su znizit kaloricky prispevok sacharidov pod 40%, pridat mikrovlakniny a zeleniny, zvysit prispevok bielkovin a najma roznych neznicenych tukov vo forme surovych olejnatych semien a orechov.



22

Re: kvasinky

ok ja principu rozumiemm len by som potrebovsla poradit aby som tu dvojtyzdnovu dietu spravila dobre.a ta antikoncepcia co s nou? neovplyvni vysledok? a to maslo a kuracie pecienky?


RNG napísal(a):

Kvasne kultury ako candida albicans potrebuju pre svoj zivot cukry a skroboviny, co sa v zaludku zmenia na cukry. Probiotika naopak potrebuju pre nas nestravitelne vlakniny a mikrovlakniny. Kedze ale vyvoj potravin smeroval k cukrom a skrobvinam a vlakniny sa odslachtuju a dokonca odstranuju zo zrnin ako nepoterebne, sami sme si tu doslova katastrofu v crevach sposobili. A lekari sa k tomu nemalou mierou tiez zasluzili podporovanim diet zalozenych najma na "lahkostravitelnych " sacharidov, pod cim myslia najma skoroboviny a volne cukry.
Takze pre nase ozdravenie treba ten trend obratit, znizit podstatne spotrebu cukrov a vyrobkov z bielych(skrobovych) muk a pridat si do potravy rozne vlakniny a najma ovela ucinnejsie pre podporu probiotik, mikrovlakniny/rozpustne=soluble fibre.
Samozrejme netreba byt uplne paranoidny okolo toho, ale ked ideme smerom k masu tukom a zeleninam, tj od skrobovin prec a s priodavkom mikrovlasknin budemem podporovat nasadene probiotika, tak si ozdravime crevnu floru
Sucasna dieta, ktoru dodnes lekari podporuju ako "lahkostravitelna" je zalozena na vyse 60% kalorii dodanych z jednoduchych  sacharidov/uhlohydratov, ako sa donedavna nazyvali, a to je velmi chybne.
Takze treba  viac bielkovin, tukov a najma zelenin na ukor sacharidov.
Proticandidiovba dieta, co som tu uiviedol je velmi radikalna, na rychle vyhubenie najma candidy albicans a roznych plesnovych kultur v tele, pre ludi co maju znicenu crevnu floru tym nespravnym stravovanim.
Novsie stravne odporucania su znizit kaloricky prispevok sacharidov pod 40%, pridat mikrovlakniny a zeleniny, zvysit prispevok bielkovin a najma roznych neznicenych tukov vo forme surovych olejnatych semien a orechov.



23

Re: kvasinky

prosim.vas a myslite ze sa da zvitszit nad candidou ked nemam candex ani gse inak vsetko dodrzim?pripadne nac alebo spirulina?



24

Re: kvasinky

Nad candidou sa da zvitazit aj len podstatnym znizenim jedenia cukrov a skorbovin a doplnkami probiotik a mikrovlaknin, len to trva velmi dlho takto,mozno  aj pol roka.

Preto tu odporucam velmi silnu dietu a plno proticandidivych doplnkov aby sa to dalo spravit expresne.



25

Re: kvasinky

Ok, a dajme tomu tieto vyrobky? to gse v kapsuloveej forme nieco z tohoto sa da pouzit zlozenim? pripadne ak si zozeniem celulazu v inom produkte ako candex? nejaka alternativa? kolko candexu by som mala dostat do tela?
http://www.biozdravie.sk/index1.html?la … 8191989948
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=18258333&tab=8
http://zdravie.bazar.sk/4082557-gse-118 … rapefruitu
http://zdravie.bazar.sk/4638031-gse-250 … lety-90-ks

a este daco, mam doma spirulinu mam ju uzivat? myslim tym teraz pomoze mi to potlacit? v podstate je na detoxikaciu nemoze nahradit tu celulazu? a tiez beriem lieky na kyselinu kazde rano Omeprazol pretoze ma pali zaha moze to nejak ovplyvnit ucinok doplnkou?
dakujem!



RNG napísal(a):

Nad candidou sa da zvitazit aj len podstatnym znizenim jedenia cukrov a skorbovin a doplnkami probiotik a mikrovlaknin, len to trva velmi dlho takto,mozno  aj pol roka.

Preto tu odporucam velmi silnu dietu a plno proticandidivych doplnkov aby sa to dalo spravit expresne.



26

Re: kvasinky

POzor na reklamy!!!. Co pise predajca moze byt velmi rozdielne, ako co pise vyrobcas na flasi. Slovo Citricidal sa zialbohu dnes casto zneuziva aj vyrobcami, vid NutriBiotic, ktory ho pouziva aj na obycajny vutazok z grapedruitovych semien. Povodne to bol nazov len na chemicky zmeneny vytazok kde sa polyfenoly zmenili na quaternialne zluceniny. A ked to nemas naspisane na flasi, tak to neobsahuje tier ucinne quaternialne zluceniny, len ovela menej ucinne polyfenoly.
Co sa tyka enzymatickych doplnkov, zasadne nekupuj take, co nemaju presne napisane ucinnosti jednotlivych zloziek v medzinarodne uznavanych jednotkach ucinnosti.  Pri proticandidovej diete sa jedna  o celulazu a hemicelulazu, pozri na
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … l&ic=1

Omeoprazol zastavuje tvorenie kyseliny, takze sa nediv , ze mas zaludocne problemy. pala je totiz nasledok NEDOSTATKU kyselin a preto kvasenie a hnitie v zaludku. A teda znicena crevna flora, kde sa tie premnozene hnilobne bakterie zo zaludku dostavaju.
L lysin HCl je nielen aminokyselina, ale zaroven doplnok kyselin, hoci pomerne slaby.



27

Re: kvasinky

no nechapem ale ja ked sa rano zobudim a nedam si doslova svoju davku omeprazolu zavne ma po asi 2hodinach palit zaha.tak preto to beriem a inak to travenue nemam az take zle.tak co mam robit? a teda nic z tych veci nemozem pouzit.a ta tabletova forma citric.je tiez pozmenena?
mo s ten candex preto zhansm nahradu bo uz som zacala dietu ale nemam gse ani candex a doprava z usa je prilis dlho.skusim daco zohnat na svk.a v lekarnach to u nas musia presavat daco co to obsahuje ake mg alebo mnozstvo ucinnych latok to ma obsajovat?




RNG napísal(a):

POzor na reklamy!!!. Co pise predajca moze byt velmi rozdielne, ako co pise vyrobcas na flasi. Slovo Citricidal sa zialbohu dnes casto zneuziva aj vyrobcami, vid NutriBiotic, ktory ho pouziva aj na obycajny vutazok z grapedruitovych semien. Povodne to bol nazov len na chemicky zmeneny vytazok kde sa polyfenoly zmenili na quaternialne zluceniny. A ked to nemas naspisane na flasi, tak to neobsahuje tier ucinne quaternialne zluceniny, len ovela menej ucinne polyfenoly.
Co sa tyka enzymatickych doplnkov, zasadne nekupuj take, co nemaju presne napisane ucinnosti jednotlivych zloziek v medzinarodne uznavanych jednotkach ucinnosti.  Pri proticandidovej diete sa jedna  o celulazu a hemicelulazu, pozri na
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … l&ic=1

Omeoprazol zastavuje tvorenie kyseliny, takze sa nediv , ze mas zaludocne problemy. pala je totiz nasledok NEDOSTATKU kyselin a preto kvasenie a hnitie v zaludku. A teda znicena crevna flora, kde sa tie premnozene hnilobne bakterie zo zaludku dostavaju.
L lysin HCl je nielen aminokyselina, ale zaroven doplnok kyselin, hoci pomerne slaby.



28

Re: kvasinky

napriklad toto obsahuje celulazu moze byt?



RNG napísal(a):

POzor na reklamy!!!. Co pise predajca moze byt velmi rozdielne, ako co pise vyrobcas na flasi. Slovo Citricidal sa zialbohu dnes casto zneuziva aj vyrobcami, vid NutriBiotic, ktory ho pouziva aj na obycajny vutazok z grapedruitovych semien. Povodne to bol nazov len na chemicky zmeneny vytazok kde sa polyfenoly zmenili na quaternialne zluceniny. A ked to nemas naspisane na flasi, tak to neobsahuje tier ucinne quaternialne zluceniny, len ovela menej ucinne polyfenoly.
Co sa tyka enzymatickych doplnkov, zasadne nekupuj take, co nemaju presne napisane ucinnosti jednotlivych zloziek v medzinarodne uznavanych jednotkach ucinnosti.  Pri proticandidovej diete sa jedna  o celulazu a hemicelulazu, pozri na
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … l&ic=1

Omeoprazol zastavuje tvorenie kyseliny, takze sa nediv , ze mas zaludocne problemy. pala je totiz nasledok NEDOSTATKU kyselin a preto kvasenie a hnitie v zaludku. A teda znicena crevna flora, kde sa tie premnozene hnilobne bakterie zo zaludku dostavaju.
L lysin HCl je nielen aminokyselina, ale zaroven doplnok kyselin, hoci pomerne slaby.



29

Re: kvasinky

pardon nepresirl mi link

www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/enzosystem-60-kps/

emari3 napísal(a):

no nechapem ale ja ked sa rano zobudim a nedam si doslova svoju davku omeprazolu zavne ma po asi 2hodinach palit zaha.tak preto to beriem a inak to travenue nemam az take zle.tak co mam robit? a teda nic z tych veci nemozem pouzit.a ta tabletova forma citric.je tiez pozmenena?
mo s ten candex preto zhansm nahradu bo uz som zacala dietu ale nemam gse ani candex a doprava z usa je prilis dlho.skusim daco zohnat na svk.a v lekarnach to u nas musia presavat daco co to obsahuje ake mg alebo mnozstvo ucinnych latok to ma obsajovat?




RNG napísal(a):

POzor na reklamy!!!. Co pise predajca moze byt velmi rozdielne, ako co pise vyrobcas na flasi. Slovo Citricidal sa zialbohu dnes casto zneuziva aj vyrobcami, vid NutriBiotic, ktory ho pouziva aj na obycajny vutazok z grapedruitovych semien. Povodne to bol nazov len na chemicky zmeneny vytazok kde sa polyfenoly zmenili na quaternialne zluceniny. A ked to nemas naspisane na flasi, tak to neobsahuje tier ucinne quaternialne zluceniny, len ovela menej ucinne polyfenoly.
Co sa tyka enzymatickych doplnkov, zasadne nekupuj take, co nemaju presne napisane ucinnosti jednotlivych zloziek v medzinarodne uznavanych jednotkach ucinnosti.  Pri proticandidovej diete sa jedna  o celulazu a hemicelulazu, pozri na
http://www.iherb.com/Pure-Essence-Cande … l&ic=1

Omeoprazol zastavuje tvorenie kyseliny, takze sa nediv , ze mas zaludocne problemy. pala je totiz nasledok NEDOSTATKU kyselin a preto kvasenie a hnitie v zaludku. A teda znicena crevna flora, kde sa tie premnozene hnilobne bakterie zo zaludku dostavaju.
L lysin HCl je nielen aminokyselina, ale zaroven doplnok kyselin, hoci pomerne slaby.



30

Re: kvasinky

Citricidal dostanes napr z Hoogle, tam maju ten pravy.\
Palenie zahy je z kvasenia a vytlacenia obsahu zaludka do pazeraku.
Samotny zaludok je vyborne chraneny proti kyselinam. A pri dostatku kyselin sa ti uzavrie uzaver medzi zaludkom a pazerakom tak silne, ze sa do pazeraku nic nemoze dostat, tj ziadna pala neexistuje.
Bolesti zaludka su zo zapalov, z helikobaktera , z refluxu zlce.



31

Re: kvasinky

to fakt je zas dostupny citricidal?ten ucinny? a ktory z tychto? som myslela ze nie je.a co ta celulaza moze byt?www.hoogle.sk/search-engine.htm?q=citricid&qm=2


RNG napísal(a):

Citricidal dostanes napr z Hoogle, tam maju ten pravy.\
Palenie zahy je z kvasenia a vytlacenia obsahu zaludka do pazeraku.
Samotny zaludok je vyborne chraneny proti kyselinam. A pri dostatku kyselin sa ti uzavrie uzaver medzi zaludkom a pazerakom tak silne, ze sa do pazeraku nic nemoze dostat, tj ziadna pala neexistuje.
Bolesti zaludka su zo zapalov, z helikobaktera , z refluxu zlce.



32

Re: kvasinky

http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
Neviem o akej celulaze hovoris, jediny silny prostriedok z vysokym obsahom celulazy a hemicelulazy je Candex.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-08 23:11:21)



33

Re: kvasinky

diky moc.este mi prosim povedzte ci neprazene kakaove boby alebo neprazene kakao ci mozem,ci su kuracie pecienky ok a ci mozrm goji aleno chia semiacka pri dvojtyzdnovej diete.sakujem

RNG napísal(a):

http://www.hoogle.sk/CITRICIDAL-bio-che … l-d539.htm
Neviem o akej celulaze hovoris, jediny silny prostriedok z vysokym obsahom celulazy a hemicelulazy je Candex.



34

Re: kvasinky

Vsetko menovane mozes, bez problemov.



35

Re: kvasinky

a este mi neni jasne, ze v podstate po tych dvoch tyzdnoch resp. nie hned ale ci mozem prejst na ovsene vlocky, sojove mlieko, pohanku, strukoviny a celozrnne muky? samozrejme nie hned vo velkom. ci nadalej treba striedmo. Hlavne ma zaujima tematika mlieko, mliecne vyrobky, pretoze tu mame moznost kupit nepasterizovane mlieko, alebo jogurty s dobou spotreby tak asi tyzden cize menej konervantov a vsetkeho. tak by ma zaujimalo ci je to potom vhodne alebo to nahradit sojovymi vecami? a tiez zalezitost ovocie je pre mna dilema. ako ho mozem do buducna? vsade teraz citam ze ho treba obmedzit koli cukrom? ako to je? mam v tom chaos kazdy tvrdi nieco ine a nechcem si to pokazit. urcite uz nechcem stravu ako predtým tak preto by som potrebovala z dlhodobého hladiska vyriesit tieto otazky. Dakujem!



36

Re: kvasinky

ahoj emari3
soja vobec, a ak ano vo velmi-velmi malom mnozstve a nie GMO.
mlieko vobec - ak uz ano tak bio kozie cerstve a nepasterizovane,
ak ine mliecne vyrobky tak take co presli procesom kvasenia/spracovania/natravenia bakteriami - jogurty, kefir, acido.
ovocie bez problemov.



37

Re: kvasinky

NuZ ja neviem, ja si veru kvasim mlieko sam,. snazim sa dostat vzdy pasterizovane mlieko z krav, co sa volne pasu a nie su "osetrovane" hormonami alebo atb.
Tak dostanem masivne davky mliecnych kuptur, co su probiotika vyrabajuce kyselinu mliecnu, co ozdravuje crevnu floru a je potrebna pre latkovu vymenu v tele.



38

Re: kvasinky

ok a co tie ostatne potraviny? myslim vzhladom na kvasinky.rads by dom ich udrzala na uzde.



RNG napísal(a):

NuZ ja neviem, ja si veru kvasim mlieko sam,. snazim sa dostat vzdy pasterizovane mlieko z krav, co sa volne pasu a nie su "osetrovane" hormonami alebo atb.
Tak dostanem masivne davky mliecnych kuptur, co su probiotika vyrabajuce kyselinu mliecnu, co ozdravuje crevnu floru a je potrebna pre latkovu vymenu v tele.



39

Re: kvasinky

Ovocia su rozne, vol podla moznosti co najmenej sladke. A co najtmavsie, lebo potrebujes antioxidanty,. Pozri na cucoriedky, cernice, brusnice, cierne ribezle , kiwi a podobne. Aj kysle jablka su dobre, lebo obsahuju malo cukrobv ale vysoky podiel antioxidantov, najma v supe, a tiez mikropvlakniny, pektiny.
Ziadne hrozno, aspon nejaky cas, kym sa ti nevybuduje silna probioticka flora v crevach.

Naposledy upravil: RNG (2014-11-10 22:49:39)



40

Re: kvasinky

prosim vas este sa spytam.ci mi miesto pankreatinu nepostacia lieky od gastroenterolga.dereflin a kreon obsahuje tiez vraj enzym.lebo uz som zahajila dietu len mam pocit ze ma naduva a msm kyselinu nie velmi ale je.a dalsia vec je ze mam moc do zlta -zltozelena aj ked sa snazim vela pit. znamena to nieco?nieco robim zle?


RNG napísal(a):

Ovocia su rozne, vol podla moznosti co najmenej sladke. A co najtmavsie, lebo potrebujes antioxidanty,. Pozri na cucoriedky, cernice, brusnice, cierne ribezle , kiwi a podobne. Aj kysle jablka su dobre, lebo obsahuju malo cukrobv ale vysoky podiel antioxidantov, najma v supe, a tiez mikropvlakniny, pektiny.
Ziadne hrozno, aspon nejaky cas, kym sa ti nevybuduje silna probioticka flora v crevach.



41

Re: kvasinky

Dereflin ti zastavi tvorenie kyselin uplne, co je dobra kravina,lebo kyseliny v zaludku su potrebne na travenie jedla a zabijanie mikrobov, co sa na surovom jedle alebo zo vzduchu do zaludka dostanu. Hoci to lekari bezne predpisuju ako ich to naucili v skole....Potom sa nediv, ze sa ti rozne mikroby v zaludku rozmnozia,naduvaju a sposobia zapal zaludka a postupne znicia crevnu floru, kam sa rozmnozene dostanu. Nehovoriac o znicenom traveni a absorbcii, lebo ked kyselinu jedlo nenatravia, tak sa nemozu absorbovat z neho rozne ziviny.
Pancreolan je vyrobeny farmaciou z prirodneho pancreatinu tak ze v nom potlacia zlozky na travenie bielkovin/proteazu a sacharidov/amylazu a zvysia enzymy na travenie tukov=lipazu A pordaju tam rozne nepotrebne e-cka.



42

Re: kvasinky

tak som si objednala toto a citticidal
www.hoogle.sk/Enzymy-full-spektrum-90-tabl-d622.htm je to ok?
len mam chaos stym zeee ako mam co s cim brat.cely den ma pali zaha a stolicu mam po dvoch dnoch,naduvs ma aco robim zle.omeprazol mam teda vynechat?cize rano si dam omeprazol,ranajky po nom oregano,dve hodiny pauza od vody potom psilium s inulin a gse v kope a pijem co najviac.hodinu pred obedom nepijem nic a potom obed oregano a zase po dvoch hodinach voda a vkakniny.hej?bo bud som si rozriefila tolkou vody kyseliny alebo nebiem co a aj tak ma zapeka.prosim a ako mam brat ten enzym?a z citricidalu 60kv.na liter vody ze.
fakt v tom mam chaos a citim ze daco je zle.


RNG napísal(a):

Dereflin ti zastavi tvorenie kyselin uplne, co je dobra kravina,lebo kyseliny v zaludku su potrebne na travenie jedla a zabijanie mikrobov, co sa na surovom jedle alebo zo vzduchu do zaludka dostanu. Hoci to lekari bezne predpisuju ako ich to naucili v skole....Potom sa nediv, ze sa ti rozne mikroby v zaludku rozmnozia,naduvaju a sposobia zapal zaludka a postupne znicia crevnu floru, kam sa rozmnozene dostanu. Nehovoriac o znicenom traveni a absorbcii, lebo ked kyselinu jedlo nenatravia, tak sa nemozu absorbovat z neho rozne ziviny.
Pancreolan je vyrobeny farmaciou z prirodneho pancreatinu tak ze v nom potlacia zlozky na travenie bielkovin/proteazu a sacharidov/amylazu a zvysia enzymy na travenie tukov=lipazu A pordaju tam rozne nepotrebne e-cka.



43

Re: kvasinky

omeprazol urcite vylucit, je to inhibotor protonovej pumpy - blokator vylucovania hcl
ked si ho das na ranajky tak ich pravdepodobne splachnes nestravene do creva kde ti kvasia/hniju (podla toho co zjes)

napit sa 30min pred jedlom (minimalne 10minut uplne minimum, ja osobne musim aspon 15min) - cistu vodu nie sladke napoje....,
pocas jedla a po jedle 2hodiny nepit
s jedlom brat HCL, s jedlom mozes aj oregano

mozna ze uz ked vylucis dereflin z rana bude ti lepsie aj bez hcl, ked je hcl nedostatok tak pomozu aj mensie porcie

a na zaver dna si daj probiotikum plus jablko,
ked  uz cez den nicis bakterie/mikroby nech sa ti spravne cez noc pomnozia...

Naposledy upravil: jordiksvk (2014-11-11 21:45:45)



44

Re: kvasinky

Inhibitory protonovej pumpy ako dereflin posobia dlhodobo, nie len par hodin.



45

Re: kvasinky

Ok ale co mi pomoze teda na tu kyselinu? co je to to HCL? tie enzymy? a keby si davam miesto omeprazolu kazde rano cajovu lyzicku sody bicarbony? inak dnes som si ju dala ale pali ma celkom slusne sad sranda je ze predtým ako som to pravidelne brala myslim omeperazol mi nic nebolo, nepalilo, cize mne zaberalo a teraz akoby ked vela vody pijem si riedim tei stavy ci co. uz chcem aby to prestalo je to neprijemne.



RNG napísal(a):

Inhibitory protonovej pumpy ako dereflin posobia dlhodobo, nie len par hodin.



46

Re: kvasinky

Nemas vela kyseliny ale malo, takze si ju nepotrebujes neutralizovat ani sodou ani zastavit tvorenie , prave naopak, doplnit.
Samozrejume ked zastavis tvorenie kyselin, tak ta nemoze nic palit. Ale tym si znicis traviaci proces., a absorbciu zivin z jediel.
Ked zoberies dost kyselin alebo si ich nerozriedis pitim, uzaver medzi zaludkom a pazerakom sa ti pevne uzavrie a tak sa kyseliny nemozu dostat do pazeraku a tam palit. Zaludok je dobre chraneny proti kyselinam zaludocnym mazom, tj odtial pocit paly neprichadza.



47

Re: kvasinky

soda bikarbona je zasadita, ty potrebujes dostat do zaludka viac kyselin,
s tym liekom si na zaciatku riesila iba potlacenie palenia zahy - cize príznaky
avsak mala si potom malo kyselin na travenie, zaha nepali - pretoze nema z coho, takze liek splnil ucel ako vela veci z modernej medicíny, no co dalej na to sa uz nepozera - cize travenie potravin a dostavenie zivin do tela.... a tymto si sa dostala do zacarovaneho kruhu.... (nestravena potrava je zdroj vyzivy pre zle mikroorganizmy), potlacanie kyselin je len kratkodobe riesenie priznakov.
hcl je kyselina ktoru ti produkuje sliznica pre zaludok a sluzi na travenie potravin (v zmysle ich rozlozenia) a nicenie mikrobov...
enzymi sluzia okem ineho uz na vyuzivanie tych kyselinou natravenych potravin

ja by som to riesil najskôr ocistou tela pomocou crevnej sprchy, cim skor dostat z tela von bordel....
zazvor pred ledlom je este fajn - kusok ako posledny clanok malicka.
male porcie jedla a castejsie, jednoduche jedla (oddelena strava) a ked sa ti travenie napravi mozes prejst postupne na svoju klasiku..... co si mala na ranajky pre zaujimavost?



48

Re: kvasinky

nie som sk ista ale pan rng odpiveda aj z nicku jordiksk?len pre presnost. a tu.kyselinu na travenie okrem enzymov di kde mam zaobstarat? takze enzymi su jedna vdc a kyseliny druha.boze he to taje zlozite a oregano mi nemoze robit palavu?tzn ze 5.den zbytocne drxim dietu kddze sa mi v tele hromadili toxiny zo stolice a edte k yomu pali zaha cize nieco neni ok?to snad nieee sad uz neviem co mam jest zelelina mi uz ide krkom.nemoze byt aj to.ze jem same studene jedla ziadne polievky a klasicke teple?na ranajky som mala prazenicu a rajcinou kapustou a salatom.



jordiksvk napísal(a):

soda bikarbona je zasadita, ty potrebujes dostat do zaludka viac kyselin,
s tym liekom si na zaciatku riesila iba potlacenie palenia zahy - cize príznaky
avsak mala si potom malo kyselin na travenie, zaha nepali - pretoze nema z coho, takze liek splnil ucel ako vela veci z modernej medicíny, no co dalej na to sa uz nepozera - cize travenie potravin a dostavenie zivin do tela.... a tymto si sa dostala do zacarovaneho kruhu.... (nestravena potrava je zdroj vyzivy pre zle mikroorganizmy), potlacanie kyselin je len kratkodobe riesenie priznakov.
hcl je kyselina ktoru ti produkuje sliznica pre zaludok a sluzi na travenie potravin (v zmysle ich rozlozenia) a nicenie mikrobov...
enzymi sluzia okem ineho uz na vyuzivanie tych kyselinou natravenych potravin

ja by som to riesil najskôr ocistou tela pomocou crevnej sprchy, cim skor dostat z tela von bordel....
zazvor pred ledlom je este fajn - kusok ako posledny clanok malicka.
male porcie jedla a castejsie, jednoduche jedla (oddelena strava) a ked sa ti travenie napravi mozes prejst postupne na svoju klasiku..... co si mala na ranajky pre zaujimavost?



49

Re: kvasinky

Zeleniny sa daju tak isto pripravovat na rozne teple jedla, ja jem hodne zeleninovych polievok,  nespominas tam orechy a olejnate semena ani kokosovy olej, takze to by si mala pridat, aby si mama viac energie.



50

Re: kvasinky

Ok a ked mam take zle travenie co s tymi kvasinkami ma ta dieta zmysel? posobi to na nich? dufam ze som to nedrzala zbydocne ci by som mala potiahnut radsej tri tyzdne? lebo prvy tyzden som bez GSE. piatok by mi malo prist gse a aj enzymy, gse mam brat 60 kvapiek na liter vody hej? a mozem to aj po pohároch vypit? Dnes mi je lepsie uvidíme co a ako dala som si rano omeprazol a zatial ok, tak uvidíme. a inak kokosovy olej jem na lyzicky a aj mandle, kesu, slnecnicove a tekvicove jadierka. zelenina ako ine teple jedla? no ale ked nemozem ani zahustit na placky, pridat mrkvu, zeler, cviklu do polievky vo varenom stave, ani hrasok, kukuricu co mi tam ostane? no zlozite tieto dva tyzdne ani sa nedivim ze moj zaludok strajkuje v zivote som nezjedla tolko surovej zeleniny. no schvalne co jedavate vy?




RNG napísal(a):

Zeleniny sa daju tak isto pripravovat na rozne teple jedla, ja jem hodne zeleninovych polievok,  nespominas tam orechy a olejnate semena ani kokosovy olej, takze to by si mala pridat, aby si mama viac energie.